Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sekel

W poszukiwaniu kolejnego celu - garniturowiec do 5 tys.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

    W mojej kolekcji brakuje klasycznego garniturowca i przymierzam się do zakupu takowego, w bliżej nieokreślonej przyszłości (choć ostatnio za dużo poszło na to hajsu...). Lubię mieć jakiś realny zegarkowy cel, więc słucham waszych propozycji.  Sprecyzuję nieco moje oczekiwania:

 

- biała tarcza (ewentualnie odcień, lub inna jasna) na czarnym pasku - to jest warunek obligatoryjny

- Koperta stalowa, nie lubię złota. Zresztą w tej cenie to tylko PVD zostaje.

- Szerokość koperty 35-40 mm, nadgarstek mam skromny

- cienki, w miarę możliwości

- niszowa manufaktura będzie sporą zaletą

- mechanizm in house to już w ogóle bomba.

Używany w dobrym stanie również nie przeszkadza.

 

Ceną graniczną jest 5000 zł, choć chętnie też zobaczę nieco droższe typy.

 

Przeglądałem już kilkanaście ofert i moim typem na tę chwilę jest Nomos Tangente (tak, wiem - jest wystawione takie cudo na bazarku) - w zasadzie spełnia wszystkie moje wymogi. Mimo wszystko - nie chciałbym przeoczyć jakieś innej ciekawej alternatywy. Dlatego założyłem ten temat:)

Poniżej zdjęcie z przymiarki Nomosa:

 

2d2a88867deb082a.jpg

 

Z góry dziękuję za waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rozważyłbym Eposa 3408, jak niżej. IMO marka jest niszowa, bo to jednak brand rozpoznawalny głównie przez osoby, które cokolwiek znają się na zegarkach. Średnica bez koronki - 39 mm. Grubość, uwaga - 5,9 mm i do tego całkiem fajnie wyglądający manualny Peseux 7001. W razie zainteresowania polecam kontakt z Kolegą @Tik Tak. W założonym budżecie będzie myślę nówka :-)

post-34987-0-73281500-1550934062_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Stowa Marine, ewentualnie Stowa Antea. Choć w mojej ocenie, bardziej jednak Marine, ponieważ Antea, nawet w rozmiarze 39 mm, przez te wydłużone uszy, ma L2L ok. 50 mm, stąd nosi się ją jak większy zegarek. Dokładam także Longinesa Conquesta Heritage, w rozmiarze 35 mm (tylko w tym przypadku mamy szkło hesalitowe). Ale skoro to garniturowiec, to w mojej ocenie takie szkło nie powinno być problemu ;-)

post-34987-0-71081000-1550946780_thumb.jpg

post-34987-0-85572500-1550946880_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój znajomy sprzedaje takiego zenka- myślę, że da się z nim dogadać co do ceny i zmieścisz się w budżecie

 

https://www.olx.pl/oferta/zenith-class-elite-automatic-CID87-IDxjZn3.html#093558f356


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapolowawać na Montblanc w rozmiarze 38mm. Pojawiły się pierwsze używki w dobrym stanie. Zegarek nie za duży,  czysta tarcza, niszowa marka, b. dobry ręcznie nakręcany mechanizm. Ten z Chrono24 już niestety zarezerwowany :(

 https://www.chrono24.pl/montblanc/heritage-chronometrie-ultra-slim-scatola-e-garanzia-2017--id10400827.htm

Montblanc-Heritage-Chronometrie-Ultra-Sl
 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos świetny, jednego już posiadam na stanie. Pora zapolować na coś innego. Junghans to ciekawa alternatywa do Nomosa, natomiast Montblanc wymiata. Zenith to moje marzenie, ale ten ma czarną tarczę. Poczekam na El Primero :D

Nie mam natomiast zdania co do zegarków Christopher Ward, ktoś może się wypowiedzieć na temat tej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Epos świetny, jednego już posiadam na stanie. Pora zapolować na coś innego. Junghans to ciekawa alternatywa do Nomosa, natomiast Montblanc wymiata. Zenith to moje marzenie, ale ten ma czarną tarczę. Poczekam na El Primero :D

Nie mam natomiast zdania co do zegarków Christopher Ward, ktoś może się wypowiedzieć na temat tej marki?

Co do Ch.Warda, to na forum jest cały temat im poświęcony. Poszukaj, a na pewno wyrobisz sobie jakieś zdanie. Ja po doświadczeniach z Tridentem polecam tą markę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Morgana to bym raczej odpuścił. Nie bez powodu te dwa zegarki wiszą tam jako ostatnie nearly new już od prawie dwóch miesięcy.

Mają mechanizm od Warda SH21, na który już kilka osób narzekało. Dodatkowo będzie pewnie problem z serwisowaniem.

A cena podbita przez to, że jest to limitka Morgana. W tym budżecie można kupić Nomosa, który moim zdaniem jest dużo ciekawszy.

 

Co nie zmienia faktu, że Malverny od CW są godne polecenia. Zarówno ten proponowany już w tym wątku jak i Malvern 595 - ultracienki z ETA 7001: https://www.christopherward.com/c5-malvern-595-5

Rozważyłbym też Stowę Antea. Jeśli 39 mm to za dużo, to jest jeszcze wersja 36,5 mm. Spełnia wszystkie założenia, Nomos właśnie od Stowy pożyczył design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

    W mojej kolekcji brakuje klasycznego garniturowca i przymierzam się do zakupu takowego, w bliżej nieokreślonej przyszłości (choć ostatnio za dużo poszło na to hajsu...). Lubię mieć jakiś realny zegarkowy cel, więc słucham waszych propozycji.  Sprecyzuję nieco.......

Hej, mam pytanie, stoję przed podobnym zadaniem zakupu (czy też wymiany cosmica2000) nomosa tangente 35. Można wiedzieć jaki masz nadgarstek, ten nomos którego mierzyłeś to Ludwig 35?

Cały czas się zastanawiam, bo z jednej strony bardzo lubię moją omegę, nie do końca jednak spełnia ona rolę garniturowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Vipeeer
      Poszukuję od jakiegoś czasu zegarka który będzie minimalistyczny, ale jednocześnie będzie miał w sobie to COŚ. 

      Po obejrzeniu wystaw wszelkich skelpów z zegarkami jakie udało się spotkać okazało się, że nie będzie to łatwe zadanie.
      W trakcie oglądania czasomierzy powoli klarowała mi się wizja czego tak naprawdę chcę. 

      Zdecydowanie mechaniczne.
      Zdecydowanie na pasku - z gładkiej brązowej skóry.
      Zdecydowanie z minimalistyczną, acz wyrazistą tarczą. 

      I tutaj zaczęły się problemy. 
      Ponieważ to co udało mi się zoczyć, absolutnie nie odpowiadało moim oczekiwaniom. Najbliżej tego był Junghans. Ale nadal coś z nim było nie tak. 
      Mój budżet był stopniowo zwiększany (co jest trochę przerażające), nie pojawiało się jednak nic na horyzoncie.

      Poźniej przysza pora na "internety". Chwilowa fascynacja różnego rodzaju udziwnieniami - tarcze z meteorytu zdecydowanie zdobyły moje serce - ale ich design był albo szpetny (Balticus) albo zbyt ciężki (Zelos). Później było marzenie żeby był to polski twór - z którego przyszło mi jednak zrezygnować. 
      Po przejrzeniu forum (raczej nie dane mi nigdy było zagłębiać się w takie społeczności, odnalezienie się więc było nie lada wyzwaniem) okazało się że jest nadzieja. 

      Stowa Antea lub Nomos Tangente.

      I teraz błagam - pomóżcie. Wylejcie na głowę kubeł zimnej wody, pokażcie słabe strony, podpowiedzcie czy mają one szansę przetrwać więcej niż kilka lat, czy dbając, serwisując posłużą godnie. To jedyne modele które wizualnie pasują mi w więcej niż 85% (czarna skóra nie przejdzie, trzeba będzie zmienić pasek). Nie znam się niestety na tyle na mechaniznach oraz innych aspektach, na które warto zwrócić uwagę. A już tak bardzo chcę któryś mieć, że przestaję logicznie myśleć. 

       
    • Przez polak.krk
      Witam,
       
      Czy ktos sie spotkal z firma/nazwa Nomos? Tutaj przykladowy link:
       
      https://pl.aliexpress.com/item/mens-watches-top-brand-luxury-nomos-famous-watches-fashion-casual-leather-men-watches-quartz-watch-clock/32694318988.html?spm=2114.010208.3.1.DjG2Ij&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2_10037_10032_10077,searchweb201603_1&btsid=64dc77bf-224a-4daf-b46a-f0398dcc4886
       
       
       
      Wyglada naprawde fajnie, szczegolnie ten bialy. Czy ktos taki ma? Czy moglby sie ktos wypowiedziec na temat tego zegarka?
    • Przez Sebak
      W życiu trzeba do czegoś dążyć... Pomóżcie więc wyznaczyć cel na najbliższy rok
       
      Poszukuję zegarka na co dzień, co oznacza w moim przypadku zegarek ze srebrną kopertą na czarnym skórzanym pasku, o kopercie max 39-40mm (nadgarstek około 16 cm), który można również ubrać do garnituru. 
       
      Obecnie taką rolę pełni Epos 3411: https://dolinski.pl/zegarki-epos/collection-originale/epos-originale-3411/epos-originale-ref-3411.131.20.14.25.html
       
      Budżet około 10 tys. zł na nowy. Dopuszczalne używane w bardzo dobrym stanie za trochę mniejsze kwotę.
       
      Myślę o:
      Tudor Glamour Day-Date np: http://www.czaszegarkow.pl/tudor-glamour-day-date-czarny-skora-o3900-mm-p-31503.html
       
      Omega De Ville Prestige np: http://www.czaszegarkow.pl/omega-de-ville-prestige-co-axial-srebrny-skora-o395-mm-p-19611.html
       
      Nomos Orion 35mm: http://www.nomos-store.com/en/Watches/Model-series/Orion/Watches-with-manual-winding/Orion-sapphire-crystal-back-nomos.html  (nie wiem, czy nie jest trochę zbyt "garniturowy")
       
      Oczywiście jestem otwarty na Wasze propozycje.
    • Przez Tesper
      Od dłuższego czasu głowię się nad garniturowcem (robił za niego JUNGHANS MAX BILL CHRONOSCOPE, ale po pierwsze za mało życia na nim  po drugie za bardzo "skomplikowany" jak do gajera no i się nieopatrznie sprzedał), rozważałem większość dostępnych rozwiązań o różnym budżecie: hamiltony intramatic, glyciny, certiny, stowy, eposy, schamburgi... itp. Dojechałem do Zenitha... no i dylemat czy ELITE ULTRATHINE czy CAPTAIN CENTRAL SECOND. Już prawie była decyzja... ale po obejrzeniu zegarków w APARCIE... no cóż nie było efektu WOW i temat umarł. Po dalszych poszukiwaniach w końcu pojawiło się rozwiązanie i tu w zasadzie jestem przekonany że to właśnie to: NOMOS TANGENTE 38. Jest tylko zasadnicze pytanie, jak Koledzy sądzicie,  z datą czy bez?
      Za brakiem daty przemawia fajny minimalizm... ale z datą tarcza wygląda na "lepiej zorganizowaną".
      Ponieważ od paru dni nie mogę podjąć ostatecznej decyzji proszę o opinie. Z góry dzięki za sugestie.
       

    • Przez czar
      Szanowni, 
       
      Stanąłem przed dylematem w wyborze prostego zegarka w średnim rozmiarze z ciemną tarczą. Ponieważ nie stosuję sztywnego podziału na to kiedy jakie zegarki nosić, także ten będzie w użyciu "na codzień", na zmianę z innymi.
       
      Zastanawiam się nad Nomosem Zurich Blaugold
       

       
      lub 
       
      Zenithem Elite Ultra Thin Blue
       

       
      Ewentualnie pod uwagę biorę również jeden z tych modeli z antracytową tarczą.
       
      Czy ktoś z Was miał do czynienia z którymś z modeli i może podzielić się swoimi wrażeniami? A może ktoś ma jakieś ciekawe spostrzeżenia na ten temat i pomoże mi dokonać wyboru?
       
      Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.