Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Amadeusz

Kupno SARB033/035 - Amazon, Longislandwatch, czy jeszcze coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Planuję kupić SARB033 - sporo jest modeli Seiko ale ten najbardziej leży mi wizualnie (mimo średniego stosunku jakość/cena).

SARBy niespodziewanie pojawiły się na Amazonie za 425$+108$ (fees) = 533$ bez żadnych ukrytych kosztów, a i seller w 100% pewny. Historycznie SARBy spadały do 318$ (nawet w grudniu '18) ale nie jestem pewien czy nie będę tak czekał w nieskończoność.

 

Alternatywa - Longislandwatch, ale tutaj jest 499$ + na bank VAT + cło, zgadza się?

A może jakiś cudok z ebaya który wypada najlepiej pod kątem ceny, ale jest lekkie ryzyko, kupował ktoś od nich? 

https://www.ebay.pl/itm/SEIKO-SARB035-Mechanical-Automatic-Stainless-Steel-Mens-Watch-JP-EU-TAX-FREE/263597775485?hash=item3d5fa6da7d:g:sWMAAOSw3kZaMtD3
 

 

A może SARBy są gdzieś dostępne w Polsce a ja po prostu nie umiem korzystać z wujka Google? 

Proszę o porady od jakiegoś mądrzejszego kolegi, ja to laik jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Planuję kupić SARB033 - sporo jest modeli Seiko ale ten najbardziej leży mi wizualnie (mimo średniego stosunku jakość/cena).

 

SARBy niespodziewanie pojawiły się na Amazonie za 425$+108$ (fees) = 533$ bez żadnych ukrytych kosztów, a i seller w 100% pewny. Historycznie SARBy spadały do 318$ (nawet w grudniu '18) ale nie jestem pewien czy nie będę tak czekał w nieskończoność.

 

Alternatywa - Longislandwatch, ale tutaj jest 499$ + na bank VAT + cło, zgadza się?

 

A może jakiś cudok z ebaya który wypada najlepiej pod kątem ceny, ale jest lekkie ryzyko, kupował ktoś od nich? 

https://www.ebay.pl/itm/SEIKO-SARB035-Mechanical-Automatic-Stainless-Steel-Mens-Watch-JP-EU-TAX-FREE/263597775485?hash=item3d5fa6da7d:g:sWMAAOSw3kZaMtD3

 

 

A może SARBy są gdzieś dostępne w Polsce a ja po prostu nie umiem korzystać z wujka Google? 

 

Proszę o porady od jakiegoś mądrzejszego kolegi, ja to laik jestem :)

Zakup ze Szwajcarii na eBayu od sprzedawcy ze 100% pozytywów i użyciem PayPala nie oznacza żadnego ryzyka. Ponieważ zakup poza UE, to prawdopodobny VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Planuję kupić SARB033 - sporo jest modeli Seiko ale ten najbardziej leży mi wizualnie (mimo średniego stosunku jakość/cena).

 

SARBy niespodziewanie pojawiły się na Amazonie za 425$+108$ (fees) = 533$ bez żadnych ukrytych kosztów, a i seller w 100% pewny. Historycznie SARBy spadały do 318$ (nawet w grudniu '18) ale nie jestem pewien czy nie będę tak czekał w nieskończoność.

 

Alternatywa - Longislandwatch, ale tutaj jest 499$ + na bank VAT + cło, zgadza się?

 

A może jakiś cudok z ebaya który wypada najlepiej pod kątem ceny, ale jest lekkie ryzyko, kupował ktoś od nich?

https://www.ebay.pl/itm/SEIKO-SARB035-Mechanical-Automatic-Stainless-Steel-Mens-Watch-JP-EU-TAX-FREE/263597775485?hash=item3d5fa6da7d:g:sWMAAOSw3kZaMtD3

 

 

A może SARBy są gdzieś dostępne w Polsce a ja po prostu nie umiem korzystać z wujka Google?

 

Proszę o porady od jakiegoś mądrzejszego kolegi, ja to laik jestem :)

Ja kupiłem od nich. Zegarek miał mały defekt wskazówki więc zwróciłem go. Zwrot przyjeli bez problemów , trochę dostałem w d*pę na przeliczniku walutowym ale ogólnie ok.

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kupiłem od nich dwa sarby-033 i 035.Nie zauwazylem zadnych defektow.Mam je nadal.Sama tranzakcja bez zarzutów.Płacisz Paypal więc ryzyko jest małe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa cła kupując zegarek z Japonii?

Czy nie jest tak ze UE podpisała umowe z Japonią o bezcłowym handlu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem właśnie alpinista od tego sprzedającego z ebay. Wszystko w jak najlepszym porządku, żadnych dodatkowych kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wygląda sprawa cła kupując zegarek z Japonii?

Czy nie jest tak ze UE podpisała umowe z Japonią o bezcłowym handlu?

 

cło to pikuś groszowa sprawa ale zawsze doliczą VAT..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze, zależy od rodzaju przesyłki i szczęścia. Jeśli EMS z zadeklarowaną wartością powyżej EUR 50 to opłaty raczej doliczą. Klasyczna przesyłka lotnicza - spora szansa na brak opłat...


Ticking away the moments that make up a dull day.

To już ostatni zegarek, więcej nie kupuję. O! Zegarek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje szczęścia to doliczają domyślne koszty przesyłki $100 i od całości naliczany jest VAT. UPS tak robi jeśli nie przedstawisz faktury. Zależy to jeszcze czy zakup jest na firmę czy na osobę prywatną. Jak na firmę to koniecznie faktura a na osobę prywatną to wystarczy nawet zrzut ekranu z zamówieniem. Wszystko zależy od firmy, która odprawia przesyłkę. Czasami nawet od agenta celnego. Jeden odprawia bez problemu a inny wydzwania i chce opis faktury z zawartością przesyłki - zegarek analogowy czy cyfrowy, na pasku czy bransolecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle jest jakiś papier na potwierdzenie transakcji z ceną oraz kosztami przesyłki. Wystarczy przesłać mailem taki dokument i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wysyłka ze Szwajcarii to opłaty raczej pewne. Poza tym konto ebay z Hong-Kongu...Byłbym ostrożny, lepiej zapytaj na jakich zasadach działa ten "eu tax free".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem że Szwajcarii i było bez żadnych opłat, Konto firmy też było z Hong Kongu ale napisali mi że mają magazyn na terenie Europy. Seiko doszło ze wszystkimi papierami boxy itd. Ogólnie wszystko ok. Jak zdecydujesz się kupić to wyślij maila do sprzedawcy i się dopytaj

Mój sprzedawca to free-zone-duty2nd

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Edytowane przez malizna77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.