Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Warsztaty Zegarmistrzowskie 5 / 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Ja powiem szczerze, że jeszcze jestem pod wrażeniem! Piotr, było mi bardzo miło poznać Cię osobiście! Twoja kolacja jest oszałamiająca! Wystawa ktora dzięki Tobie została zorganizowana, całą otoczka, to jak wszystko wygląda... Wow! Naprawdę super!

Aż z tego wszystkiego chyba zacznę znów zbierać Błoniaki :)

 

Dzięki Piotr!

 

Fajnie że nas klubowiczów było tak wielu, to miłe.

Jutro postaram się wrzucić trochę zdjęć ze spotkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Eugeniusz za odwrócenie zdjęć, coś z poziomu telefonu nie idzie... niestety:(

 

Ja w dalszym ciągu jestem pod OGROMNYM WRAŻENIEM i to nie tylko samej wystawy, jej organizacji, ale samej Firmy Mera Błonie. Nawet w bajkach była mowa o zegarkach Błonie co widać na jednych z moich zdjęć - w książce z cyklu o Baltazarze Gąbce Książę Krak miał zegarek Błonie, to był gość:)

 

GRATULACJE PIOTRZE PASJI, KOLEKCJI I WYSTAWY!!!

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bardzo żałuję, że mimo, że tak blisko nie mogłem być. Przepraszam wszystkich za nieobecność, ale nałożyły się w ostatniej chwili siły wyższe.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję organizatorom, a w szczególności Piotrowi za przygotowanie wspaniałej wystawy. Dziękuję wszystkim obecnym za miłe towarzystwo. To było wartściowe popołudnie. Do zobaczenia przy następnej okazji. ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

p6xY9iA.jpg

 

iBQFF5s.jpg

 

r336WfT.jpg

 

WwGOYB6.jpg

 

ud5bGCZ.jpg

 

pJeJgGA.jpg

 

GOWg6Hr.jpg

 

 

 

AbHeYnf.jpg

 

vncBlna.jpg

 

F5KVsUU.jpg

 

iiyPNUy.jpg

 

8FHRyQ7.jpg

 

30FDsmJ.jpg

 

22n2oAc.jpg

 

yuPpUu7.jpg

 

69JR1aD.jpg

 

OIwX6UC.jpg

 

c2Rlvxk.jpg

 

bhYi2Jj.jpg

 

CkkzbMi.jpg

 

vOWo6Xt.jpg

 

lapm8Q5.jpg

 

ote6RlS.jpg

 

s18OtdP.jpg

 

Vy0vP2F.jpg

 

roATQL8.jpg

 

lE5kJRI.jpg

 

WUjVSB7.jpg

 

LWelun8.jpg

 

gjhC7rQ.jpg

 

n22ikb1.jpg

 

PrHWRuS.jpg

 

ew6SNH3.jpg

 

9xsqFWc.jpg

 

69JR1aD.jpg

 

c2Rlvxk.jpg

 

L8mhUPw.jpg

 

bRVuPzU.jpg

 

csXkVm6.jpg

 

u9TDz1m.jpg

 

Tye2FVv.jpg

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze, że jeszcze jestem pod wrażeniem! Piotr, było mi bardzo miło poznać Cię osobiście! Twoja kolacja jest oszałamiająca! Wystawa ktora dzięki Tobie została zorganizowana, całą otoczka, to jak wszystko wygląda... Wow! Naprawdę super!

Aż z tego wszystkiego chyba zacznę znów zbierać Błoniaki :)

 

Dzięki Piotr!

 

Fajnie że nas klubowiczów było tak wielu, to miłe.

Jutro postaram się wrzucić trochę zdjęć ze spotkania.

Ty jesteś z pewnością  zawodowcem, mistrzem  ale nie zegarmistrzem tylko fotografem . To jest foto kronika . Świetne zdjęcia . Gratulacje i podziękowania .

Edytowane przez kopernik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin swoją fotorelacją zachęca do odwiedzin Muzeum Ziemi Błońskiej i słusznie tym bardziej, że wystawa "Błoniaków" przygotowana przez Piotra jest wystawą czasową. Ekspozycja zegarków potrwa jeszcze tylko około miesiąca. Warto wykorzystać ładną pogodę i wybrać się do Muzeum. Dojazd z Warszawy nie stwarza najmniejszych problemów. 

post-24159-0-54750000-1572337343_thumb.jpeg

post-24159-0-48189900-1572337937_thumb.jpeg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Dokładnie do 21 listopada będzie można zwiedzać wystawę i oczywiście ekspozycję stałą Muzeum .Polecam sale na parterze i na piętrze. 

  Gabloty zegarkowe są na bieżąco pielęgnowane . Lśnią jak na wernisażu .

  

  Ważne ; ŚRODY  WSTĘP WOLNY . Czynne do 18 .00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

                      9 listopada spotkanie klubowe

                  

                                                                                                                  Warsztaty nr 5 bis

 

                 

                    Miejsce :           Muzeum Ziemi Błońskiej .godz. 16.00 . Spotkanie wokół wystawy '' BŁONIAKI"  w ramach wydarzeń towarzyszących . Obecni będą byli pracownicy ZMP ,osoby związane z produkcją zegarków. Będzie też autor . Spotkanie o  charakterze  klubowym . Można zadać pytanie porozmawiać będzie okazja do swobodnej wypowiedzi . Oczywiście to też czas na powtórne i pogłębione obejrzenie eksponatów . To dla obecnych na otwarciu. Dla tych którzy nie byli,też świetna okazja do zapoznania się z wystawą. Muzeum jest czynne od 14.00 . Można zajrzeć wcześniej. Zabierzcie znajomych.

 

              Podczas wieczoru ;      Kolega  Władysław Meller przedstawi najnowszą prezentację o zegarkach  BŁONIE  .

 

 

                                                                                                            Z A P R A S Z A M Y      Wstęp wolny

 

                                                                                                   

Edytowane przez kopernik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystawa "Błoniaków" jak już wielokrotnie było mówione, to wystawa czasowa !


Jej pomysłodawcą, autorem i twórcą  jest Piotr Zawadzki. Potrwa ona tylko do 21 listopada. W związku z tym, że już wzbudziła spore zainteresowanie wśród klubowiczów, namawiam Was do odwiedzenia Muzeum w Błoniu i zapoznanie się z eksponatami. Natomiast najbliższą okazją do osobistego spotkania z byłymi pracownikami ZMP oraz autorem wystawy nadarzy się w sobotę 9 listopada.  


 


Samorząd Błonia zapewnił oprawę medialną, a Muzeum Ziemi Błońskiej udostępniło pomieszczenia dla zorganizowania całości.


Muzeum Ziemi Błońskiej 


05-870 Błonie, al. Norwida 1


 


Wspólnie z Piotrem doszliśmy do wniosku,  że Warsztaty nr 5 bis które będą dotyczyły wystawy "Błoniaków" - spotkanie w dniu  9 listopada powinny znaleźć się jako nowy temat w dziale Warsztaty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nowy temat założyć by się wyróżniało:)

 

 

Jeszcze od siebie: wartością dodaną, zaznaczam dużą, był występ Pana z zespołu muzycznego z Fabryki. Pięknie grał na pianinie:)

Dziękuję!

Edytowane przez pk_kamil

Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nowy temat założyć by się wyróżniało:)

 

 

DoJeszcze od siebie: wartością dodaną, zaznaczam dużą, był występ Pana z zespołu muzycznego z Fabryki. Pięknie grał na pianinie:)

Dziękuję!

                                   Kamilu  od wczorajszego wieczoru założony jest nowy wątek  :   WARSZTATY  ZEGARMISTRZOWSKIE  5 BIS

        Pan muzyk;

 

 To były pracownik Zakładu P. Andrzej Zieliński  , który przyjął moje zaproszenie na ten wieczór. Nota bene , jego żona pracowała przy zegarkach.

Edytowane przez kopernik18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Nie zwróciłem wcześniej uwagi. Super.

Pan Andrzej świetnie umilił tamto popołudnie. Jeszcze lepiej zwiedzało się wystawę:)

Dziękuję!!!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pragnę Was zawiadomić , że wystawa była zgłoszona do konkursu ' Mazowieckie  Zdarzenia  Muzealne  - WIERZBA ' . Konkurs organizowany jest  corocznie przez Urząd Marszałkowski . Otóż  mamy sukces i nagrodę. Wyprzedziła  nas  Twierdza Modlin . To jest też rekomendacja dla naszej ekspozycji.

            

"   Drugie miejsce zajęła wystawa pt. „Wystawa z cyklu kolekcjonerzy i ich kolekcje – Błoniaki zegarki ZMP w Błoniu w kolekcji Piotra Zawadzkiego” zorganizowana przez Muzeum Ziemi Błońskiej. " Tyle cytat z listy laureatów.  

 Osobiście bardzo ,bardzo się cieszę  . Organizator przewiduje uroczystą galę wręczenia nagród we wrześniu .

 Przy takich okazjach zawsze wspominam o KMZiZ  , Nie wiem ,czy mogę zaprosić przedstawicieli  klubu . Będę informował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.