Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Nowy89

Żywotność 'tough solar' w Waszych 'G' i innych Casio

Rekomendowane odpowiedzi

Analogicznie do tematu o najdłużej działających Casio, warto by założyć temat dotyczący zegarków Casio, które wyposażono w ‘tough solar’, a konkretnie jak długo chodzą wasze sikory z tym rodzajem zasilania, czy wymagana była wymiana kondensatora (jeśli tak to po jakim czasie) itp.

 

Od ponad roku zerwałem z plasticzanymi zegarkami na rzecz klasycznych analogowych kwarców (w zasadzie to jednego), ale jeśli z sentymentu miałbym kiedyś wrócić do G-shocka, a czuję, że zakup klasycznej kostki z zakręcanym deklem to tylko kwestia czasu, raczej wybiorę wersję bez solara (i radia) – wolę jednak 100% pewność, że co kilka lat trzeba będzie wymienić tradycyjną baterię, od nie do końca na dziś dzień ustalonej żywotności solarów.

 

Osobiście, jako ‘jednozegarkowiec’, miałem tylko jednego ‘solara’ – Risemana (ponad 4 lata) i z tego co pamiętam, to wskaźnik naładowania cały czas był ‘H’. Oczywiście nie było potrzeby wymiany baterii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRW-2500, zegarek z 2010 roku, poziom naładowania wciąż na H. Ustawiony na półce tak aby złapał możliwie najwięcej promieni słonecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym celem założonego przeze mnie tematu nie jest debata co lepsze - solar vs tradycyjna bateria, czy plusy i minusy 'tough solar', bo chyba już wszystko o tym na forum napisano, a głównie wypowiedzi dotyczące użytkowników - jak długo posiadają w swojej kolekcji Casio z tym typem zasilania i czy musieli wymieniać akumulator.

 

Dosyć często ludzie pytają, bądź zakładają tematy dotyczące właśnie 'tough solar', a uważam, że gdyby pociągnąć ten temat i zebrać sporo wypowiedzi o tym co wyżej napisałem, to niejednemu takie info byłoby pomocne przy ewentualnym zakupie. Przy najmniej ja tak uważam.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najstarszy jaki miałem tough solar był chyba z 2001 czy 2 roku ale już trzeba było wymienić aku bo leżał ostatnie lata w szufladzie i nie chciał powstać. Myślę, że 15 lat bez problemu wytrzyma jeżeli będzie noszony i aku nigdy nie zostanie rozładowany do zera.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony w 2006 lub 2007r awg, aku cały czas na H, synchronizował się zawsze i wszędzie.

post-50217-0-52393600-1550703895_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co kolega wyżej awg 100 zakupiony w 2008 roku cały czas na H nigdy jakoś specjalnie nie troszczyłem się o dostęp słońca- po prostu go nosilem. Synchronizacja co noc. Działa bez zarzutu do tej pory aczkolwiek wyparł go w codziennym użytkowaniu frog i po miesięcznej banicji w szufladzie bateria wskoczyla na M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Tough Solar ,czy jest  mozliwosc przeladowania akumulatora ,czy jest w zegarku  jakieś zabezpieczenie ,np na wzór  tel kom ,ze nie pozwala ladowac po osiągnięciu 100% ?dzieki . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeładujesz, nie musisz się bać.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że zostawisz w pełnym słońcu na parę godzin to albo wylejesz akumulator albo wyleje się ekran przy odrobinie pecha.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tom1111 napisał(-a):

Mam pytanie odnosnie Tough Solar ,czy jest  mozliwosc przeladowania akumulatora ,czy jest w zegarku  jakieś zabezpieczenie ,np na wzór  tel kom ,ze nie pozwala ladowac po osiągnięciu 100% ?dzieki . Pozdrawiam .

 

wszystkie one maja zabezpieczenia przed przeładowaniem  niezależnie od firmy - tylko za bardzo nie można  nagrzewać na słońcu ani kondensatora/akumulatora ani wyświetlacza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem temat bo potrzebuje słów otuchy.

Zauważyłem dziwny problem w moim GW5000  z 2009 roku.

 

Czasami znikają mu wszystkie wskazania na wyswietlaczu i miga ikona CHR.

Jest to zrozumiałe jak bawimy sie zegarkiem, ale dzisiaj miałem dziwne zdarzenie.

 

Wychodzac do pracy ubieram zegarek, wszystko w porzadku, bateria full.

Po 15 minutach - bedac w pracy - ściagam zegarek, patrze....a tam pusty wyświetlacz i migajaca ikona CHR.

//czyżby te 15 min ciemności pod rękawem bylo przyczyną ? /

Kolejne 10min i wszystko wraca do normy, czas i data aktualne, wskaźnik bateri na full

 

Jakieś pomysły co mu dolega ? Najlepsze jest to, że wskaźnik bateri nie przechodzi na MID lub LOW...poprostu znika wszystko. 

Edytowane przez -mrovka-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkopałem temat bo potrzebuje słów otuchy.
Zauważyłem dziwny problem w moim GW5000  z 2009 roku.
 
Czasami znikają mu wszystkie wskazania na wyswietlaczu i miga ikona CHR.
Jest to zrozumiałe jak bawimy sie zegarkiem, ale dzisiaj miałem dziwne zdarzenie.
 
Wychodzac do pracy ubieram zegarek, wszystko w porzadku, bateria full.
Po 15 minutach - bedac w pracy - ściagam zegarek, patrze....a tam pusty wyświetlacz i migajaca ikona CHR.
//czyżby te 15 min ciemności pod rękawem bylo przyczyną ? /
Kolejne 10min i wszystko wraca do normy, czas i data aktualne, wskaźnik bateri na full
 
Jakieś pomysły co mu dolega ? Najlepsze jest to, że wskaźnik bateri nie przechodzi na MID lub LOW...poprostu znika wszystko. 

Może akumulator już niedomaga, zima i te sprawy ;) A tak na serio, to w sumie 12 lat, chyba już pora na wymianę baterii.

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, tommly napisał(-a):


Może akumulator już niedomaga, zima i te sprawy ;) A tak na serio, to w sumie 12 lat, chyba już pora na wymianę baterii.

 

Sugerujesz że to wina akumlatora, że wskaźnik baterii nie przeskakuje na inne poziomy tylko ciągle trzyma HIG ?

Pytam, poprostu nie wiem.

Wyobrażałem sobie to bardziej tak, ze jak bedzie padał akumlator, to poprostu spadnie na MID lub LOW...i ewentualne doładowywania będa pomagały , ale na krótki czas.

 

Zrobiłem podobne doświadczenie w GWF - specjalnie nadwyrężyłem baterie, by przekonać sie czy też wszystko zgaśnie - - i tam wskaźnik ładnie spadł na MID.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed założeniem zegarka był w trybie PS?

 

Jeżeli to jednorazowy przypadek to nie ma się czym przejmować.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sol napisał(-a):

Przed założeniem zegarka był w trybie PS?

 

Jeżeli to jednorazowy przypadek to nie ma się czym przejmować.

 

Tak, był w trybie PS.

Podobnie pomyślałem, że to może przez tryb PS tak się zachowuje.

Ale GWF też ma aktywny tryb PS i tam normalnie przeskakuje na MID.

Chociaż, moze to kwestia dwóch różnych modułów i innego zaprogramowania

 

To nie był pojedynczy przypadek, to już trzeci raz.

 

Za pierwszym razem, gdy ustawiałem alarmy, migał wskaźnik baterii..były wyświetlane wszystkie trzy kreseczki przy HIG,MID i LOW i pulsowały co sekunde, ale mogłem przewijać między trybami wyświetlacza.

Zostało mi zasugerowane wtedy, że to przez zbyt intesywne używanie zegarka.

Po 10 min wróciło wszystko do normy.

 

Za drugim razem, z powodu potrzeby, miałem włączone automatyczne podświetlanie.

Przy tej sytuacji znikło z wyświetlacza wszystko, pulksowała ikona CHR.

Po jakimś czasie wróciło do normy, ale zegarek się zrestartował do ustawień fabrycznych. Czyli godzina 12:00 i data 01.01.2005  :)

Po wymuszonej kalibracji, godzina i data się zaktualizowały.

 

Trzeci raz był wczoraj.

Co zastanawiające.. automatyczne podświetlenie bylo wyłączone i jedyny pobór energi był w nocy podczas kalibracji.

Przed założeniem zegarka wszystko było ok. Wskaźnik na HIG i wszystko aktualne.

Po 15 minutach pod rękawem znów wszystko znikło, ale po 10 min wróciło do normy z aktualnym czasem.

 

Czwarty raz był także wczoraj, ale tym razem uaktywniłem 10-15 razy podświetlenie i mimo to było ok...

Po kilku minutach dłożyłem zegarek wyświetlaczem do dołu, poszedłem pod przysznic, później biore zegarek - patrze, a na wyświetlaczu pusto.

Po kilku minutach zegarek znów wrócił do fabrycznej godziny i daty.

 

Na chłodno myślac, podejrzewam że wymaga doładowania, bo zazwyczaj stoją tyłkiem do słońca na półce w rogu pokoju.

Tylko kwestia własnie taka, że wszystkie trzy są w tym samym miejscu.

Co najciekawsze, to własnie GWF miało aktywne WC, bo chciałem porównać odchyłki.

 

I co ważne. To nie tak że nie mają światła wogóle, bo co 3-4 miesiące wystawiam je na parpaet na okres 1-2 tygodni.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najwyraźniej pada akumulator.

Jak miga CHR to znaczy, że zegarek pobiera informację od aku o jego stanie naładowania.

Normalnie powinno się to zdarzać przy nagłym dużym zużyciu energii, ale stary aku sam już nie wie jak jest naładowany, bo mu się pieprzy (tak obrazowo).

Dokładnie to samo masz w starych aku np. w kamerze, aparacie itp.

 

jeżeli Ci to przeszkadza, to zacząłbym od wymiany aku.

Albo noś i olewaj czekając aż padnie na amen.

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sol napisał(-a):

W takim razie najwyraźniej pada akumulator.

Jak miga CHR to znaczy, że zegarek pobiera informację od aku o jego stanie naładowania.

Normalnie powinno się to zdarzać przy nagłym dużym zużyciu energii, ale stary aku sam już nie wie jak jest naładowany, bo mu się pieprzy (tak obrazowo).

Dokładnie to samo masz w starych aku np. w kamerze, aparacie itp.

 

jeżeli Ci to przeszkadza, to zacząłbym od wymiany aku.

Albo noś i olewaj czekając aż padnie na amen.

 

zgadzam się z kolegom - zmień akumulator 

 

504747621_Zrzutekranu2021-11-15135858.jpg.65f30b55f57fc202c9b6ac0cef070b5f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy starych, albo uszkodzonych akumulatorkach tak właśnie jest: w kilka sekund ładuje się do pełna i za chwilę EMPTY, po prostu nie trzyma.

12 lat, to spory kawałek czasu.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, Sol napisał(-a):

W takim razie najwyraźniej pada akumulator.

Jak miga CHR to znaczy, że zegarek pobiera informację od aku o jego stanie naładowania.

Normalnie powinno się to zdarzać przy nagłym dużym zużyciu energii, ale stary aku sam już nie wie jak jest naładowany, bo mu się pieprzy (tak obrazowo).

Dokładnie to samo masz w starych aku np. w kamerze, aparacie itp.

 

jeżeli Ci to przeszkadza, to zacząłbym od wymiany aku.

Albo noś i olewaj czekając aż padnie na amen.

 

 

Nie brzmi to optymistycznie - a tak prosiłem o słowa pocieszenia hehehe

Ale nie będe w nim grzebał. Wystawie go na parapet i doładuje w jesiennym słoncu.

Później zobacze jak się zachowuje...jak się będzie to często powtarzało to poczekam aż padnie.

Nie ma co panikować :) aczkolwiek szczęśliwośćią też nie promienieje

 

2 godziny temu, unadarek napisał(-a):

zgadzam się z kolegom - zmień akumulator 

 

504747621_Zrzutekranu2021-11-15135858.jpg.65f30b55f57fc202c9b6ac0cef070b5f.jpg

 

Ale mi poradziłeś :)

W cenie tego akumlatora EXIDE mam 1,5 sztuki nowego GW5000 :) do tego musiałbym kupić plecak, kable.....nie, zdecydowanie kupie nowy zegarek :P

 

Godzinę temu, tommly napisał(-a):

Przy starych, albo uszkodzonych akumulatorkach tak właśnie jest: w kilka sekund ładuje się do pełna i za chwilę EMPTY, po prostu nie trzyma.

12 lat, to spory kawałek czasu.

 

Piszesz że 12 lat jest kawałkiem czasu, cięzko się nie zgodzić.

Ale łudziłem się że 12 lat dla solara to dopiero pół życia - a tu okazuje się że chyba nie.

 

Nie chce zaczynać głupiego tematu, ale gdzie tu sens upierać się przy solarze na 12-15 lat jego egzystencji :(

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, -mrovka- napisał(-a):

Ale mi poradziłeś :)

W cenie tego akumlatora EXIDE mam 1,5 sztuki nowego GW5000 :) do tego musiałbym kupić plecak, kable.....nie, zdecydowanie kupie nowy zegarek

a co tam plecak i kable na tym aku przejdziesz z 1000lat z panelami słonecznymi :)  :)

5 minut temu, -mrovka- napisał(-a):

Ale łudziłem się że 12 lat dla solara to dopiero pół życia - a tu okazuje się że chyba nie

zależny które - jak użytkowane i jak się trafi - producenci podają 10-12 lat - a są której z 20 wytrzymują :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety panowie...Moje GW5000 ma zdupiony akumlatorek.

Doładowanie w słoneczku nic nie pomogło - 2h temu zrestartował się pod rękawem

 

Szkoda

 

A prawde pisząc to jestem wkQrwiony do tego stopnia ze mam ochote go pomalować na zielono i wyje..ć do trawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie go przyjmę, jak ma Cię denerwować :)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, -mrovka- napisał(-a):

No niestety panowie...Moje GW5000 ma zdupiony akumlatorek.

Doładowanie w słoneczku nic nie pomogło - 2h temu zrestartował się pod rękawem

 

Szkoda

 

A prawde pisząc to jestem wkQrwiony do tego stopnia ze mam ochote go pomalować na zielono i wyje..ć do trawy.

to proponuje tak go przemalować jak mój na.....  Smerfowy  :

1342802093_casiosgw450_3.jpg.70b342a24c2d30c1f50c872fbcbc9905.jpg

 

akumulatorek z 50zł i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.