Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ditum

Breitling Navitimer World - oryginał?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

zwracam się do Was z serdeczną prośbą o weryfikację zegarka widocznego na załączonych zdjęciach.

Został mi on zaoferowany w ramach spłaty długu o wartości 10 000 zł. Niestety brak pudełka i dokumentów, podobno zostały w domu przy przeprowadzce (osoba pochodzi z zagranicy).

Czy myślicie, że to dobra oferta (zakładając, że zegarek jest oryginalny).

 

Z góry dziękuję za Wasze opinie!

post-107536-0-45484900-1555222880_thumb.jpeg

post-107536-0-36569700-1555222894_thumb.jpeg

post-107536-0-19296800-1555222903_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zdjęcia są nienajlepszej jakości niestety, ale w sumie nic niepokojącego tu nie dostrzegam. Choć sama historia jest dość słaba (mam na myśli oddanie zegarka za dług i zaginięcie dok. przy przeprowadzce). Pewnie jeszcze któryś z bardziej doświadczonych użytkowników się wypowie.

Co do podpowiedzi czy warto czy nie, to nikt tu na forum nie dokona wyceny. Masz wszelkie narzędzia aby zrobić to samodzielnie. Zastanów się też, czy łatwo Ci będzie w razie czego ten zegarek spieniężyć, to dość popularny model, sporo ich jest na rynku wtórnym.

I oczywiście przed jego przyjęciem udałabym się do dobrego zegarmistrza celem potwierdzenia autentyczności. Są teraz takie podróbki, że naprawdę ciężko je rozpoznać, zwłaszcza bez oglądania tego, co jest w środku.

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, historia jest najsłabszym punktem tej sprawy.

Jestem ciekawy innych opinii.

Dzięki Carrot!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bez dokumentów, w przedstawionej sytuacji w ogóle bym nie brał. Jak wspomniał kolega, może być podróbką, może być problem żeby spieniężyć - model popularny, brak dokumentów powoduje, że niektórzy w ogóle nie wezmą nawet jeśli są zainteresowani, a "ryzykanci" słono wycenią swoje ryzyko.

Po tym - masz pewność, że nie pochodzi z przestępstwa? Do odzyskiwania długów służą istnieją odpowiednie służby takie jak sąd i komornik, które zadbają o to, żebyś całość przeprowadził legalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym byl na Twoim miejscu , to bym poszedl z gosciem i jego zegarkiem do najblizszego lombardu i sprobowal spieniezyc ta cebule . Jak jest oryginalna  dostaniesz 10k ,gdyz jest  to popularny i chodliwy model , wsrod nowobogackich szczegolnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w autoryzowanym punkcie Breitlinga mogą sprawdzić legalność egzemplarza?

 

Generalnie od jakiegoś czasu myślałem o zakupie zegarka dla siebie. Więc nie zależałoby mi na szybkiej odsprzedaży. Ważne, żeby był oryginalny i z legalnego źródła, to wszystko w połączenią z ceną (równowartość długu) to chyba nienajgorsza propozycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być możne to tylko kwestia zdjęcia, ale cyfra 2 przy indeksie, nie jest z nim idealnie zgrana (lekko przesunięta), ale powiem szczerze że jak się poprzyglądałem to wygląda więcej niż przyzwoicie.

Nie wiem czy znalazłem dokładnie ten sam model w sieci ale dla porównania:

 

A2432212-B726BKLT

 

GGvhcdg.jpg

 

E4513Tf.jpg

 

HSaHIo4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być możne to tylko kwestia zdjęcia, ale cyfra 2 przy indeksie, nie jest z nim idealnie zgrana (lekko przesunięta).

Nie wiem czy znalazłem dokładnie ten sam model w sieci ale dla porównania:

 

A2432212-B726BKLT

 

 

 

 

Twoje fotki się nie wyświetlają. A co napisu "Swiss made" to chyba występowały wersje z nim i bez niego...

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje fotki się nie wyświetlają. A co napisu "Swiss made" to chyba występowały wersje z nim i bez niego...

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Zmieniłem hosta powinno wyświetlać.

Co do napisu swiss made masz rację, bo międzyczasem znalazłem że była ta wersja, więc to wykasowałem.

Na fotkach wygląda porządnie, choć przydałoby się by założyciel tematu wrzucił lepszej jakości zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz gra. Lepsze fotki już pewnie niewiele zrobią, trzeba udać się do speca, który sprawdzi czy w środku jest to, co trzeba

Oryginalność egzemplarza można sprawdzić, co do legalności, to wątpię czy są takie możliwości...

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z Breitlingami nie potwierdzą ani oryginalności ani legalności egzemplarza. Nie są ani policją ani serwisem. To sprzedawcy, którzy na temat zegarków wiedzą tyle żeby je sprzedawać, nie kupować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie z Breitlingami nie potwierdzą ani oryginalności ani legalności egzemplarza. Nie są ani policją ani serwisem. To sprzedawcy, którzy na temat zegarków wiedzą tyle żeby je sprzedawać, nie kupować ;)

Antiquarius, tak się zastanawiałam jak można potwierdzić legalność pochodzenia. Bierzesz zegarek w łapkę i lecisz na posterunek, żeby sprawdzili czy nie figuruje w jakimś rejestrze rzeczy kradzionych? A jak się okaże że figuruje, to bransoletę zegarka zamieniają od razu na inne?

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciąż się waham czy iść na tę ofertę...

Jeżeli tak, to oczywiście pójdziemy do zegarmistrza. Rozmawiałem ze sklepem Breitliga... legalności sprawdzić nie mogą „od ręki”. Chyba, że wysyłka do serwisu w Wiedniu... i tam mogą się wypowiedzić mając zegarek na miejscu. Ale i to nie daje 100% pewności.

 

Czy generalnie jest to dobry zegarek/mechanizm? Jak wygląda kwestia serwisowania - jak często? Czy może lepiej rozejrzeć się za czymś innym w tych pieniądzach (lub trochę nawet dołożyć).

Wyglądowo może być, myślałem jeszcze o SuperOcean Heritage, IWC Pilot, Chronomat 44, Omega PO. Jak myślicie?

 

PS: dziękuje za dotychczasowe zaangażowanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądowo jest tylko "może być", to ja bym na Twoim miejscu na taki układ nie szła. Zegarek się musi przede wszystkim Ci podobać. I masz strasznie dużo zachodu z ogarnięciem jego oryginalności i legalności i to bez 100% gwarancji... Ja bym wzięła kasę od dłużnika (choć to pewnie też będzie trudny temat) i kupiła coś, co mi się naprawdę podoba wtedy warto nawet dołożyć trochę, ale będziesz miał zegarek, którym będziesz się zachwycał. Z taki budżetem będziesz miał bardzo szeroki wybór.

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antiquarius, tak się zastanawiałam jak można potwierdzić legalność pochodzenia. Bierzesz zegarek w łapkę i lecisz na posterunek, żeby sprawdzili czy nie figuruje w jakimś rejestrze rzeczy kradzionych? A jak się okaże że figuruje, to bransoletę zegarka zamieniają od razu na inne?

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Pewnie tak to wygląda, na forum są policjanci i oni mogą coś powiedzieć więcej. Natomiast w sklepie Breitlingu pewnie mówili o możliwości potwierdzenia oryginalności przez serwis, nie o tym czy jest ofiarą jakiegoś przestępstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę możliwości aby dealer mógł stwierdzić czy produkt pochodzi z przestępstwa, nawet pewnie policja nie we wszystkich przypadkach jest w stanie to stwierdzić. A co do potwierdzania oryginalności, to miałam na myśli ogólnie taką możliwość, niekoniecznie przez sprzedawcę

Swoją drogą, ciekawa jestem jak wygląda sprawdzenie legalności przez policję... Może któryś z policjantów trafi na ten wątek i zechce się podzielić taką wiedzą

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rozmawiałem ze sklepem Breitliga... legalności sprawdzić nie mogą „od ręki”. Chyba, że wysyłka do serwisu w Wiedniu... i tam mogą się wypowiedzić mając zegarek na miejscu. Ale i to nie daje 100% pewności"

 

Odnosiłem się do tej informacji podanej przez autora wątku. Pewnie chodziło o oryginalność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ktoś w takim razie pomylił pojęcia...

 

Wysłane z mojego Galaxy A8 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalność do sprawdzenia na miejscu. Legalność do sprawdzenia tylko w np. Wiedniu, ale bez 100% pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalność do sprawdzenia na miejscu. Legalność do sprawdzenia tylko w np. Wiedniu, ale bez 100% pewności.

 

To trochę bez logiki. Do sprawdzenia "legalności" wystarczą numery seryjne, można przesłać je mailem i informację zwrotną również. Po co wysyłać zegarek do Wiednia w tym celu? A do sprawdzenia "oryginalności" trzeba zajrzeć do środka, ostatnio coraz głębiej w szczegóły i tu przydaje się serwis, którego zdaje się w Polsce nie ma ..

 

To jakiś Apart czy któryś niezależny Sprzedawca?

 

Tu znalazłem jakąś miedzynarodową stronę gdzie można sprawdzać zgłoszone zegarki, funta za sztukę:

 

https://www.thewatchregister.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Rozmawiałem ze sklepem Breitliga... legalności sprawdzić nie mogą „od ręki”. Chyba, że wysyłka do serwisu w Wiedniu... i tam mogą się wypowiedzić mając zegarek na miejscu. Ale i to nie daje 100% pewności"

 

Odnosiłem się do tej informacji podanej przez autora wątku. Pewnie chodziło o oryginalność.

 

A to dobre jest. Wysyłają zegarek do Wiednia to Breitlinga i to nie daje 100% pewności że zegarek jest oryginalny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zegarek figurował jako kradziony musi być zgłoszony jako kradziony na policję z numerem seryjnym. A potem pierwotny właściciel musi sie pofatygować do serwisu, żeby sobie na podstawie kwitu wpisali w bazę danych zegarków kradzionych. Mało kto to robi. Zegarek wygląda dobrze. Poproś o zdjecie dekla z referencją i numerem seryjnym. Podrabiane zegarki najczęściej mają ten sam numer i można po tym namierzyć inne egzemplarze z serii w Internecie. We środku ETA 7754, czyli dobry i sprawdzony werk. Tyle, że miej świadomość, że to zegarek, który ma 46mm średnicy.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.