Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi


IMG_20200802_193221-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Z.

 

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

15a9f6bc573f00ded37ef494bacd8cc3.jpg35ccc3061a5829cca29195741e397379.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Mako które będą w sprzedaży za około miesiąc. Stalowe będą od razu sprzedawane z bransoletą, nowe zapięcie z mikro regulacją którą można ustawiać palcem bez narzędzia (takie samo jak w thresher). Chyba skuszę się na któregoś tym razem.

 

spacer.png

spacer.png


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszych wypustow SF 40 byl super, Nova zapowiada sie mega, Mako V3 - jakos tak ... nie wiem, moze musi mi sie opatrzyc. Na razie jest ok ale tylka nie urywa (i nie bijcie - to subiektywna opinia).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Dziś przyjechał, mój pierwszy Zelos.

IMG_20200807_161700.jpg

Edytowane przez xzb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie też dotarł. Jestem w trakcie.. 

IMG_20200807_170853.jpg

Do mnie właśnie też dotarł. Jestem w trakcie.. 

IMG_20200807_170853.jpg

Do mnie właśnie też dotarł. Jestem w trakcie.. 

IMG_20200807_170853.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42mm teal w brązie2ee982b711bf8b428dbcf56c057f93af.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowe Mako które będą w sprzedaży za około miesiąc. Stalowe będą od razu sprzedawane z bransoletą, nowe zapięcie z mikro regulacją którą można ustawiać palcem bez narzędzia (takie samo jak w thresher). Chyba skuszę się na któregoś tym razem.
 
94ac938f0d520.jpg&key=d710dfbe0ce7e01a97f67b3a70d634ef3b9f52e514a574bed667a443f2f180d7
31106e6462a66.jpg&key=4f303e2b3cc74ea693b99f31adbc01d437d5c50ce0b2e665fc1c4d3206347962
Musiałbym zobaczyć ciekawsze fotki. Z tego co widzę to wart uwagi jest brąz z białą tarczą. Choć wskazówki i indeksy zostały zelosowi z innych zegarków

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Z.5171ceeb82ca2ce470df6dbffaba84bd.jpgecc056509b4c0a791de9fe513a04441f.jpg34d5e1694cceda5bea604e06eee14b97.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, abir napisał:

Musiałbym zobaczyć ciekawsze fotki. Z tego co widzę to wart uwagi jest brąz z białą tarczą. Choć wskazówki i indeksy zostały zelosowi z innych zegarków emoji16.pngemoji16.png

Mi się podobają oba czarne tzn. brąz i stal, stał kupiłbym dla siebie a brąz dla żony 😁


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi się podobają oba czarne tzn. brąz i stal, stał kupiłbym dla siebie a brąz dla żony
No rzeczywiście, czarny też ciekawy

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO spasowane dobrze. Może chodzi o to, że koperta jest szczotkowana, a maskownica polerowana i stąd to dziwne wrażenie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznac sie kto Nove ustrzelil, losos tak jak obstawialem wyprzedal sei pierwszy - piekna ta tarcza z giloszem jest :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Litus napisał:

IMHO spasowane dobrze. Może chodzi o to, że koperta jest szczotkowana, a maskownica polerowana i stąd to dziwne wrażenie?

 

 

Spasowanie do uszu takie sobie, na filmie widać, że wykończone również średnio, tu sie nie popisali ale tarcze świetne, na pasku wygląd zdecydowanie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie podobają mi się Zelosy, ale w tym modelu, kilku wersji kolorystycznych jakoś nie kupuję. Garniturowiec to garniturowiec. Tarcza z tego filmu chociaż sama w sobie piękna, to jakoś mi do garniturowca nie pasuje. Podobnie wzór meteorytowy. Nie można chyba bezkarnie przenieść wszystkich pomysłów z nurka do garniturowca.

Wymiary (szczególnie grubość) są świetne. Mechanizm też świetnie dobrany, nakręcany ręcznie a nie automat. Tak jak powinno być, bo dzięki niemu zegarek jest cieniutki i lżejszy. Kształt koperty dla mnie też świetny i szklany dekiel. Jest oczywiście szafir 👍.

 

Dla mnie ta wersja poniżej jest piękna i podoba mi się bardzo. Rewelacja.

 

obraz.png.b79f6a802fb1d4e29262482ed2ba6a4b.png

 

Z wersją kawową mam inny problem. Jest bardzo ładna, ale od razu nazwałem ją sobie "Pressage" 🥴 Przykro mi, ale od skojarzenia z Seiko nie da się tutaj uciec.

 

obraz.png.0c959693074495433fa27b712f769c4b.png

 

No i pozostaje jeszcze kwestia ceny. To już nie Swordfish za mniej niż 300 USD. Z opłatami wychodzi jakieś 3,6 kPLN. Nie mówię, że to za drogo, bo inne zegarki na tym mechaniźmie też tanie nie są 😁, a tutaj jest mechanizm w wersji Top-Grade. Koniec końców to jednak spora suma za microbrand. Dużo drożej niż wspomniane Seiko (wiem, o różnych mechanizmach tutaj mówimy). Pomimo, że ten "lniany" bardzo mi się podoba, to w tej cenie raczej się nie skuszę.

Chyba wolałbym podejście "Swordfishowe", czyli świetny design i wykonanie i skromniejszy mechanizm ale za to w dużo niższej cenie. No, ale skoro Zelos kilka tygodni temu, w parę godzin sprzedał swoje Mirage Tourbillon po kilkanaście tysięcy USD za sztukę, to chyba taki mają plan, żeby mierzyć w trochę wyższą półkę cenową i prestiżową niż to było dotychczas.

 

I jeszcze jedno spostrzezenie. Koperta jest w całości szczotkowana. Trochę nietypowa decyzja jak na dress watch. Jednak garniturowiec to raczej polerka, a szczotkowanie bardziej pasuje do tool watch'a albo nurka.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

Generalnie podobają mi się Zelosy, ale w tym modelu, kilku wersji kolorystycznych jakoś nie kupuję. Garniturowiec to garniturowiec. Tarcza z tego filmu chociaż sama w sobie piękna, to jakoś mi do garniturowca nie pasuje. Podobnie wzór meteorytowy. Nie można chyba bezkarnie przenieść wszystkich pomysłów z nurka do garniturowca.

Wymiary (szczególnie grubość) są świetne. Mechanizm też świetnie dobrany, nakręcany ręcznie a nie automat. Tak jak powinno być, bo dzięki niemu zegarek jest cieniutki i lżejszy. Kształt koperty dla mnie też świetny i szklany dekiel. Jest oczywiście szafir 👍.

 

Dla mnie ta wersja poniżej jest piękna i podoba mi się bardzo. Rewelacja.

 

obraz.png.b79f6a802fb1d4e29262482ed2ba6a4b.png

 

Z wersją kawową mam inny problem. Jest bardzo ładna, ale od razu nazwałem ją sobie "Pressage" 🥴 Przykro mi, ale od skojarzenia z Seiko nie da się tutaj uciec.

 

obraz.png.0c959693074495433fa27b712f769c4b.png

 

No i pozostaje jeszcze kwestia ceny. To już nie Swordfish za mniej niż 300 USD. Z opłatami wychodzi jakieś 3,6 kPLN. Nie mówię, że to za drogo, bo inne zegarki na tym mechaniźmie też tanie nie są 😁, a tutaj jest mechanizm w wersji Top-Grade. Koniec końców to jednak spora suma za microbrand. Dużo drożej niż wspomniane Seiko (wiem, o różnych mechanizmach tutaj mówimy). Pomimo, że ten "lniany" bardzo mi się podoba, to w tej cenie raczej się nie skuszę.

Chyba wolałbym podejście "Swordfishowe", czyli świetny design i wykonanie i skromniejszy mechanizm ale za to w dużo niższej cenie. No, ale skoro Zelos kilka tygodni temu, w parę godzin sprzedał swoje Mirage Tourbillon po kilkanaście tysięcy USD za sztukę, to chyba taki mają plan, żeby mierzyć w trochę wyższą półkę cenową i prestiżową niż to było dotychczas.

 

I jeszcze jedno spostrzezenie. Koperta jest w całości szczotkowana. Trochę nietypowa decyzja jak na dress watch. Jednak garniturowiec to raczej polerka, a szczotkowanie bardziej pasuje do tool watch'a albo nurka.

 

Mam takie same odczucia, ten model wchodzi już na półkę cenową za którą spokojnie można kupić używanego garniturowca Eposa, Eterny, Nomos,Junghans czy inny renomowany Swiss/German z historią. Sporo mikrobrandów zyskuje fanów ze względu na to, że są tanie, dobrze wykonane i mają ciekawe projekty, generalnie oferują coś więcej niż zegarki produkowane masowo. Gdy jeden z tych czynników odpada, mikrobrand przestaje już być taki atrakcyjny. Ale hype na Zelosa trwa, to czemu Elshan miałby z tego nie skorzystać?


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Schioedtei napisał:

Mam takie same odczucia, ten model wchodzi już na półkę cenową za którą spokojnie można kupić używanego garniturowca Eposa, Eterny, Nomos,Junghans czy inny renomowany Swiss/German z historią.

 

Nie tylko używanego! 😁 W epoce coronavirusa, nowiutkiego Eposa Originale 3437 (którego mam dzisiaj na ręku) w Kruku za tyle kupiłem 😁

Że nie wspomnę o lipcowej promocji Christopher Ward, gdzie pięknie wykonany C65 Trident Diver na Sellicie z manualnym naciągiem był do kupienia za jakieś 1750 PLN, czyli o połowę taniej niż Zelos!

 

I jeszcze taka ciekawostka sprzed chwili dla podsumowania 😉

 

obraz.thumb.png.c0a82fff4577d2de3f1e12902db066aa.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie ma co sie rozpedzac, bo po pierwsze to rynek dyktuje ceny - a tu obstawiam, ze zegarki sie spokojnie wyprzedadza, a dwa ze C65 to jednak inna liga.

C65 to diver - EDC a tu mamy EDC z wysokim WR z lekkimi zapedami w strone elegancji, zaleznie ktora wersje tarczy wezmiemy. Jest luma, jest bransa a la Japonczyki z lat 80-90.

Losos z giloszem super, sam patrzylem ale akurat na inne cele srodki poszly, awenturyn moze byc bardzo popularnym Zelosem wsrod plci pieknej z racji na rozmiar.

Pamietajcie, gdzie CW zaczynal a gdzie jest teraz, maja model ze mnosto ludzi czeka na kupony / wyprzedaze / nearly new, w cenach regularnych raczej duzo nie sprzedaja.

Zelos zbudowal sobie baze fanow, ktora kupil jakoscia, produktem, designem i fantastyczna obsluga klienta i korzysta z tego - chwala im :)

 

Mamy hobby, w ktorym cena a wartosc to dwie rozne rzeczy, wystarczy popatrzec co sie dzieje w komitetach kolejkowych Rolexa na przykad.

 

W kazdym zegarku niemal mozna sie dopatrzyc cech / designu innego, chodzi o to zeby fajnie zestawiac elementy, rozwijac kreatywnie wczesniejsze / cudze projekty i isc do przodu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Sprzedali w mgnieniu oka tourbillony to i te zegarki się sprzedadzą. Łososiowy zresztą już wyprzedany.

 

Gdyby robili wyprzedaże za 50% jak CW, to sam bym pędził z kartą kredytową na złamanie karku po ten egzemplarz z "lnianą" tarczą i jeszcze pewnie po Horizons GMT. Ale Zelos tego nie robi, a w obecnej cenie mają już innych zacnych konkurentów.

 

Lubię markę i podoba mi się design więc troszkę mi żal, że idą w stronę coraz droższych, coraz mniej dostępnych (dla mnie) zegarków. Do tego w przeciwieństwie do na przykład Deep Blue albo Phoibosa nie mają sklepu internetowego i dystrybucji w UE, więc opłaty celne jeszcze "dobijają" ich ofertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.