Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bartek19877

Balticus: nowy projekt "sięgający kosmosu"

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mała polska firma działająca na rynku od zaledwie kilku lat może stworzyć zegarek, który będzie znacząco wyróżniał się na tle nie tylko regionalnej, ale także zagranicznej konkurencji? Już teraz zdradzę Wam odpowiedź na to pytanie. Jasne, że tak!

 

Wyświetl pełny artykuł 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza - bardzo w porządku. Nibydamast - wypadł kijowo, głównie dlatego, że kłóci się piekielnie ze wzorem tarczy. Albo - albo. Kratka i prążki razem nie grają, co łatwo przećwiczyć za pomocą koszuli i krawata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus za odważne zestawienie materiałów .

Na niebieskiej gumie wygląda to bardzo dobrze .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza - bardzo w porządku. Nibydamast - wypadł kijowo, głównie dlatego, że kłóci się piekielnie ze wzorem tarczy. Albo - albo. Kratka i prążki razem nie grają, co łatwo przećwiczyć za pomocą koszuli i krawata.

 

Dokładnie. Żeby tylko nie przekombinowali i nie wyszło z tego za dużo tych bajerów. Zwłaszcza, że zegarek z miyotą lub sellitą 220 w cenie około 1000 euro będzie miał już ogromną konkurencję firm z dużo większą renomą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza - bardzo w porządku. Nibydamast - wypadł kijowo, głównie dlatego, że kłóci się piekielnie ze wzorem tarczy. Albo - albo. Kratka i prążki razem nie grają, co łatwo przećwiczyć za pomocą koszuli i krawata.

Na żywo wyglada o niebo lepiej. Dla mnie się nie kłoci, ale to kwestia gustu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się dowiedział, co w tym przypadku rozumiane jest pod pojęciem "damast". Czy mowa o tzw. damaście skuwanym, czy mowa o damaście prawdziwym czyli wytapianym z rudy Wuts ? więcej tu:

Jerzy Piaskowski O stali damasceńskiej, Zakład Narodowy Imienia Ossolińskich, Wydawnictwo PAN, 1974.


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o damast skuwany.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak pisze eye_lip. Nie bez powodu napisałem "współczesną stal damasceńską". :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieska gumą nie pasuje. Kolor nie ten i gumą tez raczej nie. Grubsza skora byłaby fajniejsza.

 

 

Dla mnie wygląda super, serio, na żywo nie ma porównania, nawet z najlepszymi foto. Ale każdy ma inny gust. :) Ja uwielbiam gumowe paski, ale pewnie masz rację, że fanie będzie się prezentował na skórzanym pasku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak pisze eye_lip. Nie bez powodu napisałem "współczesną stal damasceńską". :)

 

Bardzo dziękuję za jasną odpowiedź. A więc chodzi o dziwer

https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziwer

który, jak czytamy choćby w przytoczonym linku, nie jest taki znów współczesny :)

 

DODANE

Myśląc o damaście skuwanym vel dziwerze warto, poza podanym już opracowaniem Jerzego Piaskowskiego, zapoznać się z:

Michał Gradowski, Zdzisław Żygulski jun., Słownik uzbrojenia historycznego, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa, 1998. Str.: 164, 165. 167

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Bardzo fajny projekt.

Z niebieską gumą nie jest źle, ale poszedłbym jeszcze krok dalej i zamienił ją na czarny pasek z włókna węglowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie "pożyczyć"  zdjęcie z linkowanego w pierwszym poście artykułu - rzućcie szybko okiem na zegarek i powiedzcie która wskazuje godzinę ;)  Zastosowane materiały może i ciekawe ale moim zdaniem "za dużo cukru w cukrze" - pomijając kwestie estetyczne, bo wiadomo albo komuś taki styl pasuje albo nie, obawiam się że z czytelnością wskazań zegarka może być problem...

 

21.jpeg

 

Edit: moja Szanowna zawsze mi powtarzała że łączenie kraty z paskami jest słabym zestawieniem, podobnie jak kresek z kółkami - na tarczy są linię a na kopercie krągłości - nawet Szanownej nie będę pytał co myśli...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Z tego co ja pamiętam to wcale nie był jakoś

szczególnie nieczytelny.

 

yO9ag1z.jpg

 

RrXwect.jpg

 

Om9orG0.jpg

 

1eBDzCj.jpg

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamiętam to wcale nie był jakoś

szczególnie nieczytelny.

 

Szczególnie może i nie - ale ogólnie to raczej tak ;)

Dzięki za wrzucenie tych zdjęć, niemniej jakbym miał kupować to wolałbym zobaczyć na żywo przed zakupem... Pomysł na kopertę świetny. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ja liczę na to że kiedyś Balticus zrobi tego z zieloną tarczą i kopertą z brązu, zrobił na mnie super wrażenie.

Edytowane przez Kwiatek
Edycja: ehhh ale byka strzeliłem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja na ten prezentowany model się piszę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle z tą czytelności ale gdyby były inne indeksy i wskazówki byłoby lepiej, chyba że taki był zamierzony efekt wyglądu całości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeładowany zegarek. Tarcza wzór gryzie się ze wzorami na kopercie i odwrotnie. Kolor paska też nie pasujący do całości. Rozumiem, że użyte materiały kształtują cenę, ale jednak sporo. Chyba tylko dla prawdziwych zegarkomaniaków jako kolejny w kolekcji.

 

Jak dla mnie Gwiezdny pył jedyny w swoim rodzaju i ciężko będzie powtórzyć sukces. Ale może się mylę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To będzie czad!

9q8iGi8.jpg

 

Dj8gg2Y.jpg

 

O63Yc2w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiadomo czy i kiedy zegar trafi do sprzedaży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.