Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacekns

Niebanalny czasomierz z dużą kopertą

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze że Tobie super leży :) Za jakiś czas zmienisz zdanie  :)

 

A czemu mam zmienić? Do tej pory nosiłem 12 lat festine grubszą i cięższą więc teraz przesiadka na Moona dla mnie to jak coś lekkiego i drobnego ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mam zmienić? Do tej pory nosiłem 12 lat festine grubszą i cięższą więc teraz przesiadka na Moona dla mnie to jak coś lekkiego i drobnego ☺

Chyba że kończysz fascynacje zegarkową na Moonie :) Przymierzysz kilka, kilkanaście zegarków i będziesz wiedział o czym mówię  :) 

Moon nie jest wygodnym zegarkiem, ale o tym sam musisz przekonać się testując inne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By ten zegarek dobrze się prezentował potrzebny jest nadgarstek powyżej 19 cm, na zdjęciu widać jak uszy wychodzą poza jego obwód, a wciśnięty jest niemal na samą dłoń.

Oczywiście jeśli ktoś lubi takie zegarki, podoba mu się, to żaden problem :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale mi naprawdę odpowiada rozmiar a na tym zdjęciu z zegarkiem mierzonym w sklepie może tak nie widać ale ja mam stosunkowo wąski nadgarstek ale łapkę i przedramie już mam inne i małe zegarki wyglądają mi śmiesznie na mojej ręce.

A kolejna sprawa to to że lubię mieć zegarek w miarę luźno na ręce. Nie lubię mieć dopasowanego "na styk"

 

Na zdjęciu w białej koszulce moja Festina F16190 którą posiadam od 2006 roku i posiadać będę nadal na codzień a od święta Moon ☺

post-108689-0-81174300-1551417729_thumb.jpg

post-108689-0-50926200-1551418511_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Po prostu zazdroszczą Ci fajnego zegarka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zazdroszczą Ci fajnego zegarka ;-)

☺☺☺

 

Zobacz Fidelio, Bulova jest dużo bardziej "delikatniejsza" od mojej Festiny. Zdjęcie teraz zrobione dla porównania

post-108689-0-82898800-1551419563_thumb.jpg

post-108689-0-70644500-1551420262_thumb.jpg

post-108689-0-46541200-1551420278_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I tak najważniejsze jest to, co Marek już napisał, bo skoro Tobie odpowiada, to reszta nie ma już znaczenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak najważniejsze jest to, co Marek już napisał, bo skoro Tobie odpowiada, to reszta nie ma już znaczenia :-)

☺ ☺ ☺

A z innej beczki to powiem że oglądając wczoraj zegarki to Bulova jako marka naprawdę mi się spodobała... Oglądałem model Bulova Oceanographer i na żywo pod kątem detali i wykonania robi na mnie woww... Bije na łeb seiko i orienty

post-108689-0-17866500-1551420718_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Uważam, że to bardzo ciekawa marka. A fakt, że nie jest tak popularna w mojej ocenie działa tylko na plus  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tą pływającą sekundą??? To nie działa całą dobę? Tylko gdy na małym zegarze z lewej dojdzie godzina cZyli 60min to ona staje automatycznie na godzine 12 ?

post-108689-0-48046200-1551421339_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Skąd takie przypuszczenie? Sekundnik jest na subtarczce na godz. 6, a na godz. 3 i 9 są subtarczki od chrono. Nie widzę tu żadnego związku, a także powodu, dla którego sekundnik miałby stawać  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to staje jak wczoraj włączyłem to dziś już nie pracuje i wczoraj również tak było....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ok, a o którą wskazówkę sekundnika Ci chodzi? Właśnie tą od chrono (większą)? Bo może coś źle zrozumiałem  :) Póki co:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą dużą która pływa po całej tarczy. Nie mówię o małym sekundniku na godzinie 6

Mówię o tej dużej wskazówce która pływa po tarczy po włączeniu prawym przeciskiem z góry po prawej

Ta wskazówka która tutaj jest na godzinie 12stej

post-108689-0-65614500-1551422630_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tą dużą która pływa po całej tarczy. Nie mówię o małym sekundniku na godzinie 6

Mówię o tej dużej wskazówce która pływa po tarczy po włączeniu prawym przeciskiem z góry po prawej

 

Ok, teraz wszystko jasne  :D Czyli masz na myśli właśnie wskazówkę od chrono. Na godz. 9tej masz minuty, ale wedle mojego rozeznania, na godz. 3ciej masz godziny. W tej sytuacji (na mój gust), sekundnik od chrono nie powinien się zatrzymywać po 60 minutach, bo wówczas jaki sens miałoby odmierzanie godzin, do czego służy właśnie subtarczka na godz. 3ciej? Tak to wygląda na mój gust, ale może tu jest jakoś inaczej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, teraz wszystko jasne :D Czyli masz na myśli właśnie wskazówkę od chrono. Na godz. 9tej masz minuty, ale wedle mojego rozeznania, na godz. 3ciej masz godziny. W tej sytuacji (na mój gust), sekundnik od chrono nie powinien się zatrzymywać po 60 minutach, bo wówczas jaki sens miałoby odmierzanie godzin, do czego służy właśnie subtarczka na godz. 3ciej? Tak to wygląda na mój gust, ale może tu jest jakoś inaczej?

 

Włączyłem teraz i czekam kiedy stanie na 12stej. To może inaczej. Po odmierzeniu tych z tego co widzę 9 godzin stanie na godzinie 12stej? Czy powinna pływać 7 dni w tygdniu 24h tak jak w mojej Festinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Włączyłem teraz i czekam kiedy stanie na 12stej. To może inaczej. Po odmierzeniu tych z tego co widzę 9 godzin stanie na godzinie 12stej? Czy powinna pływać 7 dni w tygdniu 24h tak jak w mojej Festinie?

 

Nie wiem, jak to jest rozwiązane w Bulovie. Ale jedno wiem na pewno, powinien odmierzyć przynajmniej taką liczbę godzin, jaka zgodna jest ze wskazaniem na subtarczce na 3ciej. A co dalej? Czy powinien się zatrzymać/odmierzać od nowa? Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że ktoś to wyjaśni, co sam jestem ciekaw  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak to jest rozwiązane w Bulovie. Ale jedno wiem na pewno, powinien odmierzyć przynajmniej taką liczbę godzin, jaka zgodna jest ze wskazaniem na subtarczce na 3ciej. A co dalej? Czy powinien się zatrzymać/odmierzać od nowa? Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że ktoś to wyjaśni, co sam jestem ciekaw  :)

Póki co minęło ponad pół godziny a wskazówka od na godzinie 3 nie rusza się wcale a powinna się juz chyba przesunąć

post-108689-0-43710800-1551423993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Coś mi się wydaje, że subtarczka na godz. 3ciej wcale nie odmierza godzin  :)


https://www.watchreport.com/bulova-moon-watch-watch-review/


Wygląda na to, że ona jest od odmierzania dziesiętnych części sekundy  :)

 

https://wornandwound.com/review/moon-watch-bulova-lunar-pilot-chronograph-review/


I w tym układzie chyba faktycznie powinno być tak, że po odmierzeniu tych 60 minut (tarczka na godzinie 9tej), chrono powinno się zatrzymać  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo ona wskakuje na miejsce pomiaru gdy nacisne górny przycisk tylko czemu ta pływająca wskazówka sama się wylaczyla.. wczoraj na penwo i dziś rano gdy sie obudziłem to też byla na godzinie 12stej a zostawiłem ją włączoną. Teraz minęło 45min i nadal chodzi... obserwuję kiedy się zatrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No tak bo ona wskakuje na miejsce pomiaru gdy nacisne górny przycisk tylko czemu ta pływająca wskazówka sama się wylaczyla.. wczoraj na penwo i dziś rano gdy sie obudziłem to też byla na godzinie 12stej a zostawiłem ją włączoną. Teraz minęło 45min i nadal chodzi... obserwuję kiedy się zatrzyma

 

Może faktycznie jest po prostu tak, że odmierzy te 60 minut i się zatrzyma  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"a ten o dziewięciu mierzy upływ czasu do godziny." Czyli na 9tej

Zaraz się dowiemy... jest prawie godzina...

No i stanęła po upływie 60 minut...Czyli to może tak tutaj ma być?

post-108689-0-93389100-1551425106_thumb.png

post-108689-0-02913200-1551425342_thumb.jpg

post-108689-0-91323700-1551425902_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wedle mojego rozeznania, wszystko jest ok  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

☺☺☺

 

Zobacz Fidelio, Bulova jest dużo bardziej "delikatniejsza" od mojej Festiny. Zdjęcie teraz zrobione dla porównania

 

Nie rozumiem tego co piszesz. Festina na zdjęciach wygląda na mniejszą, delikatniejszą, przede wszystkim duuużo niższą, z profilowaną kopertą, która lepiej się układa na nadgarstku. 

 

Takie wymiary znalazłem dla Festiny: Wysokość koperty: 41mm; Szerokość koperty z koronką: 38mm; Grubość koperty: 9mm;

https://sprzedajemy.pl/zegarek-meski-festina-f16190-komplet-super-stan-warszawa-2-fdedcd-nr53638475

 

A takie dla Bulovy moon: Szerokość:  45 mm, Grubość:  13 mm

 

 

Możesz to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem stwierdzenia, że ten zegarek jest wygodny tylko jak się ma nadgarstek 19 cm?

Mieliście go na ręce? Pomimo rozmiaru ma bardzo komfortowy sposób noszenia, zdjęcie poniżej na mojej ręce, a wcale nie mam jakieś olbrzymiej bo 17.5.

 

Mam 3 zegarki, 37mm, 42mm i 45mm - przesiadka z pierwszego na ostatni i na odwrót to szok, ale dyskomfortem bym tego nie nazwał.

 

Bulova1_zpsrijzyauy.jpg

 

Co do wodoszczelności, 50m jest wystarczające w codzinnym użytkowaniu.

Musiałby mieć zakręcane koronki żeby mieć wiekszą... Omega Speedmaster ma dokładnie taką samą, więc nie rozumiem kwalifikowania tego jako wadę zegarka, przecież to nie nurek.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.