Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Incarnation

Diver Automat bez chronografu. Nadgarstek 17/6

Rekomendowane odpowiedzi

A czy WR 300 jest potiwerdzone jakimś certyfikatem, czy tak jak w Longinesie napisem na tarczy? :D

Zadałem to pytanie, bo Divers 65 ma ogólnie duże poważanie w środowisku, oprócz tego forum, takie przynajmniej mam wrazenie.


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie wiem czy jest czy nie. Może Jacek - kolega @Jash będzie wiedział. Wiem jedno, Oris lipy nie robi. 65 to w mojej ocenie super zegarek i pewnie, gdybym nie miał Kapitana Cooka, czyli innego "vintage style" divera, to być może 65 bym rozważył. Ale w takim układzie zdecydowałem się właśnie na Aquisa i nie żałuję. Może moja recenzja pomorze w wyborze? ;-)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/173668-oris-aquis-date-recenzja/?hl=%2Boris+%2Baquis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy WR 300 jest potiwerdzone jakimś certyfikatem, czy tak jak w Longinesie napisem na tarczy? :D

Zadałem to pytanie, bo Divers 65 ma ogólnie duże poważanie w środowisku, oprócz tego forum, takie przynajmniej mam wrazenie.

O ile się nie mylę to certyfikowane divery powinny spełniać normę ISO 6425 i tylko takie mogą nosić napis na tarczy "diver".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką maksymalną średnicę koperty w zegarku byście mi doradzili na podstawie dołączonego zdjęcia? Nadgarstek 17, ale płaski dzięki czemu szerokość to 6cm.

 

Gdyby to był Aquis to 43 czy 39,5?

 

Vostok ze zdjęcia ma 45mm i czuję, że jest trochę duży, idzie na sprzedaż.

 

dQwLdCQ.jpg

Edytowane przez Incarnation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W takim układzie także ten większy Aquis powinien być ok. O ile się nie mylę, w przypadku wersji 43,5 mm L2L to 50,5 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przymiarki. Dziś TH Aquaracer i Longines Hydroconquest Ceramic.

 

Muszę przyznać, że jest ogromna różnica pomiędzy Hydroconquest starym i nowym. O wiele ładniejszy kolor niebieski, wkładka ceramiczna bezela i mniej bałaganu na tarczy. Na żywo nowa wersja wygląda świetnie! Mierzyłem 43mm i zastanawiam się czy taki rozmiar jest ok czy zejść do 41 bo taka wersja też istnieje. Kolor niebieski bardziej mi się podoba, ale z drugiej strony jeśli to ma być jedyny codzienny zegarek to czarny będzie bardziej uniwersalny... Sam nie wiem. Większość ubrań mam czarne, niebieskie/granatowe i szare.

 

Za dwa tygodnie będę mierzyć Oris Aquis II. Jestem ciekawy czy na żywo będzie się prezentować lepiej niż Longines. Różnica po rabatach Oris / Longines to około 1600zł. Czy warto tyle dopłacać? Wkrótce się dowiem.

 

Aquaracer oczywiście jest niesamowity na żywo, ale cena jest dużo wyższa. Już chyba wolałbym poczekać i dołożyć do Omegi SMP kiedyś w przyszłości.

post-65439-0-81790100-1553812583_thumb.jpg

post-65439-0-50421300-1553812591_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nadgarstek, pomyslałbym o 41mm. Bedzie po prostu bardziej komfortowy w noszeniu. Niebieski ma fajniejszy efekt sunburst na tarczy, w słoncu zegarek ożyje :)


https://www.instagram.com/watchgeekz/

Zapraszam na moj profil na Instagramie! ????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przymierzyć Aquisa. Wnioski są takie: 

 

- 43,5 wygląda na żywo optycznie na mniejsze niż przypuszczałem. Jeśli to będzie Aquis to właśnie w rozmiarze 43,5.

- Tarcza niebieska w rzeczywistości wydaje się być bardziej czarna z przepięknym niebieskim przebłyskiem. Rozważałem czarnego Aquisa, ale teraz zdecydowanie niebieski wydaje mi się lepszym wyborem. Na pewno ciekawszym.

- Ładnie przeszklony dekiel prezentujący mechanizm

- Perfekcyjne wykonanie

- Lepsza bransoleta niż w HC

 

Wydaje mi się, że dopłata do Orisa jest uzasadniona...

 

Wszystkie dołączone zdjęcia przedstawiają tego samego niebieskiego aquisa. Pod pewnym kątem tarcza staje się całkowicie czarna :)

post-65439-0-25643800-1554580868_thumb.jpg

post-65439-0-20411900-1554580875_thumb.jpg

post-65439-0-45692600-1554580883_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 43.5 na sprzedaż. Jest na bazarku. Jak coś to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzales Tudora? Moze troche drozszy ale mozna dostac z bardzo dobrym rabatem. Oraz w razie ewentualnej zmiany jest latwy w odsprzedaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hub01 Dzięki za ofertę! Zegarek będę kupował za jakiś czas jak już będę w 100% pewny wyboru.

 

@lelek Tudor mi się niesamowicie podoba w wersji jak na zdjęciu wklejonym poniżej, niestety to już jest 15k czyli tyle co mój docelowy wymarzony zegarek - Omega Seamaster w wersji czarnej bez fal. O jakich rabatach mówimy?

 

902e2096523197770f16b47ebd4c958f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny wybor :)

 

Na Tudora i Omege mozna dostac 20% + rabatu (to bylo rok temu). Tylko trzeba sie postarac. Mozna tez trafic na sprzedawce ktory powie ze 10% rabatu to max. Wchodzisz na chrono a tam po 20-30% taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przymierzyć Aquisa. Wnioski są takie: 

 

- 43,5 wygląda na żywo optycznie na mniejsze niż przypuszczałem. Jeśli to będzie Aquis to właśnie w rozmiarze 43,5.

- Tarcza niebieska w rzeczywistości wydaje się być bardziej czarna z przepięknym niebieskim przebłyskiem. Rozważałem czarnego Aquisa, ale teraz zdecydowanie niebieski wydaje mi się lepszym wyborem. Na pewno ciekawszym.

- Ładnie przeszklony dekiel prezentujący mechanizm

- Perfekcyjne wykonanie

- Lepsza bransoleta niż w HC

 

Wydaje mi się, że dopłata do Orisa jest uzasadniona...

 

Wszystkie dołączone zdjęcia przedstawiają tego samego niebieskiego aquisa. Pod pewnym kątem tarcza staje się całkowicie czarna :)

To porównanie jest lekko bez sensu.

Trzeba porównać HC 41 z Orisem 43,5. Bo właśnie te wersje są zbliżone rozmiarowo, poprzez specyficzną kopertę w Orisie.

HC 43mm to jest przerośnięty zegarek. :(

 

 

Jak się wahasz to zerknij na LLD.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD nie widziałem na żywo, ale wydaje mi się, że l2l może być za duże jak na mój nadgarstek 17cm. HC rozważam tylko w rozmiarze 41.

 

Mam nowego kandydata nie-divera. Na razie jestem oczarowany... ;) Sinn 104 wydaje się być niesamowicie uniwersalny jako everyday. Dodatkowo wygląda wyśmienicie chyba z każdym paskiem i bransoletą. Jakie są wasze opinie o tym zegarku?

post-65439-0-24309400-1554818448_thumb.jpg

post-65439-0-68087400-1554818455_thumb.jpeg

Edytowane przez Incarnation

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Uważam, że to świetny zegarek w typie EDC, z bardzo rozsądnymi wymiarami. Kiedyś mocno się na ten zegarek napaliłem, ale oczekiwanie (kilka miesięcy) i inne zakupy po drodze sprawiły, że zapał osłabł. Myślę jednak, że go sobie kiedyś sprawię :-) Na bazarku jest jeden na sprzedaż - wersja z białą tarczą. Kolega @Traczu sprzedaje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to świetny zegarek w typie EDC, z bardzo rozsądnymi wymiarami. Kiedyś mocno się na ten zegarek napaliłem, ale oczekiwanie (kilka miesięcy) i inne zakupy po drodze sprawiły, że zapał osłabł. Myślę jednak, że go sobie kiedyś sprawię :-) Na bazarku jest jeden na sprzedaż - wersja z białą tarczą. Kolega @Traczu sprzedaje :-)

Prawda :) super zegarek tylko nie ma kiedy wszystkiego nosić. 4949ef91e693150304cc5548c11e20ca.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Skąd ja to znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sin fajny. Jednak LLD fajniejszy. Chyba. LLD miałem w ręce kilka razy a Sina nigdy.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

U mnie na odwrót, bo dzięki uprzejmości Tomka miałem okazję przyjrzeć się właśnie Sinnowi ;-) Jak dla mnie, to dwa zdecydowanie różne zegarki, przy czym z mojej perspektywy na korzyść Sinna przemawiają jego wymiary :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa bardzo fajne, ale tak jak Rafał pisze różne zegarki. Obecnie mam to szczęście że posiadam obydwa. Do LLD wróciłem po półrocznej przerwie i bardzo się z tego powodu cieszę. Zresztą sprzedaż 104 to też temat, który mocno daje mi do myślenia i ciągle nie jestem pewien tej decyzji. Już sobie myślę że do niej napewno wrócę wcześniej czy później ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem coś zupełnie innego niż myślałem. Vostoka sprzedałem i kupiłem za to Orienta Ray II. Zamiast kupować coś w połowie drogi do mojego marzenia jakim jest Omega SMPc, kupiłem bardzo ładny w mojej ocenie i tani zegarek. Może dzięki temu szybciej na nadgarstku pojawi się Omega :)

 

Orientowe 41,5mm leży znacznie lepiej niż 45mm Vostoka. Nie wiem czemu kupiłem takiego giganta kiedyś... Niebieska tarcza jest niesamowita. Jak otwarłem pudełko to myślałem, że się pomylili i wysłali czarnego. W każdym świetle ten zegarek wygląda inaczej. Jestem zachwycony. Za taką śmieszną cenę to jest dla mnie nie do pomyślenia jak ten zegarek jest dobrze wykonany. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to mineralne szkiełko (bez AR?) i bransoleta z pustymi końcowymi ogniwami. Być może zmienię na strapcode.

 

Przy okazji kupiłem żonie jej wymarzony zegarek. Mi też się podoba, bardzo delikatny i kobiecy.

 

Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.

post-65439-0-02609300-1557305938_thumb.jpg

post-65439-0-24536500-1557305945_thumb.jpg

post-65439-0-23583600-1557305953_thumb.jpg

post-65439-0-95252400-1557305960_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kilka razy do roku pojawiają się promocje i realne rabaty w Kruku, Jubitomie, u Sliwińskiego  to 20 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.