Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WIKO73

Omega vs Rado ???

Rekomendowane odpowiedzi

To jak dla siebie, to już z "górki" :) Po prostu kup taki, który Tobie się podoba ... i tyle ;)

Ten Pan ma rację.

 

Osobiście wybrałbym Omegę .

Rado ma inne ciekawsze modele niż te zaprezentowane w temacie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pytają o opinie, to i ja swoją wyrażę :)

Rado Centrix - bardzo fajny... ale  wersji damskiej z diamencikami - moja żona by z chęcią przytuliła :)

Rado True - niby ok ale na żywo tak jakoś zabawkowo wygląda

Omega - ta wskazana do mnie w ogóle nic... dziwna jakaś taka.

 

A patrzyłeś zwykłego Rado HyperChrom Automatic? Na żywo prezentuje się całkiem ciekawie. Tam zdaje się ciągle jest Powermatic (jeśli ma to jakieś znaczenie) ale podobno taka wersja dla Rado i Mido, bez części z tworzyw sztucznych (jeśli to ma komuś poprawić humor). A przepraszam, miało być coś małego a te są jednak spore. Wycofuję pomysł.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HyperChrom fajny ale niestety 42 mm, dla mnie opada, 38 mm to max. True wcale nie wygląda na zabawkowy, moim zdaniem najlepiej się prezentuje z wszystkich rado w ceramice. Co do omegi, to działa magia marki, natomiast w przypadku omawianego egzemplarza największy ból d... sprawia mimo wielu zalet  quartz na pokładzie;-). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje :)

 

W takim razie powiem, że moim zdaniem z tych trzech, True prezentuje się najlepiej.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje :)

 

W takim razie powiem, że moim zdaniem z tych trzech, True prezentuje się najlepiej.

 I tu jesteśmy zgodni ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc przed chwilą w galerii, przy okazji poszedłem oglądać Rado True.

I w sumie byłem zdziwiony.

Rado True Thin Line faktycznie wygląda dość zabawkowo - materiał i grubość jakoś za bardzo przypominają mi swatche, których kilka ma moja córka.

Ale Rado True wygląda zdecydowanie lepiej, powiedziałbym, ze całkiem dobrze. Mierzyłem zdaje się dokładnie ten, który pokazałeś (czarny w każdym razie). Na ręku wygląda po prostu inaczej niż wszystko co mam lub miałem i do tego po prostu ciekawie.

Jedyna wada jaką dostrzegłem to to, że bardzo widać palce na bransolecie. Właściwie po założeniu, trzeba wziąć szmatkę i wyczyścić. Ale jak się już wyczyści to efekt faktycznie jest :)


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będąc przed chwilą w galerii, przy okazji poszedłem oglądać Rado True.

I w sumie byłem zdziwiony.

Rado True Thin Line faktycznie wygląda dość zabawkowo - materiał i grubość jakoś za bardzo przypominają mi swatche, których kilka ma moja córka.

Ale Rado True wygląda zdecydowanie lepiej, powiedziałbym, ze całkiem dobrze. Mierzyłem zdaje się dokładnie ten, który pokazałeś (czarny w każdym razie). Na ręku wygląda po prostu inaczej niż wszystko co mam lub miałem i do tego po prostu ciekawie.

Jedyna wada jaką dostrzegłem to to, że bardzo widać palce na bransolecie. Właściwie po założeniu, trzeba wziąć szmatkę i wyczyścić. Ale jak się już wyczyści to efekt faktycznie jest :)

 

True Thin Line rzeczywiście dziwny, cienki, bez sekundy na dodatek.  Co do True to moim zdaniem najlepiej  leżący zegarek jaki ostatnio miałem na ręce. Co do przecierania to się zgodzę, ale wolę czasami przetrzeć szmatką niż patrzeć na rysy, które stalowa koperta zawsze będzie łapać ;-) Gdyby jeszcze miał przeszklony dekiel, to bym brał, chociaż ten tytanowy też nie wygląda źle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 tys złotych za kwarcową Omegę - to dość kontrowersyjny wybór.

O ile kiedyś linia Constellation reprezentowała pasję Omegi w dokładności mierzonego czasu, za gwiazdki które dostali w konkursach, to teraz kupowanie wersji kwarcowej tej linii jest już podwójnie kontrowersyjne :)


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak rozpisujecie się o tym kwarcu omegi ale czy ktoś o was pomyślał że to ma być zegarek EDC?

 

właśnie to kwarcowy mechanizm moim zdaniem jest zaletą w tym zegarku

zegarek idealnie leży na nadgarstku

szkło szafirowe

i właśnie bezobsługowy dokładny mechanizm którego nie trzeba nakręcać przestawiać czy regulować

do tego 100m wr i nie trzeba w ogóle zdejmować jej z nadgarstka a jeśli się to zrobi na kilka dni to nie trzeba kręcić koronką żeby go znowu ustawiać

 

przy kolekcji kilku zegarków zawsze mam jeden kwarcowy, który w razie dylematu lub braku czasu zakładam na rękę i wychodzę z domu

są jeszcze wersje perpetual, których praktycznie nie trzeba dotykać


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDC = every day carry - czyli noszę go najczęsciej lub na co dzień i sam się nakręca, wiec nie muszę go nastawiać (no chyba że to manual)...

Kwarc za taką kwotę jest moim zdaniem kontrowersyjnym wyborem, myślę że byłby również problem z odsprzedażą, tym bardziej że ta linia nie jest popularna.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od ceny i od tego czy w danym momencie ktoś tego szuka

 

Bondy w kwarcu znikaja moment za okolo 6tys


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób się nie zgodzić z  tym, że kwarc jest wygodny i bezobsługowy. Byłem napalony na tą omegę, ale mimo wszystko jakoś nie mogę podjąć ostatecznej decyzji. Obecnie posiadam kwarcowego rado florence, który mimo 20 lat "służby" wygląda nadal  świetnie i chodzi punktualnie, a na pokładzie ma eta 255.11, która co ciekawe napędza również omegę constellation, tylko w wersji lekko przyozdobionej. Omega nawet w wersji kwarcowej, może dać zadowolenie, jednak zawsze pozostanie dylemat, czy 5 K, nie można było spożytkować lepiej. Za niewiele więcej można mieć np. fajne Rado True lub ciut droższego longinesa record na eta 2892 a2 z certyfikatem COSC. 

 

Dzięki za mnogość głosów w dyskusji. Nie skreślam constellacji, biorę pod uwagę Rado i coś od longinusa ;-) Budżet mam najgorszy z możliwych tj. 5-6K, dlatego tak trudno podjąć dobrą decyzję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to imo Capitan Cook wychodzi

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kapitan Cook to w mojej ocenie bardzo dobry pomysł. Ale tak, ja jestem na ten zegarek trochę zafiksowany ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan Cook to w mojej ocenie bardzo dobry pomysł. Ale tak, ja jestem na ten zegarek trochę zafiksowany ;-)

 

Obiektywnie mówiąc, Cook ma trochę smaczków, jednak w moim budżecie trudno będzie kupić. Mówię o nowym, używki nie wchodzą w grę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Obiektywnie mówiąc, Cook ma trochę smaczków, jednak w moim budżecie trudno będzie kupić. Mówię o nowym, używki nie wchodzą w grę.

 

Pisałeś o budżecie 5-6 tyś. zł. U Dolińskiego nowy, w rozmiarze 37,3 mm, po rabacie, to 5920 zł ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nad czym myśleć ;-), chociaż ten rabat to trzeba chyba  indywidualnie negocjować, bo na stronie stoi 7400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No jest :-) Jak dla mnie, zdecydowanie warto, w szczególności jeśli pasuje Ci klimat vintage :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciut droższego longinesa record na eta 2892 a2 z certyfikatem COSC. 

 

 

 

Record na zdjęciach wygląda bardzo fajnie. Ale oglądałem tego z rzymskimi indeksami, niebieskie wskazówki. I na żywo tarcza jakoś mi nie przypasowała. Taka jakaś płaska i bez wyrazu. Zdecydowanie wskazałbym linie Master.

Albo Heritage Flagship albo 1832. Albo Heritage 1945 - taki bardziej EDC.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach się nie dyskutuje :)

 

W takim razie powiem, że moim zdaniem z tych trzech, True prezentuje się najlepiej.

 

Record na zdjęciach wygląda bardzo fajnie. Ale oglądałem tego z rzymskimi indeksami, niebieskie wskazówki. I na żywo tarcza jakoś mi nie przypasowała. Taka jakaś płaska i bez wyrazu. Zdecydowanie wskazałbym linie Master.

Albo Heritage Flagship albo 1832. Albo Heritage 1945 - taki bardziej EDC.

Rzymskie cyfry też mi nie leżą, ale nakładane indeksy mieszane z cyframi arabskimi, niebieska tarcza, bransoleta, rozmiar 38,5 - jak dla mnie miodzio i chyba zacznę podążać w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za wszystkie rady i sugestie. Wybór nie był łatwy, ale jednak zdecydowałem się zakupić Omegę. Pewnie pojawią się głosy, że kawrc, że drogo, ale ogólna koncepcja tego zegarka zawsze bardzo mi się podobała i dlatego tak wybrałem. Klamka zapadła, kasa poszła ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za wszystkie rady i sugestie. Wybór nie był łatwy, ale jednak zdecydowałem się zakupić Omegę. Pewnie pojawią się głosy, że kawrc, że drogo, ale ogólna koncepcja tego zegarka zawsze bardzo mi się podobała i dlatego tak wybrałem. Klamka zapadła, kasa poszła ;-)

No i super! Wrzuć zdjęcia jak już do Ciebie trafi.

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i super! Wrzuć zdjęcia jak już do Ciebie trafi.

Ok, jakiś mały unboxing na pewno  będzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega>Rado, ale obie firmy zawsze mi się kojarzyły z ludźmi w bardziej podeszłym wieku :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie zdradzę wielkiej tajemnicy jeśli napiszę, że mam i Omegę i Rado, a w podeszłym wieku nie jestem (jeszcze) ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez grejtfrut
      Sprzedam Omegę Speedmaster. Hesalit i manualny naciąg.
      Ref. 311.30.42.30.01.005, kupiony w Polsce w 2020 roku, w Kruku. Zegarek oceniam na 9/10, minimalne ślady na tarczy i hesalicie. Jeżeli ma być nieskazitelny, Cape Cod poradzi sobie w zupełności. W zestawie ręcznie szyty pasek z ładownicy z 1976 w stanie 8/10, nieużywana bransoleta, nieużywane 2 oryginalne paski, medal, szkło powiększające, przyrząd do skracania bransolety. Cena: 21700pln. Zegarek jest w do obejrzenia w Sanoku, ale często bywam w Rzeszowie, Tarnowie, Krakowie. 



       



       
       
    • Przez TonyMega
      Dzień dobry.
      Mam pytanie. Czy poniższy zegarek Omega Seamaster Aqua Terra jest oryginalny? Jestem trochę zielony w tym temacie i pytam z czystej ciekawości. Przeglądałem z ciekawości OLX i natrafiłem na taką ofertę. Czy jest autentyczna i warta uwagi?
      image;s=1000x700(3).webpimage;s=1000x700(5).webp
    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez Jaspel
      Nowego właściciela poszukuje piękny kapitan, ostatnia-najnowsza ref z 300m na tarczy, mój egzemplarz dodatkowo limitowany do 999egz - u nas chyba nie oferowany, obecnie praktycznie nie dostępny nawet jako używka.
      Limitka w tym wypadku wyróżnia się piękną szara tarczą i matowym szarym bezelem, dodatkowo całą koperta posiada szlify a nie jak w zwykłym - jest cała polerowana i średnio to wygląda.
      Do zegarka dołączony jest zestaw składający się ze skórzanego etui podróżnego, oryginalnego paska skórzanego z klamrą motylkowa Rado (nówka) plus świetnej jakości szare NATO z logowaną klamrą (minimalne ślady użytkowania). Również komplet kart do zegarka posiadam.
      Zegarek wysyłam zapakowany w etui i pudełko od niego, jak na zdj.
      Zegarek jest na oryginalnej, tym razem bransolecie typu flat, a nie BOR jak oryginalnie. Bransoleta w stanie 9/10, z kompletem ogniw.
      Stan zegarka 9.5/10+ bransa mocne 9/10 - ja nic nie widzę.
      Zegarek w uniwersalnym rozmiarze 42mm i niewielkiej grubości - idealnie klei się do łapy (na zdj 17.5 cm).
      W środku najwyższy powermatic z 80h rezerwa.
      Poproszę 7999zl. Przy negocjacjach mogę zatrzymać paski.
      Odbiór Bydgoszcz.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

























×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.