Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
alabuz

Zegarek EDC do 15 tys. - IWC Omega Tag

Recommended Posts

No tak, nie wypada nosić zegarka o mniejszej średnicy przy takim wzroście...

40 mm, tylko poniżej metra osiemdziesiąt.

Mierzyłeś proponowane przez kolegę zegarki czy tylko „tak dla jaj” piszesz...bo ja miałem je wszystkie na nadgarstku.

Przykładowy zegarek ma 34 ale model zaledwie 175...

post-55792-0-65186200-1551815330_thumb.jpeg

Edited by desmo

Widać, że model przesadził, z kalkulatora wychodzi, że dla 170 cm - nie mniej jak 38, czyli 175 - jakieś 39 mm.

Mam nadzieję, że autor tematu i inni czytający nie wezmą sobie takich prawideł do serca.

Wydaje mi się jednak, że autor wątku wie czego chce jeśli chodzi o rozmiar zegarka używanego na codzień, który ma być wygodny.

Pomijając aspekt wygody, również wizualnie gustuje w mniejszych zegarkach 38-40 mm u siebie, nie wszystkim podobają się odstajace busole.

Nikt nie kwestionuje znaczenia wygody ale zbyt często chłopcy zapominają o proporcjach

post-55792-0-21213100-1551822615_thumb.jpeg

Powiem tak - mam 190 i noszę zegarki od 37mm do 45mm :)

Kazdy ma swoje zastosowanie. Ale mniej niż 37mm zdecydowanie odradzam.

Ja choć nie mam 190 noszę szerszy zakres 35 - 47 i jak słusznie kolega zauważył poza fizjonomią nadgarstka i sylwetki liczy się okazja ale kolega szuka EDC który będzie musiał obsłużyć większość sytuacji ( od kąpielówek po puchową kurtkę ) i z doświadczenia sugeruję wybrać coś po środku skali zwłaszcza mając 190 cm . Sam wymiar bez przymiarek też może być mylący ( decyduje o tym znacznie więcej elementów niż tylko średnica koperty ) na przykład rzeczony Inge mimo nominalnych 40 mm wygląda na mały zegarek, ja wybrałem dla siebie wersję 42 mm. Z kolei, ktoś mógłby powiedzieć, podobnie projketowany APRO w 41 mm jest dla mnie „za duży”. Trzeba mierzyć i sprawdzić poza wygodą „look” w odniesieniu do nadgarstka i do całej sylwetki. Edited by desmo

Jeszcze kwestia L2L - dla niektórych to zdaje się być najważniejszy parametr zegarka :)

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

NIestety za dużo wczoraj nie przymierzyłem, ale obejrzałem ML Aikon i zrobił na mnie dobre wrażenie. Teraz mam dylemat i to spory.

Na starcie swojej przygody z zegarkami postawnowiłem kupić ML(mimo, że życzliwi koledzy z forum radzili abym tego nie robił). Zauroczenie nie trwało długo, a sprzedaż okazała się być problematyczna. Chyba największym problemem była "nijakość" marki na tle konkurencji. 

Osobiście ze wszystkich przedstawionych propozycji wybrałbym coś z tej trójki: Aqua terra, Autavia albo Rolex OP. Jeżeli coś bardzo Ci się podoba, ale musisz jeszcze dozbierać to warto. Nie ma nic gorszego niż zegarek, który możesz kupić już teraz ponad to co tak naprawdę chciałbyś kupić.

Na starcie swojej przygody z zegarkami postawnowiłem kupić ML(mimo, że życzliwi koledzy z forum radzili abym tego nie robił). Zauroczenie nie trwało długo, a sprzedaż okazała się być problematyczna. Chyba największym problemem była "nijakość" marki na tle konkurencji. 

Osobiście ze wszystkich przedstawionych propozycji wybrałbym coś z tej trójki: Aqua terra, Autavia albo Rolex OP. Jeżeli coś bardzo Ci się podoba, ale musisz jeszcze dozbierać to warto. Nie ma nic gorszego niż zegarek, który możesz kupić już teraz ponad to co tak naprawdę chciałbyś kupić.

Mam 18 cm (nadgarstek). Moon wydawał mi się za duży więc sprzedałem. AT za ciężka. Skończyło się na Rolexie OP 39 mm ref. 114300. Wręcz nie czuje go na ręce.

post-90246-0-49325700-1552498677_thumb.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By zegarek_watch
      Rozważam zakup zegarka typu pilot z kolorem tarczy jasno niebieskim. Pod uwagę na ten moment biorę IWC Pilot Le Petit Prince lub Breitling Navitimer. 

Jak uważacie, na który lepiej się zdecydować, a może macie jakieś inne propozycje.
      Wymagania:
      - zegarek typu pilot
      - kolor tarczy jasnoniebieski
      - koperta 40-44 mm
      - bransoleta zamiennie pasek w rozmiarze przy kopercie 20mm lub 22mm
      - model z historią

Zapraszam do głosowania w ankiecie i zamieszczania w postach uzasadnień wyboru, spostrzeżeń o zegarkach, propozycji, itp.
    • By cordi7
      Witam wszystkich,

Potrzebuje inspiracji / pomocy w wyborze, ma byc cos w stylu (niekoniecznie homage) Rolex Oyster Perpetual / Tudor Black Bay 36.
      Tak sobie mysle, ze przydalby mi sie fajny EDC w meskim rozmiarze (39 mm i mniej :P), w rozsadnych pieniadzach, ktorego mi nie zal.

Typ zegarka: EDC, ma przejsc ze smart casual wiec nie moze byc field watch
      Rozmiar: 36 - 39 mm, max absolutny 40 mm
      Budzet: powiedzmy do 2.000 PLN
      (tak jak pisalem wczesniej ma byc nie zal go targac)
      Pasek: bransoleta (koniecznie)
      Szklo: szafir (jak mowilem mam zamiar go nie oszczedzac)

Na co patrze:
      Hamtun Nanok
      za: rozmiar (39mm x 11mm) Sellita SW-240 mozliwosc zamowienia utwardzanej powloki luzna inspiracja - dosc oryginalny design ma wyjsc w tym roku wersja w tytanie (waga) day date przeciw: cena (ostatnie sztuki w stali to ze znizka okolo 450 GBP) nie wiadomo kiedy ruszy kampania na wersje tytanowa
        Smiths PRS-25
      za: rozmiar antymagnetyczny (4.800 A/m) Miyota 9039 cena 329 GBP poprawione zapiecie bransolety (mniejsze) przeciw: silna inspiracja Rolexem Rolex 1016 na razie niedostepny, zamowienia ruszaja polowa - koniec maja
        Borealis Adraga
      za: rozmiar Miyota cena (430 USD) przeciw: niedostepny (wyprzedany), tylko sztuki z tynku wtornego silna inspiracja Rolextem Explorerem cena (oplaty od 430 USD)
        Vratislavia Conceptum Architekt V2
      za: design dbalosc VC o szczegoly i jakosc Miyota 9015 przeciw: rozmiar (40mm) proste uszy koperty dostepnosc - do konca maja powiny sie pojawic prototypy
        Tissot Gentleman Powermatic 80
      za: design (silna inspiracja OP) mechanizm (Powermatic 80 na krzemowej sprezynie) jakosc wykonania przeciw: rozmiar - 40 mm, w 38 mm bralbym design (silna inspiracja OP) cena - najdrozszy z zestawienia  
      Czy jest cos, co mi umyka i czego nie bralem pod uwage?

Dzieki za podpowiedzi
    • By Klod100
      Dzień dobry. 

Mam mały dylemat. Ciągnie mnie do IWC ostatnio. Chciałbym coś z białą tarczą w rozmiarze do 40mm. 

Spitfire Mark XVI na bransolecie ( jedna z najwygodniejszych bransolet ever) 

vs. 

Ingenieur 40mm. - Genta w rozsądnym rozmiarze, sportowy zegarek ze zintegrowaną bransoletą. 

oba doskonale uzupełniają moją obecną kolekcję. 

inżyniera już miałem ale 42mm - do tej rzeki już nie wejdę. 

co radzicie?
    • By pepepatryk
      Witam

Panie i Panowie, proszę o doradztwo w sprawie zakupu kobiecego zegarka. Chciałem zrobić niespodziankę Żonie i kupić jej jakiś fajny zegarek.
      Kryteria:
      - nowy
      - full set
      - cena max 2500 Euro
      - do codziennego użytku
      - wygodniejszy będzie kwarc (mniej obsługowy)

Żonie podobają się Hubloty i Rolexy, ale budżet nie ten. Póki co najbardziej przemawia do mnie Cartier Tan Solo, Tudory, może TH Carrera. Macie coś jeszcze na myśli? 

Dzięki z góry, Pepe
    • By S..
      Witam,

proszę o rekomendacje zegarków do 2000 zł (budżet można trochę nagiąć, ale bez przesady).
      Zegarek nie musi być nowy, koniecznie mechanik. Automat będzie plusem, ale niekoniecznie.

Ostatnio prawie kupiłem omegę seamaster z 1960 r. z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/omega-seamaster-black-mat-nareczny-klasyk-stal-box-9123655420
      btw. czy takie aukcje na allegro mają w ogóle sens, czy za duże ryzyko?

Wymagania:
      Mam nadgarstek 16,5 cm więc zegarek nie może być za duży
      Ciemna tarcza
      Elegancki
      Tarcza bez numerowania godzin na indeksach

Będę wdzięczny za każde propozycje.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.