Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Boby303

Sklep online Jomashop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy ktoś z was kupował może zegarek w klepie online Jomashop?

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z połowa forum :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duża szansa, że dojdą Ci opłaty jak zegarek dotrze do Polski. Sporo o tym na forum poczytasz.

 

Co do opłat u nich, jeśli będziesz wysyłał do kogoś znajomego w USA, zależy to od stanu. Jeśli bezpośrednio do Polski, nie doliczają raczej nic.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jak do opłat celnych wobec konsumentów, którzy nabyli towary w USA, Chinach, Hongkongu czy Singapurze podchodzą inne państwa unii np. Holandia, Niemcy UK? Niby przepisy celne są w UE takie same/ cło pobiera się w I-wszym państwe unii gdzie towar wjeżdża na jej teren/ ale z praktyką może by różnie stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź

Postaram się znaleźć jakieś info na temat cła.

A tak na szybko od kwoty@1000 $ ile może być w Polsce?

Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/4.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba kwota powiększona o naliczony vat?

Generalnie licz tak np; 1000/4=250x3,8(aktualny kurs $)=950pl zł to jest z grubsza cło z watem które płacisz przy odbiorze przesyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licząc "po bożemu" wyszło mi 266,9$ opłat- cło+Vat, do tego jeszcze opłaty skarbowe za czynności celne(nie wiem ile teraz wynoszą). Po podsumowaniu wyjdzie nawet więcej niż 1/4 ceny zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

1/4 to generalnie, z grubsza, potem możesz kłócić się z DHL, czy innym doręczycielem, dla czego tyle, a nie tyle policzyli za  $ :P:D

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś kraj w Europie w którym takie złodziejstwo nie panuje?!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba kwota powiększona o naliczony vat?

 

No kolega pytał, ile doliczyć opłat do zakupu w USA wartego 1K. Cło i VAT należy się jak psu buda.

Jest jakiś kraj w Europie w którym takie złodziejstwo nie panuje?! ;)

 

Ekonomia = nauka tajemna? :P


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś kraj w Europie w którym takie złodziejstwo nie panuje?! ;)

Tak są kraje w Europie , gdzie te opłaty są dużo mniejsze. Cło mniej więcej obowiązuje jednakowo- około 3%, jednak VAT zależy od kraju. W Polsce jest 23%, większość pozostałych jest 19-20%, na Węgrzech największy 27%, ale jak wyślesz do Szwajcarii lub Liechtenstein to masz tylko 8% VAT, więc opłaty będą w granicach 10% wartości. Jak masz kogoś w tych krajach to wysyłaj do nich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak bym miał kogoś z rodziny w Szwajcarii to już raczej bym tam był!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś kraj w Europie w którym takie złodziejstwo nie panuje?!;)

NRD, ZSRR, PRL ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś kraj w Europie w którym takie złodziejstwo nie panuje?! ;)

Możesz też polecieć na wycieczkę do Hiszpanii, gdzieś blisko Gibraltaru, znaleźć tam hotel, podać adres przy zamówieniu, śledzić przesyłkę a w dniu dostawy zameldować się na jeden dzień (koszt około 40-100 funtów w zależności od prestiżu. VAT-u na Gibraltarze nie ma. Przy okazji kupisz tanio alkohol, perfumy i wyroby jubilerskie. Cały Gibraltar obejdziesz pieszo w 3 godziny. Połączysz przyjemne z pożytecznym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Możesz też polecieć na wycieczkę do Hiszpanii, gdzieś blisko Gibraltaru, znaleźć tam hotel, podać adres przy zamówieniu, śledzić przesyłkę a w dniu dostawy zameldować się na jeden dzień (koszt około 40-100 funtów w zależności od prestiżu. VAT-u na Gibraltarze nie ma. Przy okazji kupisz tanio alkohol, perfumy i wyroby jubilerskie. Cały Gibraltar obejdziesz pieszo w 3 godziny. Połączysz przyjemne z pożytecznym :)

Może być problem z powrotem do Hiszpanii To samo dotyczy Andorry

Edytowane przez Marek JP IV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może być problem z powrotem do Hiszpanii

Zegarka szukać nie będą, sprawdzają tylko czy nie masz za dużo reklamówek z alkoholem :rolleyes:. Przy okazji można jeszcze wyskoczyć na dzień do Afryki, do Maroka. Wypływasz promem rano, wieczorem powrót.

Edytowane przez gruby2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też polecieć na wycieczkę do Hiszpanii, gdzieś blisko Gibraltaru, znaleźć tam hotel, podać adres przy zamówieniu, śledzić przesyłkę a w dniu dostawy zameldować się na jeden dzień (koszt około 40-100 funtów w zależności od prestiżu. VAT-u na Gibraltarze nie ma. Przy okazji kupisz tanio alkohol, perfumy i wyroby jubilerskie. Cały Gibraltar obejdziesz pieszo w 3 godziny. Połączysz przyjemne z pożytecznym :).

 

W sumie zawsze chciałem tam pojechać;) a jeszcze bardziej promem do Maroko;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę przykryty kurzem, ale nie chcę tworzyć kolejnego, bo się bezpośrednio odnosi.

 

Mianowicie, w ostatnim czasie zakupiłem zegarek na jomashop, wybierając opcje dostawy już z opłatami VAT etc., płacone kartą. Niestety, po kilku dniach oczekiwania, jako że status zamówienia był określony, jako Processing- zapytałem sklepu o co chodzi? W odpowiedzi otrzymałem informacje, że ich zespół ds. weryfikacji nie może przetworzyć zamówienia nie podając jednocześnie szczegółów i że zamówienie zostanie anulowane. Zasugerowali płatność przez Amazon lub PayPal.

 

Zgodnie z rekomendacją zamówiłem drugi raz (także z wyliczonymi opłatami) płacąc PayPalem i znów to samo- problem z przetworzeniem płatności i anulacja. -,-'.

 

Teraz zamówiłem bez wliczonych opłat. Nie wiem, może z tym mają problem. Proszę, pomóżcie.

Edytowane przez Kdb1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.