Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Darek1974r

Własna strona internetowa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, siostra prowadzi gabinet stomatologiczny i ma założoną stronę internetową. Dostała teraz takiego maila od informatyka który te stronę dla niej robił. Do tej pory kosztowała 99zł./rok

 

"Dzień dobry,
Pani Renato, na wstępie dziękuję za długą współpracę.
Pisze do Pani odnośnie serwera, na którym utrzymuję Pani stronę stomatolog-gostynin.pl
W związku z przepisami zwanymi RODO, które zaczęły obowiązywać w ubiegłym roku, nie mogę świadczyć usług hostingu ani pośrednictwa w hostingu bez podpisywania stosownych umów i prowadzenia odpowiedniej dokumentacji.Skutkuje to zwiększoną odpowiedzialnością związaną z przetwarzaniem danych osobowych i kosztami organizacyjnymi, co w efekcie sprawia, że na niewielką skalę staje się to nierentowne.Dlatego proszę Panią o wykupienie hostingu dla strony we własnym zakresie w dowolnej firmie hostingowej.Ode mnie otrzyma Pani kopię plików strony, którą można zainstalować na dowolnym serwerze. Jeśli będzie Pani potrzebowała pomocy to mogę też zająć się przeniesieniem strony na Pani nowy hosting i konfiguracją. Chciałbym tę kwestię załatwić do końca kwietnia.
Przy okazji chciałbym też zapytać czy może jest Pani zainteresowana 'odświeżeniem' strony - aktualna był robiona już kilka lat temu i trochę odbiega od aktualnych standardów i wymogów - nie ma np. wersji mobilnej. Obecnie można też lepiej zoptymalizować stronę pod kątem SEO - tzn. poprawić jej widoczność w wyszukiwarce Google.
Aktualnie realizuję nowe projekty w formie abonamentu na stronę - tzn. nie musi Pani ponosić jednorazowo wysokich kosztów związanych z utworzeniem albo przerobieniem strony tylko podpisujemy umowę o miesięczny abonament na min. 24 miesiące. Koszt w przypadku Pani strony to byłoby 99zł netto/mc. Wtedy nie musi się już Pani martwić o własny hosting bo to jest wliczone w koszt w ramach naszej umowy. W ramach takiej umowy też zapewniam w podstawowym zakresie obsługę na np. aktualizacje treści czy zdjęć już bez dodatkowych opłat. Jeśli jest Pani zainteresowana mogę przesłać Ci ofertę z wzorem umowy"
 
Dla mnie to czarna magia. Nie znam sie na tym zupełnie.
Zrozumiałem tylko skok stawki x 12 
Tak musi być czy mam się czuć oszukany ?:)
Co ma do tego RODO ?
Poproszę o jakąś poradę ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy czytać ze zrozumieniem kolego. W tej wiadomości są dwa zagadnienia.

 

1. Informatyk chce Wam przekazać stronę, ze względu na RODO.

2. Dodatkowo Wam proponuje, że odświeży stronę/będzie ją prowadził, aktualizował za 99zł/miesiąc (plus 99 zł/rok).

 

Jeśli nie chcecie płacić tych dodatkowych 99zł/miesiąc, to nie musicie tego robić - wtedy strona będzie taka jak teraz.

Jedyne co musicie, to wykupić sobie inny hosting (np. za te 99zł/rok jak do tej pory, albo jak znajdziecie taniej, to taniej) i on Wam to przeniesie, a całość nadal będzie Was kosztować 99zł/rok, albo mniej, albo więcej (zależy jaki znajdziecie hosting).

 

Wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj u nas z adminem

DawidPi


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prz1 - no niby tak ale ja podstawowych pojęć nie rozumiem :(

Dziękuję za wytłumaczenie - teraz chyba łapię.

 

Lawnowerman - tak zrobię. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwer=hosting=miejsce w internecie gdzie przechowujesz dane - tutaj jest Wasza strona internetowa.
Musicie to kupić (hosting), żeby przenieść wszystkie dane, zdjęcia itd. z serwera informatyka na Wasz.
Na pewno nie kupujcie w nazwa.pl, home.pl, o12 bo jest drogo. Podpytajcie informatyka, który Wam prowadzi teraz stronę, co on poleca.
Da się znaleźć hosting za około 50-90 zł rocznie, do tego trzeba też płacić za domenę - domena to nazwa, która wyświetla się w pasku, czyli w Waszym przypadku stomatolog-gostynin.pl, kwota od 10-40 zł/rok.
Możesz zerknąc na stronę microhost, tam jest względnie tanio (sam korzystam).

Jeśli kupicie teraz te dwie rzeczy, to trzeba je odnawiać co rok. Poza tym, strona jest bezobsługwa.

Reszta rzeczy proponowana przez Waszego informatyka jest fakultatywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy się zdecydujecie na stronę zależy już od Was. Nie wiem jaki jest to informatyk, nie wiem jaka jest stronka, ale wiem, że takie abonamenty w ostatnim czasie są bardzo popularne.... Musiałbyś zorientować się jak informatyk widzi tę stronę oraz w jaki sposob chce ją zaktualizować....

 

Moim zdaniem jednak lepiej będzie oddać stronę w ręce profesjonalej firmy i zapłacić za nią raz niż bawić się w abonamenty. 

https://przelom.pl/25097-jak-powinna-wygladac-dobra-strona-internetowa-dla-firmy.html

Ewentualnie można potem płacić za pozycjonowanie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.