Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rybek

czy g-shock jest przereklamowany ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałem się z wami podzielić refleksjami jak w temacie. Otóż kilka dni temu padła mi bateria w moim GA-100B-4AER. Z racji tego iż nie posiadam tak małych wkrętaków, postanowiłem zadzwonić jak wygląda wymiana baterii, sprawdzenie szczelności itp. Jakież było moje zdziwienie, iż powiedziano mi że nie przeprowadzają szczelności, gdyż, i teraz nie pamiętam czy powiedziano mi czy ogólnie G-Shock'ach, czy w tym konkretnym modelu "pękają szybki" podczas tej próby. WTF ??? No więc jak to jest czy ta renoma o G-Shock, że są niezniszczalne itp. jest przereklamowana ?, Czy ktoś mnie wprowadził w błąd chcąc mnie zbyć z racji "nie chce mi się tego robić". Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z przeprowadzaniem prób szczelności po wymianie baterii ?
Wychodzi na to, iż jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zakup z tough solar, gdzie, nie ma konieczności otwierania zegarka, aczkolwiek to nie załatwia sprawy i nie zmienia faktu iż wg. informacji tego Pana nie jest/są on/one w stanie wytrzymać ciśnienia statycznego rzędu 20ATM. To co odkładać je do gablotki na półkę ?? WTF ???
Podzielcie się swoimi opiniami Panowie/Panie, gdyż jest ciekawy o co w tym wszystkim chodzi.

Edytowane przez DawPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Inna sprawa, że w Polsce większość zakładów jeśli już ma możliwość przeprowadzić test szczelności, to do klasy WR100 włącznie.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W solarach trzeba  wymieniać akumulator więc i otwierać  potrzeba niestety . Test szczelnosci można robić bez problemu robiłem taki dla dw 5600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Inna sprawa, że w Polsce większość zakładów jeśli już ma możliwość przeprowadzić test szczelności, to do klasy WR100 włącznie.

 

Jedna z firm z Krakowa, która ma swoja siedzibę w galerii Kazimierz i na ul. Szewskiej, żeby nie podawać nazw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Na Szewskiej jest chyba tylko Płonka, więc wielkim konspiratorem nie będziesz ;)

Jak najbardziej podawać dane firm, które dają wątpliwe rady/informacje.

Kilka razy tam byłem, jeszcze za czasów studenckich. Miałem wrażenie, że niezbyt proste roboty nie wróżące dużego zysku spławiają :)

Raz pytałem o uruchomienie dwóch rusków, raz o uruchomienie całkiem ładnego damskiego tissota i zawsze kończyło się u p.Kowala.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielcie się swoimi opiniami Panowie/Panie, gdyż jest ciekawy o co w tym wszystkim chodzi.

 

Obejrzyj sobie - co prawda to kolorystyka inna ale model ten sam. Myślę że nie ma sensu komentować tego co słyszałeś u "profesjonalisty". 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test szczelności, 200 m, a ilu z was tego potrzebuje...

Edytowane przez artsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

tutaj pewnie nikt:)

-ale po zmianie baterii,milo wrocic swiadomoscia do doskonalosci :P

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test szczelności, 200 m, a ilu z was tego potrzebuje...

Ja:), płacę za zegarek z takimi parametrami i taki chcę mieć.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj sobie - co prawda to kolorystyka inna ale model ten sam. Myślę że nie ma sensu komentować tego co słyszałeś u "profesjonalisty". 

 

 

Heh ten ostatni to hardcore :), dziwi mnie że nie zdał :)

 

Ja:), płacę za zegarek z takimi parametrami i taki chcę mieć.

Dokładnie, w końcu do tego są stworzone, a nie ze ktoś jakieś farmazony będzie pierdzielił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zegarek w którym zmieniałem baterie przechodził testy szczelności, nawet 14 letni model więc na pewno szybki nie pękają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.