Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ch24.pl

Aukcje Zegarek Longines Oskara Schindlera na sprzedaż

Rekomendowane odpowiedzi

Amerykański dom aukcyjny RR Auction wystawił na licytację przedmioty należące niegdyś do niemieckiego przedsiębiorcy Oskara Schindlera - w tym klasyczny zegarek Longines.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykański dom aukcyjny RR Auction wystawił na licytację przedmioty należące niegdyś do niemieckiego przedsiębiorcy Oskara Schindlera - w tym klasyczny zegarek Longines.

 

Wyświetl pełny artykuł

Oskar Schindler był oczywiście przedsiębiorcą, ale był też zdeklarowanym nazistą.

To media wykreowały jego fałszywy wizerunek jako bohatera holocaustu.

 

Tym "bohaterem" stał się przez "przypadek", ze strachu przed armią Rosyjską ewakuował z Krakowa  pracowników swojej fabryki do Czech, narodowości żydowskiej, by tam dalej robić interesy.

 

W Krakowie nie dość że zarabiał krocie, to jeszcze nie płacił swoim pracownikom, to Oni mu płacili, bo praca w jego fabryce dawała szanse na przeżycie.

Czemu?

Jego najlepszym przyjacielem był Hauptsturmführer SS Amon Göth – odpowiedzialny w Krakowie za „kwestie żydowskie”.

Obaj za wyłudzone pieniądze oddawali się ulubionym uciechom, libacjom alkoholowym i  wyuzdanym praktykom seksualnym.

 

Czemu o tym piszę?, bo irytuje mnie że na forum pojawia się informacja że ktoś sprzedaje przedmioty po tym osobniku..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ci uratowani przez Niego żydzi inaczej do tej kwestii podchodzą - oglądałem reportaż gdzie wielu z nich się wypowiadało 

Dostał też   cyt: W roku 1962 Oskar Schindler zasadził drzewo w Gaju Sprawiedliwych, a w 1993 Instytut Jad Waszem uhonorował go tytułem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata[1].

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata

 

 

Skoro więc naoczni świadkowie tamtych zdarzeń z szacunkiem odnoszą się o tym człowieku to chyba wiedzą co mówią.

 

Gdyby wtedy zaczął traktować żydów jak równych sobie to niestety stracił by sam życie a wtedy nie pomógłby nikomu - takie były czasy.

 

 

Te kamienie na grobie to uratowane ludzkie istnienia 

 

 

 

800px-Schindlergrave_20070324.jpg


 

 

Obaj za wyłudzone pieniądze oddawali się ulubionym uciechom, libacjom alkoholowym i  wyuzdanym praktykom seksualnym.

 

Ja się czasem oddaję tym uciechom - znaczy zły jestem?  -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Ci uratowani przez Niego żydzi inaczej do tej kwestii podchodzą - oglądałem reportaż gdzie wielu z nich się wypowiadało 

Dostał też   cyt: W roku 1962 Oskar Schindler zasadził drzewo w Gaju Sprawiedliwych, a w 1993 Instytut Jad Waszem uhonorował go tytułem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata[1].

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata

 

 

Skoro więc naoczni świadkowie tamtych zdarzeń z szacunkiem odnoszą się o tym człowieku to chyba wiedzą co mówią.

 

Gdyby wtedy zaczął traktować żydów jak równych sobie to niestety stracił by sam życie a wtedy nie pomógłby nikomu - takie były czasy.

 

 

Te kamienie na grobie to uratowane ludzkie istnienia 

 

 

 

 

 

Ja się czasem oddaję tym uciechom - znaczy zły jestem?  -_-

Paweł, weż poczytaj, i zastanów się co Ty piszesz bo się kompromitujesz....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wszyscy się mylą a Ty masz rację?

Za co w takim razie instytut Jad Waszem uhonorował go tym ( najwyższym dla nich) tytułem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wszyscy się mylą a Ty masz rację?

Za co w takim razie instytut Jad Waszem uhonorował go tym ( najwyższym dla nich) tytułem?

Prosiłem, zapoznaj się Paweł odrobinę z tematem, nie klepiesz "niusy" z wikipedii jak gimnazjalista.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz zapytam - za co ten tytuł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz zapytam - za co ten tytuł?

Przeczytaj raz jeszcze mój pierwszy post w tym temacie, fizycznie uratował ludzi, ale zrobił to ze strachu przed karą, był nazistą, wyłudzał pieniądze od żydów, współpracował z SS i gestapo, kupczył ludzkim życiem, zmuszał swoje żydowskie pracownice do seksu ...mało Ci jeszcze?

 

A te Twoje żarty że robisz to samo nawet nie skomentuję (że za wyłudzone pieniądze oddajesz libacjom alkoholowym i wyuzdanym praktykom seksualnym)

 

Obrońca nazistów się znalazł.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj raz jeszcze mój pierwszy post w tym temacie, fizycznie uratował ludzi, ale zrobił to ze strachu przed karą, był nazistą, wyłudzał pieniądze od żydów, współpracował z SS i gestapo, kupczył ludzkim życiem, zmuszał swoje żydowskie pracownice do seksu ...mało Ci jeszcze?

 

A te Twoje żarty że robisz to samo nawet nie skomentuję (że za wyłudzone pieniądze oddajesz libacjom alkoholowym i wyuzdanym praktykom seksualnym)

 

Obrońca nazistów się znalazł.....

Nie przeginaj - czytaj ze zrozumieniem co wytłuściłem na niebiesko w postach wyżej 

 

 

 

 

 

Przejęcie fabryki

Dzięki układom, łapówkom i czarnorynkowej działalności w listopadzie 1939 r. Schindler przejmuje podupadłą żydowską fabrykę Rekord na krakowskim Zabłociu, tworząc w jej miejsce Niemiecką Fabrykę Wyrobów Emaliowanych (DEF). Zakład początkowo zatrudnia głównie polskich robotników, ale z czasem, zwłaszcza po utworzeniu krakowskiego getta, także coraz więcej żydowskich robotników przymusowych. W szczytowym momencie w 1944 r. fabryka zatrudniała 1700 osób, w tym co najmniej 1000 Żydów. Historycy przyznają, że początkowo o zatrudnianiu Żydów decydowały najpewniej względy ekonomiczne (stanowili bardzo tanią siłę roboczą). Relacje uczestników tamtych wydarzeń wskazują jednak, że z czasem chodziło mu już tylko o ratowanie ludzi.

 

 

Przy selekcji robotników Schindler wybierał przede wszystkim osoby, które w obozie mogłyby zostać uznane za niezdolne do pracy, przez co groziła im śmierć – dzieci, kobiety, osoby starsze i nie do końca sprawnych fizycznie mężczyzn. Przedstawiał ich jako niezastępowalnych specjalistów, mechaników i metalurgów, zbyt cennych, by zesłać ich do Auschwitz.

 

 

 

 

Likwidacja getta

W 1943 r. zlikwidowano krakowskie getto. Pozostałych przy życiu Żydów przesiedlono do obozu pracy (później koncentracyjnego) w Płaszowie na przedmieściach Krakowa. Komendantem obozu był Amon Goeth, znany z sadystycznych skłonności, które zyskały mu przydomek Rzeźnika z Płaszowa. Wykorzystując zamiłowanie SS-mana do alkoholi i innych luksusowych towarów, Schindler zaopatrywał go w pożądane luksusy i przy okazji pielęgnował wzajemne kontakty towarzyskie. Dzięki temu przekonał Goetha, by na przylegającej do fabryki parceli zbudować podobóz dla jego żydowskich robotników.

 

 

Nie groziły im tam niewyobrażalne okrucieństwa, jakie w głównym obozie były na porządku dziennym; racje żywnościowe, choć wciąż niewielkie, były jednak większe (Schindler kupował jedzenie dla więźniów na czarnym rynku), pozwalano na łączenie się rodzin, nie było znęcania się i wyniszczającej pracy ponad siły. "Przez cały okres naszej pracy (dla Schindlera) nie było ani jednego zgonu z przyczyn innych niż naturalne" – pisali później ocaleni Żydzi.

Gestapo kilkakrotnie aresztowało Schindlera w związku z podejrzeniami o korupcję i niedozwoloną pomoc dla Żydów. Nigdy nie postawiono mu zarzutów, prawdopodobnie dzięki wręczanym łapówkom.

 

ZRESZTĄ PRZECZYTAJCIE PROSZĘ CAŁY ARTYKUŁ  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/110-lat-temu-urodzil-sie-oskar-schindler-kobieciarz-ktory-zostal-sprawiedliwym-wsrod/1scb672

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem, zapoznaj się Paweł odrobinę z tematem, nie klepiesz "niusy" z wikipedii jak gimnazjalista.

 

A mógłbyś podać źródło swoich informacji?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek jest skrajnie uprzedzony do Niemieckiej nacji - ma takie poglądy to niech ma, jego sprawa 

Jak było w czasie wojny wiemy - kto ją rozpętał i co robił tez wiemy - ale nie wszyscy byli tacy sami a na pewno Niemcy teraz nie są tacy jak wielu myśli 

W czasie wojny mój dziadek trafił jako parobek do niemieckiego gospodarza i jak sam opowiadał to były jego najlepsze lata z młodości - traktowali go jak syna 

 

 

 

itd........ ale to już mi się pisać nie chce bo się pączków najadłem a nerwy tylko zgagę przyniosą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dalej powielać medialną papkę i linkować artykuły do niemieckich mediów w Polsce, nie będę się kopał z koniem, jak ktoś jest zainteresowany to znajdzie rzetelne informacje.

 

Nic więcej nie mam do powiedzenia w temacie, dziękuję.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dalej powielać medialną papkę i linkować artykuły do niemieckich mediów w Polsce, nie będę się kopał z koniem, jak ktoś jest zainteresowany to znajdzie rzetelne informacje.

 

Nic więcej nie mam do powiedzenia w temacie, dziękuję.

Ale przyznasz ..... Longines fajny ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można dalej powielać medialną papkę i linkować artykuły do niemieckich mediów w Polsce, nie będę się kopał z koniem, jak ktoś jest zainteresowany to znajdzie rzetelne informacje.

 

Nic więcej nie mam do powiedzenia w temacie, dziękuję.

 

Też dziękuję za Twoje kompetentne wypowiedzi w tym temacie...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziękuję za Twoje kompetentne wypowiedzi w tym temacie...

Ja również dziękuję za zrozumienie.

 

Piszą też że to Polacy mordowali żydów, to chyba mogą napisać że naziści ich ratowali?

Ale przyznasz ..... Longines fajny ? 

Miałem chyba ten model, albo łudząco podobny, fajny.

(Paweł, przepraszam za tego "obrońcę")


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu o tym piszę?, bo irytuje mnie że na forum pojawia się informacja że ktoś sprzedaje przedmioty po tym osobniku..

 

Gdyby sprzedawali zegarek Hitlera też by nie można było o tym napisać? Jak dla mnie wiadomość to wiadomość.

 

Zresztą do tego bio:

 

Oskar Schindler (1908-1974) pochodził z zamożnej rodziny kupieckiej. Po inwazji Niemiec na Polskę przejął Pierwszą Małopolską Fabrykę Naczyń Emaliowanych i Wyrobów Blaszanych „Rekord” w Krakowie. Z początku produkowano tam naczynia, a potem amunicję. W ciężkiej, fizycznej pracy wykorzystywał ponad 1000 przymusowych robotników pochodzenia żydowskiego – i to ich udało mu się ocalić od wywiezienia do obozów koncentracyjnych. Wiele osób kojarzy postać Schindlera z ekranizacją powieści „Arka Schindlera” Thomasa Keneallyego, której podjął się Steven Spielberg. W nagrodzonym Oscarami filmie „Lista Schindlera” (kręconym w dużej mierze na terenie Polski) w główną rolę wcielił się Liam Neeson.

 

nie można się szczególnie przyczepić. Jest napisane w sposób bardzo neutralny. "Był przedsiębiorcą; wykorzystywał do ciężkiej pracy przymusowych robotników, których udało się uratować; wiele osób kojarzy go z filmu".


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Miałem chyba ten model, albo łudząco podobny, fajny.

(Paweł, przepraszam za tego "obrońcę")

 

Spoko  ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sprzedawali zegarek Hitlera też by nie można było o tym napisać? Jak dla mnie wiadomość to wiadomość.

 

Zresztą do tego bio:

 

Oskar Schindler (1908-1974) pochodził z zamożnej rodziny kupieckiej. Po inwazji Niemiec na Polskę przejął Pierwszą Małopolską Fabrykę Naczyń Emaliowanych i Wyrobów Blaszanych „Rekord” w Krakowie. Z początku produkowano tam naczynia, a potem amunicję. W ciężkiej, fizycznej pracy wykorzystywał ponad 1000 przymusowych robotników pochodzenia żydowskiego – i to ich udało mu się ocalić od wywiezienia do obozów koncentracyjnych. Wiele osób kojarzy postać Schindlera z ekranizacją powieści „Arka Schindlera” Thomasa Keneallyego, której podjął się Steven Spielberg. W nagrodzonym Oscarami filmie „Lista Schindlera” (kręconym w dużej mierze na terenie Polski) w główną rolę wcielił się Liam Neeson.

 

nie można się szczególnie przyczepić. Jest napisane w sposób bardzo neutralny. "Był przedsiębiorcą; wykorzystywał do ciężkiej pracy przymusowych robotników, których udało się uratować; wiele osób kojarzy go z filmu".

To prawda, mój wpis dotyczył "bohatera" artykułu, nie jego autora.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po żadnym Niemcu nic nie kupię :P


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estymacja to 25 tys USD. Do pierwszej piątki najdroższych Longinesów w historii sporo brakuje ale kto wie jak się skończy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 28 tys i jeszcze wa dni.

 

AJ - WAJ !!!!!!

 

 

axa.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.