Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RiddickB

Dylemat co do divera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Ze względu na korzystne ceny chciałbym kupić divera z creationwatches (z tego co czytałem na forum strona jest pewna ?)

 

Seiko SKX007 - jest albo na gumie i japan made https://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-automatic-90/seiko-automatic-divers-japan-made-skx007-skx007j1-skx007j-200m-mens-watch-837.html

 

albo na bransolecie i chińczyk https://www.creationwatches.com/products/seiko-divers-automatic-90/seiko-automatic-divers-skx007k2-mens-watch-1167.html

 

Ogólnie wolałbym bransolete ale japan made bardziej do mnie przemawia... Warto patrzeć na te japan made ?

 

3 opcja, nie patrzeć na 200m i wziąć japan made na bransolecie https://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-sports-automatic-23-jewels-japan-made-snzf17-snzf17j1-snzf17j-mens-watch-1762.html - zegarek i tak by nie był do nurkowania bo do tego mam komputer nurkowy.

 

Proszę o jakieś sugestie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Made in Japan w praktyce niczym się nie różni poza napisem. Moim zdaniem nawet gorzej wygląda z powodu dodatkowego napisu "21 jewels", wersja bez tego napisu jest jakby milsza dla oka.

Największym problemem w SKX007 jest centrowanie bezela i wewnętrznego ringu w stosunku do indeksów godzinowych, trafienie idealnego egzemplarza nie jest łatwe, problem dotyczy zarówno wersji J i K.

Sklep jest ok, ale przygotuj się na doliczenie w Polsce 23% VAT i kilku zł cła.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym 3 opcje, dla mnie ładniejszy i na bransolecie :)

Poszukałbym czegoś z mechanizmem 4R36 albo 4R35, jest to nowszy mechanizm i w podobnej cenie powinieneś znaleźć zegarek który będzie Ci odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do vatu i cła - z tego co zrozumiałem czytając i przesiewając informacje z innego wątku o creationwatches to:

- biorąc standardowa przesyłkę jest szansa na ominięcie vatu albo na płatność vatu od pełnej wartości zegarka

- biorąc dhl płacę na 100% vat ale od podanej kwoty przez creationwatches czyli zwykle mocno zaniżonej

 

Tak ?

 

Co do mechanizmu - 4R35, 4R36 oprócz tego, że jest nowszy to jest w czymś lepszy ? Mam już jeden automat na powermaticu i czuję coś, że syntetyk będzie z czasem kosztowny dlatego drugi automat chciałbym z mechanizmem typowego woła roboczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy 4R.. mają stop sekundę i możliwość dokręcenia koronką, 7S.. nie są złe, ale to inna era :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w sumie fakt, że 7S są ''łyse'' co do funkcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, w sumie fakt, że 7S są ''łyse'' co do funkcji ;)

Seiko doszło do wniosku że 4R będzie montować w "lepszych modelach", ten mechanizm jest sprawdzony i dobry, ale jest też wielu zwolenników tradycji i bardzo chwalą 7S. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do vatu i cła - z tego co zrozumiałem czytając i przesiewając informacje z innego wątku o creationwatches to:

- biorąc standardowa przesyłkę jest szansa na ominięcie vatu albo na płatność vatu od pełnej wartości zegarka

- biorąc dhl płacę na 100% vat ale od podanej kwoty przez creationwatches czyli zwykle mocno zaniżonej

 

Tak ?

 

Nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko doszło do wniosku że 4R będzie montować w "lepszych modelach", ten mechanizm jest sprawdzony i dobry, ale jest też wielu zwolenników tradycji i bardzo chwalą 7S. :)

 Ok podziękował!

 

 

Nie. 

 Co pokręciłem ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CW nie zaniza wartosc paczki, podaja tyle za ile kupiles.

Sprawdz czy sa obecnie jakies kody znizkowe. ja swojego skx kupilem za rabatem 20%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem na CW i zamiast 200$ napisali że części do zegarka o wartości 14$ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czyli zdania podzielone ;) Popatrzę za tymi rabatami, dzięki

Co do jakości Orient warty rozważania ? Dają w sumie trochę więcej niż Seiko w podobnych cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do jakości Orient warty rozważania ? Dają w sumie trochę więcej niż Seiko w podobnych cenach

Warto rozważyć Orienta  :) Nie dają więcej - cena/jakość   ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wszystkie 3 paczki przyszly z prawdziwa cena. Moze dlatego ze wybralem wysylke kurierem a nie poczta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam polecam dozbierać i kupić srpa21, dużo fajniejszy niz skx


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z crea zamawialem 2 razy, za kazdym razem na paczce byla zanizona wartosc do ok 13$, za pierwszym razem nie zaplacilem nic, za drugim dhl poprosil o screena aukcji i potwierdzenie przelewu i tu zaplacilem juz 23%vat,

Rozmawialem z kurierem i powiedzial ze dhl mocno wzial sie za pilnowanie paczek wiec to ze bedzke vat do zaplaty jest prawie pewne

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z crea zamawialem 2 razy, za kazdym razem na paczce byla zanizona wartosc do ok 13$, za pierwszym razem nie zaplacilem nic, za drugim dhl poprosil o screena aukcji i potwierdzenie przelewu i tu zaplacilem juz 23%vat,

Rozmawialem z kurierem i powiedzial ze dhl mocno wzial sie za pilnowanie paczek wiec to ze bedzke vat do zaplaty jest prawie pewne

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

A czy o to zaniżenie cen prosiłeś czy tak wyszło „z automatu”

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo o dozbieraniu... przeglądałem droższe divery i natknąłem się na massdropie na Glycine Combat Sub. Cena 380 dolarów, krótko mówiąc strasznie się nakręciłem. Macie doświadczenie z massdrop ? Ile obstawiacie będzie dopłaty ? (vat zakładam że pewny)

https://www.massdrop.com/buy/glycine-combat-sub-watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo o dozbieraniu... przeglądałem droższe divery i natknąłem się na massdropie na Glycine Combat Sub. Cena 380 dolarów, krótko mówiąc strasznie się nakręciłem. Macie doświadczenie z massdrop ? Ile obstawiacie będzie dopłaty ? (vat zakładam że pewny)

https://www.massdrop.com/buy/glycine-combat-sub-watch

Licz 25% dodatkowo do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 25% to i tak wychodzi około 1800zł więc bardzo korzystnie w porównaniu do innych cen. W Polsce najtaniej jak na razie znalazłem za niecałe 2700zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 25% to i tak wychodzi około 1800zł więc bardzo korzystnie w porównaniu do innych cen. W Polsce najtaniej jak na razie znalazłem za niecałe 2700zł

Tylko kupować  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I poszło! ;) GL0080 nadciąga. Uwielbiam połączenie czarnego z czerwonym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graty, a na skx’a poluj na eglobalu. Tam jest wysyłka z UK, wiec dopłat brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.