Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Bartek19877

Davosa Junak - dla fanów polskiego kultowego motocykla

Recommended Posts

Junak to legendarny polski motocykl produkowany przez zakład SFM — Szczecińską Fabrykę Motocykli. Pierwsze seryjne egzemplarze opuściły taśmę produkcyjną w 1956 roku. Modelem, który „zameldował” się jako pierwszy w sklepach, był M07. Wytworzono go w ilości około 10 000 sztuk.

Wyświetl pełny artykuł 

Pomijając kto pierwszy pracował nad tym zegarkiem, od prawie 30 lat jestem motocyklistą jednak nazwa Junak coraz gorzej mi sie kojarzy jak widzę na ulicy wytwory chińskiej motoryzacji z napisem "Junak" nie mające NIC wspólnego z legenda polskiego przemysłu motocyklowego. Podobne skojarzenia mam z tzw inspirowanym tym motorem zegarkiem.

Podpisuję się "obiema ręcyma" pod tym co napisał kolega. Oprócz wszelkiej maści chińskich tworów są również i nasze. Te nieszczęsne choppero-customy na pociętych Junakowych ramach. Aż żal patrzeć.

Projekt jest dedykowany modelom z epoki słusznie minionej, które były produkowane w Polsce. Sam zegarek produkowany jest w Szwajcarii, posiada niemiecką kopertę z Pforzheim a mechamizm z Rondy lub ETY( chrono).

bl.jpgeclog.jpg

.................................................................
Emile Chouriet, Epos, Schaumburg Watch, NauticFish, Davosa, Jowissa,
.................................................................

"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.