Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Zelos Swordfish 40mm - mój właśnie dotarł. Poniżej kilka zdjęć na szybko w różnym świetle zaraz po rozpakowaniu.

 

IMG_20200813_142100.jpg

IMG_20200813_142122.jpg

IMG_20200813_142157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zelos Swordfish 40mm - mój właśnie dotarł. Poniżej kilka zdjęć na szybko w różnym świetle zaraz po rozpakowaniu.
 
IMG_20200813_142100.thumb.jpg.c6a2552573fb5674d4ba56dbca72e767.jpg
IMG_20200813_142122.thumb.jpg.6e8c3f6e9649855f6c5626a35679e889.jpg
IMG_20200813_142157.thumb.jpg.fe914985fa89024cdb8080b7ead81c22.jpg
Gratulacje.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Cena tego garniturowca (wliczając opłaty celne albo przyjmując że ceny na SW będą ustalane podobnie jak to było dotychczas) jest mniej więcej adekwatna do cen rynkowych podobnych zegarków. W Swordfishu pracuje NH35 a w Nova jest cieniutka ETA/Peseux 7001, więc nie ma cudów - tanio nie może być. Choć pewnie sama różnica w cenie mechanizmu nie robi różnicy rzędu 300 - 400 USD.
Po prostu widać, że przesuwają się z niszy budżetowej do trochę wyższej półki cenowej. Czy mają wystarczająco wielu fanów, którzy kupią do garnituru Zelosa zamiast Longines'a albo zamiast Junghansa Max Bill'a to się okaże. Zelos robi krótkie serie, więc pewnie tak. W sumie większość ich ostatnich wypustów to zegarki tak mniej więcej od 750 do 1300 USD i w większości są już wyprzedane.
Mnie osobiście trochę tego kierunku szkoda, bo pewnie chętnie zamówiłbym ten zegarek z trochę gorszym mechanizmem, z pełnym denkiem i milimetr grubszy, ale gdyby był sporo tańszy.
W pełni się zgadzam z tym co piszesz. Ja osobiście jestem kolekcjonerem zegarków właśnie z półki cenowej Swordfisha. Takie microbrandy to dla mnie świetna alternatywa dla masówki w tej cenie. Fajnie, że dają szwajcarski mechanizm ale mi osobiście do niczego to jest potrzebne. Taki Zelos bardzo fajnie wyróżnia się w tłumie Orientów, Seiko, Citizenów itd. Mimo, że cenię tych producentów to ich zagarki widać na co drugim nadgarstku. To tego Zelos nie jest chamskim homarem. Mam nadzieję, że nie porzucą drogi przystępnych cenowo świetnych zegarków.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, RagnarPL napisał:

Ja osobiście jestem kolekcjonerem zegarków właśnie z półki cenowej Swordfisha.

 

Bo w tym przedziale cenowym można już znaleźć bardzo ciekawe zegarki 😀. Bardzo mi się podoba Twój niebieski RLG Atlanticus z wewnętrznym bezelem 👍. Jedna z opcji, którą rozważałem wybierając nurka dla siebie.

Tak z pamięci - Casio Duro i SKX - świetne wybory i klasyki.

Też staram się raczej nie przesadzać z wydatkami i mieścić gdzieś poniżej 2 kPLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKX na chwile obecna ceny ma z kosmosu i placisz glownie za legende niestety :)

 

A wracajac do tematu Zelosa - SF40 byl tani to teraz dla rownowagi cos drozszego.

Na moje oko Elshan ma wizje marki i beda pojawiac sie propozycje w roznych segmentach.

 

Teraz chyba czas na Mako i SF w tytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 
Bo w tym przedziale cenowym można już znaleźć bardzo ciekawe zegarki . Bardzo mi się podoba Twój niebieski RLG Atlanticus z wewnętrznym bezelem . Jedna z opcji, którą rozważałem wybierając nurka dla siebie.
Tak z pamięci - Casio Duro i SKX - świetne wybory i klasyki.
Też staram się raczej nie przesadzać z wydatkami i mieścić gdzieś poniżej 2 kPLN.


Dziękuję. Twój Epos jest jednym z moich celów na garniturowca. Dla mnie też ta kwota to górna granica. Obiecałem sobie, że kiedyś zainwestuję w Orisa ale póki co znajduję fajne i tańsze alternatywne zegarki

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elshan dzisiaj napisał na ZT, że na seriouswatches trafia pewna pula zegarków w momencie gdy powysyłane do klientów są już zegarki przeznaczone na sprzedaż przez stronę Zelosa i tak będzie też w przypadku swordfisha 40mm. Czyli za jakiś czas na seriouswatches powinien być do kupienia swordfish 40mm za 269 euro (ok. 1170zl) :)

 

 

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zajawki SF titanium:

 

IMG_1879.thumb.JPG.7f2c1366b3d00cd43f1648b044e67a42.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubolewam nad tym, że w zasadzie poza materiałem niczym nie różnią się od pozostałych Swordfishów 😕 Miałem nadzieję na bardziej surowy wygląd, piaskowane wykończenie i jakieś ciekawe, matowe kolory tarcz, tak żeby z  2 metrów było widać, że to tytan.

 

Ależ ostatnio narzekam na te Zelosy a i tak w planach mam kupno 2 modeli które dopiero wyjdą 🤣

 

 

Edytowane przez Schioedtei

2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Schioedtei napisał:

Ubolewam nad tym, że w zasadzie poza materiałem niczym nie różnią się od pozostałych Swordfishów 😕 Miałem nadzieję na bardziej surowy wygląd, piaskowane wykończenie i jakieś ciekawe, matowe kolory tarcz, tak żeby z  2 metrów było widać, że to tytan.

 

Po prostu lżejszy Swordfish w tytanowej kopercie. Może kiedyś zrobią też coś takiego jak napisałeś. Wtedy mogą też zmienić nazwę. Na przykład na Sawfish. Będzie nawet podobnie do obecnej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy cenie cos okolo 300 USD i biorac pod uwage, ze tytan sie mniej nagrzewa niz stal moze byc ciekawy wakacyjniak :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się do tego tytanu przekonać nie mogę. Jakieś takie za lekkie te zegarki A tak na poważnie to jeszcze nigdy dłużej tytanowego zegarka nie używałem. Może czas to zmienić kupując ZF w tytanie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Schioedtei napisał:

Cena będzie 369$


W tym quick adjustment clasp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Zelos będzie wykonany z tego niby tytanu, ale kiedyś miałem festinę niby w Tytanie i po roku użytkowanie była strasznie podrapana, a zegareczki naprawdę szanuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tytan i tytan:

 

For watches, the most common forms are Grade 2 and Grade 5 titanium. Grade 2 is “commercially pure” titanium and provides light weight and corrosion resistance but isn’t quite as strong as alloys like Grade 5. Grade 5, or Ti 6Al-4V, is titanium alloyed with 6% aluminum and 4% vanadium. The resultant alloy increases strength, as well as heat and corrosion resistance. In pricier watches, expect Grade 5.

 

Festina z racji segmentu i ceny raczej korzystala z Grade 2 jak sadze, nie mam pojecia co zastosuje Zelos.

 

Natomiast co do tych rys to:

 

Titanium is also hard, with a Vicker’s rating of roughly 350 HV compared to the typical 150-200 HV of stainless steel. This might seem counter-intuitive since, in practical daily use, titanium seems to scratch more easily than stainless steel. However, this is because titanium naturally forms an oxide layer on the surface, which can scratch relatively easily. The upside is that a quick touch up with a fiberglass pen makes surface scratches disappear.

 

wiec tak naprawde to, co odbierasz jako rysy to warstwa tlenku tytanu.

 

:)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fotogeniczny gość
IMG_20200818_160909-01.jpgIMG_20200818_162811-01.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.08.2020 o 15:44, Schioedtei napisał:

Ubolewam nad tym, że w zasadzie poza materiałem niczym nie różnią się od pozostałych Swordfishów 😕 Miałem nadzieję na bardziej surowy wygląd, piaskowane wykończenie i jakieś ciekawe, matowe kolory tarcz, tak żeby z  2 metrów było widać, że to tytan.

 

 

Dzisiaj piaskowałem kopertę kolegi z USA

 

Efekty na zdjęciach - nie wiem czy widać z 2 metrów 🙂 ale efekt faktycznie jest ładny - tylko jak to potem będzie w użytkowaniu - taką powierzchnię " łapie" tłuszcz

 

.

IMG_3197.JPG

IMG_3198.JPG

IMG_3200.JPG

IMG_3201.JPG

 

 

16 minut temu, abir napisał:

Bardzo fotogeniczny gość emoji109.png
 

 

 

Faktycznie bardzo fotogeniczna sztuka 🙂  Super

Edytowane przez Grawermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, cordi7 napisał:

Jest tytan i tytan:

 

For watches, the most common forms are Grade 2 and Grade 5 titanium. Grade 2 is “commercially pure” titanium and provides light weight and corrosion resistance but isn’t quite as strong as alloys like Grade 5. Grade 5, or Ti 6Al-4V, is titanium alloyed with 6% aluminum and 4% vanadium. The resultant alloy increases strength, as well as heat and corrosion resistance. In pricier watches, expect Grade 5.

 

Festina z racji segmentu i ceny raczej korzystala z Grade 2 jak sadze, nie mam pojecia co zastosuje Zelos.

 

Natomiast co do tych rys to:

 

Titanium is also hard, with a Vicker’s rating of roughly 350 HV compared to the typical 150-200 HV of stainless steel. This might seem counter-intuitive since, in practical daily use, titanium seems to scratch more easily than stainless steel. However, this is because titanium naturally forms an oxide layer on the surface, which can scratch relatively easily. The upside is that a quick touch up with a fiberglass pen makes surface scratches disappear.

 

wiec tak naprawde to, co odbierasz jako rysy to warstwa tlenku tytanu.

 

:)

 

Dzięki za wytłumaczenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Grawermen napisał:

 

Dzisiaj piaskowałem kopertę kolegi z USA

 

Efekty na zdjęciach - nie wiem czy widać z 2 metrów 🙂 ale efekt faktycznie jest ładny - tylko jak to potem będzie w użytkowaniu - taką powierzchnię " łapie" tłuszcz

 

.

IMG_3197.JPG

IMG_3198.JPG

IMG_3200.JPG

IMG_3201.JPG

 

 

 

 

Faktycznie bardzo fotogeniczna sztuka 🙂  Super

 

Dobrze wiedzieć, że możesz wypiaskować kopertę :)
Miałem 2 wypiaskowane tytanowe zegarki i wygląda to bardzo ładnie, faktem, że łatwo łapie takie jakby płytkie przetarcia (nie mylić z rysami) ale nie rzuca się to w oczy no i właśnie, zawsze można to po kilku latach ponownie wypiaskować i będzie wyglądał jak nowy.
Ja zauważyłem, że dobry tytan ciężko porysować, to co się dzieje na jego powierzchni to tylko bardzo powierzchowne zmiany wykończenia na polerowane, coś na zasadzie jak się odkurza dywan - jak przejedziesz w jedną stronę i podniesiesz włosy do góry to jest ciemny a jak w drugą i go wygładzisz to jest jasny ale nadal jest to ten sam nieuszkodzony dywan xD


 


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

A stonewash może ktoś na zegarku robił/widział?

Na nożach wygląda to nawet ciekawie, nie wiem natomiast jak na takich małych elementach jak koperta z jej detalami.

 

Powierzchnia wygląda jak porysowana "z fabryki", więc rysy nabyte tak nie drażnią ;)

W zależności od procedury może być drobniej chropowaciej:

FLY-359.jpg

lub grubiej na gładko:

582b1399b955b015a45606b1428e398a.jpg


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zakupów na SW to jak koledzy piszą dostają później pulę zegarków. Co do cen mają świetne wystarczy napisać. Hh2 kupiłem jak się pojawił na SW i każdy zegarek kupiłem z rabatem ten za 399 euro czyli cena niższa niż z USA z opłatami. Kupiłem już u nich 4 zegarki. 

 

Pod koniec maja kupiłem Nethunsa za 325 euro a cena jest 369 euro. 

 

D. M. Świetna wersja zielona. Gratuluję 

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś czeka na tytanowego Swordfisha, to sprzedaż rusza jutro (we czwartek) o godzinie 19:00 naszego czasu. Cena 369 USD.

 

obraz.png.0ddb1c7783b6d01dfc9ad1c860ca0484.png

 

obraz.thumb.png.3af61567447a8142ad8902468e169185.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż ruszyła przypadkiem dziś, cześć się wyprzedała (karbon bodajże), podobno coś jeszcze na oficjalny launch zostało...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Tego carbonu w tytanie to żałuję, że wcześniej nie wiedziałem.

Ktoś z Was może kupił?

 

spacer.png

 

Edytowane przez vitriol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carbon poszedl w mniej niz 3 minuty :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.