Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Robert39

Pilot do 3500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

 

 

Na bazarku niedawno widziałem Orisa Żwirko 44mm, myślę, że to ciekawa propozycja :)

 

 

 

ORIS Żwirko jest naprawdę niezły :)

Na znanym portalu ogłoszeniowym (ol) wisi nowy ORIS Big Crown Pointer Day, jeden z moich ulubionych.

Fakt, mała sekunda nie płynie tak fajnie jak klasyczna.

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ORIS Żwirko jest naprawdę niezły :)

Na znanym portalu ogłoszeniowym (ol) wisi nowy ORIS Big Crown Pointer Day, jeden z moich ulubionych.

Fakt, mała sekunda nie płynie tak fajnie jak klasyczna.

.

Nie mogę znaleźć tego Orisa żwirki. Oris BIG Crown P..D.., również przewinął mi się w ogłoszeniach. Tylko jeszcze nie ma decyzji.

Jeżeli szukasz rasowego pilota w dodatku z historycznymi konotacjami (niektórym to przszkadza) to Stowa i Laco. I jeżeli dopuszczasz przekroczyć budżet. ;-)

https://www.laco.de

https://www.stowa.de

. Laco i Stowy przeglądałem jak najbardziej, ale te modele które mi się podobają i spełniają wymagania już są sporo ponad budżet. Rzadziej chyba występują też na portalach w Stanach, gdzie ceny zazwyczaj są bardziej atrakcyjne na większość czasomierzy.

Ps. Nie chciałbym także Unitasa. Jeśli ma być coś z długą sekundą to wolę mechanizm o szybszym taktowaniu.

Edytowane przez Robert39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ale Unitas pięknie i głośno cyka ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Żwirko jest dość pożądanym zegarkiem, trzeba polować i budżet może przekroczyć. Oris BCSSPD starszy ma mechanizm ETA i proste (mniej ozdobne) wskazówki ref. 645. Nowszy 745 Sellita z bardziej zdobionymi, smukłymi wskazówkami.

Edytowane przez Passionat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO Fortis to dobra opcja, szczególnie biorąc pod uwagę zastosowany werk. Tylko z opłatami pewnie wyjdzie powyżej założonego budżetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak strasznie, mi wyszło jakieś 3800 pln. Co zrobić, przekraczanie budżetu to już jakby tradycja na forum... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fakt, zapytaj nas o zegarek, a pomożemy wydać więcej, niż zakładasz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine Airman 17 Sphair 46mm. Mam takiego z 2017 roku, znudził się trochę. Jak interesuje, pisz PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Unitas pięknie i głośno cyka ;-)

Spokojnie, na Unitasa przyjdzie czas. :) Tylko ja go widzę w czymś spokojniejszym o stylu vintage

Fakt, zapytaj nas o zegarek, a pomożemy wydać więcej, niż zakładasz ;-)

. To, to akurat wiem, zauważyłem :) . Nie mogę, to już czwarty zegarek w tym roku. Czasami mam takie dziwne ataki i „muszę kupić”. Ale jak domknę zakup tego Pilota czuje, że będę miał już spokojny umysł do końca roku. No może jeszcze pewien model g-shocka :), ale będę się bronił.

IMO Fortis to dobra opcja, szczególnie biorąc pod uwagę zastosowany werk. Tylko z opłatami pewnie wyjdzie powyżej założonego budżetu...

mam możliwość pokombinować aby przyszło do kogoś w stanach.

Spokojnie, na Unitasa przyjdzie czas. :) Tylko ja go widzę w czymś spokojniejszym o stylu vintage . To, to akurat wiem, zauważyłem :) . Nie mogę, to już czwarty zegarek w tym roku. Czasami mam takie dziwne ataki i „muszę kupić”. Ale jak domknę zakup tego Pilota czuje, że będę miał już spokojny umysł do końca roku. No może jeszcze pewien model g-shocka :), ale będę się bronił. mam możliwość pokombinować aby przyszło do kogoś w stanach.

Jednak on ma 40 mm, toż to kruszynka :)

Glycine Airman 17 Sphair 46mm. Mam takiego z 2017 roku, znudził się trochę. Jak interesuje, pisz PW.

Na zdjęciach przypomina mi wyglądem klimat bardziej morski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy morski?

Foto na pasku robionym specjalnie dla niego :).

 

img-4891.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Panowie, mam jeszcze jedno pytanie techniczne odnośnie branych pod uwagę Hamiltonów. Kolega wcześniej poinformował mnie, że taktowanie mechanizm jest obniżone i to się zgadza. Dodatkowo wyczytałem na zagranicznym „forum” że jest to mechanizm przygotowany pod Hamiltona, wiadomo przez Ete o oznaczeniu ETA C07.611 Powermatic 80 . Jakościowo dosyć fajny, przyzwoite materiały etc. Jednak jest on tak zrobiony, że niezależny zegarmistrz może mieć problem z jego ewentualną regulacją czy naprawą. Z uwagi, iż rozważam (aczkolwiek niekoniecznie) ewentualny zakup ze Stanów liczę się z tym, iż nie będzie on na pełnej oficjalnej gwarancji. Zatem to prawda, że ten mechanizm może być problematyczny w serwisowaniu. Chodzi nawet o serwis po okres gwarancyjnym.


Czy ja wiem, czy morski?
Foto na pasku robionym specjalnie dla niego :).


Może to przez koronki lub bezel. To jeszcze inaczej, przypomina mi nieco Aviatora. Dla mnie np., goły Pilot to styl IWC, natomiast pilot z dodatkowymi ficzerami czy to na tarczy czy w kopercie to Aviator styl Breitlinga. Wiem, że to jest to samo, ale ja odbieram tego typu konstrukcje w taki właśnie sposób. :)

 


Czy ja wiem, czy morski?
Foto na pasku robionym specjalnie dla niego :).


Może to przez koronki lub bezel. To jeszcze inaczej, przypomina mi nieco Aviatora. Dla mnie np., goły Pilot to styl IWC natomiast bardziej pilot z komplikacjami Aviator to Styl Breitling Edytowane przez DawPi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku jest big crown w kopercie 44 ;)b95cc70c99caf7f1c5ff4f07d06ad4df.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.