Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Młot Thora

Książka ,,Gustav Becker Zegary 1847-1857''

Rekomendowane odpowiedzi

Z głębi serca Gratuluję, 

Jestem bardzo zainteresowany nabyciem jednego egzemplarza do mojej kolekcji.

Jeśli to jest keszcze mozliwe bardzo proszę moją skromną osobę dopisać do grona chetnych nabycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja poproszę Tomku, również z dedykacją ma się rozumieć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym przypadają dwusetne urodziny Gustawa Beckera, zegarmistrza, pioniera i twórcy przemysłu zegarowego na Dolnym Śląsku.

Jubileusz postanowiłem uczcić wydaniem książki poświęconej niełatwym początkom historii pierwszej fabryki zegarów w Świebodzicach. Książka jest w 90% ukończona i będzie dostępna już po wakacjach, ale dniem poinformowania Was o tym nie może być inny dzień jak dzisiejszy.

Tytuł to:

Gustaw Becker

Zegary

1847-1857

 

Książka opisuje pierwsze trudne lata tworzenia fabryki, która w późniejszym czasie stała się  wielkim koncernem. Ten okres jest  mało rozpoznany i opisany. W mojej książce zagadnieniu temu poświęciłem ponad 20 stron – rozdział: „Geneza powstania fabryki zegarów Gustawa Beckera”.

Cała książka będzie posiadała około 90 stron i twardą oprawę. Znajdzie się w niej ponad 60 kolorowych fotografii (co niestety jest dość drogie w druku).  Mam nadzieję, że będą one pomocne miłośnikom zegarów, kolekcjonerom przy identyfikacji wczesnych wyrobów wyprodukowanych przez fabrykę Gustawa Beckera, jak również będą stanowiły cenny materiał do dalszych badań nad historią fabryki ze Świebodzic.

Spośród prezentowanych w książce zegarów, trzy są regulatorami wzorcowymi posiadającymi na tarczy napis Gustav Becker, które stanowią punkt odniesienia do identyfikacji pozostałych domniemanych zegarów GB. Zegar z najwyższym numerem seryjnym w książce to 20xx.

 

attachicon.gifokładka Gustaw Becker.JPG

 

Książkę opublikuję przez Bogucki Wydawnictwo Naukowe w Poznaniu. Cena będzie oscylować w granicach 60-70 zł (plus koszt wysyłki). Graficznie dopracowany zostanie jeszcze wizerunek Gustawa na okładce, ponieważ pomysł z dołączeniem wizerunku ma dopiero dwa dni.

 

Lista osób deklarujących zakup książki:

 

1) dziadek  - 1 szt.

2) Leskos   - 10 szt.

3) janekp    -1 szt

3) fibo        - 1  szt.

4) kiniol      -1 szt

5) Anansi - 1 szt

6) jaha    - 1 szt

7) Kieszonkowe - 1 szt

8) erzlot  -1 szt

9) PM1122  - 1 szt

10) ATO - 1 szt

11) Tom777 - 1 szt

12) Taraj - 1 szt

13) Agul28 - 1 szt

14) lusyk - 1 szt

15) kobas - 1 szt

16) czerralf - 3 szt

17) mechanik - 1 szt

18) witia - 1 szt

19) fotolizard - 3 szt

20) DarioKN - 2 szt

21) Josza - 4 szt

22) bajmar - 1 szt

23) sand -1 szt

24) irwas - 1 szt

25) dezmund - 1 szt

27) GYNEK1 - 1 szt

28) Canaletto - 1 szt

29) MAROON07 - 1 SZT

30) Teddy61 - 2 szt

31) Magican - 4 szt

32) Ulan - 1 szt

33) klysek - 1 szt

34) bogdanchachelski - 1szt

35) jASI - szt 2

36) Kerims - 1 szt

37) feniks68 - 1 szt

38) budzik57 - 1 szt

39) Andrzej Wachowicz - 1 szt

40) wafelek - 2 szt

41) jchmiel - 1 szt

 

 

 

 

 

Lista osób deklarujących zakup książki przekazana przez Janka z FB:

 

1) MAREK  DZIEDZINIEWICZ  -  szt 1

2) EWELINA TOMEK LACHOWSCY  - szt 1

3 )PIOTR LUKASINSKI  - szt 1

4) JAN ZYLA  - szt 1

5) KATARZYNA  WIERZBICKA - szt 2

6) EDWARD WYCIECHOWSKI  - szt 1

7) ZBIGNIEW  WYDRA  - szt 1

8) DARIUSZ  BIALOZYT  - szt 1

9) CEZARY  POTEPA  - szt 1

10) JACEK PLACEK  - szt 1

11) MARCIN ULAMEK  - szt 1

12) Rafal Czaplejewicz  Wroclaw - szt 1?

13) Jerzy Dobrakowski  - szt 1

14) Piotr Adam Stasiak - szt 2

15) MICHAL SZCZURY - szt 1

16) ANDRZEJ KASZYNSKi - szt 1

17) DAMIAN RANCOSZEK - 1 szt

18) SEBASTIAN LAP - 1 szt

19) TOMASZ PIOTROWSKI - 1 szt

20) MIROGNIEW  KUBACKI -1 szt

21) JACEK RAPACKI - 1 szt

22) JAN SZYMANSKI - 2  szt

23) LUKASZ  BARCZEWSKI -1 szt

 

Dziękuję bardzo za dopisanie na listę szczęśliwych odbiorców książki o GB, oczywiście mile widziana dedykacja autora. Jerzy Chmielarski 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I ja poproszę Tomku, również z dedykacją ma się rozumieć. :D

Tak jest :D

Autografy to ja muszę najpierw poćwiczyć :) prawdę powiedziawszy to czuję się trochę zawstydzony, ponieważ w żadnym wypadku nie czuję się żadną gwiazdą.

Dziękuję bardzo za dopisanie na listę szczęśliwych odbiorców książki o GB, oczywiście mile widziana dedykacja autora. Jerzy Chmielarski 

 

Dziękuję za zainteresowanie.

W nadchodzącym tygodniu postaram się podać więcej  informacji o książce.

Pozdrawiam

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomek,

Ja poproszę o rezerwację dwóch książek.
jedna z dedykacją dla mnie
druga z dedykacją dla Witka Rzeczyckiego

Chętnie oferowałbym książki w sklepie odCzasu odCzasu
- w naszej księgarni jest kilka pozycji tematycznych: https://odczasudoczasu.pl/c/ksiegarnia/

Tyle, że dla takiej działalności muszę mieć jakąś marżę a niechętnie sprzedawałbym drożej (dużo drożej) niż dostępne na rynku.
Oczywiście u nas klubowicze też mają rabaty.

pozdrawiam,
Władysław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cześć Władysławie
Dwie pozycje forumowe książki zarezerwowane.

 

Dziękuję bardzo za zainteresowanie książką. Oczywiście jestem zainteresowany współpracą. Zastanów się jaką pulę książek chciałabyś zarezerwować do Twojej księgarni?

 

Pozdrawiam

Tomasz

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,na Slowacije ma pan možliwosč wyslania dla mnia 1szt.ksiažki i s podpisem autora?Dzienkuje Krivánik Marián.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ostatnich psy nie gryzą, jeżeli można 2 pozycje na wszelki wypadek . Parę razy trafiło mi się w Oleśnicy porozmawiać o zegarach pod zamkiem, byłoby eleganckim zwieńczeniem przygody z nimi ich pasjonatami

 

 

Pozdrawiam

 

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o 1 egzemplarz z autografem :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę również o dopisanie do listy oczekujących na książkę z autografem autora.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Ja również bardzo proszę o dopisanie mnie do listy oczekujących i oczywiście bardzo proszę o autograf :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę trochę informacji o stopniu zawansowania prac na książką  (parę osób pisało do mnie w tej sprawie) oraz ostatecznym terminie kiedy będzie dostępna. Obecnie przechodzi prace redakcyjne, a  do drukarni trafi około dziesiątego września. Potrzebują około dwóch - trzech tygodni na wydruk, a więc pod koniec września powinienem fizyczne ją otrzymać, jeżeli oczywiście po drodze nic nieoczekiwanego się nie wydarzy. Po odebraniu książki  niezwłocznie przekażę informację o tym fakcie na forum.

Po przekazaniu rękopisu do druku w drukarni, założę tematy na PW do korespondencji w sprawie wysyłki i podam również numer konta do przelewu. Założę również konto na Facebooku i skontaktuję się z osobami, które zgłosiły akces do nabycia książki.

Na spotkanie jesienne do Kliczkowa przywiozę  pulę książek do odbioru dla osób, które deklarowały nabycie książki. Myślę, że będzie to dobry sposób na przekazanie książki a jednocześnie na spotkaniu  znajdzie się zapewne trochę czasu na rozmowę o samej książce.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy... :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super. :)

Przeczytać taką wiadomość rankiem daje niezłą radość. A wycieczka do Kliczkowa staje się jeszcze większym rarytasem. Pomysł wyśmienity! Niech wszystko idzie zgodnie z planem. Powodzenia!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy... :)

Ja też  :unsure:  Urlopy, urlopy :(

Weź coś załatw..... idzie się skichać czasami....

 

Super. :)

Przeczytać taką wiadomość rankiem daje niezłą radość. A wycieczka do Kliczkowa staje się jeszcze większym rarytasem. Pomysł wyśmienity! Niech wszystko idzie zgodnie z planem. Powodzenia!

Pozdrawiam!

To bardzo miłe słowa. Dziękuję bardzo.

 

Czekam niecierpliwie na tę książkę.

Powinno być raczej wszystko na czas. :)

 

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.