Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Staromodny

Męskie zegarki mechaniczne na szczupły nadgarstek

Rekomendowane odpowiedzi

Pewno nie na temat piszę, ale widziałem w Time Trend takie coś, według katalogu damskie, i bardzo mi się spodobało, głównie dlatego, że jest podobne do mojego starego Poljota. Średnica 35 mm, bransoletka o szerokości 17 mm, czyli węższa niż standardowa męska, ale wygląda przyzwoicie. A nie na temat piszę, bo cena w Time Trend w centrum handlowym to 1800. Może upolujesz ciut taniej i zmieścisz się w podwyższonym budżecie?

post-105062-0-74865900-1550981683_thumb.jpg

A o tym, że zegarki mają zmaleć, to już od kilku dobrych lat piszą, i nic z tego nie wynikło. W 2000 roku kupiłem sobie Q & Q na bateryjkę o średnicy 32 mm; nadal działa, czasami noszę, choć wygląda może ciut lalusiowato. Wtedy nazywało się, że jest męskie. Przedtem miałem Casio takiejż wielkości, i też nikt nie mówił, że niemęskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji - wątek założyłeś, bo poszukujesz zegarka dla siebie, czy chcesz żeby był on vade-mecum dla innych?

 

Vademecum, gdyż zauważyłem brak dyskusji na temat zegarków, które by były odpowiednie na szczupły nadgarstek (jak wynika z dyskusji nie tylko ja mam z tym problem). Czasami przeglądam sieć, spodoba mi się wygląd jakiegoś czasomierza i szybko się reflektuję, że jest zbyt duży. To oczywiście kwestia gustu i rozumiem, że niektórzy lubią nosić duże zegarki pomimo szczupłych rąk. Mimo wszystko aktualna moda utrudnia znalezienie niewielkiego męskiego zegarka.

 

Aktualnie nie poszukuję zegarka, opcjonalnie mogę nabyć jakieś starocie w cenie flaszki (kryzys panuje w moim małym świecie), ale oczywiście nie jestem bezinteresowny i liczę, że w przyszłości sam będę zerkał do tego tematu mając zasoby na zakup zegarków. Limit kwotowy nie jest podyktowany tym, że szukam zegarka w określonej cenie (zresztą noszę niedrogie zegarki, znacznie poniżej górnego limitu, używane i niekiedy kupowane okazyjnie po znajomości). Po prostu chcę aby ten wątek był egalitarny, opisywane tu zegarki były przystępne dla większości z nas. Jeśli pojawi się tutaj dużo wpisów w stylu "jest taki fajny, niewielki Patek w 14-to karatowej kopercie", to wątek przestanie być atrakcyjny dla wielu osób (w tym mnie). Ja rozumiem, że jest tu sporo ludzi zarabiających trzykrotność średniej krajowej i to jest fajne (zarabiajcie i cieszcie się życiem), ale bardzo mi zależy aby opisywane tu zegarki były dla każdego, lub choć "dla niemal każdego". Coś realnego, co wiele osób może nabyć i się tym cieszyć a nie ekskluzywny katalog rzeczy niedostępnych.

 

@pawelb29 i @Vonziej

Marlin śliczny (zarówno ten stary, jak i nowa wersja), bardzo mi pasuje na eleganckiego garniturowca. Jakie znajdują się w nich mechanizmy? Vonziej stwierdził, że ten Timex jest przeszacowany (to chyba częste w przypadku tej marki). Jestem ciekaw, co obie te wersje zegarka mają do zaoferowania mechanicznie, poza logiem na cyferblacie i wyglądem. 

 

Marki LIP nie znałem (wiem wstyd), przyznam iż ładny... logo kojarzy mi się z firmą HP ;) 

 

@Brutto

Nie podbijajmy dalej ceny maksymalnej bo to wyścig bez końca, im drożej, tym zegarki będą bardziej ciekawe a jednocześnie bardziej niedostępne. W sumie to Seiko małe, choć dla drobnego faceta by na upartego było unisex (chodzi o to, że Seiko ma ciut większe typowo męskie), ale stylistyka nie jest jakaś szczególnie damska. Fajny zegarek. Może podaj model, to zainteresowanym będzie łatwiej szukać tańszych ofert.

 

Co do trendu, to widać edycje retro, jak podane tutaj Timex , LIP, czy Sea-gull 1963 o którym ja pisałem. Widać, że w tych retro są wersje z oryginalnym rozmiarem kopert (takie pasujące do wątku), jak i powiększone na potrzeby aktualnej mody. Dla mnie wynika z tego, że dla producentów oryginalny rozmiar tych zegarków to opcja a zapewne spodziewają się lepszych wyników sprzedaży modeli powiększonych względem oryginału. Ważne jednak, że robią jednak również te oryginalne rozmiary. Patrząc z perspektywy i nawiązując do pokazanego przez Ciebie Seiko, to kiedyś damskie zegarki były znacznie mniejsze a 35mm średnicy koperty było rozmiarem męskim. Tak więc Seiko pokazuje, że teraz robi się większe zegarki (na szczęście robią wiele modeli męskich w klasycznym rozmiarze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy nagdgarstku 16 cm, nawet zegarek 40 mm da radę, pod warunkiem małego L2L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy takim nadgarstku (sam mam 16,5 cm), też zwracałbym większą uwagę na L2L. Dla mnie optymalnie to 45-47 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie, to żyję w czasach, kiedy 40 mm to był DUŻY rozmiar. Taki był Rolex Submariner (początkowo bodaj w ogóle 39 mm) i wtedy mało kto wyobrażał sobie, ze coś tak OGROMNEGO można nosić na co dzień. W końcu robiono go dla nurków i temu podobnych PRACUJĄCYCH typów. A ponieważ to były miłe czasy (może niekoniecznie w Polsce, ale w ogóle), więc zegarki 37-40 wciąż odpowiadają mi najbardziej. Jeszcze w latach 70. w Peweksie królowały Seiko "piątki", które w większości modeli (zwłaszcza z serii podstawowej) do dziś zachowały klasyczny rozmiar poniżej 4 cm. Taki zegarek kupiłem kilkanaście lat temu synowi i nosi go do dzisiaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mnie, to żyję w czasach, kiedy 40 mm to był DUŻY rozmiar. Taki był Rolex Submariner (początkowo bodaj w ogóle 39 mm) i wtedy mało kto wyobrażał sobie, ze coś tak OGROMNEGO można nosić na co dzień. W końcu robiono go dla nurków i temu podobnych PRACUJĄCYCH typów.

 

Nie tyle pracujących, co pracujących w "kufajce i berecie". Do lat 80./90. kulturalny mężczyzna musiał chodzić w garniturze, krawacie i w białej koszuli, a do takiego stroju duże zegarki nie nadawały się. Za pierwszy serial, który pokazał, że elegancki mężczyzna może obyć się bez krawata uchodzi Miami Vice, a w Polsce koszulę inną niż białą rozpropagował Aleksander Kwaśniewski.

 

Szczęśliwie jestem grubokościsty - a nie gruby, jak niektórzy twierdzą - pasują mi wszystkie zegarki  B) 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thorsten i @fidelio,

Oczywiście macie rację, ma tu znaczenie L2L (dla niewtajemniczonych "lug to lug", czyli długość zegarka z uszami). W wątku jest miejsce dla zegarków 40mm (bez koronki), więc przedział wielkościowy jest całkiem przyzwoity.

 

@Sierżant Julian

A teraz 40mm uwzględniłem w małych zegarkach, takie czasy. Seiko 5 do dobre zegarki i trudne do zajechania (choć dokładnością nie powalają).

 

@pawelb29

Skoro nowy Marlin ma chiński kaliber to zapewne ja bym wybrał tę oryginalną starą wersję. Do 200usd jest już bardzo duży wybór zegarków Sea-gull, choć oczywiście Timex oferuje w zestawie prestiż i rozpoznawalność marki.

 

@Zeno

Moda się zmienia a ta dzisiejsza jest bardziej wulgarna i "proletariacka", niż za czasów PRL. Ja sam miewam ostatnio ochotę zacząć ubierać się elegancko, lecz niestety niezbyt mam gdzie tak chodzić. Aktualna praca nie ma nic wspólnego z elegancją, na spotkania ze znajomymi nie ubiorę się w marynarkę aby nie odstawać od grupy, na spacery po parku to również mało trafiony strój.

 

@marazm

Bardzo dobry link! Zastanawiam się, czy jest możliwość i sens aby połączyć te dwa wątki (tam raczej nie ma limitu cenowego, ale jest sporo propozycji niedrogich modeli).

 

 

Tak trochę naciągając (o całe 0,5mm)

FAC00005W0_540x.png

 

Orient Bambino (średnica bez koronki 40,5mm). Automat. Te zegarki zwróciły moją uwagę pewien czas temu, ale bez przymierzania bym się nie zdecydował na zakup, gdyż są już spore a dodatkowo mają ponad centymetr grubości. Z wyglądu klasyczne, choć niekoniecznie do stroju formalnego. Szeroki wybór modeli (kilka wersji, czy też generacji), dostępne również z subsekundą, lub "open heart".

Zdjęcie ze strony: orientwatchusa.com

 

gallery_75614_2941_76642.jpg

 

Delbana 17 kamieni (stare modele) to zegarki do których mam osobisty sentyment. W latach 50-60 ubiegłego wieku jedne z najpopularniejszych szwajcarów w Polsce. Koperty małe, zgodnie z obowiązującym w okresie ich produkcji standardem zegarka męskiego. W środku siedzą werki takich firm, jak ETA, Columba, Felsa. Są popularne na rynku wtórnym i niedrogie, ale niestety przeważnie mocno zdegradowane wizualnie. Ze względu na sentyment oraz piękne cyferblaty sam bym chętnie stał się posiadaczem Delbany (chętnych na zbycie zachęcam do kontaktu, choć transakcja jest możliwa dopiero za jakiś czas).

Zdjęcie użytkownika loituma (mam nadzieję, że się nie pogniewa), https://zegarkiclub.pl/forum/gallery/image/20946-delbana-46/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pasuje do tematu.

Wybaczce dopiero potem zobaczylem ze tylko mechaniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczce dopiero potem zobaczylem ze tylko mechaniki

Musisz poszukać Citizena z mechanicznym napędem do 40 mm :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na skutek dyskusji trochę zliberalizowałem temat i można pisać o innych ciekawych konstrukcjach, choć koncentrujemy się na zegarkach mechanicznych smile.png

 

Edit: Czyżby propozycje się skończyły? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję: „SEIKO Presage Cocktail SRP855J1 to elegancki zegarek damski z mechanizmem automatycznym. Szerokość koperty 34 mm”. Noż, psia nędza, kiedy w roku 1989 kończyłem studia, a zegarek od komunii wciąż mi się psuł, to mama własnoręcznie mi wybrała radziecki produkt, na którym wzoruje się to Seiko, także pod względem średnicy. A działa do dziś, po niezbyt wielu naprawach i konserwacjach.

 

post-105062-0-99941500-1551753551.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Poljot, Brutto :)

 

0e15191fef.jpg

 

Parnis PA6022. Parnis to marka zbierająca dość dobre opinie na tym forum. Chiński "mocno inspirowany", choć różniący się od wzorca zegarek. Automat na kalibrze Miyota 8215, koperta stalowa 316L ma ok 39mm średnicy. Dostępny jest z różnymi cyferblatami i wykończeniem koperty (na pasku, lub bransolecie). Koszt na chińskim portalu sprzedażowym to ok 100usd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem, że Parnis to marka, a nie firma. Nie wiadomo, kto to produkuje, gdzie i dlaczego, a wachlarz modeli jest gigantyczny i obejmuje wszystko, od wytanionych kopii znanych marek po jakieś własne produkty na użytek ubogich mieszkańców Indonezji. Na razie jedyne niebudzące wątpliwości chińskie firmy zegarkowe, jakie znam, to Sea-gull i Beijing Watch Factory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że Parnis to taka "marka", choć gdzieś to jednak produkują. Model PA6022 ktoś opisał, jako fajny i bezproblemowy (dopytywałem w dziale "zegarki chińskie"). Z pewnością jest to niedrogi zegarek i jego zakup niesie ze sobą ryzyko, ale spełnia wymogi tego wątku, wygląda interesująco (z perspektywy mojego gustu) i jest wart rozważenia. Jednego Sea-gull już wymieniłem w tym wątku (czy też zegarka z mechanizmem Sea-gull, gdyż wspomniany model prawdopodobnie pochodzi od innego producenta). 

 

wg806001.wbw-1456508446-7405.jpg

 

FIYTA Tungsten to całkiem interesująca propozycja, jeśli chodzi o zegarki chińskie. Są różne wersje. Szerokość koperty ok 35mm.

 

Zdjęcie pochodzi ze strony watchshop.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam Smiths Everest (mniejszy wariant ma 36mm).

http://www.timefactors.com/prs25new36mm.htm

everest36-1.jpg

 

 

Przy nieco wyższym budżecie lepszy od Orienta Bambino będzie Orient Star Classic (38mm):

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-star-classic-automatic-power-reserve-saf02004w0-mens-watch-10653.html

SAF02004W0_MED.jpg

 

 

A jak ktoś chce pilota to Laco (39mm):

https://www.laco.de/en/watches/pilot-watches-basic/pilot-watch-augsburg-39mm-automatic-leather-strap

laco-fliegeruhr-typ-a-augsburg39-861988-

 

EDIT.

Dodaję nurka Dan Henry. Wariant z szarym ringiem jest jeszcze dostępny w 40mm:

https://danhenrywatches.com/products/1970-automatic-diver-watch

Dan_Henry_1970_Automatic_Diver_Grey_40mm

EDIT 2.

Warto też poczekać na zegarki Lorier (39mm), ponoć niedługo będą dostępne:

https://www.lorierwatches.com/collections/watches/products/neptune

neptuneall_1296x.jpg?v=1546633410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiths ma dodatkową zaletę: zegarki tej marki naprawdę były na Evereście.

 

Jako ciekawostka, Smiths Hillarego wyglądał zupełnie inaczej, z tego co wyczytałem był to model de luxe w złocie, taki w reklamie:

everestadvert.jpg

 

Ten sprzedawany obecnie jest natomiast homarem Rolexa Explorera 1016 produkowanego od 1963 roku. Wygląda na to, że markę Smiths produkuje obecnie brytyjski sklep Time Factors założony w 1996 roku.

 

EDIT. Chyba pospieszyłem się z powyższą reklamą. Inne źródła podają zegarek o referencji A409.

CCF29012017_7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiths ma dodatkową zaletę: zegarki tej marki naprawdę były na Evereście.

 

Na dzień dzisiejszy to chyba wiele modeli zegarków było na Evereście. Inna sprawa to rys historyczny :)

 

Ogólnie dużo ciekawych czasomierzy pokazaliście. DUFA faktycznie bardzo ładny i aż szkoda, że kwarc (preferuję mechaniczne). Pilot Laco i nurek Dan Henry bardzo interesujące, ten drugi bardzo przypadł mi do gustu ze względu na tarczę. Ogólnie śliczne sikory!

 

Po zainteresowaniu widzę, że dobrze trafiłem z tematem i jest sporo osób zainteresowanych męskimi zegarkami na szczupłe ręce. Na szczęście, jak się okazuje, interesujących zegarków odpowiadających założonym kryteriom również nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.