Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
destroy.system

Orient Ray/Mako - porady

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Ostatnio borykam się z problemem związanym z zakupem zegarka, a mianowicie jest tu kilka niewiadomych. Oczywiście padło na dość popularnego divera, tj. w tytule. Rozważam opcję zakupu nowego przez internet (Allegro), bądź  od osoby prywatnej (używany), a wszelkie czynności w przypadku zakupu odbędą  się wirtualnie. Generalnie opłaca się szukać używki i zaoszczędzić jakieś grosze ? Boję się głównie o stan techniczny i autentyczność  w tym wypadku.  Ktoś z was poleca jakieś zaufane źródła, a może sam ma coś do zaoferowania ? Jeszcze zastanawiam się co mają rozmiary np. XL, Big Mako do danego modelu, na co zwrócić uwagę ?

 

Dzięki i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie przy tym budżecie warto kupić nowy zegarek.

W dobrych cenach pojawia się tutaj

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-divers-watches

Ray,Mako 41,5

Big Mako 44

A w/g mnie nie ma znaczenia czy się kupi nowy czy używany w świetnym stanie - osobiście nie rozumiem parcia na "nowy zegarek" - zdarzyło mi się parę razy zakupić takowy ale zdecydowanie więcej czasomierzy z tych które przeszły przez moje ręce było używanych i nie narzekam - ale wiadomo co tam sobie ktoś lubi.

 

Co do Big Mako to o ile masz więcej niż 18cm obwodu nadgarstka to owszem się nada i jest szansa że będziesz zadowolony, jeśłi masz mniejszy nadgarstek to Ray/Mako zdecydowanie lepszą alternatywą jest.

 

W sumie niebieski Ray to był mój pierwszy świadomie kupiony automat, kupiłem go zaraz po zarejestrowaniu się na tym forum i ... mam go do dzisiaj - od tego czasu przez moją łapę przeszło sporo czasomierzy, większość poszło dalej na inne ręce a Ray pozostał i ma się dobrze. Mam też niebieskie Big Mako które też ma się nieźle... Moim zdaniem oba zegarki są bardzo ciekawe, sprawdzone i niezawodne warte swojej ceny i jakością wykonania, oraz urodą mogą śmiało i bez wstydu konkurować z DUŻO droższymi czasomierzami tzw "prestiżowych" marek...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jak używany w świetnym stanie to niewielka różnica ale jednak przy tym budżecie to zysk w portfelu będzie niewielki. Mój głos na nowy, z creationwatches. Co do wielkości to już kwestia nadgarstka, tak jak Daito wspomniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daito

A jak szybka? Daje rade po kilku latach ?

Rozumiem ze to standard mineral

Pozdrawiam

Claudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w/g mnie nie ma znaczenia czy się kupi nowy czy używany w świetnym stanie - osobiście nie rozumiem parcia na "nowy zegarek" - zdarzyło mi się parę razy zakupić takowy ale zdecydowanie więcej czasomierzy z tych które przeszły przez moje ręce było używanych i nie narzekam - ale wiadomo co tam sobie ktoś lubi.

 

 

 

 

Co kto lubi :)

Ja jestem za nowymi , tym bardziej w tym budżecie.

 

Co do Big Mako to o ile masz więcej niż 18cm obwodu nadgarstka to owszem się nada i jest szansa że będziesz zadowolony, jeśłi masz mniejszy nadgarstek to Ray/Mako zdecydowanie lepszą alternatywą jest.

 

 

Big Mako , nawet pomimo swojego rozmiaru 44 mm,bardzo dobrze układa się nawet na mniejszych nadgarstkach.

 

 

W sumie niebieski Ray to był mój pierwszy świadomie kupiony automat, kupiłem go zaraz po zarejestrowaniu się na tym forum i ... mam go do dzisiaj - od tego czasu przez moją łapę przeszło sporo czasomierzy, większość poszło dalej na inne ręce a Ray pozostał i ma się dobrze. Mam też niebieskie Big Mako które też ma się nieźle... Moim zdaniem oba zegarki są bardzo ciekawe, sprawdzone i niezawodne warte swojej ceny i jakością wykonania, oraz urodą mogą śmiało i bez wstydu konkurować z DUŻO droższymi czasomierzami tzw "prestiżowych" marek...

 

To generalnie świetny wybór w tym budżecie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O autentyczność nie masz się co bać, nikt chyba nie zgłaszał podróbek tych orientów. 

Ale różnica między nowym i używanym jest tak mała, że nie bawiłbym się w używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale różnica między nowym i używanym jest tak mała, że nie bawiłbym się w używki.

Właśnie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Daito

A jak szybka? Daje rade po kilku latach ?

Rozumiem ze to standard mineral

Pozdrawiam

Claudiusz

 

Nowy Ray ma szafir - z tego co mi się wydaje. Ja w swoim wymieniłem na szafirowe z niebieskim AR Big Mako jak dotąd nie dorobił się żadnej rysy  na mineralnym szkle ale ono nie "wystaje" jak w Ray'u

 

 

Big Mako , nawet pomimo swojego rozmiaru 44 mm,bardzo dobrze układa się nawet na mniejszych nadgarstkach.

 

To jak sobie tam nosiciel uważa - moim zdaniem 44mm to potężny zegarek niezależnie od budowy koperty, czy uszu. Świetnie to się Sumo układa albo Parnis diver - Big Mako moim zdaniem "tak se" bo ma długie uszy i jak pasek założysz to z reguły robi się "przeciąg" przy teleskopach co na mniejszych nadgarstkach wygląda średnio. 

Najlepiej znaleźć kogoś z podobnym nadgarstkiem i założyć mu zegarek na łapsko aby samemu spojrzeć z boku - ta metoda wyleczyła mnie definitywnie z kilku większych zegarków, bo choć jak na nie patrzyłem z perspektywy nosiciela to wydawały się O.K. to na cudzym nadgarstku wyglądały słabo...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , zgoda , Sumo układa się świetnie , dlatego Big Mako w mojej ocenie bardzo dobrze ale nie świetnie . Lepiej od BIg Mako układ się np. M-Force.

Zawsze jednak najlepiej przymierzyć i ocenić .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Z własnego doświadczenia mogę dodać, że szkło w standardowym Rayu szału nie robi, chociaż w sumie ja to przez sen potrafię zegarek zarysować.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na priv ale napiszę jeszcze tu. Mam do sprzedania całkowicie nowe Mako V3 na gumowym pasku. Gdybyś był zainteresowany to pisz na priv. Cena będzie bardzo dobra a jest na 24 miesięcznej europejskiej gwarancji.

post-104642-0-08013600-1551645211_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Uwagę przykuł Orient Mako II (niebieski z częściową czerwoną otoczką) i zastanawiam się jeszcze nad niebieskim Ray'em. Jak wpasowują się te zegarki do waszej stylizacji ? Dobre na imprezę i innego typu okoliczności ? Kwestia gustu ? Przyciąga kobiece oko ?

Pozdrawiam !

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiece oko zdecydowanie bardziej przyciągnie Armani czy inny Kalvin Clein. Orienty są bardzo ładne, ale raczej nie są szpanerskie. A tych V3 nie widziałem, wydają się robić nieco większe wrażenie na zdjęciach, ale na żywo nie wiem. Do stylizacji to najlepiej czarna tarcza - do wszystkiego założysz, a niebieska - mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzebie. Jak sprawuje się to nowe XL '' kano''? Czaje się od jakiegoś czasu na orienta, najbardziej podoba mi się Orient Ray 2 niebieski, ale przy moim 18.5 cm nadgarstku obawiam się że będzie wyglądał jak bym go chrzesniakowi zabrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzebie. Jak sprawuje się to nowe XL '' kano''? Czaje się od jakiegoś czasu na orienta, najbardziej podoba mi się Orient Ray 2 niebieski, ale przy moim 18.5 cm nadgarstku obawiam się że będzie wyglądał jak bym go chrzesniakowi zabrał

 

18,5 cm to zjadam na śniadanie  :D a poważnie mówiąc wszystko zależy jak sobie temat sam poukładasz - przez kilkadziesiąt lat zegarek 32mm średnicy nie był zegarkiem małym a 37 to była "busola" - a ludzie wale nie byli mniejsi. 

U mnie na 21cm nadgarstku wygląda to tak:

 

DSC00166.jpg

 

DSC09836.jpg

 

lubię też trochę większe zegarki:

 

DSC09539.jpg

 

DSC01566.jpg

 

ale Ray wcale nie jest za mały... ;)

 

I na koniec takie porównanie - 45mm z 41,5mm - wcale nie ma jakiejś przepaści

 

DSC05324.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odgrzebie. Jak sprawuje się to nowe XL '' kano''? Czaje się od jakiegoś czasu na orienta, najbardziej podoba mi się Orient Ray 2 niebieski, ale przy moim 18.5 cm nadgarstku obawiam się że będzie wyglądał jak bym go chrzesniakowi zabrał

Bedzie ok.

Nowe XL u mnie bez problemu .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosisz Raya na 21 cm? To chyba nie mam się czym przejmować :) Mam trochę chyba obawy bo mam Citizena Blue angels i g shock ga 150, i są to dość spore zegarki, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Miałem raz skx 009 trochę wydawał mi się mały, ale wsumie sprzedałem go ze względu na to jak nie starannie był wykonany i mnie to trochę gryzło.

Paweł dobrze ten XL wygląda u Ciebie, próbowałeś go w jakieś nato ubierać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosisz Raya na 21 cm? To chyba nie mam się czym przejmować :) Mam trochę chyba obawy bo mam Citizena Blue angels i g shock ga 150, i są to dość spore zegarki, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. Miałem raz skx 009 trochę wydawał mi się mały, ale wsumie sprzedałem go ze względu na to jak nie starannie był wykonany i mnie to trochę gryzło.

Paweł dobrze ten XL wygląda u Ciebie, próbowałeś go w jakieś nato ubierać?

 

Jak pisałem wszystko zależy od indywidualnego nastawienia ;) starego Big Mako też noszę - ale zdarzało się też że zakładałem na łapę największe g-shock'i  i też było dobrze... W przypadku zegarków rozmiar faktycznie nie ma znaczenia - ważne jest samopoczucie "nosiciela" :) Choć jeśli jesteś przyzwyczajony do dużych zegarków to może faktycznie weź XL

 

DSC09680.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek 19cm i zwykłe Mako, Ray giną na ręce, są zbyt małe, za to Big Mako 1 wersja idealny wielkościowo. Co kto lubi. SKX I NY0040 też zbyt małe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że często pomijaną również sprawą jest nie sam rozmiar nadgarstka, ale wielkość dłoni. Ale tak jak napisał Daito, trzeba nosić to w czym się dobrze czuje. Większość moich znajomych starszych odemnie ma '' małe zegarki ''. A z drugiej strony ilu jest takich co mają łapki jak zapałki a noszą g-shocki, tak czy siak będę w tygodniu miał okazję mierzyć Raya i te nowe divery orienta, kano i komasu i zobaczymy jak na ręku to będzie wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.