Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pjord

Czy jest na sali prawnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Poszukuję osoby obeznanej w tematach prawnych.

W listopadzie zostałem oszukany przez pewnego gnojka na pewną sumę. Dość typowy scenariusz - wysłałem mu kasę, a on nie wysłał zegarka, ani nie oddał pieniędzy. Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć tylko, że kupiłem wcześniej od niego zegarek i transakcja przebiegła bezproblemowo. Teraz wiem, że była na podpuchę. Zgłosiłem się na policję w grudniu, a policja wysłała akt oskarżenia do sądu. Mam rozprawę sądową w kwietniu i zastanawiam się czy wystąpienie na niej jako oskarżyciel posiłkowy daje mi jakieś nowe możliwości.

Ten typ ma dużo za uszami, sprawa wydaje mi się dość dziwna i nawet niepokojąca. Policja poinformowała mnie, że facet ma wiele spraw w całej Polsce i każda kolejna kończy się wyrokiem w zawiasach. A w ogóle to recydywista, który w 2009 został zatrzymany z tytułu wyłudzeń na allegro sięgających 90K PLN.

Chciałbym zrobić wszystko, żeby ukrócić ten proceder i żeby sąd w końcu gościa posadził.

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako oskarżyciel posiłkowy jesteś stroną w postępowaniu sądowym. Możesz składać wnioski dowodowe, składać wnioski dowodowe, zadawać pytania, przeglądać akta sprawy sądowej, zabierać głos i wskazywać o co wnosisz. Składać wniosek o uzasadnienie wyroku. No i składać APELACJĘ. Poza tym, jak będziesz reprezentowany przez pełnomocnika, to dojdzie jeszcze kwestia zasądzenia kosztów pełnomocnika od skazanego.

 

Natomiast jako pokrzywdzony, to w postępowaniu sądowym nie jesteś stroną. Zatem nic z ww. "rzeczy" nie możesz robić. Składasz zeznania i finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pjord:

Poczytaj o wniosku adhezyjnym, a najlepiej weź (jeśli kwota znacząca) prawnika i niech on Ci wyklaruje o co w nim chodzi. W wielkim uproszczeniu jako pokrzywdzony w sprawie karnej możesz wystąpić z roszczeniem o odszkodowanie. Wniosek możesz złożyć do czasu rozpoczęcia przewodu. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zabranie głosu.

Dar - pytanie o co mogę wnosić? I kiedy? Na rozprawie? Po? Przed? Nie chciałbym się ośmieszyć.

Jak już wspominałem, oskarżony jest recydywistą i działa sobie spokojnie nie niepokojony przez nikogo. Znalazłem dzięki mediom społecznościowym trzydzieści pięć osób pokrzywdzonych przez tego samego gamonia. Podejrzewam, że to wierzchołek góry lodowej. Kwoty od 400 do 3000 na łeb. Ta łajza jeździ od rozprawy do rozprawy, przyznaje się do winy - zawiasy. Czy mogę wnieść o areszt tymczasowy, o odwieszenie zawiasów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to weź pełnomocnika...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2015 r. nie mamy już powództwa adhezyjnego. Najlepiej gdybyś się zastanowił nad adwokatem. Przy czym wiązać się to będzie dla Ciebie z kosztami.

 

W każdym razie do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego wnosisz oświadczenie, że będziesz działać w charakterze oskarżyciela posiłkowego. Następnie zamawiasz akta sprawy w sądzie. Idziesz do czytelni i zapoznajesz się ze sprawą (dowiesz się co się dotychczas wydarzyło, jakie składał wyjaśnienia, czy zastosowano tymczasowy areszt, itp.). W następnym piśmie składasz wnioski, np. dowodowe, o co wnosisz - obowiązek naprawienia szkody, nawiązkę, wymiar kary. To tak na szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2015 r. nie mamy już powództwa adhezyjnego. 

 

O kurczę, masz rację. To kolejny argument za tym, żeby wziąć prawnika.  :P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.