Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
beriam

Diver 1500 pln

Recommended Posts

Witam 

Idzie lato wiec pora nabyć fajnego divera jako edc.

Uniwersalniejsza opcja niż mój obecny Khaki Field Officer, który notabene pójdzie na sprzedaż.

Ostatnio zachorowałem na SKX009.

Miałem kiedyś żółwia, ale kształt jakoś tak... nie było chemii.

Sprawdziłem na Creationwatches i cena SKX009k2 to 223$ a SKX009J1 to 226$.

Pytanie czy dla napisu oraz podobno lepszej jakości brać J1 kosztem bransolety w K2 ?

Docelowo chce zafundować szafir.

Sam zegar widzę tylko na nato.

Nadgarstek 18.5 cm.

Wszelakie sugestie, alternatywy oraz namiary serdecznie widziane.

Opcja pepsi najbardziej trafia w moje skromne gusta :)

Mialem kiedys podobny problem i zdecydowalem sie na J a bransolete dokupilem.

Nie mam porownania do K natomiast J jest swietne i dokladosc na najwyzszym poziomie

Moze dlatego ze J :)

Pozdrawiam

Ja miałem odczynienia z wersją K i nierówny wewnętrzny pierścień był dla mnie nie do przejścia. Nie dało się tego odzobaczyć. Zwróciłem go. W wersjach J jest z tym lepiej?

Ja miałem odczynienia z wersją K i nierówny wewnętrzny pierścień był dla mnie nie do przejścia. Nie dało się tego odzobaczyć. Zwróciłem go. W wersjach J jest z tym lepiej?

Tez byłbym zainteresowany rzetelną opinią ;)

Mialem kiedys podobny problem i zdecydowalem sie na J a bransolete dokupilem.

Nie mam porownania do K natomiast J jest swietne i dokladosc na najwyzszym poziomie

Moze dlatego ze J :)

Pozdrawiam

Z tego co wyczytałem tak finalnie, bo kilka dobrych dni ślęczę nad tematem to, ze kolory w J są bardziej hmm... "soczyste" oraz szlify dokładniejsze.

Chociaż nie wiem czy to tylko kwestia danej sztuki, mowa o pepsi oczywiście.

Kilka filmow na yt pokazuje, ze obie wersje praktycznie niczym sie nie roznia. Jednak w praktyce kupujac skx na gumie, bardzo szybko bedziesz chcial ja zmienic, bo jest fatalnej jakosci. Bransoleta zawsze jest atutem przy odsprzedazy. Podczas zakupow zwroc uwage czy bezel bedzie przesuniety wzgledem czapter ringa.

Sam mialem wersje j i k skx007, ale wersje k zaczalem nosic dopiero po dokupieniu bransolety strapcode. Wersja J robila -15sekund, wersja k robi -2 sekundy i dlatego zostala tylko ona.

Mam skx007j na gumie i wszystko jest ok

Nie widze zadnych uchybien to co mnie zaskoczylo to regulacja mechanizmu , jak jest dobrze nakrecony to jest w punkt

Czasami zakladam zegarek do biegania to po 5 dniach odchylka jest plus minus 1 s na 5 dni chociaz nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia to mile i mysle ze jednak J jest lepiej ustawiony niz K ale bardziej zalezalo mi na jakosci i moje doswiadczenia podpowiadaja ze jednak japan jest lepsza.

Pozdrawiam

Jak widzisz sa rozne doswiadczenia wiec chyba zalezy na co trafisz , ja mialem chyba wiecej szczescia :)

Kilka filmow na yt pokazuje, ze obie wersje praktycznie niczym sie nie roznia. Jednak w praktyce kupujac skx na gumie, bardzo szybko bedziesz chcial ja zmienic, bo jest fatalnej jakosci. Bransoleta zawsze jest atutem przy odsprzedazy. Podczas zakupow zwroc uwage czy bezel bedzie przesuniety wzgledem czapter ringa.

Sam mialem wersje j i k skx007, ale wersje k zaczalem nosic dopiero po dokupieniu bransolety strapcode. Wersja J robila -15sekund, wersja k robi -2 sekundy i dlatego zostala tylko ona.

Z czystej ciekawoisc gdzie zakupiles J i K

I czy byly nowe?

Wyciąganie wniosków z doświadczeń indywidualnych użytkowników do niczego nie prowadzi. Jak można coś sensownego powiedzieć przy posiadaniu 1-5 egzemplarzy, przy masowej produkcji popularnego modelu? Sam musisz podjąć decyzję. Dla mnie lepszy jest zegarek z bransoletą a czy on z Japonii, czy nie to wg mnie bez znaczenia. Niższa cena jest dla mnie atutem. W codziennym użytkowaniu to problemem nie jest, czy zegarek robi ekstra 3, czy 15 sekund a jak jest gorzej można dać do regulacji.

Bzdurą jest twierdzenie, że wszystkie japońskie są lepsze i dokładniejsze. Jaki egzemplarz trafisz zależy w dużym stopniu od szczęśliwego trafu, lub nie.

Moim zdaniem produkty japonskie statystycznie sa lepsze tak samo jak niemieckie i tutaj nie mam watpliwosci - oczywiscie jest to opinia w oparciu o moje doswiadczenia .

Moim zdaniem ciekawą alternatywą dla Seiko był by tu Orient Triton. Jak byś miał okazję pomacać/przymierzyć to polecam. Szczególnie niebieską wersję.

post-102924-0-12241500-1539192491.jpeg

Z czystej ciekawoisc gdzie zakupiles J i K

I czy byly nowe?

Oba u nas na bazarku :) Mialy folie na deklach. Prawie nowe.

Gdyby J byl dokladniejszy to wlasnie ten egzemplarz by zostal. W samym wykonaniu ja nie widzialem lepszych szlifow, lepszej lumy czy glebszego koloru tarczy. Oba modele mialem na gumach i tutaj jakosc tez byla taka sama. Przy odsprzedazy lepiej bylo puscic w swiat wersje japonska. Tak jak napisalem wczesniej, ten zegarek zyskuje z lepsza bransoleta, ale to koszt okolo 200zl (strapcode).

A może zerknij na zegarki Deep Blue? Rozkminiałam ostatnio zegarek dla męża na lato, miał być pomarańczowy, a że Monster mu nie podszedł wizualnie, to padło na DB. Nie mam go jeszcze w łapce, ale myślę, że będzie to fajna alternatywa dla Seiko. I znajdziesz kilka modeli w założonym budżecie

Edited by Carrot

A może zerknij na zegarki Deep Blue? Rozkminiałam ostatnio zegarek dla męża na lato, miał być pomarańczowy, a że Monster mu nie podszedł wizualnie, to padło na DB. Nie mam go jeszcze w łapce, ale myślę, że będzie to fajna alternatywa dla Seiko. I znajdziesz kilka modeli w założonym budżecie

Jak wrócę z pracy zobaczę co tam ciekawego piszczy :)

Osobiście nie upieram się, ze tylko skx, wiec moze ...

Wybrałbym wersję J.

Czasu brak, ciągle coś.

Dzis przysiądę i w końcu poszukam 009J :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By treidi
      Witam, 
      Reanimuje SKX 007 po zatopieniu. Nie posiada może ktoś wskazówek szczególnie sekundowej?
      Pozdrawiam 
      Sławek 

• By Artur_90
      Jak w tytule poszukuje nówki lub w bardzo dobrym stanie
    • By Pumiro
      Witajcie
      Wybaczcie mi śmiałość, to mój drugi post dopiero, ale stoję przed dylematem wyboru zegarka, który stanie się moim najlepszym i "głównym" zegarkiem na co dzień, do zwykłego ubrania lub sportowej marynarki.

Jakie mam wymagania?
      - bransoleta stalowa, którą będę mógł ewentualnie wymienić na pasek NATO
      - średnica 40-42 mm, w ostateczności 43 mm (mam nadgarstek ok. 19 cm)
      - zapięcie - (nie wiem jak je określić) - składa się w harmonijkę, otwiera na przycisk, jak w Tag Heuerze, ewentualnie motylkowe z przyciskiem
      - szkiełko oczywiście szafirowe - najlepiej z antyrefleksem, koniecznie płaskie (w ostateczności minimalnie wypukłe)
      - bez chronografu, żadnych faz księżyca, wolałbym bez GMT, z datownikiem i ewentualnie dniem tygodnia,
      - indeksy bez cyfr lub ewentualnie z 6 i 12, chyba że coś innego mnie urzeknie. Wykluczam indeksy w formie kropek.
      - jakiś sportowy akcent, sekundnik w innym kolorze (najchętniej czerwonym, choć innych nie wykluczam)
      - kolor tarczy czarny, grafitowy lub granatowy/niebieski, tarcza czytelna
      - wskazówki - nie lubię ostro zakończonych, spiczastych
      - może być nurek lub coś bardziej klasycznego
      - mechanizm automatyczny, z łatwą możliwością serwisu w Polsce, może także być kwarc
      - wodoszczelność min. 100 m
      - luma lub tryt
      - chciałbym, by to było coś trwałego, na lata
      - zakup najlepiej w Polsce u oficjalnego dystrybutora, z serwisem w Polsce, chyba że doradzicie coś ciekawszego
      - zegarek raczej nowy
      - budżet: do 12 000 zł, ewentualnie mogę coś dołożyć, ale też - jak znajdzie się coś fajnego - kupić taniej, np. za 5-6 tyś. (to będzie na inny zegarek :D)

Ponadto lubię mieć każdy zegarek innej firmy, więc odpadają: Adriatica, Atlantic, Casio, Certina, Frederique Constant.
      Choć nie mam żadnego ich zegarka, to jakoś darzę szczególną sympatią Balle, Fortisy i Wardy.

Żeby przybliżyć mój gust podam przykłady zegarków, które do tej pory brałem pod uwagę i będę wdzięczny za każdą sugestię, słowa krytyki wobec poszczególnych modeli czy firm, a także za nowe ciekawe zegarki do rozważenia.

Ball Engineer III Endurance 1917 Classic NM2182C-S4C-BK (link)

Ball Engineer III King NM2026C-S12A-BK (link)

W Ballach nigdy nie mam pewności, czy szkiełko jest płaskie - różnie z tymi zdjęciami na stronach, nie podoba mi się też ich zapięcie, takie motylkowe na siłę, ale tarcze mają bardzo ładne. No i 5 lat gwarancji.

Fortis Flieger F-41 F4220008 (link)
      - mierzyłem, świetnie leży na ręce, piękna bransoleta, niestety tarcza trochę "choinkowata" - nawet w dzień jaskrawo-zielona, ale jeśli chodzi o budowę - ideał

Fortis Flieger F-41 Midnight Blue F4220013 (link)
      - jeszcze ładniejsza tarcza od powyższego, tylko niestety na pasku...

Epos Sportive 3442.132.20.16.30 (link)
      - najprostszy i najtańszy w zestawieniu, nawet ciekawy. Kupując tego, może bym też pokusił się o kupno drugiego zegarka, jakiegoś na pasku.

Eberhard Scafograf 300 41034.01 CAD (link)
      - tu 43 mm, są opcje z żółtym i niebieskim sekundnikiem, ale nie wiem, co myśleć o tej marce. I trzeba by negocjować jakiś rabat.

TAG HEUER AQUARACER WBD1112.BA0928 (link)
      TAG HEUER AQUARACER WAY111C.BA0928 (link)
      TAG HEUER AQUARACER WBD2112.BA0928 (link)
      - do niedawna byłem bardzo napalony na Tagi Heuery, ale sporo się naczytałem o ich awaryjności i o problemach z serwisem w Polsce, z wyglądu ładne, choć w automatycznych nie podoba mi się lupka)

Christopher Ward C60 Lympstone C60-42A3H1-SGKK0-BG (link)
      - swego czasu byłem zachwycony tym zegarkiem i ten zachwyt pozostał, choć są też pewne wątpliwości - jak ze sprowadzeniem i serwisem w Polsce, czy powłoka się nie wytrze, problemy z przymierzeniem itp., ale zegarek prześliczny... Podobno warto czekać na wyprzedaże.

Christopher Ward C60 Sapphire Black C60-40ADA3-S00K0-B0 (link)
      - troszkę inny od poprzednika, bardziej klasyczny.

Christopher Ward C60 Elite 1000 C60-42ADD3-T0KK0-B0 (link)
      - fajne czerwone akcenty, niestety dosyć gruby.

BAUME & MERCIER CLIFTON CLUB M0A10412 (link)
      - kwarc, 42 mm, wygląda nawet ciekawie, choć nie mam zdania o tej marce.

BAUME & MERCIER CLIFTON CLUB M0A10340 (link)
      - automat, ale 43 mm

TUDOR GLAMOUR DOUBLE DATE 57100 68070 BLACK IND (link)
      - przy okazji oglądania Taga Heuera wpadł mi przypadkiem w oko, tarcza bardziej klasyczna, choć datownik mnie wręcz zachwyca - jak kartki z kalendarza, piękna bransoleta, sekundnik trochę mniej czytelny no i cena... Te 10 % się utarguje, pewnie trudno będzie więcej. No i przeraża mnie koszt serwisowania, gdzieś nawet wyczytałem, że to może być 600 $. Ale za to 5-letnia gwarancja. Eh....

Tyle ode mnie. Chciałbym prosić Was o jakieś sugestie, na pewno wiele fajnych zegarków przeoczyłem. Liczę, że natchniecie mnie do jakiegoś zakupu, z którego przez lata będę się cieszył
    • By tesiwoj
      Cześć poszukuję bezel do Seiko snzh57, straciłem go w wyniku wypadku, chciałbym odremontować zegarek.
      Poproszę was o informację gdzie mógbym zdobyć  oryginalny lub ewentualnie pasujący od innego modelu Seiko. 
    • By T Atomicus
      Witam
      Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie jakiś, raczej mechaniczny, nurek od Seiko.
      Raczej żółw, taki do 2000zl, ale pewnie i tak kupię lekko używany.
      Kiedy? Raczej nieprędko, bo zegarki raczej używam niż kolekcjonuje, a właśnie zakupiłem victorinoxa inoxa.

Na razie czytam, oglądam, przymierzam.
      Tylko, że wciąż nie rozumiem tych seikowych oznaczeń.
      Jest w tym jakaś logika i głębsza myśl, czy seiko te symbole losowo nadaje?

Ostatnio znalazłem taką stronę z wykazem/porównaniem różnych modeli:
      https://www.theseikoguy.com/seiko-turtle/
      Są tam i podobne przewodniki po SKX, Monsterach, Sumo, Samurajach i nie tylko.
      Imho to genialne miejsce. Zna ktoś coś lepszego?

Brakuje chyba tylko niemechanicznych nurasów SEIKO.
      Jest gdzieś podobne zestawienie solarów i kinetików? Bo u tego seikoguya chyba nie ma.

Wracając do żółwi - wychodzi na to, że Seiko produkuje teraz trzy linie - standard, Kinga i mini. A zegarki wewnątrz serii różnią się tylko kolorem i bransoletą. No chyba, ze jest jakaś edycja specjalna. Tak?
      Ale w takim razie skąd aż takie różnice w cenach na runku wtórnym?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.