Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dareczek

Zakupy na massdrop

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy czy któryś z Was przybliży procedurę zakupu z massdrop?

Nadmienię że nie mam konta walutowego.

Jakie ewentualnie dodatkowe opłaty mogą dojść.

Trafiają się fajne cykadła w atrakcyjnych cenach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co chcecie wiedzieć? Jak nie posiadacie konta walutowego to dodatkowo przewalutowanie + VAT+ cło. Nieraz udaje się dostać bez podatku (bo urząd celny niewypał) co nie oznacza, że jesteście zwolnieni, ze zgłoszenia takiego zakupu i dokonania opłat (tak mówi prawo).

 

A tak to kupujesz, czekasz na wysyłkę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płacić można kartą. Nie wysyłają od razu tylko po pewnym czasie, po zamknięciu "dropa", w moim przypadku około 3 tygodni od zapłaty. Wszystkie nformacje na bieżąco przesyłają mailem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed płaceniem kartą złotówkową za zakupy za granicą. Zostanie to rozliczone po niekorzystnym kursie (nawet w marnych kantorach dostaniesz lepszy), a potem dołożą do tego jeszcze prowizję za przewalutowanie.

Polecam uruchomienie karty wielowalutowej, otwarcie konta walutowego z kartą lub założenie revoluta.

Wszystkie opcje są darmowe lub bardzo tanie. Zwróci się już przy pierwszej transakcji na kilkaset dolarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A PayPal ?

PayPal to nawet większy zdzierca, też ma niekorzystne kursy. Tylko revolut albo jakiś Alior kantor. Te karty podpiąć do PayPal i wtedy płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

PayPal to nawet większy zdzierca, też ma niekorzystne kursy. Tylko revolut albo jakiś Alior kantor. Te karty podpiąć do PayPal i wtedy płacić

Kumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie za 600 dolarów możesz być do tyłu o 100-200 złotych, dlatego myślę, że warto się tematem zainteresować.

Dodatkowo konto walutowe przydaje się przy zwrocie lub charge backu, bo w tym wypadku procedura się powtarza i jesteś już do tyłu 400 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie jestes przekonany do takich wynalazków jak revolut (ja nie jestem) to konto walutowe w banku i wtedy nie placisz za przewalutowanie itp. Ja w ing porownujac do revoluta mam 1 do 2gr gorszy kurs na dolarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kontem walutowym to nie ma problemu także w pay palu. Pytanie czy można płacić w euro i jak to jest  tymi podatkami- doliczają czy nie? Teraz podobno wydzielili w KAS specjalną jednostkę do poboru cła i vatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam rachunek bankowy walutowy w banku.
Rano dzisiaj zakończył się drop.
Wpisałem dane z karty (karta PLN)

I teraz pytanie...czy ściągną pieniądze z konta walutowego czy z polskiego skoro karta jest w PLN?

Drugie pytanie, kiedy pieniądze zostaną z konta potrącone, skro drop skończył się kilka godz temu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czy ta karta jest podpięta pod to konto (karta wielowalutowa). 

Sam musisz to sprawdzić w swoim banku. Poza tym na koncie walutowym musisz mieć wystarczające środki.

 

To kiedy będą potrącone pieniądze zależy od massdropa, pewnie w momencie wysyłki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelewasz na konto walutowe odpowiednie środki, ponieważ inaczej zapłacisz za przewalutowanie i po słabym kursie. Pieniądze ściągają po zakończeniu dropa. Po zakończeniu dropa osobiście czekałem na zegarek 2 tygodnie.

Edytowane przez RiddickB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta nie jest podpięta po to konto, to przelewanie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie obcięli mi z konta w PLN zamiast w USD...będę musiał podpiąć kartę na przyszłość, nie wiem tylko czy da radę tę kertę podpiąć czy należy wyrobić nową - walutową..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od banku. Zwróć uwagę też na koszt tych operacji, czy koszt karty zwróci się w oszczędnościach na kursie i prowizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odświeżam tak stary temat, ale dziś ktoś do mnie napisał na OLX że sprzedaje podróbkę zegarka zakupionego właśnie w tym serwisie. Stąd pytanie do Was o legalność produktów z tego serwisu.

 

Jakie są Wasze doświadczenia z tym tematem?

 

Nie chciałbym nikogo oszukać, w moim mniemaniu uważam że wszystko powinno być w porządku, tym bardziej ze oficjalny serwis w Holandii chciał przyjąć ten zegarek na naprawę gwarancyjną (w innym temacie mam moją przypadłość po przyjściu zegarka). Ostatecznie naprawiłem go w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o podróbkach na Dropie. Możesz wrzucić zdjęcie zegarka o który chodzi i napisać o co konkretnie chodziło osobie, która taki zarzut postawiła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, FloydKulis napisał:

Przepraszam że odświeżam tak stary temat, ale dziś ktoś do mnie napisał na OLX że sprzedaje podróbkę zegarka zakupionego właśnie w tym serwisie. Stąd pytanie do Was o legalność produktów z tego serwisu.

 

Jakie są Wasze doświadczenia z tym tematem?

 

Nie chciałbym nikogo oszukać, w moim mniemaniu uważam że wszystko powinno być w porządku, tym bardziej ze oficjalny serwis w Holandii chciał przyjąć ten zegarek na naprawę gwarancyjną (w innym temacie mam moją przypadłość po przyjściu zegarka). Ostatecznie naprawiłem go w Polsce.

 

taki mem ostatnio spotkałem, tutaj jak znalazł. 

 

Pierwsze słyszę o podróbkach na dropie, ktoś próbuje być rekinem zegarmistrzostwa albo chce zbić cenę. 

 

1596891034_ngluw1_600.thumb.jpg.dd82c84e0f8906592b6160b929d8e191.jpg

 

 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.08.2020 o 11:59, Perpetuum Mobile napisał:

Pierwsze słyszę o podróbkach na Dropie. Możesz wrzucić zdjęcie zegarka o który chodzi i napisać o co konkretnie chodziło osobie, która taki zarzut postawiła?

Pewnie oto treść Naszej rozmowy i to co przesłałem:

 

Cytat

 

Zdjęcia zegarka i film:

https://drive.google.com/file/d/1CRuE88qfL6QIOiyzvVIgF8ZcgMYXwMDy/view

 

image.png.506bdb3907f19368a06251ec88c742fa.png

 

 

image.png.bb1524272a4aba59b77c37f37043efe8.png

 

image.thumb.png.47186aa1d4c85ba926eda2fc94c2cee8.png

 

Jak by to faktycznie była podróbka to jak najbardziej nie będę go sprzedawał. Chciałem kupić inny zegarek. Dodam że zapłaciłem za niego cło i mam jakieś potwierdzenie nabycia towaru w formie informacji z dropa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, te zdjęcia są fatalne. Na tyle, na ile coś widać, to ja nie widzę podstaw do podejrzeń, że zegarek może być nieoryginalny.

Ale jakieś porządne zdjęcia z przodu i z tyłu przy różnych pozycjach wahnika bardzo by pomogły. Na tych zdjęciach czarna tarcza wygląda jak niebieska więc o czym tu rozmawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.