Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Młot Thora

Książka ,,Gustav Becker Zegary 1847-1857''

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie miałem podziękować  :D  za dosłany materiał. Materiały się uzupełniają, ale niedosyt pozostaje. Rozumiem, że masa materiału jest jeszcze w rękach kolegów ale nie zostało zamieszczone w publikacjach. Ta sfera jest właśnie dla mnie bardzo ciekawa. Myślę że trzeba uzbroić się w cierpliwość ... ;)  :ph34r:

Ps. właśnie czytam ...  :rolleyes:

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , są minimalne różnice w datowaniu zegarów pomiędzy tabelą zamieszczoną w rozdziale autorstwa Adama, a powszechnie krążącą tabelą datowania zegarów G.B. (na tym forum też). Różnica dotyczy w zasadzie numerów rozpoczynających poszczególne roczniki . Moje zegary pozycjonują się w rocznikach w obu tabelach ... 

Roman , wiem że jesteś mistrzem zagadek ... :blink: , jakaś podpowiedź ... co na rzeczy?  :D  ;)

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , są minimalne różnice w datowaniu zegarów pomiędzy tabelą zamieszczoną w Rozdziale autorstwa Adama, a powszechnie krążącą tabelą datowania zegarów G.B.(na tym forum też), Różnica dotyczy w zasadzie numerów rozpoczynających poszczególne roczniki . Moje zegary pozycjonują się w rocznikach w obu tabelach ... 

Roman , wiem że jesteś mistrzem zagadek ... :blink: , jakaś podpowiedź ... co na rzeczy? 

Nie  czytałem książki  ale  znam  wszystkie  jej  wersje ,wydaje mi  się ze  jeszcze  sporo  jest  do  uzupełnienia (stan wiedzy na  dzisiaj  wystarcza  ale  przybywa  nowych  okazów  )oczywiście  musi  to  być  poparte  dowodami-Tomek  pewnie nas  zaskoczy  jeszcze  czymś  jak go  znam .....No a  zagadek  parę  jeszcze  jest ....Wszystko  na  dobrej  drodze ....


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj sobie jeszcze "Dawne i nowsze zegary w Polsce" (którą chyba wczoraj dostałeś ode mnie) a zwłaszcza rozdział Adama Mroziuka a uzupełnisz Sobie kompendium wiedzy o GB :)

 

Pozdrawiam

Roman

 

 

No tak , są minimalne różnice w datowaniu zegarów pomiędzy tabelą zamieszczoną w rozdziale autorstwa Adama, a powszechnie krążącą tabelą datowania zegarów G.B. (na tym forum też). Różnica dotyczy w zasadzie numerów rozpoczynających poszczególne roczniki . Moje zegary pozycjonują się w rocznikach w obu tabelach ... 

Roman , wiem że jesteś mistrzem zagadek ... :blink: , jakaś podpowiedź ... co na rzeczy?  :D  ;)

 

Bardzo zacną pracę Adama opublikowano dziesięć lat temu. Od tego czasu zmieniło się bardzo wiele, wiedza, dostęp do materiałów źródłowych, zwłaszcza w postaci cyfrowej  urosły niepomiernie. Za kilka lat książka Tomasza zapewne również będzie wymagała drugiego, poprawionego wydania :)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

................................ Moje zegary pozycjonują się w rocznikach w obu tabelach ... 

Roman , wiem że jesteś mistrzem zagadek ... :blink: , jakaś podpowiedź ... co na rzeczy?  :D  ;)

 

 Pytaj mistrzów czyli Adama i Tomka. Leszek ty przecież wiesz że ja się na niczym nie znam jak ustaliliśmy w innym temacie jestem forumowym "partaczem" czyli nawet nie czeladnikiem ;)

 

Bardzo zacną pracę Adama opublikowano dziesięć lat temu. ....

 

Mój zaprzyjaźniony antykwariusz ma jeszcze chyba 2 egz. tego dawno już wyczerpanego nakładu. Jakby ktoś jeszcze chciał to zapraszam na PW. A jest tam sporo referatów ze zdjęciami z tej sesji z muzeum w Toruniu.

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romanie , nie przypominam sobie takiego ustalenia, może nie ze mną ... ;)

Co do książki to rozmawiałem już z Tomkiem, ale ja pomimo usilnych staram nie zorientowałem się co może być na rzeczy  :wacko:

Ok za to znalazłem drobny błąd na stronie 57 ...  ;)  więc czytam raczej uważnie. Zacząłem drugi raz ... :ph34r:

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,na Slowacije ma pan možliwosč wyslania dla mnia 1szt.ksiažki i s podpisem autora?Dzienkuje Krivánik Marián.

 

Marian, książka w dniu dzisiejszym została wysłana na Słowację do Ciebie. Na PW dopiszę dodatkowe informacje o przesyłce.

 

Ps. Marzy mi się jeszcze takie drugie opracowanie na temat zegarów z Wlenia i ze Srebrnej Góry, ale to chyba już marzenie ściętej głowy. A może nie ...?

 

Jest bardzo dobra publikacja dotycząca zegarów Eppnera, opracowana przez Hansa Weila z 2017 roku. Zlecisz tłumaczenie i masz :)

 

http://hans-weil.faszination-uhrwerk.de/eppner-berlin.pdf

 

 Pytaj mistrzów czyli Adama i Tomka.

 

Ja przynajmniej za żadnego mistrza się nie uważam.

Powodem do satysfakcji może być to, że do dnia dzisiejszego nie ma na świecie publikacji, która pokazała zegary Gustava Beckera z tak niskimi numerami seryjnymi i tyle jednocześnie w jednym miejscu. Przynajmniej ja jej nie znam.

 

 

 

Co do książki to rozmawiałem już z Tomkiem, ale ja pomimo usilnych staram nie zorientowałem się co może być na rzeczy  :wacko:

Ok za to znalazłem drobny błąd na stronie 57 ...  ;)  więc czytam raczej uważnie. Zacząłem drugi raz ... :ph34r:

 

Leszek, nie wyważaj drzwi otwartych na oścież :)

Tytuł rozdziału, którego nie rozumiesz  to " Pierwsze zegary Beckera - pytania i hipotezy"

a nie " Tak wyglądały zegary Beckera"

 

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oh, hipotezy ... Tomek wiem  ;) , ale  ja jako pragmatyk i zdecydowany realista, lubię pomarzyć o hipotetycznych i potencjalnie mogących się zdarzyć faktach. Zawsze jednak będę szukał materialnych dowodów... zmieniających hipotezę i teorię w fakt ... taka dusza. Myśl/hipoteza, teoria , dowód ... taka zawsze dla mnie kolejność.  ;)

Ps. nie szukam jednak dziury w całym ! Nie po to czytam drugi raz ... ;)  :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Z chęcią zapoznam się z Twoimi hipotezami, teoriami i w końcu dowodami, jeżeli takie masz :)

Leszek, ja wiem, że Ty już byś już chciał kupować, pucować i na ścianę ;):D  ;) 

Taka książka nie miałaby  dla mnie większego sensu, gdybym nie starał się odnieść do tej części historii fabryki, której jeszcze nie udało się rozpoznać. Chodzi tu oczywiście o wygląd tych najwcześniejszych konstrukcji zegarowych Gustava Beckera, których jeszcze nie udało się zidentyfikować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę, że się po prostu nie rozumiemy... Kupowanie i jak nazwałeś "pucowanie" nie ma z tym nic wspólnego i jest tylko sposobem na wypełnienie czasu, podobnym do każdego innego g... nego zajęcia. Mógłbym sklejać modele samolotów , albo naprawiać motocykle ... No cóż skoro tak jestem postrzegany, ok. Nie ma tematu. 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, faktycznie nie poszła ta nasza wymiana zdań w tą stronę co miała.  Bynajmniej nie neguję Twojego sposobu myślenia. A zegary lubimy obydwaj  :)

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pax  Panowie  Pax, rozdział " Pierwsze zegary Beckera - pytania i hipotezy"  juz  w  chwili  wydania  książki  myślę  ze  doszło  parę  elementów które  potwierdzają  niektóre  hipotezy ;):lol: B)Jestem  przekonany  ze  dalszy  ciąg  nastąpi  niebawem....

Kilku  kolegów  ma  juz  spora  wiedze  i  materiał  porownawczy,trzeba  sie  spotkać  na neutralnym  gruncie .

W  mojej  ocenie to  o  czym mysli  Tomek i  czym dysponujemy  jest  porównywalne  z  typologia    Rescha -jak  to  opracował  Mariusz .


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poinformować, że książka "Gustav Becker Zegary 1847-1857"  zostanie opublikowana również w wersji angielskojęzycznej :) Prace z tym związane są już dość mocno zaawansowane.  W tej chwili rękopis jest już przetłumaczony na język angielski przez profesjonalne biuro tłumaczeń. Nie mniej jednak fachowe nazewnictwo zostanie poddane jeszcze weryfikacji. Prace redakcyjne  nad wersją angielskojęzyczną również potrwają, chociaż już szlaki zostały trochę przetarte ;)

Mam nadzieję, że książka będzie dostępna pod koniec listopada :)

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę już teraz sukcesu na miarę tego z wersji książki w języku polskim:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Kamil, to jest dopiero kokiet :D :) Zdaję sobie sprawę, że do sukcesu jeszcze bardzo daleka droga. Dziękuję za te miłe słowa na tym naszym łez padole :)
Póki co, przesyłki rozesłałem dla osób chętnych z forum. Książka pojawi się również na wszystkim znanym mam portalu aukcyjnym zaczynającym się na all……  :P  ;) i tak dalej. Osoby chętne na książkę z FB z łatwością ją odnajdą.

Przedsięwzięcie musi mieć również wymiar ekonomiczny i powinno się bilansować z wydatkami a do tego jeszcze trochę niestety brakuje.... Niech sobie to zacznie żyć swoim życiem rynkowym, a ja pomału zacznę zajmować się wersją angielskojęzyczną książki.

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, tym razem przesadziłeś. Książka na Forum sprzedaje się jak świeże bułeczki, sukces zatem jest!:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich zainteresowanych książką  wysłałem wiadomość na tzw. komunikatorze do prywatnych wiadomości. W górnym prawym rogu monitora jest koperta, w którą należy Kliknąć aby odczytać wiadomość.

Proszę o informację czy udało się odczytać wiadomość. W razie niepowodzenia niezbędne dane   wyślę na e-mail.

Edytowane przez Młot Thora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Zegarowy napisał(-a):

Z chęcią zakupiłbym jedną sztukę, jeżeli ma ktoś na zbyciu :)

Napisz na PW do autora, może coś jeszcze zostało. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.