Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Raff007

Ciekawa alternatywa dla FC do 10 k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Musicie mieć dość tak ciągle odpowiadać na podobne tematy ;-) A jaki zegarek, a co, a jak... ale z drugiej strony czyż nie po to jest to forum?;-)

Moi drodzy, wydać pierwszy raz ok. 10k PLN na zegarek to nie lada wyzwanie i przeżycie. Dla wieli ludzi to jednak sporo kasy. Dla mnie w każdym razie. Chciałoby się Bóg wie czego, prestiżu, klasy, no ale... to aż 10k (jak dla mnie), albo z innej strony patrząc - tylko 10k.

Znalazłem przypadkowo takiego Fryderyka https://jubitom.com/zegarki/frederique-constant/manufacture/zegarek-frederique-constant/fc-705nr4s6.

Nie przeżywałbym jak mrówka okres gdyby nie to, że leży jak ulał, i prezentuje się... no bardzo dobrze wygląda. Moje pytanie do Was: jak oceniacie ten zegarek i czy w podobnej cenie (w sklepie od razu obniżają o 2k) moglibyście zaproponować coś równie eleganckiego? Wg mnie nie pogryzie się w żadnej mierze z garniturem a i do mniej formalnego stroju podpasuje. Co moglibyście polecić?

Pozdrawiam serdecznie,

Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raff007

Napisz co szczególnie podoba Ci się w tym zegarku i na czym Ci w ogóle zależy. Będzie łatwiej podpowiedzieć ;)


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz hopla na punkcie faz księżyca to może taki Maurycy?. Według mnie jest piękny. Odnośnie marki to różne rzeczy słyszałem. Część osób twierdzi, że bardzo winduje ceny, a później można spotkać oferty np. -40%...

Maurice Lacroix Les Classiques Moonphase LC6168-SS001-122-1

 

Sklepu nie kojarzę, ale w 10k mieści się oferta

https://www.sklep-korn.pl/p/maurice-lacroix-les-classiques-moonphase-lc6168-ss001-122-1,3467

 

maurice_laxroix_les_classiques_moonphase

 

Wideo:


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie po co szukać innego jak ten FC jest jak najbardziej ok?

Koperta piękna, tarcza też. Uszy krótkie - nawet przy rozmiarze 42 powinien ładnie się układać na różnych nadgarstkach.

Do tego manufakturowy mechanizm. Wątpię czy w tej cenie znajdziesz manufakturowy mechanizm gdzieś indziej.

No i chyba Ci się podoba. A to w sumie rzecz niepomijalna.

 

Ja osobiście zegarków ML nie lubię - te co widziałem zawsze miały coś co zniechęcało.

 

Może jeszcze Epos Bigmoon można rozważyć. Ale tam manufakturowego mechanizmu nie ma i nie będzie :)

 

Widziałem też kiedyś fajną Eternę niebieską z fazami księżyca ale referencji nie pamiętam (gdzieś na forum też była).

 

Podsumowując, ja bym się nie oglądał tylko kupił tego FC i się cieszył z zakupu :)

Może jeszcze takiego bym rozważył (trochę inna tarcza, inne indeksy)

https://dolinski.pl/frederique-constant-slimline-moonphase-manufacture-fc-705n4s6/


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za uwagi. Wspomnianego eposa oglądałem w tym samym sklepie co FC, mimo że na zdjęciach prezentuje się bardzo dobrze to w bezpośrednim porównaniu mocno przegrywa. Te przetłoczenia ładne na zdjęciach, na żywo wyglądają trochę... no wg mnie jakby tandetnie. Czego szukam? Zegarka jak mówiłem eleganckiego ale nie musi być typowy garniturowiec. KOmplikacja faz księżyca to coś, co mi się bardzo podoba, i chyba w formalnym stroju bardziej do przyjęcia niż chronografy. Więc (chyba) taki zegarek z fazami jest bardziej uniwersalny. Tarcze niebieskie/granatowe albo jasne. Wspomniany wyżej ML na zdjęciu też bardzo mi sie podoba, ale musiałbym zobaczyć na żywo, na pewno poszukam.

A propos, co mam rozumieć przez "mechanizm manufakturowy" w tym zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos, co mam rozumieć przez "mechanizm manufakturowy" w tym zegarku?

 

Większość zegarków szwajcarskich zaopatruje się w mechanizmy marki Sellita lub ETA. Niektóre - jak FC - produkują mechanizmy samodzielnie. To oznacza większy szacun na dzielni, ale również większy kłopot podczas konserwacji/naprawy. 

 

Sympatię do zegarków z fazami Księżyca rozumiem, podzielam nawet. Według mnie ten FC strasznie drogi jak na "zwykłe" fazy Księżyca. 

:D

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Sympatię do zegarków z fazami Księżyca rozumiem, podzielam nawet. Według mnie ten FC strasznie drogi jak na "zwykłe" fazy Księżyca. 

:D"

Możliwe, że można ten zegarek kupić taniej, ale co to znaczy "zwykłe" fazy księżyca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że można ten zegarek kupić taniej, ale co to znaczy "zwykłe" fazy księżyca?

 

"Zwykła" faza Księżyca, to prosta - technicznie i plastycznie - komplikacja, która nie wymaga szczególnych zdolności i nie powinna generować wysokiej ceny.

 

Glycine Moonphase - do dostania za 3000-4000 PLN - nie różni się wyraźnie od FC za 13 000:

 

 

f69db3fd0cef36b2efbfa81e536df12e_medium.

 

A "niezwykłe" fazy Księżyca, to zegarki wymagające nieco więcej umiejętności plastycznych lub technicznych.

Za które warto zapłacić około 10 000 PLN:

 

moon-galaxy-1.jpg

 

Epos-Big-Moon.jpg

 

Christopher-Ward-C9-Moonphase-Watch-1.jp

 

IMG_2806-940x940.jpg

longines.jpg

 

01651_3_AIN.png

 

I - proszę - popraw literuwkę w tytule wątku ;)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość zegarków szwajcarskich zaopatruje się w mechanizmy marki Sellita lub ETA. Niektóre - jak FC - produkują mechanizmy samodzielnie. To oznacza większy szacun na dzielni, ale również większy kłopot podczas konserwacji/naprawy. 

 

Sympatię do zegarków z fazami Księżyca rozumiem, podzielam nawet. Według mnie ten FC strasznie drogi jak na "zwykłe" fazy Księżyca. 

:D

 

FC to młoda marka i strasznie winduje ceny.

Ten Moonphase z Jomashop kosztował 1675$ według dzisiejszego kursu około 6500zł.

https://www.jomashop.com/frederique-constant-watch-705s4s6.html

 

Nowszy model moonphase(ten o którym wspomniał założyciel tematu to starszy model) również w tym sklepie kosztuje połowę tego co w PL

https://www.jomashop.com/frederique-constant-watch-fc-702s3s6.html

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/23625_Frederique_Constant_Slimline_Moonphase_Manufacture_FC-702S3S6

Ja tylko przypomnę, że Jomashop to nie jest instytucja charytatywna i też swoje musi zarobić, a zegarek pozyskuje jeszcze taniej z innego źródła. To wszystko mówi samo za siebie o cenach FC w naszym kraju i nie tylko tej markii.

 

Jeżeli autorowi tematu podoba się marka FC to polecam jeszcze inny model. Poniżej recenzja wersji złotej, ale ze stalową kopertą też jest.

Można jakiemuś laikowi pokazać tył zegarka i po otwarciu oczy jak u kota z Shreka :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Literówkę... Zeno ;)

 

trolling-is-a-art.jpg

 

  B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

streszo - Jomashop to zdaje się zwykły broker - czyli mamy klasyczną dyskusję o "grey market". Jeden zaryzykuje i kupi, drugi nie.

Do tego te zegarki z reguły nie mają gwarancji, co jednak mówi o sposobie ich pozyskania.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

streszo - Jomashop to zdaje się zwykły broker - czyli mamy klasyczną dyskusję o "grey market". Jeden zaryzykuje i kupi, drugi nie.

Do tego te zegarki z reguły nie mają gwarancji, co jednak mówi o sposobie ich pozyskania.

Pewnie masz rację. Z tego co wyczytałem gwarancja nie jest producenta, ale Jomashop co wiąże się z pewnymi utrudnieniami-czas, koszty odesłania zegarka.

Gdybym miał kupować model z prostym mechanizmem eta2824 albo satellita nie obawiałbym się bardzo, bo naprawi je bez problemu większość zegarmistrzów.

Natomiast z manufakturowymi werkami to rzeczywiście może być problem-podwyższona cena i mniejszy dostęp do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Junghans też ciekawy.

Jeszcze takie coś na chrono24 znslazłem, oferta nawet z naszego kraju. Do firmy Montblanc przekonany nie jestem, ale może autorowi tematu się spodoba.

 

Montblanc Heritage Spirit Automatic 111620

 

https://www.chrono24.pl/montblanc/heritage-spirit-automatic-111620--id9199829.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Bałbym się kupić zegarek bez gwarancji, ten złotawy FC bardzo ładny. A i MB niebrzydki, blisko mnie to może podjadę zobaczyć. A co z firmą MB jest nie tak? Tania nie jest, wydawałoby się więc, że jakość powinna być odpowiednia do ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Bałbym się kupić zegarek bez gwarancji, ten złotawy FC bardzo ładny. A i MB niebrzydki, blisko mnie to może podjadę zobaczyć. A co z firmą MB jest nie tak? Tania nie jest, wydawałoby się więc, że jakość powinna być odpowiednia do ceny?

 

MB produkuje nie tylko zegarki. Firma wielobranżowa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcesoria piśmiennicze, zegarki Montblanc, wyroby jubilerskie, wyroby ze skóry, perfumy Montblanc i okulary.

W sumie pełen komplet :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.