Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
ch24.pl

Doxa SUB 200 130th Anniversary – Basel 2019 [dostępność, cena]

Recommended Posts

Ktoś wie, co to za kultowa refernecja SUB 200, do której ten zegarek nawiązuje?

Marcin bez urazy ale fantazja Cię poniosła i to grubo :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Jedyna zaleta, że doxa spuściła z tonu z cenami. To wciąż za drogi zegarek ale porusza się w granicach w jakich ta marka zawsze powinna się poruszać a niestety z uwagi na świrów którzy je kupowali ceny były nadymane niczym żaba właśnie przed spotkaniem z gąsienicą :D

Cennik Doksy jest raczej dostosowany do tego, co firma oferuje. "Normalne" modele to poziom cenowy Certiny czy Tissota, a seria SUB to półka Sinna, Orisa, TAGa czy LLD. Drogo? Może i ciut za dużo, jak spojrzymy tylko na jakość wykonania, ale SUB bije wymienionych konkurentów historią i unikalnym wzornictwem. Jak dla mnie cena uczciwa, choć bez tych wszystkich freaków, którzy rzucą się na nowe wypusty tylko dlatego, że dodano na tarczy jakiś wzorek albo pomalowaną ją na inny kolor, byłaby zdecydowanie fajniejsza.

Edited by poiuyt

Ktoś wie, co to za kultowa refernecja SUB 200, do której ten zegarek nawiązuje?

Na przykład to. I jak widać, nawiązuje tak sobie.

post-106853-0-86862000-1555700415_thumb.jpg

Ja nie widzę żadnego nawiązania. Może autor artykułu napisze, co miał na myśli, pisząc o nawiązaniu do kultowej referencji?

Oni się już dawno pogubili....nie próbujmy się doszukiwać historii tam gdzie jej nie ma. Ci którzy trochę diverami się interesują od razu rozpoznają kształty omegi. Tyle, że spuchnięte. Bo skrócono uszy. Kiepski zegarek który nawet nie potrafi udanie zerżnąć Omegi. Fatalne proporcje, prostacka tarcza. Jednie bransoleta jest fajna ale tej nie dało się spieprzyć bo dali po prostu ją od dotychczasowych modelu SUB.

Amsterdam-Vintage-Watches-Omega-Seamaste

To jest fajny diver!

1-1.jpg

Edited by QuadrifoglioVerde

QV ostro jedziesz po tym zegarku. Ja w nim winy nie widzę :) Zgadzam się natomiast z tym, że Doxa przegina z cenami. 2k $ za ich suby to dużo. Ten jest wyceniony lepiej.

rXQHFG4.jpg

QV ostro jedziesz po tym zegarku. Ja w nim winy nie widzę :) Zgadzam się natomiast z tym, że Doxa przegina z cenami. 2k $ za ich suby to dużo. Ten jest wyceniony lepiej.

Nie trawię fałszu i leserstwa, a ten zegarek śmierdzi nim z kilometra. Nie ma w nim żadnej pasji, żadnego pomysłu. Dlatego będę go hejtował ile wlezie :-) w wolnym czasie oczywiście. Zobacz na tego Ulysse Nardin - to jest "napracowany" zegarek gdzie każdy szczegół jest przemyślany.

Najbardziej jestem zdumiony gdzie czytam peany pochwalne na część takiej Doxy czy Certiny PH200 czy jak jej tam...takie same flaki z olejem, pisane przez doświadczonych userów.

Ten UN Marcin to zwykły ulep. Koperta jak z Parnisa bezel indeksy na tarczy ze starego nurka Alpiny. To dopiero innowacja w projektowaniu zegarka. Jako całość z daleka zalatuje z lekka Iwucem. Kompletnie bez pomysłu zegarek.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Ten UN Marcin to zwykły ulep. Koperta jak z Parnisa bezel indeksy na tarczy ze starego nurka Alpiny. To dopiero innowacja w projektowaniu zegarka. Jako całość z daleka zalatuje z lekka Iwucem. Kompletnie bez pomysłu zegarek.

Jednak Jacek się nie znasz. Chciałem Ci dać szansę....ale nie....Przez takich jak Ty zegarmistrzostwo wciąż byłoby na etapie zegarów słonecznych.

Jednak Jacek się nie znasz. Chciałem Ci dać szansę....ale nie....Przez takich jak Ty zegarmistrzostwo wciąż byłoby na etapie zegarów słonecznych.

Nigdy nie twierdziłem ze jest inaczej, nie mniej nie jestem w stanie strawić zachwycania się zegarkiem ulepionym z innych pomysłów

Z tych 2 brałbym UN :)

Ja ani jednego ani drugiego ale jeśli bym musiał to Doxa bo wizualnie dla mnie ma charakter w przeciwieństwie do tego konkretnego UN który jest chyba najnudniejszym zegarkiem w ich dorobku

Edited by Jash

zobaczcie jak pięknie wykończono wskazówkę sekundową ( powiększcie zdjęcie )....przecież to jest parodia. Nawet otwór na ośkę jest niecentryczny, o precyzji nałożenia lumy na kwadracik nie wspomnę.

doxa_sub200_2019a_ch24pl-2100x916-155508

Marcin kompletnie nie czujesz ducha vintage :D

Stanę w obronie Certiny PH. Fajna jest.

Doxa delikatnie mówiąc średnia.

UN fajny.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Certina PH jest super

To jak byś spozycjonował SUBy (te prawdziwe, a nie to coś z tematu)? W okolicach HydroConquest z 30 ATP?

Przecież w cenie SUBa 1200 Rado sprzedaje Captain Cooka, a do Aquadive trzeba jeszcze dołożyć.

Tarcza jest lepiej wykonana w HC niż w Subach.

Kształt koperty kwesta gustu.

Kajdan lepszy w Subie. Lecz nie pamiętam jakie są zapięcia.

Mechanizm chyba ten sam.

Tak to wygląda. Trzeba sobie samemu odpowiedzieć co lepsze.

A Rado z cenami oszalało. :(

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

To Doxa sub jest wg mnie idą z najlepszych „nie subowych” zegarków tej marki na rynku. Wspominana Certina to też jeden z najlepszych modeli marki ostatnich lat.

To jak byś spozycjonował SUBy (te prawdziwe, a nie to coś z tematu)?

Subiektywnie to tak na poziomie Sinna U1

rXQHFG4.jpg

chętnie zobaczyłbym oryginalną doxę do której się ma odnosić ten model... 

No i nazwałbym tej koperty(jak w artykule) "beczkowatą" ,ona jest zdecydowanie "seamasterowata" :) 

co nie znaczy,że brzydka..

z tarczy wieje trochę nudą.. ale w tej cenie, całość w sumie-do przyjęcia.

Na pewno znajdą się chętni.. 

Typowy diver tamtych lat, dlatego nie rozumiem krytyki. Dzisiejsza linia SUB projektowana była przy udziale jednostek spexjalnych, stąd wskazania tablic na bezelu oraz pomarańczowy kolor. Dziś ikona Doxy, ale trzeba pamietać, że to jednak całkiem inny model.

post-1617-0-84688800-1555953233_thumb.jpg

Co-Axial

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.