Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość fidelio

Bo RADO na to zasługuje - Klub Miłośników

Rekomendowane odpowiedzi

Fotka sprzed tygodnia ale oczywiscie kapitan nadal cieszy. Zielona wypukła tarcza jest obłędna.

 

006232-DB-0918-405-B-994-B-74-BC435-B49-

 

0-CA93-FEA-7759-46-DC-8725-12631628-F659

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, nie wiedziałem Piotr , ze kupiłeś kapitana ? Jak wrażenia ? Ja tylko przymierzałem . Bransoleta wydała mi się tandetna , wrażenie jakby była plastikowa . Tarcza natomiast świetna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, proki1971 napisał:

Oooo, nie wiedziałem Piotr , ze kupiłeś kapitana ? Jak wrażenia ? Ja tylko przymierzałem . Bransoleta wydała mi się tandetna , wrażenie jakby była plastikowa . Tarcza natomiast świetna :)

 

Wrażenia pozytywne. Kilkukrotnie przymierzałem i wiedzialem czego się spodziewać. Dla mnie genialny, zwłaszcza na wakacje, zegarek. Jakby się przyczepić to faktycznie bransoleta i zapięcie jest najsłabszym ogniwem ale według mnie własnie taka ma być. Ma vintage'owy klimat i "feel" a trochę takich prawdziwych vintage'owych przerobiłem. Jest owszem dość lekka i nie tak spasowana jak u części konkurencji jednak wynika to zwłaszcza z zaplanowanej konstrukcji a nie złego wykończenia. No może Doxa Sub robi lepsze też w stylu Beads of Rice. Jednak cena bransolety- jakby ktoś chciał domówić- jest śmiesznie niska 160EUR. A jak się nie podoba to zawsze można na jakiś fajny pasior wrzucić. Na nim Kapitan też będzie wyglądać świetnie. Wielki plus bransy to taki, że ma "quick release pins". Super, że coraz częściej producenci sięgaja po to rozwiązanie. 👍

Druga sprawa to koronka. Wszystko z nia OK ale mogła by być jednak większa. Chodzi o odbiór wizualny a nie trudności z posługiwania się nią. Jednak zdjae się, że w oryginale też taka była. To się ceni. 🙂 

 

P6040689.jpg

Captain Cook vinatge z internetu

 

Jeżeli chodzi o bransolety to jest druga wersja z bardziej współczesną. Myslę czy nie domówić- też 160EUR- tylko musze sprawdzić czy otwory na teleskopy będą pasować. To nie takie oczywiste. Miałem doświadzenie z bransoletą do Monaco cal.12 a 11. 😉

I tu ciekawostka Capitan Cook 42mm na BoR ma WR 20ATM an na współczenej bransolecie 30ATM. Przy tej samej kopercie. Ciekawostka. 

 

r32105313_s.png

WR 300m.

r32105313_c.jpg

 

r32505313_s.png

I WR 200m. 🤔Nie zeby 200m mi nie starczało.

r32505313_b.jpg

 

A co do samej tarczy i wskazówek, zwłaszcza tarczy, można się w nie wpatrywać i wpatrywać. Zwłaszcza obserwując jak zielony zmienia barwę- od pistacjowego poprzez glonowo-jeziorowy po czrny- zależnie od światła. Tego w świetle salonowym się nie zobaczy. To mowię od razu. Zdecydowałem się na zakup dopiero jak pozwolili mi z Cookiem wyjść na światło dzienne. 

 

Dodam na koniec jeszcze dwie uwagi.

 

Nigdy nie interesowały mnie zielone zegarki. Jak zacząłem myśleć o Cooku to chodził mi po głowie niebieski. Do czasu aż nie zobaczyłem tej zieleni i tego jak "żyje".

Do tej pory LLD NoDate był moim głównym zegarkiem wakacyjnym. Właśnie został zdetronizowany. Jednak niezaprzeczalnie LLD jest ciut bardziej uniwersalny- przez czarną tarczę- i ma prawie nieograniczone możliwości paskowe.

 

Edytowane przez PistolPete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja żona melduje się w klubie 🙂

Ja zrobię to po powrocie z urlopu...

 

Mam wielki sentyment do RADO. To był mój pierwszy zegarek z mechanizmem automatycznym. Dostałem go 13 lat temu ( nówkę sztukę  full set ) i jest ze mną do dziś i na zawsze pozostanie w mojej kolekcji 🙂

Tak  jak wspomniałem , wkrótce kilka zdjęć mojego "bohatera".

Pozdrawiam.

117891555_336963220675125_4763107324368526627_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2020 o 19:32, PistolPete napisał:

 

Wrażenia pozytywne. Kilkukrotnie przymierzałem i wiedzialem czego się spodziewać. Dla mnie genialny, zwłaszcza na wakacje, zegarek. Jakby się przyczepić to faktycznie bransoleta i zapięcie jest najsłabszym ogniwem ale według mnie własnie taka ma być. Ma vintage'owy klimat i "feel" a trochę takich prawdziwych vintage'owych przerobiłem. Jest owszem dość lekka i nie tak spasowana jak u części konkurencji jednak wynika to zwłaszcza z zaplanowanej konstrukcji a nie złego wykończenia. No może Doxa Sub robi lepsze też w stylu Beads of Rice. Jednak cena bransolety- jakby ktoś chciał domówić- jest śmiesznie niska 160EUR. A jak się nie podoba to zawsze można na jakiś fajny pasior wrzucić. Na nim Kapitan też będzie wyglądać świetnie. Wielki plus bransy to taki, że ma "quick release pins". Super, że coraz częściej producenci sięgaja po to rozwiązanie. 👍

Druga sprawa to koronka. Wszystko z nia OK ale mogła by być jednak większa. Chodzi o odbiór wizualny a nie trudności z posługiwania się nią. Jednak zdjae się, że w oryginale też taka była. To się ceni. 🙂 

 

P6040689.jpg

Captain Cook vinatge z internetu

 

Jeżeli chodzi o bransolety to jest druga wersja z bardziej współczesną. Myslę czy nie domówić- też 160EUR- tylko musze sprawdzić czy otwory na teleskopy będą pasować. To nie takie oczywiste. Miałem doświadzenie z bransoletą do Monaco cal.12 a 11. 😉

I tu ciekawostka Capitan Cook 42mm na BoR ma WR 20ATM an na współczenej bransolecie 30ATM. Przy tej samej kopercie. Ciekawostka. 

 

r32105313_s.png

WR 300m.

r32105313_c.jpg

 

r32505313_s.png

I WR 200m. 🤔Nie zeby 200m mi nie starczało.

r32505313_b.jpg

 

A co do samej tarczy i wskazówek, zwłaszcza tarczy, można się w nie wpatrywać i wpatrywać. Zwłaszcza obserwując jak zielony zmienia barwę- od pistacjowego poprzez glonowo-jeziorowy po czrny- zależnie od światła. Tego w świetle salonowym się nie zobaczy. To mowię od razu. Zdecydowałem się na zakup dopiero jak pozwolili mi z Cookiem wyjść na światło dzienne. 

 

Dodam na koniec jeszcze dwie uwagi.

 

Nigdy nie interesowały mnie zielone zegarki. Jak zacząłem myśleć o Cooku to chodził mi po głowie niebieski. Do czasu aż nie zobaczyłem tej zieleni i tego jak "żyje".

Do tej pory LLD NoDate był moim głównym zegarkiem wakacyjnym. Właśnie został zdetronizowany. Jednak niezaprzeczalnie LLD jest ciut bardziej uniwersalny- przez czarną tarczę- i ma prawie nieograniczone możliwości paskowe.

 

Niezle napisane Piotrze 😀💪 trochę skojarzyło mi się z ostatnią reklama McDonalds - a na SMS-a odpisujesz jednym zdaniem 🤪😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.08.2020 o 09:40, BARTOLO napisał:

Dzisiaj moja żona melduje się w klubie 🙂

Ja zrobię to po powrocie z urlopu...

 

Mam wielki sentyment do RADO. To był mój pierwszy zegarek z mechanizmem automatycznym. Dostałem go 13 lat temu ( nówkę sztukę  full set ) i jest ze mną do dziś i na zawsze pozostanie w mojej kolekcji 🙂

Tak  jak wspomniałem , wkrótce kilka zdjęć mojego "bohatera".

Pozdrawiam.

117891555_336963220675125_4763107324368526627_n.jpg

Na tym zdjęciu zegarek wygląda na ogromny. Jakby męski rozmiar. Pewnie ok 40mm? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, wieloryb said:

Na tym zdjęciu zegarek wygląda na ogromny. Jakby męski rozmiar. Pewnie ok 40mm? 

 

Zegarek ma 40mm. Ma bardzo krótkie uszy i na drobnym nadgarstku mojej żony wygląda dobrze 🙂 . Zdjęcie nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;

kilka dni temu pisałem, że po powrocie z urlopu wstawię kilka zdjęć mojego RADO.

Zegarek był prezentem na moje urodziny, kupiony w salonie Christ w Niemczech w 2007 roku.

Dwa lata temu miał robiony kompletny serwis i dałem mu nowy pasek skórzany ( oczywiście oryginalną branzoletę mam 🙂  ). Chciałem troche odmenić jego look, ale na stalowej Rado-wskiej branzolecie wygląda najlepiej 😉 ( kiedyś zademonstruję ).

Najpiękniejsze jest to , że po tylu latach, naprawdę intensywnego użytkowania nie ma nawet jednej rysy na kopercie !!!

Rado tak ma 🙂 !

118537307_310920560132380_4159105806318860122_n.jpg

118645302_650515018908676_5536083038809566064_n.jpg

118653057_778311059581361_169567682636208216_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, sbsqad said:

Ładny :) 

 

Dziękuję .

Mam do niego wielki sentyment .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszna tu cisza 😞  

Miłej niedzieli , pozdrawiam 🙂

 

rado.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 😊

Dołączam się do klubu miłośników zegarków Rado 😊

 

 

thumbnail_20200920_175131.jpg


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😊

 

thumbnail_20201029_150330.jpg

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Super, gratuję 👌 Miałem kiedyś Kapitana, tego w rozmiarze 37,3 mm i do dziś bardzo żałuję jego sprzedaży... Niech się nosi 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nastawiałem się też na wersję 37mm, ale o dziwo była ciut za mała, mimo że ja na ogół wole mniejsze zegarki. Ideałem byłoby tutaj takie 39/40mm, ale 42 nie jest takie złe. Moja pierwsza stycznosć z tym producentem, ale jestem naprawdę zadowolony

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach swietnie wykonany zegarek. Bardzo mi się podoba i bardzo przyjemnie się go nosi. 


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas spoglądam w stronę czegoś ceramicznego. Moja żona ma True w ceramice, tego nowego i jest to najmniej porysowany zegarek ze wszystkich jej i moich zegarków.  W sumie to w ogóle nie jest porysowany :)

Nawet swoje Coupole wystawiłem na bazarek aby się do zmiany przymierzyć.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z mechanizmem w tym cook 42? Są tam "plastiki" czy np przez rado coś pozmieniane?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zegarku mechanizm jest modyfikowany przez Rado i nie posiada elementów plastikowych.


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co czytałem to lekko ulepszony Powermatic 80 (bazujacy na ETA 2824-2), gdzie pozbyli sie plastiku. Trudno znaleźć na ten temat info, jakoś się producent niechetnie chwali werkiem.

__________
https://www.instagram.com/prz.wil/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To faktycznie Powermatic80. I akurat ten werk, w przeciwieństwie do tych pakowanych do Tissota i Certiny, plastikowych elementów nie zawiera. Ja nie miałem żadnych powodów, żeby na ten werk narzekać, a i obniżona częstotliwość pracy nie odbierała radości z noszenia Kapitana 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też nadmienić, choć była już o tym wielokrotnie mowa, że ten „plastik”, innymi słowy tworzywo sztuczne, w danych zastosowaniach może sprawdzać się wielokrotnie lepiej niż stal. 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej cieszy, trochę jeszcze pospamuję ;)

PSX_20201114_150112.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      Nowego właściciela poszukuje piękny kapitan, ostatnia-najnowsza ref z 300m na tarczy, mój egzemplarz dodatkowo limitowany do 999egz - u nas chyba nie oferowany, obecnie praktycznie nie dostępny nawet jako używka.
      Limitka w tym wypadku wyróżnia się piękną szara tarczą i matowym szarym bezelem, dodatkowo całą koperta posiada szlify a nie jak w zwykłym - jest cała polerowana i średnio to wygląda.
      Do zegarka dołączony jest zestaw składający się ze skórzanego etui podróżnego, oryginalnego paska skórzanego z klamrą motylkowa Rado (nówka) plus świetnej jakości szare NATO z logowaną klamrą (minimalne ślady użytkowania). Również komplet kart do zegarka posiadam.
      Zegarek wysyłam zapakowany w etui i pudełko od niego, jak na zdj.
      Zegarek jest na oryginalnej, tym razem bransolecie typu flat, a nie BOR jak oryginalnie. Bransoleta w stanie 9/10, z kompletem ogniw.
      Stan zegarka 9.5/10+ bransa mocne 9/10 - ja nic nie widzę.
      Zegarek w uniwersalnym rozmiarze 42mm i niewielkiej grubości - idealnie klei się do łapy (na zdj 17.5 cm).
      W środku najwyższy powermatic z 80h rezerwa.
      Poproszę 7999zl. Przy negocjacjach mogę zatrzymać paski.
      Odbiór Bydgoszcz.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       

























    • Przez Lisssu_
      Hej, przejrzałam już cały internet ,poczytałam forum ale dalej nie wiem zbyt wiele. 
      Nie mam zdjęcia wnętrza chociaż zegarmistrz jakiś czas temu mówił że to oryginalny zegarek. Im więcej czytam tym mniej wiem. Załączam zdjęcia i proszę o podpowiedź. 







    • Przez bazmasta
      Witam wszystkich. 
      Dawno temu zamieściłem na tym forum zdjęcia zegarka który niegdyś otrzymałem od mojego ojca. 
      Zegarek jest stary z lat 70tych
      Jest to Rado Overpole 200
      Jak widać szybka zniszczona jest. Problem w tym, iż do szybki jest doklejony szablon a ja nie chce dorabiać bez tego elementu. 
      Prośba do was zegarmistrzowie i pasjonacji. 
      Gdzie szukać orginału. Wujek Google nie jest w stanie mi pomóc.  Prosiłbym o rady gdzie szukać. Rado Polska nie ma tej części. Jak myślicie gdzie uderzać? 
       


    • Przez Zator
      Witam,
      Zastanawiam się nad zakupem zegarka ze zdjęć. 
      Pierwszym wyzwaniem dla mnie jest wizualizacja, jak tego typu zegarek prezentuje się na nadgarstku. (Spora "wydłużona -jajowata" koperta i znacznie węższy od niej pasek) Szukałem w internecie zdjęć, ale nigdzie nie znalazłem zegarka na ręce. Może ktoś ma zegarek w podobnym ksztaucie i udostepni zdjęcie na nadgarstku?
      Drugie pytanie to standardowe pytanie czy sądzicie że ten zegarek jest oryginalny?
      Trzecie, prośba o obiektywne i subiektywne oceny i opinie.
       




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.