Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
maciekz45

używany Diver 40-41mm automat

Recommended Posts

Szukam czegoś w tym rozmiarze kolor niebieski/granat/czarny. Tylko używany i by marka była wysoko w piramidzie prestiżu :)

Budzet do 2000zł. Automat 

Guest fidelio

Dysponując takim budżetem i nawet decydując się na zegarek używany, jakoś nie oczekiwałbym nie wiadomo czego, jeśli chodzi o piramidę prestiżu  ;) Nie lepiej poszukać czegoś nowego? Może jakiś microbrand? 

Prestiż prestiż prestiż to sie dzis liczy :-)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Guest fidelio

Tylko jak ten prestiż zdefiniować?  ;)

Nie wiem... ja mam ten prestiż....Ale to na inny temat... najważniejszy jest design i funkcjonalność oraz niezawodność.. mim zadaniem

Za te pieniążki mozna mieć sensownego divera z dobrym mechanizmem co i na pewno ucieszy oko na długie lata.

Np Certina DS action albo nowe diver y od Orienta czy tez Seiko tylko czy zbudują one prestiż... obawiam się że nie

Szukam czegoś w tym rozmiarze kolor niebieski/granat/czarny. Tylko używany i by marka była wysoko w piramidzie prestiżu :)

Za 2000 pln nie kupisz takiego zegarka .

Za 2000 pln kupisz jednak ciekawy dobry zegarek automatyczny .

Deus Dona Me Vi

Guest fidelio

Za ok. 2000 PLN masz nowego Zelosa Mako 500, z europejskiej dystrybucji. 40 mm średnicy, werk "swiss made" - Sellita, szafirowe szkło, ceramiczną wkładkę bezela, pełny dekiel i WR 500 m. I cóż, że nie jest to Longines, Oris czy inny z tej półki zegarek, którego w mojej ocenie, w sensownym stanie, za 2000 PLN i tak nie znajdziesz? Bierz to, co się podoba, a prestiżem się nie kieruj  ;)

tylko mogłem napisać ze już mam microbrendy takie jak Helson czy Armida, Posiadam Cetine Ds action, Seiko Monster oraz Samurai i Orient Ray :)

tylko mogłem napisać ze już mam microbrendy takie jak Helson czy Armida, Posiadam Cetine Ds action, Seiko Monster oraz Samurai i Orient Ray :)

Dobry zestaw.

Same prestiżowe zegarki , jak dla mnie oczywiście :)

Deus Dona Me Vi

Sprzedaj wszystkie, odłóż więcej środków i kup używanego Tudora Black Bay albo Omegę SMPc, bo żeby myśleć o zegarku nurkowym względnie prestiżowym to potrzebujesz minimum dwa tysiące, ale euro...

nie po to kupowałem by sprzedawać :P Wole mieć z czego wybierać mieć niż miec 1 model np Omega Bonda. 

osobiscię myslałem o Longines Hydroconques 41 mm automat wersja Niebieska .

Guest fidelio

nie po to kupowałem by sprzedawać :P Wole mieć z czego wybierać mieć niż miec 1 model np Omega Bonda. 

osobiscię myslałem o Longines Hydroconques 41 mm automat wersja Niebieska .

Hydroconquest to spoko pomysł, tylko pytanie, czy w założonym budżecie znajdziesz używkę w sensownym stanie? 

Hydroconquest to spoko pomysł, tylko pytanie, czy w założonym budżecie znajdziesz używkę w sensownym stanie? 

2500 to takie minimum na ten zegarek. Czytałem ze zegarek ma słabą Lume, wie ktoś czemu sporo zegarków ma lipną lume w porównaiu np do Seiko Citizen itp. Mam Certine i jej luma w porównaiu do Helson Seiko czy Orient to lipa. 

"Prestiżowa" a w miarę niedroga marka to może być (w porównaniu z tym, co już masz) Longines, Oris, TAG Heuer. BYĆ MOŻE da sie kupić divera Longina poniżej 3 tysięcy, ale na pewno nie TAG ani nie Orisa. Chyba że kwarciaki jakieś, to może się coś jednak trafi. Ale tak normalnie to potrzebujesz 4-6 tysięcy na używany. No mercy, proszę państwa, nie jest to miejsce święte i cudów nie należy sie spodziewać.

Aha, i jeszcze Tissot Seastar, z tym że to jest bardzo pospolita marka, poziom Certiny mniej więcej. Wedle gustu jednym słowem...

Edited by Sierżant Julian

W tym budżecie nie znajdziesz Szwajcara z dobrą lumą miałem kilka i lipa najbardziej zawiodłem się na Alpinie 300, teraz mam Squale i też szału nie ma.

Glycine Combat Sub.

Jest w tej chwili na bazarku, nowy, mieści się w budżecie.

Co-Axial

Może DS Action Diver? Trochę większa jest-43mm, ale w PL Certina to prestiż ;)

Na Bożonarodzeniowym "zlocie rodzinny" mając Hamiltona Intramatic na ręce usłyszałem komentarz, że kupiłbym sobie jakąś porządną Certine zamiast nosić zegarki od kierowcy z F1 :)

Tutaj poniżej zakładanego budżetu, ale używany model.

https://www.olx.pl/oferta/certina-ds-action-diver-automat-eta-longines-edox-tissot-epos-oris-CID87-IDyYFrJ.html#291ec970f3

Na Bożonarodzeniowym "zlocie rodzinny" mając Hamiltona Intramatic na ręce usłyszałem komentarz, że kupiłbym sobie jakąś porządną Certine zamiast nosić zegarki od kierowcy z F1 :)

Wyobraź sobie, co byś usłyszał, gdyby to był TAG Monaco.