Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Passero

Klub Miłośników Zegarków Blancpain

Rekomendowane odpowiedzi

Leman to nieodżałowana seria Blancpaina. Praktycznie każdy model z czarną tarczą mi się podoba. A w szczególności "Władimirowicz" i Flyback Split Second.

Edytowane przez Kobuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długie i proste ma uszy, ale wydać że nawet na bransie nie ma tragedii. Tak jak np. Ollech & Wajs, gdzie całość zegarka jest świetna, ale uszy nieakceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Batyskaf. Coraz bardziej mi sie podoba... taki nieoczywisty zegarek 😁

 

U mnie zawital nowy BP... korkociąg do wina sygnowany Murano 🙃OIP00005.thumb.jpg.e90b4de1d0d5e5965fc5d62a4f4636bc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny, jedynie brak indeksu nr 3 zaburza tarczę. Ale z kolei jakby była to trójka to byłby prawie Moser Heritage 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, truesoul napisał:

Świetny, jedynie brak indeksu nr 3 zaburza tarczę. Ale z kolei jakby była to trójka to byłby prawie Moser Heritage 😉

Zgadzam się, choć wolę mieć datownik w zegarku... dlatego też zamieniłem dwa Unitasy no-date na tego. Zrobił sie z niego taki daily watch. Uniwersalny, dość mały i lekki z rezerwą chodu wytrzymujacą cały weekend. Bardzo wygodny w użytkowaniu!

Swoją drogą ten datownik jest ciekawy z racji kształtu okienka (wyprofilowany, trapezowaty) i samego koła daty z równie wyprofilowanymi cyframi. Zaleznie od modelu Leman tarcza ta jest zupełnie inna od pozostałych. Są również roznice w kształcie cyfr datownika zależnie od roku produkcji 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcia makro, chciałbym zobaczyć te szczegóły 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...akurat nie mam sprzętu do macro 😅

Ale tutaj widać dobrze kształt:

 

Screenshot_20210209-211802_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super ! Bardzo ładna tarcza. PS - chyba mamy taką samą kurtkę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, truesoul napisał(-a):

Dziwna cisza tutaj 😉

 

Bo to niszowa marka na naszym Forum. Jest Was tu właścicieli, którzy pokazują swoje zegarki ze pięciu, może sześciu.   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię jak jest coś niszowego a BP ma mnóstwo fajnych referencji, szkoda że nie cieszą się popularnością np. Air Command - śmigło z tyłu jest genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby Blancpain mial swojego AD na naszym rynku to sytuacja bylaby zupelnie inna. Wyjatkowe i solidne zegarki.
Sam ubolewam, ze nie ma Blancpain w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się od zawsze marzył FF Mil-Spec. Taki, jakiego kiedyś prezentował tu Passero. Teraz pokazała się jakaś wersja zrobiona dla Hodinkee bez daty, ale to już nie to samo.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971 jeśli masz na myśli ten projekt:

LE-Blancpain-Natural.jpgto niestety nie ma tak dobrze - już dawno go nie ma (limitacja 100 szt.), moja próba zakupu spełzła na niczym, za to po zapisie na listę oczekujących dostaję propozycje innych, które w ogóle mi nie leżą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, mroova napisał(-a):

@mario1971 jeśli masz na myśli ten projekt:

to niestety nie ma tak dobrze - już dawno go nie ma (limitacja 100 szt.), moja próba zakupu spełzła na niczym, za to po zapisie na listę oczekujących dostaję propozycje innych, które w ogóle mi nie leżą. 

Moje Marzenie to ten z datą:

basel2017_blancpain_ffms_1.jpg

A ten zrobiony dla Hodinkee to dokładnie ta sztuka:

Znalezione obrazy dla zapytania: blancpain mil spec hodinkee


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dla Hodinki to mój wymarzony diver. Z resztą, dowolny FF w 40mm by mi wystarczył. :) Najładniejszy diver jaki powstał moim zdaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Teraz pokazała się jakaś wersja zrobiona dla Hodinkee bez daty

@mario1971 Ja nawiązywałem do Twojego wpisu nt. Batyscapha, będącego dla mnie "ikoną, sublimatem" etc., niestety pokazała się i zniknęła.

W MilSpec nie  pasuje mi szafir i ten indykator wilgoci - wg mnie zbędny gadget - ale szanuję Twój wybór, "pięknie się różnić".

 

Dużo słońca w pyrlandii życzę 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mroova napisał(-a):

@mario1971 Ja nawiązywałem do Twojego wpisu nt. Batyscapha, będącego dla mnie "ikoną, sublimatem" etc., niestety pokazała się i zniknęła.

W MilSpec nie  pasuje mi szafir i ten indykator wilgoci - wg mnie zbędny gadget - ale szanuję Twój wybór, "pięknie się różnić".

 

Dużo słońca w pyrlandii życzę 🙂

 

 

Od rana mamy tu piękny dzień 🌞

 

O który szafir chodzi? Ten od spodu i od strony tarczy?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bezelu, jakoś mi nie pasuje do nurka, no chyba że ma to być wyłącznie desk diver.

Ja akurat lubię zejść pod wodę, mój rekord to ok. 45 metrów, a ostatnio to kilkanaście do 23 - do tego spokojnie wystarcza wysłużony skx013. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.