Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

po ostatnich nowościach, które nie do końca powalają na kolana, nie podniecam się tymi zapowiedziami

czekam z ciekawością na abyss, ale co to będzie?? może jak z HH ver.2, pierwsze wersje najlepsze, tego się boję

reszta chyba mnie nie interesuje

 

co to są za wymiary HH chrono 45/19mm. jak je rozumieć?? szerokość koperty i paska, czy szerokość koperty i wysokość??

jeśli koperta w brązie 45mm będzie miała pasek na 19mm to będzie śmieszna sprawa :D


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta 45 mm i grubość pewnie 19mm. Fajne wymiary w uszach pewnie 24mm


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grubość 19mm, to odważnie. raczej dla nadgarstków powyżej 20mm ;) moja wątła gałąź tego nie wytrzyma :P


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem info, że jutro rusza przesyłka (wersja niebieska Mako). Poza tym już jest info na stronie, że wersji z meteorytu zostało tylko 9 sztuk. Jeszcze z dwa tygodnie i pre-order wykupią, heh.

Edytowane przez Krachaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 10 premier na 2020, hm... Ambitnie, miło i smutno zarazem. Miło: bo IMHO każda premiera od Zelosa to wydarzenie nawet, jeśli projekt jest dyskusyjny; bo w ilości zapowiedzianych wypustów jest duża szansa, że każdy znajdzie przynajmniej jedną propozycję dla siebie i będzie w czym wybierać. Smutno: bo finansowo trudniej będzie tę ilość ogarnąć ale przede wszystkim dlatego, że mam obawy co do poziomu samych projektów przy tej ilości nawet, jeśli ich duża część jest wariacją materiałową lub gabarytową istniejących/przyszłych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko co zelos zapowiadał było opóźnione w terminach. sądzę, że wszystkiego nie zrealizuje co zaplanował. ale to i tak mało ważne.

mnie martwi brak świeżości w obecnych projektach. to co widzimy to już mamy nawet w lepszym wydaniu.

posiadam 3 zelosy, więc cały czas jestem fanem marki :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, będę miał chwilę czasu to porobię więcej, szczególnie jak założę bransoletę. ;-)

 

Generalnie, świetny czasomierz. Wykonanie perfekcyjne. Chyba bym jednak wolał Mako w rozmiarze 42mm, ale i tak jest super!

post-107678-0-02862800-1579001413_thumb.jpg

post-107678-0-79050100-1579001436_thumb.jpg

post-107678-0-39667800-1579001455_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi robotę ta tarcza, ulepszona Pan-Africa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giloszowana tarcza robi świetne wrażenie. :D

post-107678-0-73800600-1579017867_thumb.jpg

Edytowane przez Krachaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giloszowana to ona nie jest, ma co najwyżej głęboki szlif;)

Giloszowanie odnosi się do tarcz wykonywanych na maszynie zwanej giloszarką (ang. rose engine, engine turning) gdzie wzór jest przenoszony za pomocą noży na tarczę z dużego formatu "stempla" o średnicy kilkudziesięciu lub więcej centymetrów.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Zelos trochę czaruje.

 

"Introducing the V3 edition of the Mako. The 'Whirlpool' Guilloche dial is a sight to behold, with a texture that dances with the light. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graty fajnego zegarka i dużego zadowolenia :)

 

Chyba bym jednak wolał Mako w rozmiarze 42mm, ale i tak jest super!

też uparcie twierdzę, że 40mm jest zbyt małe dla tego fajnego zegarka. great white był idealny, choć ma 44mm, ale wcale nie wygląda na duży. po prosu ma dobre proporcje i dobrze się go nosi

tarcza na twoich zdjęciach rzeczywiście wygląda apetycznie.

tylko cały czas mam przekonanie, że wskazówki są zbyt wąskie, zbyt delikatne do całości zegarka. ale to mój subiektywny pogląd

 

 

W takim razie Zelos trochę czaruje.

"Introducing the V3 edition of the Mako. The 'Whirlpool' Guilloche dial is a sight to behold, with a texture that dances with the light. "

taka konsumpcyjna głęboka poetyka dla klientów łasych na taneczne uniesienia w świetle :D  :D


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocny punkt w kolekcji zelosa

post-92558-1579032210,928_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model bransolety bardzo fajny. Nie za duże zapięcie (poprzedni model miał bardzo duże, co wielu ludziom nie podeszło), spasowanie dobre, żadnych ostrych krawędzi, plastyczna. Generalnie udany projekt!

post-107678-0-66900100-1579173184_thumb.jpg

post-107678-0-46438900-1579173260_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak wrażenia? 

wskazówki od słordfisza, choć w poprzedniej wersji wskazówki były od HH. chyba tyłka nie urywa. ciekawe jakie wymiary??

jestem ciekaw wersji w brązie, może być tylko lepiej

słordfisz w stali dla mnie słaby, a w brązie jego koperta suuuuper


te ze zdjęcia jakieś inne niż ten filmie - lepsze


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem jeszcze z turbinką.

 

Wrażenia? Niezły Kloc :-) 20mm wysokości, ale tylko 43mm średnicy. Podoba mi się wersja bez turbiny, jest spokojniejsza, bardziej dostojna. Świetne, nakładane indeksy, dodają klasy niezależnie od wersji. Wskazówki faktycznie przeskalowane ze Swordfisha, ale mnie akurat nie przeszkadzają, co więcej - podoba mi się Swordfish jako taki i ten import do Abyss jest dla mnie ok. Jeśli o mnie chodzi, gada do mnie wersja w brązie z czarną tarczą i bez turbiny, z bezelem z brązu - nie wiem, czy dacie radę otworzyć link do postu z FB, który podrzuciłem wyżej... Są tam dwa filmiki jeden z wersją o której pisałem, drugi z brązem i meteorytem. Zrobiłem screen, jakby były problemy, przynajmniej da jakieś pojęcie:

 

post-68148-0-91916800-1579463614.png

 

Co do innych wersji wypowiem się, jak będzie lepszy materiał zdjęciowy, ale jakoś żadna za serducho mocno nie chwyciła poza tą, którą wymieniłem. Choć im dłużej patrzę, tym bardziej podoba mi się wersja stalowa z granatową, szlifowaną tarczą (choć bezel jest IMHO zbyt jaskrawy, mógłby być też granatowy) i stalowa teal.

 

Poniżej porównanie grubości różnych modeli Zelosa:

 

post-68148-0-34493800-1579462056_thumb.jpg

Edytowane przez Litus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak brąz bez turbiny jest fajny, wizualnie bardzo mi się podoba.

na wysokości 1mm więcej niż poprzednia wersja. te 20mm to już dla mnie za dużo. te proporcje 43mm do 20mm są na mój nadgarstek zbyt męskie. 

słordfisz 13mm grubości super

HH 17 mm grubości jest OK

Abyss 20mm grubości już dla mnie za dużo

 

zdjęcie z grubościami wszystko mówi

 

dzięki za wszystkie informacje o nowym modelu abyss


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ma ktos HAMMERHEAD 2? Jak wrazenia bo chce zamowic?

Ps czym oni to wysylaja? Clo gwarantowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepiej wziąć wersję numer 1 z rynku wtórnego. Jest dużo ładniejsza

 

Zelos wysyła kurierem. W kilka dni masz wymarzony zegarek w kraju. Opłaty oczywiście trzeba ponieść. To już raczej standard.

post-92558-1579728702,7038_thumb.jpgpost-92558-1579728706,9772_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, cło i opłaty pewne Fedexem. Trzeba wysłać zamówienie pomimo że Elshan deklaruje 100 usd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% doliczą opłaty (FedEx po zarejestrowaniu przesyłki przez nadawcę wysyła do Ciebie maila z formularzem zgłoszenia celnego do wypełnienia) - wtedy już możesz być pewny, że opłaty zostaną doliczone. Komuś ostatnio udało się w jakiś sposób - po prostu kurier przywiózł paczkę, ale myślę że to przypadek i przesyłka przyszła około 20 grudnia, więc w natłoku przesyłek nie odbyła się odprawa celna i FedEx też musiał być obciążony przesyłkami. To raczej wyjątek.

 

Mi również pierwsza wersja HH bardziej się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem niestety żadnego zelosa ale widzę, że w hh2 jest super bransoleta. Czytam temat i powiem wam, że po miesiącu całe Mako wykupione a w sumie średnie zegarki jak dla mnie.

 

Hh2 też ceny w listopadzie były na NH35 po $369 teraz $449 mają rozmach ale mało co dostępne to się nie dziwię. Mi się podoba hh2 chociaż właśnie brakuje że 3 mm do l2l :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa też dość intensywna reklama w mediach

zelos ma już wyrobioną "markę", nie bez powodu oczywiście. ma w swej kolekcji świetne modele.

chyba z tego powodu obecnie sprzeda się wszystko co wymyśli, niezależnie od tego czy będzie to bardziej czy mniej udany projekt.No i cenowo też korzysta na tym.sad.png

niektórzy nabywcy jak tylko zobaczą "Z" w kółeczku będą bezkrytycznie pisać ochy i achy, niezależnie od tego co widzą

 

mimo wszystko cały czas jest to świetny microbrand. choć polityka cenowa jaką prowadzi może zrazić klientów


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.