Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacekns

Niebanalny czasomierz z dużą kopertą

Rekomendowane odpowiedzi

Oki więc temat wieku pozostawmy na boku ☺ a dwa pytania inne.

 

Jedno jak wygląda serwis i użytkowanie automatu?

A drugie, jakie Wy Panowie posiadacie zegarki w swojej kolekcji ☺ ?

Bo może to też mi podsunie jakiś wątek w kwestii wyboru w głowie

O okresach serwisowych Rafał pisał, generalnie im droższy zegarek, skomplikowany mechanizm tym serwis droższy.

Miejscowość gdzie go oddajesz do serwisu też ma znaczenie.

( choć mam rachunek na prawie 500 euro za serwis zegarka kwarcowego)

 

Zegarki mechaniczne posiadają tzw rezerwę chodu, czyli maksymalny czas w jakim będą pracowały nie noszone, średnio jest to około 40 godzin, choć są i takie które mają 80 godzin rezerwy.

W środku takiego zegarka jest rotor, czyli urządzenie które podczas noszenia "ładuje" zegarek, to znaczy nakręca sprężynę.

Stąd popularna nazwa "automat".

 

Większość moich zegarków jest z manualnym naciągiem, kilka z automatycznym i "na prąd" ze cztery....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jackens:

A do tego Moona straciłeś już zupełnie serce? Tę ryskę można zaszlifować bez śladu i będziesz miał zegar o jakim marzyłeś. Takie czy inne drobne (oby tylko drobne uszkodzenia) pojawią się jak na każdym zegarku w toku normalnego użytkowania, ta ryska go przecież nie przekreśla.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jackens:

A do tego Moona straciłeś już zupełnie serce? Tę ryskę można zaszlifować bez śladu i będziesz miał zegar o jakim marzyłeś. Takie czy inne drobne (oby tylko drobne uszkodzenia) pojawią się jak na każdym zegarku w toku normalnego użytkowania, ta ryska go przecież nie przekreśla.

Nie chcę zaczynać od serwisu szczególnie ze oprócz tej rysy pod szkielkiem mały paproch też jest więc moim zdaniem jest to zegarek używany który został oddany do sklepu w terminie który jest na zwrotke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

O okresach serwisowych Rafał pisał, generalnie im droższy zegarek, skomplikowany mechanizm tym serwis droższy.

Miejscowość gdzie go oddajesz do serwisu też ma znaczenie.

( choć mam rachunek na prawie 500 euro za serwis zegarka kwarcowego)

 

Zegarki mechaniczne posiadają tzw rezerwę chodu, czyli maksymalny czas w jakim będą pracowały nie noszone, średnio jest to około 40 godzin, choć są i takie które mają 80 godzin rezerwy.

W środku takiego zegarka jest rotor, czyli urządzenie które podczas noszenia "ładuje" zegarek, to znaczy nakręca sprężynę.

Stąd popularna nazwa "automat".

 

Większość moich zegarków jest z manualnym naciągiem, kilka z automatycznym i "na prąd" ze cztery....

Marek, to 500 to za jaką "bateryjkę"? GS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać od serwisu szczególnie ze oprócz tej rysy pod szkielkiem mały paproch też jest więc moim zdaniem jest to zegarek używany który został oddany do sklepu w terminie który jest na zwrotke

 

Jasna sprawa, wiem jak to jest... niedużo brakło żeby przygody z pocztą zohydziły mi jeden zegarek. Na szczęście przemogłem się i mam go szczęśliwie do dziś jako jeden z ulubionych.  :D  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, to 500 to za jaką "bateryjkę"? GS?

Tak.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, wiem jak to jest... niedużo brakło żeby przygody z pocztą zohydziły mi jeden zegarek. Na szczęście przemogłem się i mam go szczęśliwie do dziś jako jeden z ulubionych.  :D

 

A Ty który z dwóch omawianych zegarków byś wybrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak.

To wszystko wyjaśnia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty który z dwóch omawianych zegarków byś wybrał?

 

Ja lubię zegarki funkcjonalne, czytelne, takie w wypadku których wystarczy rzut oka żeby określić która jest godzina. Lubię też dużą, płynącą centralną sekundę. Chrono nie poważam z uwagi na brak czytelności właśnie i ilość bezużytecznych, a przy tym awaryjnych i drogich w serwisowaniu komplikacji. W skrócie mówiąc, niczemu to nie służy, a zepsuje się na pewno. ;)

Z tych dwóch wybrałbym divera, ale znowu nie dałbym 3K za zegar z Miyotą bez stop sekundy i dokręcania, w dodatku takie nibyretro. No ale to już kwestia gustu i zasobności portfela. 

 

 

BTW czy to aby nie jest ta Miyota, w której sekundnik się zatrzymuje przy nagłym ruchu ręką? 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest też tak, że o zegarek mechaniczny trzeba trochę bardziej dbać, bo one nie lubią wstrząsów, upadków, itp. Ale w zamian masz zegarek z duszą.

 

Piszesz tak, jakby zegarki kwarcowe nie miały duszy  :mellow: 

Gdzie się ona mieści? W sprężynie?

B)

 

Nie chcę zaczynać od serwisu szczególnie ze oprócz tej rysy pod szkielkiem mały paproch też jest więc moim zdaniem jest to zegarek używany który został oddany do sklepu w terminie który jest na zwrotke

 

Moim zdaniem popełniasz błąd.

Moonwatch to piękny zegarek i ani ten terminator, ani devil's diver nie są wstanie mu dorównać.

 

Poproś sklep i o serwis, i o rabat. Powinni się zgodzić. Za oddane pieniądze zrób imprezę dla znajomych. 

 

Wspólne przygody w rodzaju "jedziemy do Krakowa święcić urodziny", "wysyłamy na operację zeszlifowania", "opowiadamy na Forum o trudnych przejściach", "opijamy pępkowe" tylko wzmacniają wieź pomiędzy rodzicem i dzieckiem człowiekiem i zegarkiem.

 

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię zegarki funkcjonalne, czytelne, takie w wypadku których wystarczy rzut oka żeby określić która jest godzina. Lubię też dużą, płynącą centralną sekundę. Chrono nie poważam z uwagi na brak czytelności właśnie i ilość bezużytecznych, a przy tym awaryjnych i drogich w serwisowaniu komplikacji. W skrócie mówiąc, niczemu to nie służy, a zepsuje się na pewno. ;)

Z tych dwóch wybrałbym divera, ale znowu nie dałbym 3K za zegar z Miyotą bez stop sekundy i dokręcania, w dodatku takie nibyretro. No ale to już kwestia gustu i zasobności portfela. 

 

 

BTW czy to aby nie jest ta Miyota, w której sekundnik się zatrzymuje przy nagłym ruchu ręką?

 

Devil Diver 98B320 wyjdzie mnie 2595zł minus rabat z racji całej tej sytuacji ustalony z właścicielem sklepu 200zł czyli 2395zł nowy w pudełku nie z wystawy.

 

Jakieś alternatywy dla tego zegarka w podobnym budżecie? Kwota do wydania do 3tyś.

Proszę o wasze sugestie i podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

......ale znowu nie dałbym 3K za zegar z Miyotą bez stop sekundy i dokręcania, w dodatku takie nibyretro. No ale to już kwestia gustu i zasobności portfela. 

 

 

BTW czy to aby nie jest ta Miyota, w której sekundnik się zatrzymuje przy nagłym ruchu ręką? 

https://youtu.be/l2yeK93j4VM?t=155


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil Diver 98B320 wyjdzie mnie 2595zł minus rabat z racji całej tej sytuacji ustalony z właścicielem sklepu 200zł czyli 2395zł nowy w pudełku nie z wystawy.

 

Jakieś alternatywy dla tego zegarka w podobnym budżecie? Kwota do wydania do 3tyś.

Proszę o wasze sugestie i podpowiedzi.

 

Poszukam jak dojadę do domu, ale są ładne zegary z dobrym werkiem od Squale, Glycine czy choćby nawet Deep Blue.

 

Poczytaj o tym sekundniku na forum, ludzi to do szału doprowadza, a wynika z konstrukcji werku.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No, "prawdopodobnie Miyota 8215"... czyli za ~3K dostajemy zatrzymujący się sekundnik.;) To prawie taki cymes, jak sekundnik nie trafiający w indeksy w zegarze kwarcowym za podobną cenę.  :P

Nie podoba mi się...

Hmmm a co Panowie z tym mechanizmem? Faktycznie szwankuje?

 

W zasadzie nie "szwankuje", tylko to jest jego przyrodzona konstrukcyjnie cecha. Poczytaj => http://zegarkiclub.pl/forum/topic/164206-citizen-nh8389-88le-zatrzymywanie-si%C4%99-sekundnika/page-1?do=findComment&comment=2309770

 

Albo guglnij frazę "miyota stuttering hands". Ten werk jest przy tym bardzo popularny i trwały, powszechnie spotykany w zegarach z przedziału od 80USD do nieskończoności. Ale zanim kupisz, dobrze żebyś wiedział o takim jego psikusie.;P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka przypadłość występuje sporadycznie, to nie norma.

A mechanizm dobry i sprawdzony od lat.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka przypadłość występuje sporadycznie, to nie norma.

A mechanizm dobry i sprawdzony od lat.

 

Zgadza się, niemniej warto mieć świadomość, że takowa przypadłość istnieje. Problem jest szeroko opisywany na forach zegarkowych.   

Tutaj wytłumaczenie => http://calibercorner.com/stuttering-seconds-hand-explained/


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, niemniej warto mieć świadomość, że takowa przypadłość istnieje. Problem jest szeroko opisywany na forach zegarkowych.

Tutaj wytłumaczenie => http://calibercorner.com/stuttering-seconds-hand-explained/

To teraz już mam w głowie siano i duży dylemat...

Macie jakieś zegarkowe propozycje i alternatywy dla tych zegarków?

Dla Devila i 96g175

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już mam w głowie siano i duży dylemat...

Macie jakieś zegarkowe propozycje i alternatywy dla tych zegarków?

Tak :P

Oddaj Moona.

Kup drugiego na pasku, i dokup bransoletę, bo raczej nie jesteś takim  "purystą" że musi być oryginalna?

 

Zegarek Ci się podoba, więc nie "kombinuj" B)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :P

Oddaj Moona.

Kup drugiego na pasku, i dokup bransoletę, bo raczej nie jesteś takim "purystą" że musi być oryginalna?

 

Zegarek Ci się podoba, więc nie "kombinuj" B)

Do Moon na pasku nie założysz tej oryginalnej bransolety z tego co czytałem. Inne mocowanie, rozstaw czy jakoś tak.

Ps. Chciałbym jednak oryginał ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz już mam w głowie siano i duży dylemat...

Macie jakieś zegarkowe propozycje i alternatywy dla tych zegarków?

 

Dla pełnej informacji dodam, że ta 8215 jest przy tym trwała i zatrzymujący się sekundnik nie wpływa na dokładność jej chodu, to jest raczej kwestia kosmetyczna, no ale z tego co ludzie piszą, jak się to raz zobaczy, to całą radość z zegara trafia szlag. Sprostuję też, że werk nie ma stop sekundy, ale ma dokręcanie z koronki, a z pamięci napisałem że go brak. Sam werk kosztuje ~40USD.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Moon na pasku nie założysz tej oryginalnej bransolety z tego co czytałem. Inne mocowanie, rozstaw czy jakoś tak.

Ps. Chciałbym jednak oryginał ☺

No własnie piszę, dokupisz inną


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie piszę, dokupisz inną

Jednak wolę mieć wszystko w oryginale. ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.