Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

S-3

Chrono 24 dziwne opłaty?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem od Jorga stowe marine przez chrono24.

Zegarek wraz z przesyłką kosztował 3066 pln natomiast z konta zeszło mi ponad 3200 pln. 

Czy chrono 24 pobiera także opłaty od kupujących? bo zgłupiałem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mzusto

Przelicznik walut może? Lub za wysyłkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej walucie robiłeś obciążenie karty i w jakiej walucie masz prowadzone konto podpięte pod kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie na chrono 24 wygląda tak:

 

Cena artykułu - 672 euro

Koszty dostawy - 29 euro

Kwota całkowita - 701 euro

W twojej walucie - 3066 pln

W walucie określonej dla tej płatności - 701 euro

 

Natomiast po zalogowaniu się do banku wygląda to tak:

 

Kwota w walucie oryginalnej - 701 euro

Kwota w walucie rozliczeniowej - 3244,08 pln

Kwota w walucie rachunku - 3244,08 pln.

 

Różnica pomiędzy chrono 24 a kontem:   3244,08 - 3066,00 = 178,08pln

 

No i teraz co się stało ze 178 pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bank policzył po swoim kursie, oczywiście od czapy wziętym. Jak to banki mają w zwyczaju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spread walutowy banku, w takich wypadkach warto płacić kartą rozliczaną w euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To na pewno kwestia przelicznika, jaki stosuje bank. Dotyczy to tych sytuacji, gdy masz konto złotówkowe, a płatność ma być w walucie. Sam się o tym parę razy przekonałem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze kurs waluty, a po drugie skasowali cię jeszcze za przewalutowanie


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wyrobić sobie kartę REVOLUT na przyszłość będzie bez bandyckich przeliczników i dodatkowych opłat bankowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż konto Revolut. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo revolut albo bezpłatne konto walutowe z kartą. Sam wymieniasz pieniądze i wiesz po jakim kursie. Przy podstawowych walutach plusem jest ochrona bfg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Faktycznie ten przelicznik jest bandycki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto walutowe albo ten revolut. Dzisiaj sprawdzałem różnice w kursie dolara pomiędzy ING a Revolutem i 1gr na korzyść Revoluta - spodziewałem się znaczniej więcej po takich pochwalnych komentarzach na różnych stronach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konto walutowe albo ten revolut. Dzisiaj sprawdzałem różnice w kursie dolara pomiędzy ING a Revolutem i 1gr na korzyść Revoluta - spodziewałem się znaczniej więcej po takich pochwalnych komentarzach na różnych stronach...

Sprawdź jutro, będzie znacznie lepiej. W weekendy kurs nie jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurs walut także z konta schodzi więcej . Chciałem kupić z chrono TH, ale gdy policzylem to wyszło niewiele taniej niż w Polsce przy rabacie na święta BN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy walutach niestety jest problem z przeliczaniem kursu, bank ma zawsze niekorzystny kurs niż kantor, to samo dotyczy paypala

Ja sobie założyłem konto w euro w banku z kartą do tego konta, i teraz mam spokój bo i w banku i paypalem mogę płacić euro bez przewalutowywania. A konto zasilam "żywą" eurową gotówką kupioną po najlepszym kursie w kantorze. I to jest najlepsza/najtańsza/ opcja walutowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revolut wychodzi taniej niż kupno waluty w kantorze stacjonarnym. Jedyna rzecz, na którą bym uważał (sam się na tym przejechałem), to zakupy przy użyciu Revolut w weekendy. Świeżo po założeniu konta Revolut wyjechałem na weekend do UK. Zdziwiłem się, bo kurs według którego przeliczali PLN-GBP był niezbyt korzystny (bardzo zbliżony do banków komercyjnych). Okazało się, że z uwagi na "zamrożony" kurs weekendowy i brak pewności, jaki będzie kurs po weekendzie, z automatu dorzucają kilka procent przy przeliczaniu. Zatem jeśli kupować, to w dni powszednie. Jeśli najdzie nas ochota na zakupy w weekend, to wymieńmy sobie wcześniej trochę kasy w momencie, kiedy kurs jest w miarę korzystny. Wtedy przy płatności w tej walucie w pierwszej kolejności Revolut użyje właśnie tych wymienionych środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revolut wychodzi taniej niż kupno waluty w kantorze stacjonarnym. Jedyna rzecz, na którą bym uważał (sam się na tym przejechałem), to zakupy przy użyciu Revolut w weekendy. Świeżo po założeniu konta Revolut wyjechałem na weekend do UK. Zdziwiłem się, bo kurs według którego przeliczali PLN-GBP był niezbyt korzystny (bardzo zbliżony do banków komercyjnych). Okazało się, że z uwagi na "zamrożony" kurs weekendowy i brak pewności, jaki będzie kurs po weekendzie, z automatu dorzucają kilka procent przy przeliczaniu. Zatem jeśli kupować, to w dni powszednie. Jeśli najdzie nas ochota na zakupy w weekend, to wymieńmy sobie wcześniej trochę kasy w momencie, kiedy kurs jest w miarę korzystny. Wtedy przy płatności w tej walucie w pierwszej kolejności Revolut użyje właśnie tych wymienionych środków.

O tym pisałem trzy posty wcześniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, czytałem. Nieco tylko rozwinąłem, jakby się ktoś zastanawiał, dlaczego weekendowy kurs jest taki sobie i jak można uniknąć podwyższonych opłat weekendowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z samych Chrono24 jest wszystko ok. Ja płaciłem kartą powiązaną z kontem wielowalutowym. Pobrało mi środki w euro, które wcześniej zakupiłem w e-kantorze po całkowicie przyzwoitym kursie. Niestety po 5 tygodniach zwodzenia sprzedawca nie zrealizował mojego zamówienia. Anulowałem transakcję i poprosiłem o zwrot środków. Otrzymałem kasę z Chrono24 w euro, niestety mój bank zaksięgował mi środki w złotówkach pobierając 6% prowizję za przewalutowanie!!!

 

Oczywiście, że napisałem reklamację do swojego banku.    


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie było podobnie, jak zrezygnowałem z zakupu Sinna. A płaciłem z konta złotówkowego (walutowego nie mam), więc bank "orżnął" mnie dwa razy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie, jak zrezygnowałem z zakupu Sinna. A płaciłem z konta złotówkowego (walutowego nie mam), więc bank "orżnął" mnie dwa razy ;-)

Szczerze, tego się po moim banku nie spodziewałem. Przy składaniu reklamacji dostałem propozycję, że ze względu na automatyczne księgowanie z euro na złotówki oddadzą mi część prowizji za przewalutowanie. Nie pytałem nawet ile tylko poprosiłem o zaksięgowanie dokładnie takiej ilości euro, jaką Chrono24 przelało na moje konto. 

Bank ma na podjęcie decyzji w sprawie reklamacji 30 dni, ale jak mi powiedzieli na ogół procedura zamyka się w tygodniu.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się jeszcze, który to bank tak fajnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bank, którego nazwy nie podam, bo mam w nim konto już od parunastu lat ( a dotychczas byłem z ich usług niezwykle zadowolony), wprowadził konto wielowalutowe połączone z kartą w rachunku bieżącym dopiero parę miesięcy temu. Liczę, że za niedługo poprawi i tę nie do końca dobrze funkcjonującą usługę ;)   


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja reklamacja została uznana. Otrzymałem zwrot całej kwoty w EURO na konto :)

 

Mój bank to jednak solidna firma ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.