Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
skand

Pytanie o Longines vintage.

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi sie ten zegarek    , jest z pewnego zrodla  , ale chce za niego duzo , bo to niby perelka - tylko rok produkowana . Jestem sklonny dac te pieniadze , ale czy oprocz tego , ze zegarek jest ladny , nic wiecej nie jestem w stanie powiedziec .  Nie prosze o wycene tylko ocene czy to jakis specjalny model lub wersja ?

 

Rok produkcji 1958

 

post-108764-0-17197900-1554706819_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damski ? Facet mowi ze go nosil osobiscie . Tyle , ze on jest szwedem , a tu nie ma podzialu na kobieta , mezczyzna , wszyscy jestesmy ono . Dzieki za sugestie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygooglowałem że mają 33mm - jak ktoś lubi to niech nosi 

 

 

a tu nie ma podzialu na kobieta , mezczyzna , wszyscy jestesmy ono

 

Rozumiem


Tu u mnie jest jednak po staremu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubie duzych, nowych cebul 40-50mm , dlatego robie w vintage . U mnie tez jest po staremu , jesli chodzi o plec ,ale zegarek oprocz tego ze ma 33 mm nie wykazuje innych  oznak przypisanych kobietom . Moze sie myle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na prezent dla kobiety idealny, natomiast rozmiar dyskredytuje go jako zegarek męski, bez względu na szerokość geograficzną.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie urośli... Kurczaki i inne robią swoje. Kiedyś taki rozmiar zegarka był normą, a na przestrzeni ostatnich 60 lat urośliśmy i już... To są skutki dobrobytu...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kobiety w naszej szerokosci geograficznej wyznaja zasade , nie rozmiar , tylko pracowitosc !


Zgadzam sie z tym , ze uroslismy , ale i funkcja zegarka sie zmienila . Ja nie chce dzwigac cebuli 50 mm ,  jako bizuterii meskiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubie duzych, nowych cebul 40-50mm , dlatego robie w vintage . U mnie tez jest po staremu , jesli chodzi o plec ,ale zegarek oprocz tego ze ma 33 mm nie wykazuje innych oznak przypisanych kobietom . Moze sie myle ?

Bardzo fajny rozmiar jak na vintage, sam noszę vintage w rozmiarach 32 i 33mm i bardzo je lubię, śmiało kupuj.

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie urośli... Kurczaki i inne robią swoje. Kiedyś taki rozmiar zegarka był normą, a na przestrzeni ostatnich 60 lat urośliśmy i już... To są skutki dobrobytu...

 

Czy ja wiem? Tutaj dla przykładu Clark Gable i jego Rolex, pewnie 36mm. Widać że facet miał solidne przeguby.

 

Clark-Gable-Rolex-5.jpg

 

Moim zdaniem mniejszy zegarek dodaje klasy, a duża cebula to trochę cepelia. Na szczęście producenci zaczynają to dostrzegać i coraz częściej produkują zegarki o mniejszej średnicy. Trendy się zmieniają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo zegarków vintage ( 36-39 mm ) i uważam że świetnie się prezentują na gustownych paskach czy bransoletach, nawet na dość dużych nadgarstkach.

Pisanie natomiast że 32-33 mm wyglądają dobrze na męskim nadgarstku jest takim samym "nadużyciem formy" jak 50 mm Diesel.

No jakiś umiar musi być....;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest kwestia gustu oraz mody. Dawniej nosiło się mniejsze i chyba wcale dużo węższych nadgarstków nie mieliśmy. Dla mnie osobiście minimum to 34mm, sporo jednak zależy od uszu zegarka.

Jeszcze tylko jeden przykład leszcza ze zbyt małym sikorem:

 

Paratrooper_applies_war_paint_111-SC-193

 

EDIT. Tak żeby być w temacie to chyba na poniższej reklamie jest podobny model (bez daty). Wydaje mi się, że widnieje tam średnica 34mm, jak dla mnie w pełni akceptowalna zwłaszcza biorąc pod uwagę kształt koperty:

N89P6La.png

 

Tarcza wygląda na oryginalną. Zastanawia mnie tylko luma. W moich vintydżach zawsze jest mocno pociemniała...

Edytowane przez bialy_gibson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi sie ten zegarek    , jest z pewnego zrodla  , ale chce za niego duzo , bo to niby perelka - tylko rok produkowana . Jestem sklonny dac te pieniadze , ale czy oprocz tego , ze zegarek jest ladny , nic wiecej nie jestem w stanie powiedziec .  Nie prosze o wycene tylko ocene czy to jakis specjalny model lub wersja ?

 

Rok produkcji 1958

 

 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/167665-op%C5%82at%C4%99-za-dzia%C5%82-%E2%80%9Eautentyczno%C5%9B%C4%87-warto%C5%9B%C4%87%E2%80%9D/page-3?do=findComment&comment=2515568

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo zegarków vintage ( 36-39 mm ) i uważam że świetnie się prezentują na gustownych paskach czy bransoletach, nawet na dość dużych nadgarstkach.

Pisanie natomiast że 32-33 mm wyglądają dobrze na męskim nadgarstku jest takim samym "nadużyciem formy" jak 50 mm Diesel.

No jakiś umiar musi być.... ;)

 

Jak chcesz , to Ci poszukam wywiad z prostytutka z Trojmiasta w ktorym dzieli sie doswiadczeniem zyciowym . Ona mowi bez ogrodek , im wieszy sikor na lapie , tym mniejszy siurek w portkach . Badz troche  ostrozniejszy z tym swoim umiarem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystko zależy od nadgarstka i od gustu, A gust jest jak d.pa każdy ma swoją.


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz , to Ci poszukam wywiad z prostytutka z Trojmiasta w ktorym dzieli sie doswiadczeniem zyciowym . Ona mowi bez ogrodek , im wieszy sikor na lapie , tym mniejszy siurek w portkach . Badz troche  ostrozniejszy z tym swoim umiarem .

Ja bym już te insynuacje odnośnie wielkości odpuścił... Masz jakiś następny fajny zegarek?

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz , to Ci poszukam wywiad z prostytutka z Trojmiasta w ktorym dzieli sie doswiadczeniem zyciowym . Ona mowi bez ogrodek , im wieszy sikor na lapie , tym mniejszy siurek w portkach . Badz troche  ostrozniejszy z tym swoim umiarem .

W życiu kieruje się własnym doświadczeniem, prostytutki  nie są dla mnie autorytetem w kwestii zegarków


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu kieruje się własnym doświadczeniem, prostytutki  nie są dla mnie autorytetem w kwestii zegarków

 

Ty tez nie bedziesz innym ram  umiaru wyznaczal , bo kazdy ma swoj . Zgadzasz sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tez nie bedziesz innym ram umiaru wyznaczal , bo kazdy ma swoj . Zgadzasz sie ?

Padają pytania na forum, pojawiają się odpowiedzi.

Przymusu kierowania się nimi nie ma...

W dalszym ciągu podtrzymuję swoją opinię :

Mam sporo zegarków vintage ( 36-39 mm ) i uważam że świetnie się prezentują na gustownych paskach czy bransoletach, nawet na dość dużych nadgarstkach.

Pisanie natomiast że 32-33 mm wyglądają dobrze na męskim nadgarstku jest takim samym "nadużyciem formy" jak 50 mm Diesel.

No jakiś umiar musi być....;)

Lubie zegarki vintage, ale pewne modele z racji wielkosci nadają się tylko do kolekcji ( szuflady) bo smiesznie dziś wyglądają na meskim nadgarstku, oczywiscie wolna wola, można i perukę z rajtuzami nosić podpierając się opinią ze byly modne wśród XVIII wiecznych elegantów...

 

I tym stwierdzeniem pozwolę sobie zakończyć dyskusję.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli szerokość koperty i to, że też należą do aktualnie mniejszych modeli.

Pytałeś o wielkość mechanizmu, nie zegarka.

 

Są modele Omegi o wielkości zegarka ponad 30 mm z mechanizmami 18 mm, więc to "bez znaczenia" .

Koperta to tylko "puszka".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli "wartość brutto" czyli to, co widać na nadgarstku oraz to, że w porównaniu do współczesnych zegarków nie są to olbrzymy w swoich oryginalnych kopertach.

 

Myślę, że dużą rolę odgrywa postura nadgarstka i że wielkość zegarka powinna być proporcjonalna do ręki właściciela. Uważam, że źle będzie wyglądać zarówno busola na szczupłym nadgarstku, jak i mały zegarek na dużej ręce. Chociaż preferencje użytkowników bywają różne. Jak sądzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, składowych jest wiele, od preferencji użytkownika, po strój, porę dnia nawet, kształt ręki, układ tarczy, kolor i wiele innych....

Są i vintage mające ponad 40 mm.

A odbiegając trochę od tematu, zegarkom naręcznym nie wróżono popularności, traktowano je jako damskie, dopiero działania wojenne na początku 20 wieku wymusiły niejako z powodu wygody użytkowania że zaczęto traktować je jako męskie....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.