Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

"TomcioPaluch"

Zapytanie o autentyczność wystawionych aukcji allegrowicza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

 

Zakładam nowy temat ponieważ przypadkiem, trochę przez własną nieuwagę zalicytowałem pewien zegarek poprzez allegro i co śmieszniejsze wygrałem licytację... No cóż, zdarza się i tak :) Moja prośba jak i również pytanie jest następująca, mianowicie...

Czy jesteście w stanie po zdjęciach z danej aukcji określić czy zegarek, zegarki wystawiane przez allegrowicza "zegarki17" są oryginalne lub może ktoś kupował już jakiś zegarek od tego Pana ?

 

Oto wystawiane przez niego przedmioty :

 

https://allegro.pl/uzytkownik/zegarki17?order=m&bmatch=baseline-cl-n-uni-1-2-1123

 

A poniżej zegarek który zakupiłem poprzez przypadkowo zalicytowaną i zarazem wygraną aukcję :

 

https://allegro.pl/oferta/gigantyczna-meska-stalowa-omega-15-jewels-unikat-7827325635?snapshot=MjAxOS0wMi0xN1QxOTozMDowMFo7YnV5ZXI7YTg4ZWQ5ODk1ZjJhY2JkYjVkMjRjZTllYjZmMjBlZWQzYzlhYmU5MzZjZWExNGE3NjlkMjQwNDQyNjk0Y2JjNQ%3D%3D

 

 

Bynajmniej nie chodzi mi tutaj o wycenę, czy przepłaciłem, czy też nie :)

Zegarek jest bardzo ładny w moim mniemaniu, dobrze leży na ręce, wygląda bardzo solidnie i jest zadbany...

Sprzedawca zapewnił mnie podczas rozmowy iż zegarek jest oryginalny, opowiadając mi o mechanizmie jak i przebiegu jego konserwacji...

Pytanie tylko czy jest oryginalny ?

Jeżeli ktoś potrzebuje zerknąć na niego osobiście a jest z woj. Śląskiego, mogę dojechać i zapłacić za potwierdzenie oryginalności przedmiotu :)

 

Mam nadzieję iż otrzymam tutaj satysfakcjonującą mnie odpowiedź na moje pytanie i jednocześnie pomoc w rozwiązaniu mych wątpliwości...

Pozdrawiam Serdecznie.

Tomasz R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm jest oryginalny. Reszta nie.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to gratuluję werku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej napisano

 

Tylko mechanizm oryginalny i pochodzi ze starej kieszonki (kieszonkowego zegarka) reszta to wyrób współczesny (tarcza, koperta) 

To jest tak zwana pasówka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałeś przez Allegro, wiec zwróć to czym prędzej tego składaka-cudaka, takie coś możesz zrobić sobie sam za 1/4 tej ceny którą zapłaciłeś. 


+++In hoc signo vinces+++

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę wątków temu pytałam już na forum m. in. o zegarki tego sprzedającego, bo wydawały się malowane. Koledzy oceniali to jako "radosną twórczość ". Link poniżej:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/171959-omegi-cos-wspólnego-z-oryginałem/

 

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Btw. Tak się zastanawiałam, czy kupujący te zegarki dotrze na to forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

 

Zakładam nowy temat ponieważ przypadkiem, trochę przez własną nieuwagę zalicytowałem pewien zegarek poprzez allegro i co śmieszniejsze wygrałem licytację... No cóż, zdarza się i tak :) Moja prośba jak i również pytanie jest następująca, mianowicie...

Czy jesteście w stanie po zdjęciach z danej aukcji określić czy zegarek, zegarki wystawiane przez allegrowicza "zegarki17" są oryginalne lub może ktoś kupował już jakiś zegarek od tego Pana ?

 

Oto wystawiane przez niego przedmioty :

 

https://allegro.pl/uzytkownik/zegarki17?order=m&bmatch=baseline-cl-n-uni-1-2-1123

 

A poniżej zegarek który zakupiłem poprzez przypadkowo zalicytowaną i zarazem wygraną aukcję :

 

https://allegro.pl/oferta/gigantyczna-meska-stalowa-omega-15-jewels-unikat-7827325635?snapshot=MjAxOS0wMi0xN1QxOTozMDowMFo7YnV5ZXI7YTg4ZWQ5ODk1ZjJhY2JkYjVkMjRjZTllYjZmMjBlZWQzYzlhYmU5MzZjZWExNGE3NjlkMjQwNDQyNjk0Y2JjNQ%3D%3D

 

 

Bynajmniej nie chodzi mi tutaj o wycenę, czy przepłaciłem, czy też nie :)

Zegarek jest bardzo ładny w moim mniemaniu, dobrze leży na ręce, wygląda bardzo solidnie i jest zadbany...

Sprzedawca zapewnił mnie podczas rozmowy iż zegarek jest oryginalny, opowiadając mi o mechanizmie jak i przebiegu jego konserwacji...

Pytanie tylko czy jest oryginalny ?

Jeżeli ktoś potrzebuje zerknąć na niego osobiście a jest z woj. Śląskiego, mogę dojechać i zapłacić za potwierdzenie oryginalności przedmiotu :)

 

Mam nadzieję iż otrzymam tutaj satysfakcjonującą mnie odpowiedź na moje pytanie i jednocześnie pomoc w rozwiązaniu mych wątpliwości...

Pozdrawiam Serdecznie.

Tomasz R.

Oto zdjęcia z aukcji którą wygrałem :)

Myślę że są dość dokładne...

Najpierw pytamy, póżniej kupujemy.

Zegarek to pasówka, kolekcjonersko nic nie warta,  użytkowo też niewiele.

Mechanizm taki można dostać za 100 pln, całość to koszt około 400 pln.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to ma "- Szkiełko szklane w idealnym stanie." :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoła Panowie, ponieważ zalicytowałem to przypadkowo i co gorsza po kilku głębszych i ocknąłem się jak przeczytałem rzetelnie opis, plus zacząłem poszukiwania podobnych modeli poprzez internet, niestety skutek marny bo jak mnie uświadomiliście, to twórczość własna więc nic w podobie tegoż modelu nie ma...

Zegarek przeze mnie nie był noszony, nie używany, więc ładnie spakuję w to samo pudełko i odsyłam, rozpoczynając proceder zwrotu za pośrednictwem allegro na podstawie wprowadzenia mnie w błąd, ponieważ sprzedawca podczas rozmowy stwierdził że to oryginał z lat 20/30 minionego wieku...

Coś mi zaczęło śmierdzieć i na szczęście trafiłem tutaj :)

Jeszcze raz dziękuję wszystkim i niebawem mam nadzieję z Waszą pomocą kupię coś godnego uwagi i noszenia na ręku :)

Pozdrawiam Serdecznie.

Tomasz R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ciekaw jestem, jak z tym zwrotem będzie. Konieczne daj znać, jaki będzie finał tej sprawy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obyś dostał kasę bo jeśli kupiłeś od osoby prywatnej to nie przysługuje ci prawo zwrotu

mogło być też tak że sprzedający cały czas mówił tylko o mechanizmie a ty rozumiałeś że mówi o zegarku więc wprowadzenia w błąd mogło też nie być


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

obyś dostał kasę bo jeśli kupiłeś od osoby prywatnej to nie przysługuje ci prawo zwrotu

mogło być też tak że sprzedający cały czas mówił tylko o mechanizmie a ty rozumiałeś że mówi o zegarku więc wprowadzenia w błąd mogło też nie być

 

W tym kontekście zastanawia mnie, jak traktować kogoś, kto sam w opisie aukcji pisze, że posiada długoletnią tradycję w sprzedaży zegarków? Nawet jeśli sprzedawca jest osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej (to faktycznie wyklucza możliwość złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy bez podania przyczyn, z czym łączy się obowiązek wzajemnego zwrotu świadczeń), to zawsze pozostają uprawnienia z rękojmi, na zasadach ogólnych, przewidzianych w Kodeksie cywilnym. Znajdują one zastosowanie także wówczas, gdy sprzedaż jest między osobami "prywatnymi". Tym bardziej jestem ciekaw, jak ta sprawa się zakończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słabo to widzę

ogólnie w ofercie nigdzie nie ma kłamstwa

jest wyraźnie napisane że mechanizm jest oryginalny omega a reszta jak to reszta

sprzedający bazuje na niewiedzy kupującego i nie wyprowadza z błędu

a skoro ma długoletnie doświadczenie to z pewnością nie pierwszy raz właśnie w taki sposób sprzedał taki zegarek

wszystko pozostaje w rękach sprzedającego bo nie ma podstaw do zwrotu


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, ale można wtopić :(

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

słabo to widzę

ogólnie w ofercie nigdzie nie ma kłamstwa

jest wyraźnie napisane że mechanizm jest oryginalny omega a reszta jak to reszta

sprzedający bazuje na niewiedzy kupującego i nie wyprowadza z błędu

a skoro ma długoletnie doświadczenie to z pewnością nie pierwszy raz właśnie w taki sposób sprzedał taki zegarek

wszystko pozostaje w rękach sprzedającego bo nie ma podstaw do zwrotu

 

W opisie stoi jak wół napisane: "klasyczny model zegarka sygnowany OMEGA w stalowej kopercie". I w związku z tym zastanawiam się, czym owa "klasyka" jest i czy dla "przeciętnego zjadacza chleba" nie oznacza to przypadkiem, że jest to zegarek od początku do końca stanowiący całość, a nie tzw. "pasówka", z jaką w tym przypadku niewątpliwie mamy do czynienia? Tak czy inaczej, przy upartym sprzedawcy faktycznie może być w tej sprawie ciężko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie jest marki "Omega' tylko jeden jego element, mechanizm, a więc moim zdaniem oferta wprowadza w błąd.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zegarek nie jest marki "Omega' tylko jeden jego element, mechanizm, a więc moim zdaniem oferta wprowadza w błąd.

 

Ze sprzedawcy jest cwana gapa, bo w opisie pisze o tym, że zegarek jest "sygnowany OMEGA". Tak czy inaczej można w mojej ocenie pójść w kierunku błędu w rozumieniu Kodeksu cywilnego, co też daje jakieś możliwości, choćby związane ze złożeniem oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych oświadczenia o zakupie, choć śmiem podejrzewać, że sprzedawca będzie jednak "strugał jarząbka"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem, to że sprzedający pisze, że "model zegarka sygnowany OMEGA(...) wychwytem szwajcarskim kotwicowym posiadający sygnatury: „OMEGA, SWISS, 15 JEWELS(...)Tarcza sygnowana: „OMEGA”, powinno wzbudzać czujność. Jakby sprzedawał zegarek w całości oryginalny i nie sztukowany, to by napisał po prostu o zegarku Omega, werku Omega i tarczy Omega, a nie że posiada sygnatury. Dla mnie to brzmi trochę jak "zegarek z napisem rolex". Ale tak jak pisze Fidelio, przeciętny Kowalski, który się nie doszukuje podstępu w takich ofertach, może uznać zegarek za oryginalny wyrób.

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie słowo klucz to "sygnowany"

 

jak sprzedawca się uprze to sprawa może skończyć się w sądzie z wieloma opiniami specjalistów i rzeczoznawców


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie słowo klucz to "sygnowany"

 

jak sprzedawca się uprze to sprawa może skończyć się w sądzie z wieloma opiniami specjalistów i rzeczoznawców

I jej finał wcale nie byłby oczywisty niestety.

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Swoja drogą to tylko pokazuje, jaką trzeba zachować ostrożność przy okazji tego typu zakupów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest osoba prywatna gdyż wystawił mi paragon, jak na załączonym zdjęciu... :)

Do tego transakcja odbywała się poprzez osobisty odbiór, tylko że w aucie co uruchomiło moje podejrzenia i włączyłem nagrywanie w moim telefonie, więc rozmowa jest w pełni nagrana, gdzie padają z mojej strony jasne pytania i odpowiedzi tegoż Pana...

Może i popełniłem błąd w licytacji po kilku drinkach w weekendowy wieczór, ale później działałem już z premedytacją :)

Napisałem stosownego maila za pośrednictwem allegro, ma czas na odpowiedź do poniedziałku włącznie, godz. 12:58

Później do dyskusji wchodzi również allegro i ruszają następujące procedury.

Poinformuję o przebiegu sprawy :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z upublicznianiem czyichś danych w internetach to byłbym ostrożny, można sobie kłopotów narobić. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane podlegające ochronie nie zostały upublicznione - wskazana została tylko firma, czyli nazwa przedsiębiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Omega Seamaster Aqua Terra 38mm z niebieską tarczą, ref. 220.10.38.20.03.001. Zegarek jest w zasadzie nowy, był na nadgarstku dosłownie parę razy - nie ma żadnych śladów używania. Bransoleta została skrócona na mój nadgarstek w salonie, zapasowe ogniwa są oczywiście w komplecie. W styczniu 2023 zostało wymienione zapięcie w bransolecie na nowe (ciężko się odpinało, nie zauważyłem tego wcześniej więc zareklamowałem), także termin gwarancji biegnie od tego momentu (jeszcze 4 lata). Od tego czasu zegarek właściwie nie opuszczał pudełka - na zapięciu są nadal folie Z uwagi na skrócenie bransolety i wymianę zapięcia - zgodnie z regulaminem stan określam na 9/10.
       
      Pełny zestaw sklepowy:
      - pudełko transportowe
      - pudełko białe
      - pudełko właściwe - drewniane (a w nim etui podróżne)
      - etui na karty z trzema kartami i dodatkową białą kartą gwarancyjną
      - rachunek oraz potwierdzenie chodu i szczelności
      - zawieszka
      - instrukcja
      - katalog Omega
      - papirus od AD
      - torba prezentowa z oryginalną wstążką
       
      Posiadam również The Master Chronometer Certification w PDF z podpisem elektronicznym Omegi, który prześlę nowemu właścicielowi
       
      Cena: 25 550 zł za praktycznie nowy zegarek - czyli 20% zniżki od ceny w salonie
      Możliwa wysyłka na koszt i ryzyko kupującego lub odbiór osobisty (miejsce do ustalenia, jestem w ciągłym ruchu)
       
      Poniżej trochę zdjęć zrobionych podczas miesiąca miodowego z nowym zegarkiem - AT ma bardzo dużo smaczków:
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
      Etui podróżne jest ukryte w drewnianym pudełku:
       

       
      Poniżej zdjęcia zrobione przed chwilą z lampą, aby wszystko było wyraźnie widoczne
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       
       
       

       

       

       

       

       

       

       
       
    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.