Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

1 dolar to trochę słabo. ja za każdym razem, gdy jest przesyłka darmowa proszę o wpisanie do dokumentów przewozowych 15 dolarów . nigdy nie było z tym problemów
Czyli w Twoim przypadku bezpośrednio od Zelosa też o to prosiłeś? Czy DHL nie robił problemów?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla celników nawet 0 USD za transport jest OK. Bo koszt wysyłki wliczony w cenę towaru to częsta i akceptowana praktyka. Największy problem jest wtedy, gdy w dokumentach nie ma ani słowa o koszcie transportu. Wtedy w firmie kurierskiej osoba robiąca odprawę wpisuje z automatu 90 USD i od tej kwoty liczy się VAT. A powinni zapytać o ten koszt. Tak mi raz zrobili i złożyłem reklamację. Przepychałem się parę tygodni, ale w końcu zwrócili mi nadwyżkę. I już nawet nie chodziło mi o te kilkadziesiąt PLN, ale o zasadę i o to, by ukarać ich bylejakość w traktowaniu klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w Twoim przypadku bezpośrednio od Zelosa też o to prosiłeś? Czy DHL nie robił problemów?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Tak, też ich prosiłem.
Co do Dhl express to chyba szybszych nie ma w dostarczaniu paczek

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tej sztuczki z opłatą.  Skoro wynosi zero, to jest zero, przecież VAT nalicza się od kosztów towaru z przesyłką.  Mnie prosili o dowód zapłaty i na tej podstawie obliczyli podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kojarze sytuacje gdy przy braku wskazanych kosztow wysylki Urzad Celny naliczal jakas swoja estymacje, ktora podbijala wartosc uzyta jako podstawa do obliczenia podatku.

Jesli jest informacja 'wysylka 0 PLN / EUR / USD' to nie ma dyskusji i jak mniemam stad prosby opisane przez kolegow powyzej o wskazanie zerowej stawki za wysylke.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Urząd ma swoje sposoby, żeby wpływy do budżetu powiększać. Jak nic nie pisze na fakturze o kosztach transportu, to zamiast przyjąć, że dostawa była za darmo, to przyjmują jakieś statystyczne koszty, czyli bodajże 90 USD. Tak było w moim wypadku. Co więcej, pracownik agencji celnej odhaczył w systemie, że kontaktował się z odbiorcą (czyli ze mną), a wcale tak nie było. Poszedł po linii najmniejszego oporu i to mnie najbardziej wkurzyło. A zegarek leżał u nich chyba ze 4 dni zanim w ogóle zaczęli robić odprawę więc mieli czas się dopytać. Ze Stanów do Warszawy przez Niemcy zegarek doleciał wcześniej w niecałe dwie doby. Niecałe dwie doby od kliknięcia "kup" już był w magazynie w Warszawie. Do tego momentu było to imponujące tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież po to właśnie drukuje się stronę sprzedaży, gdzie wyraźnie widać, że koszt wysyłki to x pln - co oczywiście musi się zgadzać z dowodem zakupu/przelewu.

Jeśli nadal UC nalicza, to jest to gruby temat i absolutnie należy się odwoływać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deklarację celną składa agent celny pracujący na zlecenie firmy kurierskiej i na naszą rzecz. Albo zrobi to starannie w kontakcie z klientem i z troską o interes klienta, albo szybko i byle jak mając na celu jak najmniej problemów i tłumaczeń w Urzędzie Celnym. W UPS Polska panuje niestety ten drugi styl pracy. Nikt się nawet ze mną nie skontaktował, nikt nie wczytywał w papiery i nikt nie pytał o screeny zamówienia/płatności, tylko dostałem informację o kwocie do zapłaty bez żadnej informacji jak jest ona naliczona. Wybór jest wtedy taki, że albo płacisz i przesyłka jest dostarczona, albo odmawiasz i przesyłka wraca do nadawcy. Dopiero później doprosiłem się o kalkulację opłat i mogłem złożyć reklamację, co też nie było proste. A dociągnięcie tej reklamacji do szczęśliwego końca też wymagało uporu i szczęścia w postaci trafienia na przynajmniej jedną sensowną osobę w UPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrót do klubu ;) coś mnie ostatnio na brązy naszło.0ca1379257b3afc223f4727d6eecd5b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładnie i grubo :)

 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardzo ładnie i grubo
 
Dzięki :) kawał zegara, ale nadwyraz wygodnie leży na ręku.25964b0dc0e7de0cc184e60b4f4105eb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zelosy są najfajniejsze


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich wypustach i tych planowanych też się nie ma na co obruszać: Swordfish 2/42 Horizons 39/43, Hammerhead 3 są/wydaja się być całkiem fajne. Szkoda tylko, że stalowe, ale nowy młotek zapewne będzie mieć edycję z brązu - w końcu klasyka zobowiązuje ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda. ja tylko czekam na coś zupełnie nowego w brązie, nie ver 3 lub 4 .... 


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego Zelosa przytargałem.

Szkoda że znowu musi.......

IMG_20210211_121432.jpg

IMG_20210211_150151.jpg

IMG_20210211_150114.jpg


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny ten Zelos i świetny zestaw pasków z kajdanem 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

tcM8bIt.jpg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info ze strony Zelosa  na FB. Wysyłka w piątek lub poniedziałek.  Wszyscy którzy kupili nowe SF40 otrzymają też nowe etui. 

FB_IMG_1613495536764.jpg

FB_IMG_1613495530584.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bardzie niedługo będzie dostępny Zelos Swordfish 40mm w brązie. Co ciekawe, z brązu będzie też cała bransoleta (chyba jako opcja). A właściwie góra bransolety, bo części stykająca się ze skórą bezie wciąż z nierdzewki. Ogiwa są łoczone z dwóch materiałów. Ciekawy pomysł i ciekawe jak się sprawdzi.

 

https://www.youtube.com/watch?v=OoHCcLXj0_U

 

 

obraz.thumb.png.bf790670b343ff89f866692aba78b528.png

 

obraz.thumb.png.7b387cf45cd9f4f62207109ac87fc2c9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda. 

 

Zelos trochę odgrzewa kotlety bo któraś wersja swordfish ale schodzi mu wszystko. 

Na stronie trochę abyss turbin zostało jakieś novy ale te tańsze schodzą wszystkie. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszego swordfisha kupionego tu na bazarku. Zegarek jest rewelacyjny. Stosunek jakość do cena to kosmos. Ten na pewno też będzie udany.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaand it's gone :)  

Sprzedaż Sworsfisha 40mm w bronzie wystartowała wczoraj o 16. Jak sprawdziłem po 5 minutach to już nie było łososiowego (widziałem info że podobno sprzedał się w minutę), po niecałych 10 modelu z tarczą z meteorytu. W ciągu pierwszej godziny wyszedł też zielony i z tarczą z włókna węglowego. 

Edytowane przez Tommen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja upolowałem z węglem, teraz czekamy na dostawę :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem meteoryt, ale byłem zawzięty - kliknąłem w pierwszych sekundach :)

Pewnie więcej takich było, bo dało się  się odczuć że dokładnie o 16 strona zaczęła wolniej reagować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł 

Hrhrhr, a ponoć firma zjada już swój ogon ;)

Mam nadzieję,  że jak będzie mnie stać to jeszcze będą mieli abysa lub HH w ofercie. Niezależnie z jakim numerem po nazwie :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.