Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość fidelio

HELSONy, policzmy je :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Wydaje mi się, że tematu poświęconego zegarkom HELSONa nie ma jeszcze na naszym forum, więc zacznę. Od razu zaznaczam, że nie będę pisał recenzji mojego zegarka, bo czekam na tą, którą miał przygotować Kolega @MasterMind. Przedstawiam więc model Sharkmaster 300 i przy okazji mam nadzieję NIE WYWOŁAĆ dyskusji o tym, do czego ten zegarek jest podobny  :) Koperta o średnicy 40,5 mm i wysokości (razem z wypukłym szafirowym szkłem z wewnętrznym AR) 13,5 mm. Wymiar L2L 47 mm, więc zegarek bez dwóch zdań nadaje się do noszenia także przez tych u nieco mniejszych nadgarstkach. Szerokość między uszami to 20 mm, a w zestawie mamy bransoletę oraz czarny pasek typu tropic, z logowaną klamerkę. Mój zegarek aktualnie na skórzanym pasku od Kolegi @gienek_mkb. Koronka zakręcana oraz logowana, WR300m. Dekielek pełny oraz grawerowany. W mojej ocenie koperta bardzo dobrze wykonana. Wkładka bezela szafirowa, a zegarek napędza ETA 2824-2. Mam nadzieję, że w temacie pojawią się także inne HELSONy  :)

 

Dołączam kilka zdjęć mojego autorstwa. 

post-34987-0-84020600-1551604331_thumb.jpg

post-34987-0-93839100-1551604396_thumb.jpg

post-34987-0-68853000-1551604473_thumb.jpg

post-34987-0-05350800-1551604484_thumb.jpg

post-34987-0-44670700-1551604493_thumb.jpg

post-34987-0-73513400-1551604502_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ładny sikor :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A dziękuję i mam nadzieję, że na forum mamy trochę więcej Helsonów  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Znakiem tego, mamy już dwa  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharkmaster extra! Szkoda że nie ma że 43-44 mm. As zerknę dla przypomnienia na stronę producenta co on tam oferuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten Brass petarda! A co do Sharkmastera, to dla mnie rozmiar optymalny. 43-44 mm to jednak dla mnie za dużo. Ale na szczęście w ofercie mają i większe zegarki, np. właśnie w linii Sharkdiver :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie ze Skindiverem I generacji 40mm :-)

 

20190302-084407.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jakie ten Skindiver ma wymiary i co go napędza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celem uzupełnienia - Sharkdiver 40mm brass. W środku NH35. L2L równe 49,5mm, wysokość 12mm, w uszach 20mm. Mimo to Fidelia sharkmaster wydaje mi się optycznie sporo większy. To pewnie przez bezel. No i wersja "12 dial" zwłaszcza bez daty uważam świetna.

 

Skindiver też super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Helson Skindiver I gen:

40mm średnicy; 52mm L2L; 20mm uszy i 14mm grubości z wypukłym hesalitowych szkłem (samo szkło to 3mm). Napędzany ETA 2824-2.

 

... a był to mój "grail watch". Szukałem z 2 lata i w koncu jeden z kolegow z forum się nade mną ulitował :-)

Edytowane przez leoric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
Napisano (edytowane)

Helson Skindiver I gen:

40mm średnicy; 52mm L2L; 20mm uszy i 14mm grubości z wypukłym hesalitowych szkłem (samo szkło to 3mm). Napędzany ETA 2824-2.

... a był to mój "grail watch". Szukałem z 2 lata i w koncu jeden z kolegow z forum się nade mną ulitował :-)

Spory L2L, jak na taką średnicę koperty, ale widać, że te uszka faktycznie raczej z tych dłuższych są. Przypomina mi (poza pewnym oczywistym skojarzeniem), Borealisa Sea Storma :-)

Celem uzupełnienia - Sharkdiver 40mm brass. W środku NH35. L2L równe 49,5mm, wysokość 12mm, w uszach 20mm. Mimo to Fidelia sharkmaster wydaje mi się optycznie sporo większy. To pewnie przez bezel. No i wersja "12 dial" zwłaszcza bez daty uważam świetna.

 

Skindiver też super.

To chyba faktycznie kwestia bezela, choć sam zegarek jest bardzo zwarty, a przez dość kompaktowe wymiary i stosunkowo krótkie uszy, na moim wątłym nadgarstku jest w sam raz :-)

post-34987-0-43768300-1551612685_thumb.jpg

Edytowane przez fidelio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje dwa grosze.

post-33375-0-07468000-1551612936_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Super, napiszesz o nich coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42mm wraz z 45mm bratem. 42 zdecydowanie wygodniejsza w noszenie. Na zdjęciu tego nie widać , ale różnica w wielkości jest kolosalna. Wystarczył powiedzieć ze 42 ma 15mm grubości a 45 już 18. Drugim problemem jest l2l , 42 ma 52mm a 45. 53,5. Reasumując : kawał zegara :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Oba z mojej perspektywy duże, ale też oba bardzo fajne :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo, wchodzę w temat - na razie bez fotki.

shark diver 42mm brass :)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No to witamy Kolegę i czekamy na fotkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w końcu jest obraz

 

 /klik/

post-92558-0-67132600-1552239648_thumb.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Bardzo ładny obraz :-) U mnie Helson był po południu :-)

post-34987-0-88634400-1552239927_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory zerkałem tylko na metale kolorowe. muszę przyznać, że helson w stali też ma ciekawe propozycje. może kiedyś, może...

bardzo ładny, 

tak sobie myślę, że może ostatnio certina odkupiła od helsona resztę części z tego modelu co masz na ręku i złożyli coś własnego. myślę o tym ich ostatnim diverku (PH200M) ;)


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kto wie, może tak było ;-)

Przy okazji takie spostrzeżenie, bardzo podoba mi się to, że Helson na swojej stronie opisując technikalia, podaje także wymiar "lug to lug". Dla mnie to niezwykle istotne, bo dzięki temu mogę dość łatwo zorientować się, który model będzie dobrze leżał na moim "drwalskim" nadgarstku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, L2L to chyba najważniejszy wymiar. przekonałem się kilkukrotnie, że nie liczy się tylko wymiar koperty czy bezela :wacko:


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Cóż, u mnie dokładnie tak samo. Jak się ma 16,5 cm w nadgarstku, to jednak L2L okazuje się ważniejszym wymiarem, niż średnica koperty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez wałek
      Witam serdecznie usilnie poszukuje divera w stylu lat 70tych moim ideałem jest:
      Eterna Super Kontiki Limited Edition 1973 oraz Omega Seamaster 1000 jednak ze względów finansowych po prostu nie stać mnie na wyżej wymienione modele aczkolwiek chciałbym sie na nich wzorować znalazłem
      Helson Sharmaster 1000 jednak obecnie nie jest już w sprzedaży ( przynajmniej na oficjalnej stronie nie udało mi się znaleźć danego modelu)
       
       
      Reasumując: Nie jestem zadnym nurkiem jednak charakter diverów z "tamtych lat" bardzo mi odpowiada.
      Zegarek ma służyć do codziennego noszenia zarówno do pracy jak i na wyprawy wakacyjne.
      Moim warunkiem jest by zegarek pasował do bransolety typu "mesh", firma nie musi być zbyt prestiżowa aczkolwiek jakoś zegarka nie odstawał od przyzwoitych standardów wykonania w danej półce cenowej oraz był stosunkowo wygodny,
       
      Cena jaką mogę przeznaczyć na zakup to 4tys zł.
      W nadgarstku mam 17,5 cm, jestem młodym człowiekiem dlatego chciałbym połączyć w zegarku zarówno "szyk jak i luz codziennego" noszenia.  
       
       
      P.S.z góry zaznaczam, że zdjęcia zapożyczone są z internetu i mają charakter "zapoznawczy"
      Pozdrawiam Daniel



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.