Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Warsztaty Zegarmistrzowskie 5 / 2019

Rekomendowane odpowiedzi

W Muzeum Ziemi Błońskiej w miejscowości Błonie tj. około 30 - 40 km od Warszawy, wystawiona  jest kolekcja zegarków marki Błonie. Twórcą tej kolekcji jest jeden z naszych klubowiczów - Piotr Zawadzki. W porozumieniu z Muzeum i właścicielem kolekcji zapraszam wszystkich zainteresowanych klubowiczów do zwiedzania i spotkania z Piotrem, który przybliży nam  historię produkcji tych zegarków i opowie o kolekcji. 

 

Wstępnie termin: sobota 25 maja godz 14:00 

Miejsce: Muzeum Ziemi Błońskiej, 05-870 Błonie, al. Norwida 1 tj. około 35 - 40 km od Warszawy. 

 

 

 

Dalsze szczegóły po "majówce".  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Nie ma opcji żeby mnie tam nie było B)

Fajnie, że warsztaty będą mogły odbyć się w moim mieście :)

Jeśli trzeba będzie w czymś pomóc, służę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam również i ja  :wub:  . Zgłaszajcie swoją  obecność . Pomysły na to popołudnie się pojawiają .Wszystko zależy od was. Więcej informacji wkrótce. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na więcej informacji :)

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam i ja na więcej danych :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę w tygodniu w Muzeum Ziemi Błońskiej u Pani Dyrektor. Będzie też Piotr. Wspólnie ustalimy szczegóły i przekażemy w tym wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extra! Czekamy wszyscy zatem na szczegóły tych warsztatów. Dzięki


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zapomnę/coś pomieszam - zgłaszam siebie +1 na ten wyjazd ;)


Piotr

www.neverassume.info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z "muzeum" . Mamy tutaj  cykl kolekcjonerzy i ich kolekcje zazwyczaj w soboty o 16 . Jest propozycja, w zasadzie oczekiwanie i sugestia żeby nasze spotkanie - warsztaty zaistniało w ramach tegoż. Możemy się zgromadzić około 14 .Ja pokażę coś w Błoniu .Np. legendarną halę montażu Błoniaków i Blonexów i innych  tzw. P2 , zupełnie świeże odkrywki archeologiczne [błonie sięga średniowiecza],rynek z wieżą i zegarem.   [TE wykopaliska oczywiście zegarkowe] :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

W Błoniu są dwa niszowe ; rzemieślnicze  browary . Usiłuję załatwić wejście dla grupy .Degustację tyż.   Zależy od właściciela. Ilość nas też ma znaczenie. Chodzi im o wynik ekonomiczny. Wszak sobota , jakiś pracownik , obsługa itp logistyka z ich strony niezbędna. Ja jadę promocją. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
Napisano (edytowane)

Rozmawiałem z "muzeum" . Mamy tutaj  cykl kolekcjonerzy i ich kolekcje zazwyczaj w soboty o 16 . Jest propozycja, w zasadzie oczekiwanie i sugestia żeby nasze spotkanie - warsztaty zaistniało w ramach tegoż. Możemy się zgromadzić około 14 .Ja pokażę coś w Błoniu .Np. legendarną halę montażu Błoniaków i Blonexów i innych  tzw. P2 , zupełnie świeże odkrywki archeologiczne [błonie sięga średniowiecza],rynek z wieżą i zegarem.   [TE wykopaliska oczywiście zegarkowe] :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

W Błoniu są dwa niszowe ; rzemieślnicze  browary . Usiłuję załatwić wejście dla grupy .Degustację tyż.   Zależy od właściciela. Ilość nas też ma znaczenie. Chodzi im o wynik ekonomiczny. Wszak sobota , jakiś pracownik , obsługa itp logistyka z ich strony niezbędna. Ja jadę promocją. :lol:

Takie niszowe te browary nie są ;)

Prędzej Artezan zgodzi się na zwiedzanie, chociaż tam nie bardzo jest co zwiedzać ;) Może dlatego że kilka razy tam byłem i wrażenia na mnie to nie robi. Jeśli napić się tego "niszowego" piwa to można odwiedzić restaurację w Rynku gdzie mają w tej chwili ogromy wybór "Inne Beczki" 

Co do wieży z zegarem... to mówisz o tej w ratuszu? W remizie strażackiej czy w kościele? :)

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się wyśmienicie:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin: sobota 25 maja godz 14:00   -    ODWOŁANY !

 

 

Niestety w tym terminie tj.  sobota 25 maja  nasze spotkanie się nie odbędzie  :(  Nie mam w tym niczyjej złej woli czy niechęci do zorganizowania tych warsztatów. Zbieg różnych służbowych wyjazdów kilku zaangażowanych w to osób i innych obowiązków uniemożliwia ich  organizację. To spotkanie się odbędzie ale w innym bardziej dogodnym  terminie. 

 

Zegarki Błonie na razie będa prezentowane na spotkaniu nieformalnym  przez Władka   /piątek 7 czerwca/.  Na ten wieczór przyjedzie też  kopernik18 :)   z gośćmi którzy kiedyś bezpośrednio pracowali przy "Błoniakach".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda, ale rozumiem sytuację.

 

Mam prośbę, Eugeniusz, jak będą od nowa planowane te warsztaty to proszę w tym wątku o info. Dziękuję:)

 

Ja już jestem chętny:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość _gosc_

W późniejszym terminie też z chęcią się z błoniaków doszkolę w doborowym towarzystwie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się , że przygotowanie, wydawałoby się zwykłego spotkania wymaga całkiem sporo zaangażowania i to nie jednej czy dwóch osób .Trzeba zgrać terminy.  Maj obfituje w mnóstwo wydarzeń i uroczystości.Zatem

ludzie są zajęci bardziej niż zwykle.     Warsztaty odbędą się na pewno.    Obiekty czekają :rolleyes: .   Zapraszam  :) . Potwierdzajcie zamiar uczestnictwa . Będę informował w wątku  .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam chęć uczestnictwa w warsztatach w późniejszym terminie.

Pozdrawiam wszystkich "pozytywnie nakręconych". ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się , że przygotowanie, wydawałoby się zwykłego spotkania wymaga całkiem sporo zaangażowania i to nie jednej czy dwóch osób .Trzeba zgrać terminy.  Maj obfituje w mnóstwo wydarzeń i uroczystości.Zatem

ludzie są zajęci bardziej niż zwykle.     Warsztaty odbędą się na pewno.    Obiekty czekają :rolleyes: .   Zapraszam  :) . Potwierdzajcie zamiar uczestnictwa . Będę informował w wątku  .

 

 

Proszę się nie tłumaczyć. Wszystko rozumiemy. Dziękujemy za zaangażowanie:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam chęć uczestnictwa w warsztatach w późniejszym terminie.

Pozdrawiam wszystkich "pozytywnie nakręconych". ☺

Dołączam się. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wracamy do Muzeum Ziemi Błońskiej  :)

Odwołane "warsztaty" tak jak to było sygnalizowane wcześniej, odbędą się ! Wstępnie termin, to koniec października. Związane to jest z rocznicą początku produkcji zegarków Błonie. Muzeum z tej okazji przygotowuje uroczystości i wystawę. Nasze spotkanie z cyklu klubowych warsztatów będzie częścią tych wydarzeń. 

Niebawem Piotr  /kopernik18/  przedstawi w tym wątku więcej informacji o rocznicy, wystawie i terminie naszego spotkania w Błoniu.  

 

 

 

Wstępnie termin: ................... października 2019r.

Miejsce: Muzeum Ziemi Błońskiej, 05-870 Błonie, al. Norwida 1 tj. około 35 - 40 km od Warszawy. 

 

 

 

Dalsze szczegóły wkrótce.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie trzeba się zapisywać czy aktualizujemy jedynie swoje zainteresowanie warsztatami?

 

 

W każdym bądź razie piszę się:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie może  wstrzymajmy się z listą.  Warsztaty będą ogólnie dostępne - dojazd do Muzeum we własnym zakresie. Gdy Piotr poda więcej szczegółów, zrobimy oficjalną listę chętnych. To i tak będzie po naszej wyprawie do Niemiec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy zapisy na  spotkanie warsztatowe ( Warsztaty nr 5 )  w sobotę 26 października 2019r. w Błoniu. Początek o godz 12. Miejsce spotkania -  

Muzeum Ziemi Błońskiej, 05-870 Błonie, al. Norwida 1 tj. około 35 - 40 km od Warszawy. 

Początek spotkania może ulec zmianie. Być może będzie wymagana opłata administracyjna w wysokości 5 max 10 zł od osoby. Dojazd do Muzeum we własnym zakresie. 

 

Wszystkie bliższe informacje dotyczące tych warsztatów sukcesywnie będzie przekazywał w tym wątku, Piotr - który jest pomysłodawcą i gospodarzem spotkania :)  

 

 

Lista uczestników:

 

1. kopernik18                   +1

2. Eugeniusz Szwed         +1

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.