Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Schioedtei

Laco Dortmund Erbstück – recenzja celowo postarzanego zegarka

Rekomendowane odpowiedzi

Super recka i swietny zegar, chcem go!

Kolego Karakal dzieki za przyblizenie historycznych szczegolow, szacun za wiedze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miał hesalit byłby perfekcyjny.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję autorowi oraz koledze 7 postów wyżej za ciekawą lekturę.

Zdjęcia zegarka też super.

Miałem mieszane uczucia co do postarzania, ale gdybym miał wiekowy oryginał, to pewnie wolałbym nosić postarzoną replikę, a oryginał od święta :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem pod uwagę zakup tego modelu. Poza wymienionymi powyżej zaletami, jest swoistą formą terapii dla upierdliwców dramatycznie reagujących na każdą ryskę na nowej kopercie ;) (czyli jak ja). Kupiłem jednak zwykłą wersję Laco Dortmund. Też z manualnym werkiem ETA, rewelacyjnie dokładnym i z rezerwą chodu ok. 50 godzin. W tym modelu przewidziano inną wersję postarzania koperty. Powłoka (PVD? nałożone na piaskowany metal) naśladująca wygląd oryginału w kolorze i strukturze, łatwo się ściera, również dając po pewnym czasie efekt "oryginalnego" B-Uhr. W każdym razie ucho przytarłem przy zakładaniu paska jedynie od opierającej się o nie końcówki telekskopu.

post-109112-0-67993000-1556476794_thumb.jpg


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małe wykopaliska ?

Mam pytanie do osób posiadających wersję normalną czyli nie Erbstuck - ta podoba mi się bardziej ale niestety cena. Mianowicie jak wygląda jakość wykonania zegarka, kolega wyżej napisał, że dosyć łatwo się ściera, zatem ciekawi mnie jak wygląda po dłuższym noszeniu. 

Sprawa druga nie znalazłem osobnego tematu poświęconego zegarkom Laco typu klub miłośników, pytanie dlaczego? Mało osób je posiada czy są nielubiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej wygląda to jak na zdjęciach w poniższym temacie. Taki zegarek zdaniem większości powinien się "patynować". Jakość wykonania koperty jest dość wysoka, aczkolwiek w mojej jedno ucho jest trochę nierówno przyszlifowane od strony paska.

https://forums.watchuseek.com/f367/polish-out-superficial-scratches-dortmund-3902682.html


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak naprawdę po jakimś czasie można mieć swoją wersję modelu droższego ? ale mimo wszystko ta powłoka jest jednak bardzo delikatna, skoro od samego odkładania dekielek złapał aż tyle zarysowań. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.04.2019 o 22:53, Schioedtei napisał:

Dzięki za uzupełnienie :) cieszę się, że temat tak się rozwija.

 

 

Mam pytanie posiadasz nadal ten zegarek, jak się nosi na codzień w sensie wygody a także punktualności? Jeśli miałbyś kupować jeszcze raz zrobiłbyś to? Pytam ponieważ zegarek interesujący ale jakoś nie natrafiłem na Twoje zdjęcia tego modelu tudzież w sugestiach zakupu pilotów w innych wątkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam go już, potrzebowałem zwolnić budżet na inne zegarkowe zakupy. Nie mogę sobie pozwolić na trzymanie na zawsze wszystkich zegarków które kupuje więc mam po prostu dużą rotację. Gdyby budżet mi na to pozwalał to kupiłbym go znowu bez wahania bo uważam że w stylistyce b-uhr to najciekawsze zegarki jakie można kupić, oczywiście jeśli komuś tak jak mi podobają się zegarki z widocznymi śladami użytkowania .Te zegarki naprawdę udały się Laco.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź🙂 a może ktoś jeszcze posiada ten model i chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami to zapraszam bardzo chętnie poczytam🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.