Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
rybek

czy g-shock jest przereklamowany ?

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.
Chciałem się z wami podzielić refleksjami jak w temacie. Otóż kilka dni temu padła mi bateria w moim GA-100B-4AER. Z racji tego iż nie posiadam tak małych wkrętaków, postanowiłem zadzwonić jak wygląda wymiana baterii, sprawdzenie szczelności itp. Jakież było moje zdziwienie, iż powiedziano mi że nie przeprowadzają szczelności, gdyż, i teraz nie pamiętam czy powiedziano mi czy ogólnie G-Shock'ach, czy w tym konkretnym modelu "pękają szybki" podczas tej próby. WTF ??? No więc jak to jest czy ta renoma o G-Shock, że są niezniszczalne itp. jest przereklamowana ?, Czy ktoś mnie wprowadził w błąd chcąc mnie zbyć z racji "nie chce mi się tego robić". Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z przeprowadzaniem prób szczelności po wymianie baterii ?
Wychodzi na to, iż jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zakup z tough solar, gdzie, nie ma konieczności otwierania zegarka, aczkolwiek to nie załatwia sprawy i nie zmienia faktu iż wg. informacji tego Pana nie jest/są on/one w stanie wytrzymać ciśnienia statycznego rzędu 20ATM. To co odkładać je do gablotki na półkę ?? WTF ???
Podzielcie się swoimi opiniami Panowie/Panie, gdyż jest ciekawy o co w tym wszystkim chodzi.

Edited by DawPi

Kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Inna sprawa, że w Polsce większość zakładów jeśli już ma możliwość przeprowadzić test szczelności, to do klasy WR100 włącznie.

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

W solarach trzeba  wymieniać akumulator więc i otwierać  potrzeba niestety . Test szczelnosci można robić bez problemu robiłem taki dla dw 5600.

Kto Ci takich bzdur naopowiadał?

Inna sprawa, że w Polsce większość zakładów jeśli już ma możliwość przeprowadzić test szczelności, to do klasy WR100 włącznie.

Jedna z firm z Krakowa, która ma swoja siedzibę w galerii Kazimierz i na ul. Szewskiej, żeby nie podawać nazw.

Powitoł

Na Szewskiej jest chyba tylko Płonka, więc wielkim konspiratorem nie będziesz ;)

Jak najbardziej podawać dane firm, które dają wątpliwe rady/informacje.

Kilka razy tam byłem, jeszcze za czasów studenckich. Miałem wrażenie, że niezbyt proste roboty nie wróżące dużego zysku spławiają :)

Raz pytałem o uruchomienie dwóch rusków, raz o uruchomienie całkiem ładnego damskiego tissota i zawsze kończyło się u p.Kowala.

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Podzielcie się swoimi opiniami Panowie/Panie, gdyż jest ciekawy o co w tym wszystkim chodzi.

Obejrzyj sobie - co prawda to kolorystyka inna ale model ten sam. Myślę że nie ma sensu komentować tego co słyszałeś u "profesjonalisty". 

Test szczelności, 200 m, a ilu z was tego potrzebuje...

Edited by artsky

Guest mrovka

tutaj pewnie nikt:)

-ale po zmianie baterii,milo wrocic swiadomoscia do doskonalosci :P

Edited by mrovka

Test szczelności, 200 m, a ilu z was tego potrzebuje...

Ja:), płacę za zegarek z takimi parametrami i taki chcę mieć.

Pozdrawiam, Marek

Obejrzyj sobie - co prawda to kolorystyka inna ale model ten sam. Myślę że nie ma sensu komentować tego co słyszałeś u "profesjonalisty". 

Heh ten ostatni to hardcore :), dziwi mnie że nie zdał :)

Ja:), płacę za zegarek z takimi parametrami i taki chcę mieć.

Dokładnie, w końcu do tego są stworzone, a nie ze ktoś jakieś farmazony będzie pierdzielił.

Każdy zegarek w którym zmieniałem baterie przechodził testy szczelności, nawet 14 letni model więc na pewno szybki nie pękają.