Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Racja. Wtedy byłaby to atrakcyjniejsza oferta. Tylko to wymagałoby pewnie przeprojektowania koperty pod inny mechanizm. A to już jest ekstra koszt i czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ale jeśli NH35 mieści się w kopertę 40mm to miyota 9015 też by weszła a jednak to trochę lepszy mechanizm. Chociaż w sumie mój hh2 na nh chodzi bardzo dobrze a na ecie 2892 kosztował $300 więcej więc nie wiem czy warto dopłacać.... 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kornel91 napisał:

Może ale jeśli NH35 mieści się w kopertę 40mm to miyota 9015 też by weszła a jednak to trochę lepszy mechanizm. Chociaż w sumie mój hh2 na nh chodzi bardzo dobrze a na ecie 2892 kosztował $300 więcej więc nie wiem czy warto dopłacać.... 

 

Na miejscu po NH35 to prawie wszystko się zmieści 😉. Tylko wtedy koperta i inne elementy (wskazówki), mogą wymagać modyfikacji. I to pewnie zabija cały pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tam włożą do środka, ale cena jak dla mnie trochę z kosmosu. Za półtoraka USD można już kupić kilka innych ciekawych zegarków. Rozumiem, że skoro pojawia się taka cena to i są na nią klienci. Wolałbym jednak żeby Zelos nie szedł tą drogą.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu w takich kopertach zrobili tourbilliony (Mirage). Cena była powyżej 10 tys. USD. Sprzedały się jeszcze szybciej niż Swordfishe po 269 USD.
Też wolałbym, żeby nie szli tą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna popatrzec na oferte siostrzanej marki Zelosa - Ventus, sa polke nizej jesli idzie o ceny a jakosc tip top :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cordi7 napisał:

Zawsze mozna popatrzec na oferte siostrzanej marki Zelosa - Ventus, sa polke nizej jesli idzie o ceny a jakosc tip top :)

 

 

Te Ventusy to faktycznie fajny design w rozsądnej cenie, a Maen Hudson podszedł mi chyba jeszcze bardziej. Z diverami mam tylko jeden problem. Nie bardzo mam gdzie i kiedy nosić. Mam jednego takiego typowego divera i w zasadzie wystarczy. I tak zakładam go może raz w tygodniu. Tak więc poszedłem po rozum do głowy i zbieram na coś innego, co będę mógł częściej zakładać. Nawet okazję ze Swordfishem za 269 USD sobie odpuściłem, choć palec wisiał nad enterem przez dłuższą chwilę. 😉 I jak RLG Atlanticus był jeszcze tydzień temu w promocji za 151 USD, to też wytrzymałem i nie kupiłem, chociaż ten zegarek tez mi się podoba. Może dokupię jeszcze kiedyś Citizena BN151 pod pretekstem, że to nie tylko diver ale też eco-drive, którego mi w pudełku brakuje 😂

Teraz "chodzą za mną" dwa inne, nienurkowe i niestety dużo droższe zegarki. 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile znam ten bol ...

 

Po jakims czasie zbierania zegarkow wiem co lubie i co wejdzie w codzienna rotacje a co raczej by szans na to nie mialo.

Tym niemniej jest wiecej fajnych zegarkow niz funduszy i miejsca na skladowanie, o pozniejszym serwisowaniu nie wspomne :D

 

Z wielkim trudem wdrozylem podejscie na przeczekanie - musi minac kilka tygodni zanim zdecyduje sie na zakup.

Jesli po tym czasie zegarek nadal mi sie podoba to biore, jesli nie - to znaczy ze jednak nie byl mi pisany.

To oszczedza duzo czasu, nerwow, rozczarowan i przede wszystkim nie do konca fortunnie wydanych srodkow :D

 

Zaczynam dochodzic do wniosku, ze wole mniej a bardziej przemyslane / lepsze... przy czym lepsze nie musi oznaczac drozsze.

 

Diver eco drive to dobra opcja do tyrania na wakacje, nic tak nie babrze sie w wodzie i piachu, no moze poza G shockiem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sw nie zdążyłem ale taki wpadł.

 

iN4beF8.jpg

KiuPrjI.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa tam pie$%^#&cie Ja tam też się ograniczam ale bez przesady. Teoretycznie nie mam gdzie nosić diverów a codziennie inny na nadgarstku Garniturowca kupuję już chyba drugi miesiąc i nigdy nie kupię Ale fakt jest taki, że wszystkich spontanicznych zakupów się już pozbyłem

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu w tym roku dużo zmieniłem i nie wiem czy nie za dużo. Przez to ciężko czegoś nowego nie kupić. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=112589]Perpetuum Mobile[/mention] znam ten bol ...
 
Po jakims czasie zbierania zegarkow wiem co lubie i co wejdzie w codzienna rotacje a co raczej by szans na to nie mialo.
Tym niemniej jest wiecej fajnych zegarkow niz funduszy i miejsca na skladowanie, o pozniejszym serwisowaniu nie wspomne
 
Z wielkim trudem wdrozylem podejscie na przeczekanie - musi minac kilka tygodni zanim zdecyduje sie na zakup.
Jesli po tym czasie zegarek nadal mi sie podoba to biore, jesli nie - to znaczy ze jednak nie byl mi pisany.
To oszczedza duzo czasu, nerwow, rozczarowan i przede wszystkim nie do konca fortunnie wydanych srodkow
 
Zaczynam dochodzic do wniosku, ze wole mniej a bardziej przemyslane / lepsze... przy czym lepsze nie musi oznaczac drozsze.
 
Diver eco drive to dobra opcja do tyrania na wakacje, nic tak nie babrze sie w wodzie i piachu, no moze poza G shockiem.
 
Staram się postępować dokladnie tak jak Ty. Czasami jednak zobaczę jakiś zegarek chociażby na zdjęciu i od razu jest miłość od pierwszego wejrzenia Staram się dokonywać zakupów na chłodno i rozsądnie wg potrzeb. Niestety często się nie udaje. Pocieszam się tym, że zawsze mogę sprzedać nabytek i będzie cieszył kogoś innego, czasami bardziej niż mnie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swordfish jak ta lala.8facab714a35a5098bbdd239980a8558.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że bez daty. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię bez daty. Po czterdziestce i tak musisz zakładać bryle, żeby cokolwiek odczytać, więc w takiej wersji jak powyżej oszczędzasz sobie frustracji ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam lubię bez daty. Po czterdziestce i tak musisz zakładać bryle, żeby cokolwiek odczytać, więc w takiej wersji jak powyżej oszczędzasz sobie frustracji ;-)
Potwierdzam, w pewnym wieku datownik w zegarku jest najmniej istotnym elementem

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie sobie poustawiać datę, a jednocześnie wolałbym nie wiedzieć który dzisiaj. Tylko czy w naszym świecie da się tak funkcjonować jak wszędzie terminy, kalendarze? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie :-( Prawdopodobnie na tym portalu zabrzmi to jak herezja, ale do tego celu - precyzyjnego określania czasu służy mi komórka. Zegarek to dla mnie wysmakowana, męska biżuteria: połączenie estetyki, inżynierii, metalurgii i mechaniki precyzyjnej. Ekstremalnie dokładny odczyt czasu na zegarku jest dla mnie mniej istotny ;-) , co oczywiście nie oznacza, że nie dbam o jego punktualność. Po prostu traktuję ją z przymrużeniem oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie :-( Prawdopodobnie na tym portalu zabrzmi to jak herezja, ale do tego celu - precyzyjnego określania czasu służy mi komórka. Zegarek to dla mnie wysmakowana, męska biżuteria: połączenie estetyki, inżynierii, metalurgii i mechaniki precyzyjnej. Ekstremalnie dokładny odczyt czasu na zegarku jest dla mnie mniej istotny ;-) , co oczywiście nie oznacza, że nie dbam o jego punktualność. Po prostu traktuję ją z przymrużeniem oka.
Takich heretyków to ja lubię

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję 

 

XayUdR6.jpg

TgYjp6V.jpg


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 STf9hNb.jpg 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świeża informacja z FB:

Here's a sneak peek of the upcoming Horizons. There will be 3 main variants, the diver bezels, 12 hour bezels (bidirectional bezel) and field with fixed bezel (not done just yet).
These feature a very slim 10.9mm thickness and a sapphire bezel insert with plenty of lume.
Roughly 100 pieces of each variant are made so this is a pretty small batch compared to the makos. Prices will be a tad higher than the current makos due to the sapphire crystal and insert at approx. $449.
Quick Specs
39mm case, 43mm L2L, 10.9mm thick without crystal
200m WR
Miyota 9015
Bracelet with quick release, clasp with quick adjust
I know there's going to be a bunch of guys who prefer something larger, so there's a release due for the year end with the diver style in a 43mm size.
1120082960_10159084634849052_4309685359043208091_o.thumb.jpg.de37f86b8624c5c26ca09092bd064f05.jpg
 
2120260316_10159084634889052_1878423636561035349_o.thumb.jpg.ff1478a979afd0eb3976439e6b5a049c.jpg
 
120234154_10159084634669052_578901716140471801_o.thumb.jpg.dc3eaacc7045d4638fe088bf265a0a97.jpg
 
120246747_10159084634654052_6148382072753796515_o.thumb.jpg.7dd03ed3db453765fbf72265ff620309.jpg
 
120299018_10159084634879052_8013959468911869539_o.thumb.jpg.8206f2ef28f0b99543b5f7d260d8bd37.jpg
 
120200521_10159084634634052_6350948154592534094_o.thumb.jpg.7241bb0ff752600b3a8c056ccc8e785b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadka z ETA (z GMT) na Miyotę i cena o połowę w dół. To ma sens.

Tylko po co te bezele z godzinową podziałką, skoro już nie będzie GMT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.