Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ch24.pl

Oris Big Crown Pointer Date z czerwoną tarczą – Basel 2019 [zdjęcia live, cena]

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżony dwa lata temu, utrzymany w klimacie retro model Big Crown Pointer Date z miejsca stał się hitem. W tym roku kolekcja uzupełniła się o kilka nowych wariantów, w tym ten z burgundowym cyferblatem. To tylko tarcza, a jednak robi wielką różnicę.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie byłem przekonany do tej kolorystyki, a teraz, im dłużej mu się przyglądam, tym bardziej mi się podoba. Fajnie, że kolor końcówki pointera jest jednak zdecydowanie inny, niż kolor samej tarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Fajna wersja, ale moim zdaniem nadal najfajniejsza jest ta....

 

23672_0175477414065-0752063_horizontale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A tu zgoda :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Nie byłem przekonany do tej kolorystyki, a teraz, im dłużej mu się przyglądam, tym bardziej mi się podoba. Fajnie, że kolor końcówki pointera jest jednak zdecydowanie inny, niż kolor samej tarczy.

Końcówka pointera jest tradycyjnie czerwona.

Wg mnie te nowe wersje kolorystyczne i tak są brzydsze od już nie produkowanej wersji Big Crown Pointer Date o nr ref. 01 754 7543 4061-07 8 20 61.

Smaczki stylistyczne na jej srebrnej tarczy są chyba nie do powtórzenia w innych wersjach kolorystycznych.

Ciekawostka - w 2013 r. kupiłem właśnie taką wersję na bransolecie w Janeba Time poniżej 3000 zł. Teraz za takiego Orisa, w którym technicznie nic się nie zmieniło, za wyjątkiem koloru tarczy, trzeba zapłacić prawie 7000 zł.

Tego nie da się racjonalnie uzasadnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Ciekawostka - w 2013 r. kupiłem właśnie taką wersję na bransolecie w Janeba Time poniżej 3000 zł. Teraz za takiego Orisa, w którym technicznie nic się nie zmieniło, za wyjątkiem koloru tarczy, trzeba zapłacić prawie 7000 zł.

Tego nie da się racjonalnie uzasadnić.

Pewnie wskakują półkę wyżej więc i ceny siłą rzeczy idą w górę. W mojej ocenie Oris przeskoczył Tag Heuera oraz Longinesa, pomijam to co było kiedyś tylko biorę pod uwagę ostatnie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Końcówka pointera jest tradycyjnie czerwona.

Wg mnie te nowe wersje kolorystyczne i tak są brzydsze od już nie produkowanej wersji Big Crown Pointer Date o nr ref. 01 754 7543 4061-07 8 20 61.

Smaczki stylistyczne na jej srebrnej tarczy są chyba nie do powtórzenia w innych wersjach kolorystycznych.

Ciekawostka - w 2013 r. kupiłem właśnie taką wersję na bransolecie w Janeba Time poniżej 3000 zł. Teraz za takiego Orisa, w którym technicznie nic się nie zmieniło, za wyjątkiem koloru tarczy, trzeba zapłacić prawie 7000 zł.

Tego nie da się racjonalnie uzasadnić.

Napisz proszę jaką konkretnie wersje kupiłeś bo podejrzewam ze raz była to wersja Original plus była na jakiejś wyprzedaży u nas. A co do ceny.....wszystkie zegarki drożeją nie tylko Oris.

Za moje wymarzone Damasko płaciłem rok temu prawie 1200 euro, jak zaczynałem przygodę z forum kosztowało jak dobrze pamietam 700 może 800 euro.

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norbie Twoja ulubiona Stowa też zdrożała 2 razy ;) jak cofniemy się w czasie to nawet bardziej. Moja Antea kosztowała 290 euro, teraz 980 euro.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna wersja, ale moim zdaniem nadal najfajniejsza jest ta....

 

 

 

Też tak myślałem, aż nie zobaczyłem burgundowej... 

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No ja burgund widziałem i na pasku i na bransolecie i dla mnie blue fajniejsza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Filip - Zgadza się, problem jest szerszy i nie dotyczy tylko Orisa. Firmy zegarkowe nieustannie testują nasze granice tolerancji na nieuzasadniony wzrost cen, który przede wszystkim w segmencie średniej klasy zegarków wydaje mi się najszybszy i największy. Nie zawsze towarzyszy mu wzrost jakości lub innowacyjność produktu.

Jash - Swojego Orisa BC Original ze srebrną tarczą kupiłem w outlecie, ale różnica w cenie w stosunku do nominalnej wynosiła max.20%. Nie mam już tego zegarka, ale pamiętam, że tarcza plus indeksy dawały niesamowity efekt.Fajnie byłoby, gdyby Oris wrócił kiedyś do tej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ta wersja co miałeś początkowo kosztowała jak dobrze pamiętam 3690zł i dziś jest droższa odrobinę, ale nie kosztuje tylko co omawiane wyżej wersje, bo to jednak nieco inny model. Tak więc ta wersja jest nadal, niestety, z lekko zmienioną tarczą, która raz mi się podoba bardziej, a raz mniej. Koperta też jest inna bardziej smukła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Ok. Nie wiedziałem o modyfikacji tarczy i koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.