Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Wpinki dla Klubowiczów

Rekomendowane odpowiedzi

5 groszówka ma 19 mm średnicy. Wpinka będzie miała 1 mm mniej. Aby to zobrazować, wystarczy przyłożyć 5 groszówkę do klapy marynarki. Te zaproponowane 18 mm powinno być jak w sam raz :)   Np. 10 groszówka ma 16 mm i to chyba jest zbyt mało.

 

50 groszówka ma 20 mm średnicy, 5 groszówka 19 mm, 10 groszówka 16 mm, wpinka będzie miała 18 mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Czy 18mm to nie jest trochę dużo? Pytam, bo nie znam się. 

 

Uważam, że w sam raz. Dookoła znaczka jest jeszcze faza 1,5x45. Bez fazy znaczek będzie mierzył fi=15 mm. 

 

3 godziny temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

Może jeszcze nie zamykamy jeszcze listy przez jakiś czas, beda mogli dopisać się koledzy którzy rzadziej zaglądają na forum.

 

Temat "utknął" na 1,5 roku. Nikt w tzw. międzyczasie do tego tematu nic nie wniósł. W końcu się zdenerwowałem i ruszyłem go do przodu. W tej chwili znaczek będzie wykonany bardzo drogą, ale dającą dobre wyniki technologią. Docelowo należałoby zamówić stempel i trzaskać znaczki jak mennica, ale ma to sens przy zamówieniu co najmniej 50 szt. Obecnie jest zamówienie na 15 znaczków. Dla zapasu zostanie wykonanych 20 (taki zamówiłem arkusz srebrnej blachy). Osób zaglądających do tego działu jest sporo, ale inicjatywa znaczka nie cieszy się popularnością, toteż uważam za stosowne wykonanie na ten moment 20 znaczków. Lista jest otwarta. Jeśli znajdzie się 50 chętnych na liście rezerwowej, to zamówię kolejną partię. Spinki do mankietów także są do wykonania, jednakże na spinki należałoby wykonać logo nieco większe np. fi=22 mm, a także z blachy d=2 mm. Temat spinek można "ruszyć", jednakże poza zamówieniem minimum 10 par konieczna będzie analiza i ocechowanie w Okręgowym Urzędzie Probierczym.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się na wszelki wypadek i na zachętę - na spinki jestem chętny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 sztuk to będzie bardzo ekskluzywna limitka 🤔. W takim razie może jakaś numeracja by się przydała 😁. Myślę, że było by to dodatkową zachętą do nabycia tak niepowtarzalnej pamiątki 😀.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Smycel napisał(-a):

Powtórzę się na wszelki wypadek i na zachętę - na spinki jestem chętny 

 

Pamiętam, niestety wykonanie pary czy dwóch jest bardzo drogie, jednakże może to czas najwyższy na uruchomienie listy chętnych na spinki. Listę otwiera Smycel,

 

Lista chętnych na spinki do mankietów z logiem Klubu:

 

1. Smycel

 

Jeszcze 9 par. 

 

2 godziny temu, Callahan napisał(-a):

20 sztuk to będzie bardzo ekskluzywna limitka 🤔. W takim razie może jakaś numeracja by się przydała 😁. Myślę, że było by to dodatkową zachętą do nabycia tak niepowtarzalnej pamiątki 😀.

 

Mogę przybić numeratorem. Niestety brakuje mi nr 3, ale pochylę numerator z 8 i będzie OK ;) A tak już zupełnie serio nie chcę nikogo segregować na lepszych i gorszych, więc znaczki będą takie same bez numerów. Podejrzewam, że najwięcej chętnych będzie na nr 1 :)

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

 


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MaciejMM napisał(-a):

Mogę przybić numeratorem. Niestety brakuje mi nr 3, ale pochylę numerator z 8 i będzie OK ;) A tak już zupełnie serio nie chcę nikogo segregować na lepszych i gorszych, więc znaczki będą takie same bez numerów. Podejrzewam, że najwięcej chętnych będzie na nr 1 :)

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

 

Myślę, że taka numeracja to świetny chwyt marketingowy. W przypadku zegarków się to sprawdza np. Manometry czy Retrosport od VC. Zawsze trzy czy nawet pięć pierwszych numerów można zarezerwować dla działaczy czy innych VIPów, pozostałe rozsyłać losowo. Wydaje mi się, że nie będzie istotne, który numer będzie się miało, istotne będzie, że jest to jeden z jakiejś ograniczonej partii np. xx/20, czy xx/50. Każdy lubi być w "ekskluzywnym towarzystwie" i mieć coś niepowtarzalnego a lista chętnych chyba szybko by się wydłużyła. Można też podejść do tematu stricte kolekcjonersko i np. przy jakichś ważnych dla klubu wydarzeniach/rocznicach wypuszczać nowe wpinki związane z tym co mają upamiętniać :). Oczywiście nie chcę nikogo naciskać z powyższym tematem, tak tylko sobie pomyślałem w związku z małym (co mnie dziwi) zainteresowaniem wpinkami. Ja jako stary gadżeciarz jestem zainteresowany bez względu czy numeracja będzie czy nie :D.  

Edytowane przez Callahan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Callahan napisał(-a):

Myślę, że taka numeracja to świetny chwyt marketingowy. W przypadku zegarków się to sprawdza np. Manometry czy Retrosport od VC. Zawsze trzy czy nawet pięć pierwszych numerów można zarezerwować dla działaczy czy innych VIPów, pozostałe rozsyłać losowo. Wydaje mi się, że nie będzie istotne, który numer będzie się miało, istotne będzie, że jest to jeden z jakiejś ograniczonej partii np. xx/20, czy xx/50. Każdy lubi być w "ekskluzywnym towarzystwie" i mieć coś niepowtarzalnego a lista chętnych chyba szybko by się wydłużyła. Można też podejść do tematu stricte kolekcjonersko i np. przy jakichś ważnych dla klubu wydarzeniach/rocznicach wypuszczać nowe wpinki związane z tym co mają upamiętniać :). Oczywiście nie chcę nikogo naciskać z powyższym tematem, tak tylko sobie pomyślałem w związku z małym (co mnie dziwi) zainteresowaniem wpinkami. Ja jako stary gadżeciarz jestem zainteresowany bez względu czy numeracja będzie czy nie :D.  

 

Można o tym pomyśleć w przyszłości. Estetyka nakazywałaby frezować taki numer, a nie odbijać go ordynarnie numeratorem na rewersie. Założeniem projektu jest także minimalizacja kosztów przy zachowaniu najwyższej jakości. Do frezowania takiego numeru w sposób powtarzalny należałoby wykonać przyrząd, a to niestety dodatkowe operacje, czyli koszty, zatem w tej edycji odpada.

 

Jak już przy kosztach jesteśmy zapytam o estetyczne pudełko. Koszt od 4 do 10 zł. Bez pudełka można się obejść, ale z chęcią wysłucham opinii pozostałych zainteresowanych. Mówiłem o cięciu kosztów, mamy demokrację, zatem słucham. Na bogato z pudełkiem, czy bez? Jeśli zależałoby to wyłącznie ode mnie, preferowałbym pudełko. 

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej 


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chętnie się przyłączę do zamówienia.

A, pudełko. Dlaczego nie, takie rzeczy, gdy akurat nieużywane, nie powinny się poniewierać luzem w szufladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z pudełkiem. 

Co do rozmiaru to jestem za jak najmniejszym znaczkiem, żeby był dyskretny ale dostosuje się do decyzji większości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pudełkiem. 
 

Ja na spinki chętnie się zapisuję. Fajnie jak byłyby srebrne, a nie stalowe. 
 

Co do chętnych na wpinki, podejrzewam że byłoby więcej chętnych jakby ktoś podrzucił link do tego wątku np. w w „jaki zegarek masz dziś na ręku”. Ja tylko z telefonu się udzielam i nie mam za bardzo jak tego podlinkować. 


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, agremi napisał(-a):

Z pudełkiem. 
 

Ja na spinki chętnie się zapisuję. Fajnie jak byłyby srebrne, a nie stalowe. 
 

Co do chętnych na wpinki, podejrzewam że byłoby więcej chętnych jakby ktoś podrzucił link do tego wątku np. w w „jaki zegarek masz dziś na ręku”. Ja tylko z telefonu się udzielam i nie mam za bardzo jak tego podlinkować. 

 

Pracuję w tym zakresie tylko na srebrze. Pudełka wstępnie przegłosowane. W przyszłym tygodniu powinienem mieć blachę i przy okazji zaopatrzę się w pudełka, lut, oksydę oraz piny z zapięciami.  

 

Lista chętnych na spinki do mankietów z logiem Klubu:

 

1. Smycel

2. Agremi

 

6 godzin temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Oczywiście chętnie się przyłączę do zamówienia.

A, pudełko. Dlaczego nie, takie rzeczy, gdy akurat nieużywane, nie powinny się poniewierać luzem w szufladzie.

 

Na spinki?

 

Aktualna lista chętnych na znaczki:

 

1. Maciej M

2. Eugeniusz Szwed + 2 

3. Kopernik 18

4. Callahan

5. Hecke

6. Rafalmosty

7. Sierżant Julian

8. Agremi +1 

9. Bosson +1

10. andrzejp1242

11. Balansujący Na Osi

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

 

Edytowane przez MaciejMM

Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na spinki też się piszę. 

ps

co do limitacji to jestem tego samego zdania co Callahan (ale rozumiem ograniczenia techniczno-finansowe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

5 godzin temu, sviety napisał(-a):

Na spinki też się piszę. 

ps

co do limitacji to jestem tego samego zdania co Callahan (ale rozumiem ograniczenia techniczno-finansowe)

 

Numeracja będzie uwzględniona przy następnym zamówieniu, ale będzie musiała być to seria najmarniej 100 szt. ze względu na koszt prostego, ale czasochłonnego w wykonaniu przyrządu. Estetyczna numeracja przy 20 egzemplarzach spowoduje przekroczenie górnego limitu założonego budżetu tj. 200 zł/szt. Przypominam wszystkim zainteresowanym, że jest to produkcja manufakturowa, która poza grawerem mechanicznym będzie realizowana ręcznie (koszt 0 zł 0 gr). 

 

Lista chętnych na spinki do mankietów z logiem Klubu:

 

1. Smycel

2. Agremi

3. Sviety

 

Aktualna lista chętnych na znaczki:

 

1. Maciej M

2. Eugeniusz Szwed + 2 

3. Kopernik 18

4. Callahan

5. Hecke

6. Rafalmosty

7. Sierżant Julian

8. Agremi +1 

9. Bosson +1

10. andrzejp1242

11. Balansujący Na Osi

12. zGredz_i_NY

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, timegoesby napisał(-a):

Wpinkę poproszę.

 

Proszę uprzejmie:

 

Aktualna lista chętnych na znaczki:

 

1. Maciej M

2. Eugeniusz Szwed + 4

3. Kopernik 18

4. Callahan

5. Hecke

6. Rafalmosty

7. Sierżant Julian

8. Agremi +1 

9. Bosson +1

10. andrzejp1242

11. Balansujący Na Osi

12. zGredz_i_NY

13. Timegoebsy

 

Zostało jedno miejsce na znaczek. 

 

Lista chętnych na spinki do mankietów z logiem Klubu:

 

1. Smycel

2. Agremi

3. Sviety

 

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rk7000 napisał(-a):

Proszę mnie dopisać do listy na  znaczek. 

Dziękuję 🙂

 

Proszę uprzejmie.

 

Aktualna lista chętnych na znaczki:

 

1. Maciej M

2. Eugeniusz Szwed + 4

3. Kopernik 18

4. Callahan

5. Hecke

6. Rafalmosty

7. Sierżant Julian

8. Agremi +1 

9. Bosson +1

10. andrzejp1242

11. Balansujący Na Osi

12. zGredz_i_NY

13. Timegoebsy

14. rk7000

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam - co dalej? 

Rozumiem, że  lista na 20 wpinek jest zamknieta a projekt w fazie realizacji. 

Można wiedzieć kiedy spodziewać się  finału, kiedy będą wpłaty i w jakiej wysokości?  Jeśli to jeszcze za wcześnie to czekam cierpliwie 😉

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Projekt jest w realizacji, a lista w cale nie jest zamknięta. Nabór trwa :) Jutro odbieram blachę i działam dalej. 

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kilka wpinek jest już gotowych. Jest kilka znaczków w zapasie, więc zapraszam. Cena zostanie podana po podliczeniu faktur. Poniżej załączam kilka zdjęć. Znaczki są w środku wyczernione, czego niestety nie oddają zdjęcia. Znaczek będzie można odebrać podczas spotkania autorskiego z Panem B. Czaplą w najbliższą sobotę. 

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej

20220225_062321.jpg

20220225_062325.jpg

20220225_062347.jpg

20220225_062435.jpg

20220225_062440.jpg

20220225_062456.jpg

20220225_062459.jpg


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o zdjęcie wpinki wpietej w marynarkę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szuwi napisał(-a):

Czy można prosić o zdjęcie wpinki wpietej w marynarkę? 

 

Te mają już usunięte moje linie papilarne i są spakowane, ale w przeciągu kilku godzin postaram się zamieścić zdjęcie jednej z następnych. 

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oficjalnie mogę już podać cenę Klubowej "wpinki". Koszt: 150 zł + dostawa. Odbiór osobisty w Warszawie: 0zł, przesyłka Pocztą Polską 20 zł. 

 

Należności prosimy wpłacać na rachunek Stowarzyszenia:

 

 

Stowarzyszenie Klub Miłośników Zegarów i Zegarków 

00-427 Warszawa

ul. Dmochowskiego 4/2

 

Santander Bank Polska S.A.

Nr rachunku:    61 1090 1870 0000 0001 1236 5368

 

Tytułem: Wpłata na Klub wpinka + forumowy nick

 

Dane do wysyłki proszę przesłać mi w prywatnej wiadomości.

 

Z pozdrowieniami,

 

Maciej


Nie Politechnika, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie inżyniera.

Poszukuję: zegarmistrzowskiej frezarki kształtkowej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.