Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
jaha

Office poleasingowy dla firmy

Recommended Posts

Witam

Czy ktoś z forumowiczów kupił taki produkt?

Czytając tematy w sieci zrodziły się u mnie dylematy dotyczące legalności takiego oprogramowania, istnieje jednak wiele sklepów oferujących oprogramowanie poleasingowe, Kusząca jest jednak cena.

 

Dokładnie chodzi mi o ten program. Pomińmy temat celowości zakupu wersji z 2013 roku.

 

https://www.lizengo.pl/pakiet-office/microsoft-office-2013-dla-uzytkownikow-domowych-i-malych-firm

 

lub 2016

 

https://soft360.pl/produkt/office-2016-home-business/?gclid=Cj0KCQiAzePjBRCRARIsAGkrSm43eCZm6YzPyJ5jvmlsy3OYFvfIRJSrwjlZHBFlWThAntV23jmIUP8aAvkEEALw_wcB

Edited by jaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tych linkach co podajesz nie ma żadnej pewności, że jest to oprogramowanie polesingowe a nie kradzione - czyli że wyślą Ci kradziony klucz aktywacyjny.

 

Dodatkowo pokazane wersje były sprzedawane właśnie w formie pudełka z umieszczonym w środku na specjalnej karcie (druk z zabezpieczeniami) kluczem. Miałeś zatem klucz na fizycznej karcie i fakturę VAT.

Tu nie masz nic poza fakturą której wystawca dziś jest a jutro może nie istnieć.

 

Teoretycznie wg. prawa EU wolno sprzedawać oprogramowanie "używane". Jest to obwarowane kilkoma warunkami, m.in. oprogramowanie OEM musi iść wraz ze sprzętem na którym było pierwotnie itp itd. Natomiast Microsoft stoi na stanowisku, że jest to dla nich nielegalne i możesz mieć problem z aktywacją softu. Dodatkowo podczas kontroli legalności mogą postawić zarzut nielegalności pochodzenia i trzeba się boksować ostro żeby udowodnić swoje. A nie będziesz miał nic poza wątpliwą fakturą i mailem z kluczem diabli wiedzą skąd.

 

Jak potrzebujesz tego do firmy to kup od kogoś wersję 2013 pełną czyli pudełkową, z płytą, kluczem. Wtedy masz spokój. Jak poszukasz to znajdziesz taką wersję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem office z soft360. Firma na rynku od kilku lat-sprawdzałem wcześniej na CEIDG. Wszystko działa, aktywacja przeszła bez przeszkód. Czy to legalne? Mam nadzieję, że tak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem na infolinię Microsoft, pani powiedziała że jeżeli przy pobieraniu plików że strony Microsoftu klucz będzie działał to świadczy to o legalności oprogramowania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Śmiem twierdzić, że Pani infolinii MS opowiada bzdury. NIGDZIE w warunkach licencji (EULA) nie ma słowa, że legalność oprogramowania jest potwierdzona faktem udanego pobrania i aktywacji programu.

Mnóstwo razy spotkałem się u klientów z komunikatem, że Windows czy Office utracił aktywację ponieważ użyty klucz "prawdopodobnie został skradziony".

 

Ostatnio głośna była sprawa dostarczenia kilkuset komputerów z nielegalnym oprogramowaniem w przetargu dla administracji rządowej. Oczywiście oprogramowanie po dostarczeniu działało ale po jakimś

niedługim czasie zostało zakwestionowane i zrobiła się gruba afera.

 

Oczywiście, każdy robi jak sam uważa, ale jeżeli licencja wyraźnie mówi co stanowi o legalności oprogramowania to tego trzeba się trzymać. Wypowiedzi kogoś z infolinii MS nie są żadnym zabezpieczeniem.

Jeżeli chcesz sprawdzić, że masz legalny soft to jedyną drogą jest wysłanie, do działu weryfikacji legalności MS, klucza i opisu posiadanych dokumentów ew. nośników. Ich odpowiedź jest wiążąca i stanowi

zabezpieczenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zawsze zastanawiałem się nad tym tematem. Muszę dokupić jeden pakiet MS Office na szybko. W przyszłości planuje zakup kilku pakietów stąd moje pytanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli prowadzisz firmę to nie ryzykuj. Aktualnie Office H&B 2019 ew. 2016 kosztuje w oficjalnej dystrybucji ok 1000 PLN. Sam oceń ryzyko zakupu potencjalnej lewizny. Dodatkowo rozważ zakup licencji Offica 365 które są odnawiane co roku lub leasing.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak jak pisałem gdyby chodziło o jeden pakiet to wydalbym 1 tys i po problemie ale w najbliższym czasie będę kupował jeszcze 7 lub 8 i stąd moje pytanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tego co ja się orientuję tego oprogramowania nie można odsprzedawać jeśli nie jesteś licencjonowanym dystrybutorem. Przeczytaj warunki licenvji tam jest wszystko opisane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie o tym pisałem - UE dopuszcza odsprzedaż "używanego" a zapisy licencji Microsoftu i innych (np.Autodesk) nie dopuszczają tego. I tu jest problem dla potencjalnego przyszłego właściciela. O ile kupi ORYGINALNY "używanty" soft to się pewnie nikt nie czepi finalne przy sprawdzaniu legalności ale jeśli kupi kradziony lub niekompletny (brak fizycznego drukowanego klucza lub nośnika jeśli były w wersji pierwotnej itp) to jest czarna d*pa BSA nie odpuści.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o systemy Ms jest cos takiego jak refubrished i kosztuje to tyle samo co zakup nowego, natomiast w biurówce nie ma czegoś takiego jak odsprzedaż, często klucze przypisane są do danej dystrybucji i instytucji na stałe i sam fakt pojawienia się danego oprogramowania w nieodpowiednim miejscu jest po prostu nielegalne. Przykład Win10 Pro Edu, nie jesteś pracownikiem oświaty, nauczycielem z instytucji która jest w dreamspark = kapa.

 

To że klucz wchodzi... w office 365 ( 2016) są wersje gdzie licencja jest na 5 kompów w tym tych co mogą być w domu, wiec się aktywuje bez bólu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.