Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
daagonet

Serwis/Przegląd MM300

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem na forum takiego tematu i w sumie nie znalazłem.

 

Czy ktoś z posiadaczy MM300 bądź czegoś na 8L35 jest w stanie polecić jakiegoś speca, który mógłby zrobić okresowy przegląd zegarka?  Fajnie jakby to było gdzieś w mazowieckim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chcę posta pod postem pisać ale chciałbym wrzucić mały update - moze komuś w przyszłości się przyda. MM siedzi w serwisie z linku już 3 tygodnie. Po tym czasie dowiedziałem się, że jednak oni za bardzo nie potrafią tego zegarka serwisować i muszą kontaktować się z jakimś punktem obsługującym. Na tą chwilę kazali czekać i szczerze to już trochę się boję rezultatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Dlaczego go nie wysłałeś do serwisu autoryzowanego Zibi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Nie bardzo chcę posta pod postem pisać ale chciałbym wrzucić mały update - moze komuś w przyszłości się przyda. MM siedzi w serwisie z linku już 3 tygodnie. Po tym czasie dowiedziałem się, że jednak oni za bardzo nie potrafią tego zegarka serwisować i muszą kontaktować się z jakimś punktem obsługującym. Na tą chwilę kazali czekać i szczerze to już trochę się boję rezultatu...

 

To jest minus tego modelu.

Nie wiem, czy dalej tak jest, ale jeszcze 2 lata temu tylko japońskie serwisy miały szkolenia z tego modelu. Części typu uszczelki, bezel, szkiełko itp. pewnie będą mogli zamówić, ale w sumie to samo możesz sam kupić i zanieść do dobrego zegarmistrza. Części do werku mogły zamawiać tylko japońskie serwisy.

Później wyszło więcej referencji MM300, ale nie pamiętam czy dalej są to modele JDM, czy może już są "worldwide".

 

Zdecydowałeś się na przegląd stricte profilaktycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego go nie wysłałeś do serwisu autoryzowanego Zibi?

Do zrobienia jest taki zwykły przegląd okresowy, nie żadne naprawy więc nadzieja była, że sobie poradzą :)

 

 

To jest minus tego modelu.

Nie wiem, czy dalej tak jest, ale jeszcze 2 lata temu tylko japońskie serwisy miały szkolenia z tego modelu. Części typu uszczelki, bezel, szkiełko itp. pewnie będą mogli zamówić, ale w sumie to samo możesz sam kupić i zanieść do dobrego zegarmistrza. Części do werku mogły zamawiać tylko japońskie serwisy.

Później wyszło więcej referencji MM300, ale nie pamiętam czy dalej są to modele JDM, czy może już są "worldwide".

 

Zdecydowałeś się na przegląd stricte profilaktycznie?

Dokładnie tak. Jest to zegarek, który pewnie zostanie ze mną, więc zdecydowałem się zrobić taki przegląd okresowy - czyszczenie, smarowanie. Sytuacja jest dziwna bo oddając zegarek padło zapewnienie, że sobie poradzą, potrafią to zrobić. Jeśli po 3 tygodniach otrzymuję informację, że muszą się kontaktować z kimś tam w celu konsultacji to trochę mnie krew zalewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Do zrobienia jest taki zwykły przegląd okresowy, nie żadne naprawy więc nadzieja była, że sobie poradzą :)

 

 

Dokładnie tak. Jest to zegarek, który pewnie zostanie ze mną, więc zdecydowałem się zrobić taki przegląd okresowy - czyszczenie, smarowanie. Sytuacja jest dziwna bo oddając zegarek padło zapewnienie, że sobie poradzą, potrafią to zrobić. Jeśli po 3 tygodniach otrzymuję informację, że muszą się kontaktować z kimś tam w celu konsultacji to trochę mnie krew zalewa.

 

Tam jest wkręcany element zapewniający szczelność szkiełka, w połączeniu z WR to może być przyczyną konsternacji.

Pytałem o to w Seiko Amsterdam i powiedzieli, że pewnie by sobie poradzili, ale że nie mieli szkoleń to nie byli pewni czy mogą wystawić gwarancje (!?). Nigdy nie serwisowali takiego zegarka, więc nasz polski serwis nie jest tu sto lat za murzynami.

Było natomiast jasne, że jeśli w grę wchodzi praca na werku to zegarek pojedzie do Japonii.

 

Szczerze mówiąc, dopóki byłbym zadowolony z dokładności, to bym go nie serwisował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem ile taki serwis(Japonia) by kosztował.

Sam przegląd, bez napraw.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Oj nie wiem, już sprzedałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś pisał o 400-500€

 

Oby obyło się bez takich cudów ;) Wstępnie podali mi cenę 300 zł i fajnie by było jakby nagle się nie zamieniło w euro. 

A na serwis się zdecydowałem bo coś zaczął mi mocniej późnić, zamiast ok 1 minuty na dzień zrobiło się 2-3.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A na serwis się zdecydowałem bo coś zaczął mi mocniej późnić, zamiast ok 1 minuty na dzień zrobiło się 2-3.  

Ile wiosen ma? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem tego samego zdania. Póki nie wykazuje nieprawidłowości - lepiej nie ruszać.

 

Tam jest wkręcany element zapewniający szczelność szkiełka, w połączeniu z WR to może być przyczyną konsternacji.

Pytałem o to w Seiko Amsterdam i powiedzieli, że pewnie by sobie poradzili, ale że nie mieli szkoleń to nie byli pewni czy mogą wystawić gwarancje (!?). Nigdy nie serwisowali takiego zegarka, więc nasz polski serwis nie jest tu sto lat za murzynami.

Było natomiast jasne, że jeśli w grę wchodzi praca na werku to zegarek pojedzie do Japonii.

 

Szczerze mówiąc, dopóki byłbym zadowolony z dokładności, to bym go nie serwisował.

Edytowane przez dante100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile wiosen ma? :)

 

 

Szczerze to nie wiem, ma date zakupu 2016, wg sprawdzarki może być wyprodukowany w 2013. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem, ma date zakupu 2016, wg sprawdzarki może być wyprodukowany w 2013. 

Dziękuje za info, tak to pora na przegląd  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po postach wygląda na to że nikt nie serwisował swoich MM :(

Wnioski nasuwają się same jak ktoś zdecyduje się na kupno używanego (wiekowego) MM. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?, oferowane, używane zegarki, min na bazarku to "ucieczka przed problem"?

Mowa o tych bez serwisu...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co?, oferowane, używane zegarki, min na bazarku to "ucieczka przed problem"?

Mowa o tych bez serwisu...

A które są po serwisie?

Nikt nie znalazł się kto by taki serwis robił  :mellow: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy serwis z tego co pamietam to jest w Holandii. A jak sobie tam nie poradzą to odsyłają do Japonii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
Napisano (edytowane)

Czy w kwarcu, oprócz wymiany baterii serwisuje się werk? A jeśli tak, to jak często?

Instrukcja 7C46 mówi tylko o szkle, koronce i uszczelkach:

 

It is recommended that the watch be checked once every 2 to 3 years by an AUTHORIZED SEIKO DEALER or SERVICE CENTER to ensure that the case, crown, gasket and crystal seal remain intact.

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także podlega serwisowi, masz oprócz uszczelek ruchome łożyskowane części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.