Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sniq

Garniturowiec do 1000 zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie

Poszukuje jakiegos zegarka do garnituru dodam, że chcę go kupić specjalnie na swój ślub. Zegarek musi byc z ciemniejszym brązowym paskiem lub stylistycznue pasujący do niego(mogę wymienić np gdy jest z czarnym) poniewaz buty jak i reszta galanteria skórzana będzie w tym kolorze. Ogólnie lubie np: zegarki z serii Casio edifice (tak by koperta miala minimum 40mm szerokosci oraz była srebna) ale nie ma raczej nic co mogłoby się nadawać. Znalazłem coś takiego

-FESTINA F6846/1

-Adriatica A8270.5213QF

-CASIO EFS-S530L 5AV

-Orient open heart ( nic z ww. wymaganiami za bardzo nie mogę znaleźć)

Proszę o opinie odnośnie ww. czasomierzy oraz o wasze propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A masz jakieś oczekiwania dotyczące mechanizmu? Raczej kwarc czy może coś automatycznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty zawsze mi się podobały, ale nie musi to być właśnie ten zegarek, jestem świadomy tego ze w tym budżecie nie ma za dużego wyboru więc moze być również kwarc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Dobra, to brnę :-) Przyjrzyj się modelowi Bambino od Orienta - z uwagi na wielkość, raczej gen. 1-3. W mojej ocenie powinieneś coś znaleźć. Zegarek automatyczny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem tylko 1 co przypadł mi do gustu a mianowicie Orient RA-AG0002S10B.

Ps: Tak z ciekawości jeśli chodzi o ta Festine w 1 poscie to co z nia jest nie tak? Mechanizm gorszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO garniturowiec to powinien być zegarek prosty, dyskretny. W związku z tym "open heart" z mojej perspektywy nie pasuje do zegarka tego typu. Ale to Ty szukasz zegarka, a nie ja ;-) A Festina? Na pewno to zdecydowanie lepszy wybór niż "majtkowiec", choć jak dla mnie, Orient to lepszy pomysł :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient pod względem wykonania czy po prostu swojego pogladu? Moze przesadzilem z tym doslownym garniturowcem. Po prostu w takim prostym i malym zegarku nie dobrze bym się czuł. Nie chodzi mi też by mial szmery bsjery typu chronograf ale by pasowal do garnituru,byl prosty nie zaskromny ale również nie przesadzony tak to ujmując :) dlatego z orientow tylko tamten przypadl mi do gustu i teraz kwestia wykonania pomiędzy nim a ta festina lub ewentualnych innych propozycji nawet kwarcowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed podobnym wyborem i póki co wygrywa u mnie Zeppelin Flatline 7364-4, ale Tobie bym polecał 7364-5 ze względu na kolorystykę. Moim zdaniem ma to coś, jest prosty, ale jednocześnie czymś się wyróżnia. Według mnie pasuje i do garnituru i do bardziej casualowego ubioru - koszula, nieformalna marynarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś właśnie w tym kierunku, fajna propozycja tylko bardziej biala tarcza by mi pasował. Będę brał ten model pod uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poszukuje jakiegos zegarka do garnituru dodam, że chcę go kupić specjalnie na swój ślub.

 

Jeśli to ma być zegarek "specjalnie na ślub" to powinineś kupić zegarek zgodnie z zasadami. A więc nieduży (do 40 mm), płaski (do 10 mm), bez sportowego chronografu i bez open-hearta. (Open-heart jest gustowny niczym fular do koszuli - ujdzie, ale nie do ślubu). No i "nie ma zmiłuj", ślubny zegarek  musi pasować do obrączek - białe złoto - srebrny, złote złoto - złoty.

 

Jeśli chcesz mieć na tarczy totalizatory, to w zegarku garniturowym mogą być to totalizatory z datą , ewentualnie z fazami Księżyca.

Odpowiednio płaskie zegarki mechaniczne są chyba daleko poza budżetem, powinieneś poszukać kwarca.

 

Tutaj znajdziesz ślubne zegarki - odpowiedniej wielkości, odpowiedniej elegancji i odpowiedniej komplikacji:

https://zegarownia.pl/zegarki-atlantic/atlantic-seaport?order=price_asc

 

Nieco powyżej budżetu, bo rozpoznawalnej marki Atlantic. Znajdziesz również podobne zegarki marki Adriatica. Ja bym jednak wziął Atlantica - ślub bierze się raz. 

 

Nawet jeśli nie wybierzesz zegarka zgodnie ze sztuką i zasadami, to przynajmniej będziesz wiedział, co należy lekceważyć  B)

 

Gratulacje!


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty zawsze mi się podobały, ale nie musi to być właśnie ten zegarek, jestem świadomy tego ze w tym budżecie nie ma za dużego wyboru więc moze być również kwarc

Witam

Wbrew pozorom do 1tys jest duzy wybor automatow i to dobrych firm.orient i seiko mozna miec w dowolnej wielkosci i kolorze a jak sie uprzemy na bardzo niska cene to znajdziemy nawet za 300 pln cos u Lorusa

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem zarówno wspomniany Orient, jak i Zeppelin to bardzo interesujące automaty. Niestety są grube, jak na zegarki garniturowe (chyba żaden automat nie będzie odpowiednio płaski). Open heart również nie pasuje do zegarka garniturowego. To tyle, jeśli chodzi o zasady, przynajmniej te dotyczące mocno oficjalnego stroju. Sam napisałeś, że w prostym i małym zegarku nie czujesz się zbyt dobrze a na dodatek marzy Ci się automat. To kłopot, gdyż kupić zegarek aby tylko raz go założyć to mało ekonomiczne rozwiązanie, więc dobrze by było aby wybrany zegarek podobał Ci się, abyś chętnie go przy różnych okazjach zakładał. Myślę, że jeśli chodzi o wielkosć zegarka to dużo zależy od Twojej postury i wielkości rąk, na ile zegarek minimum 40mm i automat będzie dyskretny na Twojej ręce. Co do open heart to już kwestia na którą by można było przymknąć oko (moim zdaniem, ktoś inny może mieć odmienne). W każdym razie zegarki, jakie Ci się podobają nie są garniturowcami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Orient pod względem wykonania czy po prostu swojego pogladu? Moze przesadzilem z tym doslownym garniturowcem. Po prostu w takim prostym i malym zegarku nie dobrze bym się czuł. Nie chodzi mi też by mial szmery bsjery typu chronograf ale by pasowal do garnituru,byl prosty nie zaskromny ale również nie przesadzony tak to ujmując :) dlatego z orientow tylko tamten przypadl mi do gustu i teraz kwestia wykonania pomiędzy nim a ta festina lub ewentualnych innych propozycji nawet kwarcowych.

 

Weź sobie do serca rady Kolegi @Zeno  :) Albo przestać szukać zegarka typowo garniturowego, z przeznaczeniem na własny ślub  ;) Podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym, co napisał Kolega @Zeno, w TYM przypadku nie ma zmiłuj się  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że czekasz na to aż ktoś Ci powie że zegarki które wybrałeś (które Ci się podobają) nadają się na ślub. A niestety tak nie jest i albo zastosujesz się do rad, albo na własnym ślubie będziesz wyglądał śmiesznie. Moja rada jest taka kup typowego garniturowca stosując się do tego co już zostało napisane i będziesz miał przy okazji pamiątkę, albo kup najtańszy zegarek spełniający założenia i drugi taki jaki ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem postawnym gościem, amatorsko zajmuje sie kulturystyka, To w takim wypadku zastosuje sie do rad i moze poszukam cos w mniejszym budżecie bez roznicy czy kwarc lub automat. Oprocz Orientow bambino macie cos jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem postawnym gościem, amatorsko zajmuje sie kulturystyka, To w takim wypadku zastosuje sie do rad i moze poszukam cos w mniejszym budżecie bez roznicy czy kwarc lub automat. Oprocz Orientow bambino macie cos jeszcze

Generalnie zaczynamy od seiko orient i lorus to najtansze zegarki ktore trzymaja poziom Seiko ma wspaniala tradycje i jezeli chcemy kupic cos w rozsadnej cenie i dobrej jakosci to polecam sprawdzenie te firmy.cos innego mozna polecic ale to juz bedzie inna polka cenowa.

Ponizej przyklad orientu automat wielkosc 45 wiec duzy a jednoczesnie garniturtowiec za 100 eur.mozna poszukac inne zegarki na tej

stronie

Polecam

Claudiusz

https://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-automatic-fal00004w0-mens-watch-12462.html

Dodadtkowo ma szafirowe szkielko co przy tej cenie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś postawnym gościem, to fakt nieco większej i grubszej koperty (w odniesieniu do klasycznego garniturowca) może się zgubić dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji ręki do nadgarstka. Tak więc można zaryzykować automat, choć sugeruję przymierzyć dany typ zegarka będąc w koszuli (garniturowiec nie powinien wypychać koszuli i powinien się pod nią łatwo chować).W tym wypadku faktycznie najlepiej by było kupić garniturowca a za jakiś czas odłożyć na drugi zegarek, nieoficjalny i całkowicie wpisujący się w Twój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś postawnym gościem, to fakt nieco większej i grubszej koperty (w odniesieniu do klasycznego garniturowca) może się zgubić dzięki zachowaniu odpowiednich proporcji ręki do nadgarstka. Tak więc można zaryzykować automat, choć sugeruję przymierzyć dany typ zegarka będąc w koszuli (garniturowiec nie powinien wypychać koszuli i powinien się pod nią łatwo chować).W tym wypadku faktycznie najlepiej by było kupić garniturowca a za jakiś czas odłożyć na drugi zegarek, nieoficjalny i całkowicie wpisujący się w Twój gust.

Zgadzam sie w 100 % z przedmowca

Nie zamykaj sie na 1 wybor .tak sobie tez mysle ze jezeli mowimy o zegarku ktory kupujemy na tak specjalna okazje to oprocz wygladu pasujacego do uroczystosci ,powinien rowniez byc pamiatka na wiele lat a nie tylko dodatkiem do garnituru w dniu slubu to moze jednak warto zastanowic sie nad mechanikiem zamiast kwarca

Ktory jednak w mojej ocenie jest bardziej "wiecznym " zegarkiem.

 

 

Pozdrawiam i Gratulacje !!!

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde macie duży wplyw na mnie i zgadzam sie z tym, ze to wyjatkowa okazja i również pamiatka. Clqudiusz ten orient na prawde fajny i ta cena... poki co nr 1 na celowniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok podpowiadamy mozliwosci i argumenty gdzie nie zawsze o tym mysli w tak waznych momentach zyciowych.

Przy wyborze zegarka zwracaj uwage nie tylko na wyglad ale i parametry szczelnosc oraz szkielko moge sie mylic ale szkielko szafirowe to koszt okolo 200 pln natomiast nigdy sie nie porysuje.mam zegarek od nowosci 15 lata na szafirowym i szkielko jest jak nowe.

 

 

Pamietaj pls tylko ze na tej stronie jak zamawiasz kurierem to doliczaja okolo 20 % cla chyba zamowisz dostawe poczta to wtedy jest duza szansa bez dodatkowych oplata ale czeka sie okolo 2 3 tygodni i jest bez pudelka w standardzie.

Wazne ze strona jest sprawdzona i ma dobre opinie.

Pozdrawiam

Claudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej placic w usd czy euro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ale koledzy mnie uswiadomili ze do zlotej obrwczki zlota koperta zlote spinki no i klamra na pasku, Wszystko musi ze soba współgrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o kurs to teoretycznie lepszy jest Usd poniewaz mamy 123 usd a eur 110

Jezeli przeliczymy to po kursie srednim nbp do usd i do eur to placimy mniej zlotowek o 5 pln w usd.pytanie po jakim kursie przeliczy nam bank mozna sprawdzic tabele kursowa banku gdzie mamy rachunek i przrluczyc powyzsze wartosci usd oraz eur na pln

Pozdrawiam

Claudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.