Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacekns

Niebanalny czasomierz z dużą kopertą

Rekomendowane odpowiedzi

Och, wydaje mi się, że Mistrz pisał o mnie. Przejrzałem cały temat, żeby udowodnić niecne zamiary kolegi Jacka, zmęczyłem wzrok, wyczerpałem cierpliwość rodziny, a tu taka niemiła niespodzianka :(

 

 

 

 

 

W takim razie przepraszam, że chciałem zagarnąć należne Ci laury.  :D  :D  :D

 

Uważam, że lepiej spodziewając się najgorszego omówić problem i wypracować rzetelne i mające oparcie w prawie stanowisko, niż poklepywać się po pleckach i pisać, że wszystko będzie dobrze.   

A inny wykorzystał by mnie obrazić:

 

Może na przyszłość powstrzymaj się od takich komentarzy, to nikt Cię nie będzie "obrażał"? Szukasz u innych, a u siebie nie widzisz. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nic skierowanego do Ciebie w tym temacie, a Ty juz trzeci raz masz jakieś uwagi wprost do mnie..

I kto ma 'projekcje' to sam się zastanów.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nic skierowanego do Ciebie w tym temacie, a Ty juz trzeci raz masz jakieś uwagi wprost do mnie..

I kto ma 'projekcje' to sam się zastanów.

 

Taaa... w przedmiotowej kwestii wypowiadam się ja, Ty, fidelio, Zeno i autor wątku. No to kogo masz na myśli pisząc te słowa? 

 

 

Część piszących w temacie z pewnością zasmuciła ta informacja  :)  ;)

 

No szkoda że kolega w domu nie uszkodził, i na sklep chciał zgonić  :)  ;) 

 

 

Się znalazła urażona cnota.  ;)


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo mam na mysli?

Bulovę :)

 

Się znalazła urażona cnota.  ;)

:);)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogo mam na mysli?

Bulovę :)

:);)

 

Ano właśnie. Miłej reszty weekendu życzę wszystkim, i oby zainteresowany osiągnął co zamierza.:D


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dostałem dziś taką odpowiedź.

Sprawa robi się jasna... wybór innego modelu zegarka a o monn watchu trzeba zapomnieć...

post-108689-0-62312100-1551705068_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat co robić... jaki zegarek wybrać. Jestem w punkcie wyjścia.

W każdym bądź razie sklep podszedł do tematu profesjonalnie i otrzymałem szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, ja bym nadal myślał o Bulovie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A musi być koniecznie bransoleta? Na skórzanym pasku jest do wyboru do koloru tego modelu :)

Kurczę lubię bransolete i tyle ☺☺☺

Cóż, ja bym nadal myślał o Bulovie :-)

Panowie teraz wybór wacha się pomiędzy PRECISIONIST 96G175 a Oceanographer Automatic Devil Diver 98B320

 

Proszę wszystkich o uwagi, spostrzeżenia i wasze wypowiedzi w porównaniu tych dwóch modeli. Wiem że są całkiem odmienne ale one w mojej głowie wchodzą w grę

Proszę każdego kto tylko chce się wypowiedzieć o opinie ☺

post-108689-0-82898300-1551710081_thumb.jpg

post-108689-0-48526400-1551710094_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wizualnie, to z mojej perspektywy tylko Devil Diver  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, chodzi o ten z podanego przez Ciebie artykułu. Bardzo mi się podoba :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety... Mam pecha ale co zrobić...

 

Nie, nie masz pecha. Zostałeś po porstu ukarany przez los za herezję.

 

Nie kupuje się kosmicznych zegarków na bransolecie, nie mieszczą się na kombinezonie :D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, kawał ponadczasowego żelastwa, ale jesteś młodym człowiekiem, drugi też Ci będzie pasował, podejmij decyzję sam, Ty masz się dobrze czuć z nim na ręce, nie my ^_^


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Brałbym (dla siebie) Devila, ale obawiam się, że nie spełnia Twojego wymogu związanego z tym, żeby na tarczy sporo się działo  ;) MY słusznie prawi, zdecyduj się na tego, który Tobie najbardziej się podoba, a nie braci forumowej  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, kawał ponadczasowego żelastwa, ale jesteś młodym człowiekiem, drugi też Ci będzie pasował, podejmij decyzję sam, Ty masz się dobrze czuć z nim na ręce, nie my ^_^

Młodym jak młodym 36 już idzie hehe a pytam o wasze opinie bo kupując Moon Watcha też się kierowałem jego historią mimo iż 80% znajomych mówiło bierz 96G175 bo jest Wow a mimo tego wybrałem Moon

 

Proszę Was o Wasze typy i wypowiedzi w kwestii obu zegarków bo wiem że macie o tym pojęcie i patrzycie innymi kategoriami niż osoba która kupuje tylko wzrokiem bo nie ma o tym pojęcia ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to temat mechanizmu.

96G175 to kwarc (którym bulova się chwali)

 

Zegarki Bulova z serii Precisionist oparte są o niezwykle zaawansowany technologicznie mechanizm Ultra High Frequency. Imponująca dokładność wskazywanej godziny jest efektem zastosowania potrójnego kamertonu, który wytwarza częstotliwość 8 razy większą od klasycznego mechanizmu kwarcowego. Niesłychanie płynna wskazówka sekundowa, która współgra z ziemską grawitacją, zapewnia niesłyszalne dla ucha działanie. Umieszczony na cyferblacie chronograf działa z dokładnością 1/1000 sekundy, gwarantując niezwykłą precyzję w przypadku bardziej zaawansowanego odmierzania czasu.

 

 

Natomiast Devil to automat czyli coś bardziej z "duszą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znów Twój wybór ;)

 

A co do wieku, to @fidelio zjadł ostatniego dinozaura, a ja jestem rok młodszy od wody oligoceńskiej :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

O przepraszam Marku, ja jestem starszy od węgla ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki więc temat wieku pozostawmy na boku ☺ a dwa pytania inne.

 

Jedno jak wygląda serwis i użytkowanie automatu?

A drugie, jakie Wy Panowie posiadacie zegarki w swojej kolekcji ☺ ?

Bo może to też mi podsunie jakiś wątek w kwestii wyboru w głowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy automacie musisz się liczyć z mniejszą dokładnością niż w przypadku zegarka kwarcowego (oczywiście rozpatrujemy pewien poziom cenowy, bo są tu na forum tematy dotyczące takich marek, w których przypadku odchyłki, jak dla mnie, są ...pomijalne). Do tego co 4-5 lat serwis, co wiąże się na pewno z wyższymi kosztami, niż wymiana baterii. W przypadku prostych i masowo produkowanych werków, np. Miyoty z serii 8, Eta 2824-2 czy Sellita Sw200, nie są to jednak jakieś wielkie koszty. Na pewno jest też tak, że o zegarek mechaniczny trzeba trochę bardziej dbać, bo one nie lubią wstrząsów, upadków, itp. Ale w zamian masz zegarek z duszą. Ja generalnie mam zegarki mechaniczne, choć jedna bateryjka też się znajdzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.