Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
darkmiki

Opinia na temat zegarka orient FUA07004W0

Rekomendowane odpowiedzi

Niewykluczone, że kontrowersje wynikają z nieporozumienia. Kolega Zeno wypowiedział się o kwarcowych modelach orienta. Jednakże, skoro tak, to nie powinien używać porównania do znanych wszystkim orientów patelni popularnych w PRL w latach 80-tych, które były zegarkami mechanicznymi. Być może o jarmarcznej niekiedy stylistyce - to kwestia gustu - ale na pewno porządnie wykonanymi z porządnymi mechanizmami orienta. 

Patelnie nie mają zaś nic wspólnego (stylistycznie rzecz jasna) z innymi, bardzo gustownymi, ciekawymi, zupełnie odmiennymi stylistycznie współczesnymi modelami orienta, jak choćby: bambino, curator, millenium, ray, mako etc. etc. Żaden ze wspomnianych nie wygląda jarmarcznie.

Kolegę Zeno zapraszam na strony dedykowane orientom. Przyznam szczerze, że mi, początkowo, marka orient również kojarzyła się z różnokolorowymi świecącymi patelniami z czasów PRL. Niemniej gdy poznałem współczensne modele, to nawet bizantyjskie logo orienta wydało mi się inne. A i orienty z ubiegłych dziesięcioleci, to przecież nie tylko patelnie i "tri stary":..

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy merytorycznie uzasadnić, że któraś z moich opinii jest błędna.

Tylko do której z Twoich opinii mamy się odnieść? Do stanowiska poniżej:

 

Orient to porządna firma robiąca porządne zegarki.

Czy może do stwierdzenia, że Orient to...

 

Bardzo przeciętne budżetowe zegarki o nudnym - i wtórnym - designie, kojarzące się z bazarem. A doradzanie zakupu takiego czegoś, to nawet nie jest pójście po linii najmniejszego oporu tylko sabotaż.

Wybacz @Zeno, ale dałeś w tym temacie tyle materiału, że trudno się powstrzymać :lol: Poczytaj o Oriencie, przejrzyj jego ofertę, zapoznaj się z jego zegarkami i przestań propagować własne uprzedzenia do danej marki. Jest to krzywdzące, szczególnie w tym dziale.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie, kupiłem w końcu Adriatica Moonphase for her, bardzo się żonie spodobał:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do której z Twoich opinii mamy się odnieść?

 

Do całości, a nie do wybranych fragmentów.

Orient to tania marka, mająca u wielu fatalną opinię, robiąca jednak porządne - choć przeciętne i nudne - mechaniczne zegarki budżetowe i dużo gorsze zegarki kwarcowe. 

 

Ale odnieś się merytorycznie, bo żal tracić czas na kolejnego fanboja z zerową wiedzą :(

 

Dzięki wielkie za zainteresowanie, kupiłem w końcu Adriatica Moonphase for her, bardzo się żonie spodobał :D:D

Bardzo dobry wybór. Gratuluję zakupu, cieszę się, że żona zadowolona :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno do tej "fatalnej opinii" to może już wyluzuj, masz traumę to Twoja sprawa, nie warto siać fermentu zwłaszcza gdy jest subiektywny, tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy które z góry jesteś negatywnie nastawiony, pewnie twoje fantastyczne zegary odmierzają inaczej czas od owych orientów ale niestety muszę Cię rozczarować gdyż wygląda to tak samo :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno do tej "fatalnej opinii" to może już wyluzuj, masz traumę to Twoja sprawa, nie warto siać fermentu zwłaszcza gdy jest subiektywny, tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy które z góry jesteś negatywnie nastawiony, pewnie twoje fantastyczne zegary odmierzają inaczej czas od owych orientów ale niestety muszę Cię rozczarować gdyż wygląda to tak samo :) pozdrawiam

 

Ja wiem, że jak się nie ma merytorycznych argumentów, to można napisać o oponencie, że ma "traumę", "negatywne nastawienie", i "jest uprzedzony". 

 

Parafrazując Twoją wypowiedź, udzielę Ci rady:

Tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy o których nie możesz niczego merytorycznego powiedzieć.

____________________________

 

 

Drodzy fanboje Orienta:

 

Jak już się zorientujecie, że moja jedyna zbrodnia polega na braku entuzjazmu do marki Orient; jak już się zorientujecie, że Wasze ataki personalne były zupełnie niepotrzebne; jak już się zorientujecie, że udało się Wam przekonać mnie, iż bazarowe dziedzictwo tej marki wciąż żyje; jak już napiszecie cokolwiek merytorycznego, to wówczas wrócimy do dyskusji.

A na razie piszcie bzdurne posty i zachwycajcie się sobą nawzajem B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnieś się merytorycznie

Zeno, bardzo chętnie odniosę się merytorycznie do Twoich postów, gdy tylko zaczną one zawierać merytoryczną treść. Obawiam się, że subiektywne spostrzeżenia i opinie o danej marce nie wystarczą, aby poprowadzić merytoryczną dyskusje.

 

Pozwól jednak, że udzielę Ci Twojej własnej porady:

 

Tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy o których nie możesz niczego merytorycznego powiedzieć.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że jak się nie ma merytorycznych argumentów, to można napisać o oponencie, że ma "traumę", "negatywne nastawienie", i "jest uprzedzony".

 

Parafrazując Twoją wypowiedź, udzielę Ci rady:

Tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy o których nie możesz niczego merytorycznego powiedzieć.

____________________________

 

 

Drodzy fanboje Orienta:

 

Jak już się zorientujecie, że moja jedyna zbrodnia polega na braku entuzjazmu do marki Orient; jak już się zorientujecie, że Wasze ataki personalne były zupełnie niepotrzebne; jak już się zorientujecie, że udało się Wam przekonać mnie, iż bazarowe dziedzictwo tej marki wciąż żyje; jak już napiszecie cokolwiek merytorycznego, to wówczas wrócimy do dyskusji.

A na razie piszcie bzdurne posty i zachwycajcie się sobą nawzajem B)

"bazarowe dziedzictwo"

Chłopie, jakie ty masz kompleksy, jak stąd, do bazaru. Co najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno pewnie ciężko Ci w życiu, merytorycznie temat ujmując bez znajomości źródła, jesteśmy tu po to aby pomagać, czy trauma dotyczy bezpośrednio orienta ? Jeśli tak myślisz, to za prawdę powiadam Ci że to bardzo dobry producent czasomierzy i w żaden sposób odstający od innych pseudo podrabianych szwajcarów, a wierz mi że w życiu widziałem już wiele zegarków :)

Edytowane przez maniucha_maniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^^

^^^

Bardzo dziękuję kolegom za psychoanalizę, ale świadczy ona raczej w Was, niż o mnie.

 

 

Zeno, bardzo chętnie odniosę się merytorycznie do Twoich postów, gdy tylko zaczną one zawierać merytoryczną treść. Obawiam się, że subiektywne spostrzeżenia i opinie o danej marce nie wystarczą, aby poprowadzić merytoryczną dyskusje.

 

Pomogę i przypomnę swoje wypowiedzi z tego wątku:

 

1/ Na kilka japońskich marek znanych w Polsce (Orient, Lorus, Casio, G-Shock, Orient-Star, Pulsar, Seiko, Citizen, Grand Seiko) marka Orient jest lokowana najniżej.

Fakt: wystarczy sprawdzić ceny, np na chrono24.

Nieco bardziej skomplikowaną metodą jest porównanie linii marki Orient z przekształceniami własnościowymi - na przykład momentu wyodrębnienia marki Orient-Star.

Która z japońskich marek lokowana jest niżej niż Orient?

 

2/ W wątku "zegarki, których byś nie kupił" była chyba najczęściej wymienianą marką. Pokoleniu pamiętającemu lata 80.-90. kojarzy się z  cinkciarzami, bazarem, disco-polo w chodnikowym wydaniu.

To opinie - ale nie moje.

Fakt: wielu ludzi - ale nie ja - ma o Oriencie bazarową opinię.

I co na to poradzisz?

 

3/ Ten Orient to typowa "chińszczyzna", tzn. zawiera niemal wszystkie typowe dla tanich chińskich zegarków chwyty - datownik w totalizatorze udający chronograf i wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca.

Moja opinia dotyczyła jednego z Orientów.

Fakt: można ją odnieść do wielu Orientów. Np. wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca - obecny w niemal każdym "eleganckim" zegarku z aliexpressu - jest bardzo często spotykany w Orientach i niezmiernie rzadko w zegarkach innych marek uznawanych za porządne.

Potrafisz wymienić więcej zegarków Sun/Moon Tissota, niż ja Orienta?

 

4/ Orienta to - od biedy - można kupić mechanicznego. [...] Technicznie w porządku, choć w tym budżecie kwarcowego można znaleźć coś bardziej interesującego.

Fakt: Tanie kwarcowe Orienty mają przeszacowaną - na przykład wobec Casio - cenę.

Potrafisz znaleźć ciekawszego Orienta niż ja Casio? (BTW: ja potrafię, ale nie jest on dostępny w PL.)

 

5/ A doradzanie zakupu takiego czegoś, to nawet nie jest pójście po linii najmniejszego oporu tylko sabotaż.

Fakt: wypowiedź odnosiła się do najczęstszej chyba odpowiedzi, na pytanie "co mechanicznego kupić za 500 zł?". To zabija inwencję. Tymczasem świat jest pełen zegarków mechanicznych w tej cenie, mających dużo bardziej interesujący i oryginalny design i lepsze wykonanie oraz paramtry. Orient Bambino to nie jest panaceum - inaczej wszyscy by go nosili.

Są bardziej interesujące zegarki poniżej 500 PLN od Orienta Bambino?

 

6/ Coś innego, co nie zostało podane wprost, ale przewijało się na drugim planie:

Wbrew legendom zegarki Orient nie są wyjątkowe, bo całe mnóstwo firm korzysta wyłącznie z in-housowych mechanizmów (Orient nie jest nawet najtańszą z nich). To fakt. Orient nie jest wyjątkowo ekskluzywny, bo - wbrew legendom - sprzedaje swoje werki innym markom. To także fakt. Większość zegarków Orienta ma wtórny design, brak im markowego "flagshipa".

A może się mylę?

 

7/ I na zakończenie moja opinia, do której możesz się odnieść:

Orient to tania marka, mająca u wielu fatalną opinię, robiąca jednak porządne - choć przeciętne i nudne - mechaniczne zegarki budżetowe i dużo gorsze zegarki kwarcowe.

Czy to naprawdę jest fatalna opinia?

A może po prostu rozsądna, choć mało entuzjastyczna?

 

7 - słownie "siedem" - wypowiedzi merytorycznych. Liczę, że się do nich odniesiesz.

B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno, kocham Cię człowieku za zaangażowanie, wiadomo folklor musi być, ale Tobie nikt nie dorówna, pomijając temat to jesteś masakrycznie dosłowny i przyjmij do wiadomości że ORIENT to świetna jakościowo marka i zawsze warto ja polecać przez wzgląd na wykonanie samych zegarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1/ Na kilka japońskich marek znanych w Polsce (Orient, Lorus, Casio, G-Shock, Orient-Star, Pulsar, Seiko, Citizen, Grand Seiko) marka Orient jest lokowana najniżej.

Fakt: wystarczy sprawdzić ceny, np na chrono24. Nieco bardziej skomplikowaną metodą jest porównanie linii marki Orient z przekształceniami własnościowymi - na przykład momentu wyodrębnienia marki Orient-Star.

Która z japońskich marek lokowana jest niżej niż Orient?

Nie do końca wiem, jak rozumiesz "lokowanie", bo z powyższej wypowiedzi można wywnioskować, że główną rolę odgrywa cena. W tym wypadku niżej lokowaną marką jest Pulsar, Lorus czy nawet niektóre linie Casio, choć każda z nich ma zegarki w różnych przedziałach cenowych.

 

Niemniej teraz rozumiem, dlaczego tak chętnie polecasz zegarki Swiss Military Hanowa i Ingersoll.

 

2/ W wątku "zegarki, których byś nie kupił" była chyba najczęściej wymienianą marką. Pokoleniu pamiętającemu lata 80.-90. kojarzy się z cinkciarzami, bazarem, disco-polo w chodnikowym wydaniu.

To opinie - ale nie moje.

Fakt: wielu ludzi - ale nie ja - ma o Oriencie bazarową opinię.

I co na to poradzisz?

W przytoczonym przez Ciebie temacie jedynie trzy osoby wymieniły Orienta, w tym Ty sam. Skąd zatem Twój wniosek, że wielu ludzi ma "bazarową opinię" na temat marki Orient?

 

Co jeśli tysiąc osób stwierdziłoby, że Orient jest bazarowy? Co jeśli dwa tysiące osób stwierdzi, że marka Orient jest prestiżowa? W jaki sposób mają być to merytoryczne argumenty? Argumenty na co?

 

3/ Ten Orient to typowa "chińszczyzna", tzn. zawiera niemal wszystkie typowe dla tanich chińskich zegarków chwyty - datownik w totalizatorze udający chronograf i wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca.

Moja opinia dotyczyła jednego z Orientów.

Fakt: można ją odnieść do wielu Orientów. Np. wskaźnik Sun/Moon udający fazy Księżyca - obecny w niemal każdym "eleganckim" zegarku z aliexpressu - jest bardzo często spotykany w Orientach i niezmiernie rzadko w zegarkach innych marek uznawanych za porządne.

Potrafisz wymienić więcej zegarków Sun/Moon Tissota, niż ja Orienta?

Uważasz zatem, że duża ilość zegarków z komplikacją Sun/Moon w kolekcji danej marki udowadnia, że jest to marka typowo "chińska"? Dobrze rozumiem?

 

Czy moja nieumiejętność wymienienia większej ilości zegarków Sun/Moon Tissota w porównaniu do Twojej umiejętności wymienienia podobnych zegarków Orienta ma być jakimś merytorycznym argumentem? Argumentem na co?

 

4/ Orienta to - od biedy - można kupić mechanicznego. [...] Technicznie w porządku, choć w tym budżecie kwarcowego można znaleźć coś bardziej interesującego.

Fakt: Tanie kwarcowe Orienty mają przeszacowaną - na przykład wobec Casio - cenę.

Potrafisz znaleźć ciekawszego Orienta niż ja Casio? (BTW: ja potrafię, ale nie jest on dostępny w PL.)

W jaki sposób oszacowałeś przeszacowanie kwarcowych Orientów w stosunku do Casio? "Ciekawość" modeli danej marki ma być jakiś argumentem? Jak zmierzyć tą "ciekawość" abyśmy mogli ją porównać? Czy moja nieumiejętność znalezienia ciekawszego Orienta od Twojego Casio miałaby coś udowodnić?

 

5/ A doradzanie zakupu takiego czegoś, to nawet nie jest pójście po linii najmniejszego oporu tylko sabotaż.

Fakt: wypowiedź odnosiła się do najczęstszej chyba odpowiedzi, na pytanie "co mechanicznego kupić za 500 zł?". To zabija inwencję. Tymczasem świat jest pełen zegarków mechanicznych w tej cenie, mających dużo bardziej interesujący i oryginalny design i lepsze wykonanie oraz paramtry. Orient Bambino to nie jest panaceum - inaczej wszyscy by go nosili.

Są bardziej interesujące zegarki poniżej 500 PLN od Orienta Bambino?

Tak, są bardziej interesujące zegarki poniżej 500 PLN od Orienta Bambino. Tylko interesujące dla kogo? Dlaczego jednak polecenie Bambino jest sabotażem? Sabotażem kogo lub czego? Gdzie te merytoryczne argumenty?

 

6/ Coś innego, co nie zostało podane wprost, ale przewijało się na drugim planie:

Wbrew legendom zegarki Orient nie są wyjątkowe, bo całe mnóstwo firm korzysta wyłącznie z in-housowych mechanizmów (Orient nie jest nawet najtańszą z nich). To fakt. Orient nie jest wyjątkowo ekskluzywny, bo - wbrew legendom - sprzedaje swoje werki innym markom. To także fakt. Większość zegarków Orienta ma wtórny design, brak im markowego "flagshipa".

A może się mylę?

To znów opinie i subiektywne wrażenia: wyjątkowość, ekskluzywność, atrakcyjność. Są jakieś legendy mówiące o tym, że Orient nie sprzedaje komuś swoich werków? Ponownie nie mogę doszukać się merytorycznych argumentów.

 

7/ I na zakończenie moja opinia, do której możesz się odnieść:

Orient to tania marka, mająca u wielu fatalną opinię, robiąca jednak porządne - choć przeciętne i nudne - mechaniczne zegarki budżetowe i dużo gorsze zegarki kwarcowe.

Czy to naprawdę jest fatalna opinia?

A może po prostu rozsądna, choć mało entuzjastyczna?

Opinia nie jest merytorycznym argumentem. Sam zobacz:

 

Orient to tania marka, mająca u wielu świetną opinię, robiąca porządne, ponadprzeciętne i ciekawe zegarki mechaniczne i równie dobre zegarki kwarcowe.

 

Czy to naprawdę jest fatalna opinia?

A może po prostu rozsądna, choć tak różna od Twojej?

 

7 - słownie "siedem" - wypowiedzi merytorycznych. Liczę, że się do nich odniesiesz. B)

7 - słownie "siedem" - wypowiedzi niemerytorycznych.

 

Zeno, naprawdę masz olbrzymi problem z meteorytyką Twoich wypowiedzi. Argumenty w stylu "a Ty nie umiesz znaleźć ciekawszych zegarków A niż ja B!" albo "X osób nie lubi zegarka A, więc zegarek A jest znienawidzony na forum!" czy też "taka jest moja opinia, więc to ja mam rację" nie nadają się do merytorycznej dyskusji.

 

I co na to poradzisz?

Ponownie przypomnę Ci Twoją własną radę:

 

Tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy o których nie możesz niczego merytorycznego powiedzieć.

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, może odniesiesz się w jakiś sposób do poniższych stwierdzeń:
 

Orient jest droższy, bo pozycjonowany dla emerytów, a Lorus - dla studentów.


Kolejny wymysł czy może dotarłeś do tajemniczych danych o pozycjonowaniu obu marek? Jak to się ma do Twojej teorii o lokowaniu marki? Orient droższy - Orient wyżej?
 

Faktycznie można więc WR50 odbierać jako nieformalny znak jakości


Podoba mi się ten nieformalny znak jakości. Dotyczy wszystkich zegarków czy tylko wybranych? Jak to się ma do nowego PAM'a z WR30? I do Perfecta z WR50? I do Orient'a z WR200?


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i chyba wszystko na temat: chaotyczne posty, żadnej odpowiedzi merytorycznej, same wyzwiska i przeszukiwanie czeluści Internetu, żeby się czepiać innych wypowiedzi.

:D


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tak się nie biczuj, nie wyszło, trudno, za to jutro jest poniedziałek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zeno, naprawdę żałuję, że nie stosujesz się do własnej porady...
 

Tak na przyszłość nie wypowiadaj się na tematy o których nie możesz niczego merytorycznego powiedzieć.

 
giphy.gif


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakty przemawiają same za siebie. Nic na to nie poradzisz.

Jeszcze rozumiem hasło "Seiko lepsze", ale zachwyty nad Orientem? Bardzo przeciętne budżetowe zegarki o nudnym - i wtórnym - designie, kojarzące się z bazarem. A doradzanie zakupu takiego czegoś, to nawet nie jest pójście po linii najmniejszego oporu tylko sabotaż. Niczym zachęcanie początkujących miłośników off-roadu do kupna Dacii Duster.
B)

 


Panie, co Pan z tym bazarem żeś się Pan uwziął na Orienty. Pokoleniu, które pamięta lata 70,80-te Orient to raczej z prestiżem się kojarzy. Patelnia w tamtych czasach kosztowała w przeliczeniu tyle, co dziś 3 średnie krajowe. Wówczas trzeba buło wywalić na ten zegar tyle, co dziś na Omegę. Oczywiście każdy cinkciarz miał patelnie ale i biedny inżynierek, który załapał się na fuchę do Iraku. Ten zegarek to był szczyt marzeń, a byle cieć to sobie mógł najwyżej Pabiede nosić (nie wiem dlaczego ale kobiety w tamtych czasach jakoś pogardliwie odbierały panów z Pabiedą na ręku;). Ad. „Seiko lepsze”: Orient Pro Saturation np. jest precyzyjniejszy od dwa razy droższego Marine Master’a. Wybieram zegarek dokładniejszy mimo, iż tańszy. Chyba, że wyznacznikiem będzie cena i boimy się posądzenia o taniość i bazarowość. Tu zbliżamy się do kwestii gustów... czy też gustu. Miałem kiedyś ma ręku złotego Breitlinga za pół miliona złotych ( właściciel zakładu, w którym pracowałem dał przymierzyć ). Wygląd tego zegarka: żenada, chyba że ktoś lubi obwieszać się kilogramami złota także są gusta i guściki.
Poprawki: „Wówczas trzeba BYŁO wywalić...” i „...który załapał się na fuchę do Iraku i sobie przywiozł, bo w Polsce Ludowej w życiu by sobie nie mógł pozwolić. Wtedy w Iraku te zegarki były w każdym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez cytrusss76
      Chcę kupić zegarek na prezent i zastanawiam się między kilkoma markami, Citizen, Seiko, Tissot i Orient, Atlantic, do kwoty około 2,5 tyś zł. Wiem, że mechanizmy jednej marki są stosowane w innych markach zegarków, ale nie siedzę w temacie, dlatego chcę poznać Wasze zdanie i opinie na temat jakości tych marek. Pod uwagę biorę tylko te 5 marki. Kusi mnie Citizen ze względu na technologie Radio Controled (którego sam noszę) i wieczny kalendarz. Ale z drugiej strony podobają mi się wspomniane Seiko. Jakie macie zdanie o zegarkach Seiko Divers solarnych?
    • Przez Fraktale
      Na sprzedaż używany zegarek Orient Star RE-AV0005L00B automat.
      Stan asekuracyjnie oceniam na 8 w skali formowej, głównie z uwagi delikatne ryski od zmiany pasków. Szkło czyste. Oryginalny pasek założony raz, zapięcie motylkowe Orient.
      Zegarek na zdjęciach jest na bransolecie Casio, która to życzenie może być częścią sprzedaży. Poza tym papierki, pudełko.
      Średnica 41mm, grubość 13mm, pasek 21mm 10ATM (czyli idealnie)
      Cena 2100 zł w tym inpost
       
      edit. Bransoleta gratis jeśli ktoś będzie chciał. Posiadam wszystkie ogniwa. Mogę też dołożyć nowy skórzany pasek Tekla 21mm (taki jak na zdjęciu.
      Zapraszam do rozmowy na PW
      ____________________________________________________________
       
       









       
       






    • Przez RobertG91
      Cześć, zastanawiam się nad dwoma zegarkami:
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-iron-annie-flight-control-dual-time-ia-5140-5-kwarcowy
      Oraz
      https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-meski-orient-sports-ra-kv0503y10b-kwarcowy
      Który będzie lepszy pod kątem jakościowym? Skłaniam się ku
      Iron Annie, urzekła mnie tarcza, cała w super luminova.
      Przez ostatnie 9 lat używałem Casio Edifice ef131d 1a1 i jestem z niego bardzo zadowolony. Chcę po prostu coś nowego i w innym stylu.
      https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_ef-131d-1a1.html
    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.