Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pytamboniewiem

do garnituru

Rekomendowane odpowiedzi

Oj nie...

 

Wolny zawód nie jest zawsze aż tak "wolny" :) a poza tym jednak cenimy bardziej klasykę.

 

 

 

 

Od razu trzeba było mówić.  W takim razie - i w tym budżecie - pozostaje tylko to:

 

hamilton-ventura-elvis80-black-dial-blac

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC retro ma ładny przeszklony dekielek , klasyczny nie.

Ale jest droższy.

post-34219-0-71687800-1550586796_thumb.jpg

post-34219-0-60413300-1550593148_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do kompletu :)

post-34219-0-01502600-1550593491_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym jakąś Stowe :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja też ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prezent będzie gotowy na 41 urodziny :P


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiliście się tych prawników :D

 

W mojej rodzinie Longines to marka, której zegarki mamy od pokoleń.

Mój pradziadek kolejarz miał pięknego kieszonkowego Longinesa z lat 30. Moja babcia lekarz ma piękną wersję naręczną damską z lat 50-60. Mój tata ma super Longinesa Conquest Heritage, mój brat Conquest GMT, a ja Hydroconquest. Nawiasem mówiąc nikt z nas prawnikiem nie jest :D

 

Wszystkie solidne, działające (nawet zegarek pradziadka) - dobrze wykonane, z historią i dziedzictwem. Mając FC na ręku nie myślałbym o tym wszystkim. Conquest Heritage jest natomiast bardzo ładnym garniturowcem. Wszystkie modele Heritage mają klimat i nawiązują do najlepszych modeli marki.

 

Do grupy Swatch należy też Omega (szanowana na grupie), Hamilton (szanowany na grupie), Tissot (szanowany na grupie), Certina (szanowana na grupie), ale jakoś nikomu nie przeszkadza ich przynależność do koncernu. Tylko Longines jest bleee bo to Swatch Group i nie są niezależni niczym Oris czy Rolex.  

 

Reasumując - bierz co Ci się podoba, każda cena detaliczna jest negocjowalna. I nie daj sobie wmówić że Longines nie jest wart uwagi.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś jedyną osobą, która napisała, że:

 ...Longines jest bleee...

 

 

Longines w Swatch Group ma miejsce takie jakie ma. Upraszczając: student - kupuje Swatcha. Osoba potrzebująca zegarka EDC - kupuje Tissot. Ktoś chce  podkreślić swoje aspiracje na wyższe stanowisko  - kupuje Longinesa. Masz jacht - kupujesz Breitlinga

Tylko tyle.

 

Longines jest marką powszechnie znaną i znaną z tego, że jest lepsza. Daje wyraźny sygnał o sukcesie zawodowym i o aspiracjach. Dlatego doskonale nadaje się dla pewnych grup zawodowych, w tym dla pracowników korporacyjnych z wykształceniem prawniczym (a to chyba największa dziś grupa zawodowa w Polasce).

^^^ To jest opis zjawiska, a nie ocena. B)

 

Firma jak firma, złych zegarków nie robi. Jak dla mnie większość jej produktów jest przepłacona. Za cenę taniego Longinesa kupisz szwajcara tej samej jakości i zostanie Ci na weekend na Kanarach. Za cenę drogiego Longinesa kupisz porządny manufakturowy czasomierz. 

Ale taki Longines Conquest VHP... :wub:

 

_________________________________________

 

 

FC retro ma ładny przeszklony dekielek , klasyczny nie.

To mnie skłoniło do zastanowienia się, jak często korzystam z przeszklonego dekielka. Mam dwa takie zegarki. Działanie mechanizmu oglądałem dwa razy. I trzeci raz pokazywałem synowi jak działa zegarek. Ktoś korzysta częściej?

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też :) od czasu do czasu.

Fajnie, jak jest taka możliwość. Bo jakby nie było , to zaraz by korciło ,żeby zobaczyć co masz kotku  w środku :P


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Longines w Swatch Group ma miejsce takie jakie ma. Upraszczając: student - kupuje Swatcha. Osoba potrzebująca zegarka EDC - kupuje Tissot. Ktoś chce podkreślić swoje aspiracje na wyższe stanowisko - kupuje Longinesa. Masz jacht - kupujesz Breitlinga

Tylko tyle.

 

Longines jest marką powszechnie znaną i znaną z tego, że jest lepsza. Daje wyraźny sygnał o sukcesie zawodowym i o aspiracjach. Dlatego doskonale nadaje się dla pewnych grup zawodowych, w tym dla pracowników korporacyjnych z wykształceniem prawniczym (a to chyba największa dziś grupa zawodowa w Polasce).

^^^ To jest opis zjawiska, a nie ocena. B)

 

 

:D

Zeno, moglbys podac zrodlo do tych informacji na temat pozycjonowania poszczegolnych zegarkow w grupie? Z ciekawosci pytam bo chcialbym o tym wiecej poczytac.

Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno, moglbys podac zrodlo do tych informacji na temat pozycjonowania poszczegolnych zegarkow w grupie? Z ciekawosci pytam bo chcialbym o tym wiecej poczytac.

 

 

Wszystkie marki SG są tutaj i jak się tak popatrzy to ma to sens. :) https://www.swatchgroup.com/en/brands-companies

 

Swatch > Tissot > Rado > Longines > Omega > Blancpain > Breguet ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.